Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zaseknutí ASUSe A600

maro_ce4you (3)|14.4.2004 15:37
Zdravím. Dnes se mi kouslo PDA a nešlo ani vypnout tlačítkem Power ani resetovat. Už jednou se mi tohle stalo a po provedení tvrdehé resetu(Power +reset) se vše dalo do pořádku. Pouze jsem přišel o programy, které jsem tam instaloval+nějaká data.Teď jsem provedl totéž a PDA se zresetovalo a naběhlo do windows,ale některé aplikace nefungujou (např.Windows media player,AsusBackup,ikona Asus setting zmizela,nenačte se mi obsah SD karty a ani se neobjeví v adr. struktůře, nefungují mi žádně tlačítka a přístroj nejde ani vypnout).Pokud můžete poraďte nebo doporučte nějaký servis, nejlépe na severní Moravě. Díky Maro
Pavel Koza (4761)|14.4.2004 16:53
Nejdrive bych zkusil ten HW reset jeste jednou. Neinstaloval jste tam nejaky ROM update?

Pokud ani to nepomuze, kouknete na Asus website a zkuste poslat email na nektereho prodejce. Co jsem koukal, tak Asus zadny ROM upgrade nenabizi, takze pokud je v ROMce neco nakopnuteho, sam doma to asi neopravite...
bobo.soft (4)|14.4.2004 20:01
Ahoj
Nejdříve jak radil Pavel-tvrdý reset (klidně 2x stiskní reset).

AP3 button(aplikační tlačítko 3 zleva) + Reset button
spustí diagnostický program.

Pokud ani to nezabere tak tady je adresa na poslední oficiální ROM update eng.(Testovaná na mém pda)
"http://www.jclient.com/a600/120274WWE.ZIP"
Rozbalit a nahrát soubor ad600.nb0 na SD poté stisknout
Record button + Reset Button.(Přiložen je návod v Eng.)

Hodně zdaru

Bobo
maro_ce4you (3)|14.4.2004 20:53
Ten tvrdý RESET nefunguje tak jak má. Po najetí do Windows steině nefungují tlačítka a programy jak už jsem psal. Ten diagnosticky program funguje.Fungujou v něm i tlačítka.V záložce Items jsem nastavil ať se testuje vše.Záložku Modes, tam jsem nechal auto Aging. Založku |Setup jsem moc nechápal.Spustil jsem test a vše je OK kromě TEST COM2 (IR).. SIR Ext LB Test TEST FAILED (No data received!) FAIL a TEST CF Card.. Can´t find CF Card! FAIL Do toho Asuse se ani CF nedá strčit. Já tam v něm mám SD, ale v testu to nic neudělalo.Ostatní testy včetně všech tlačítek OK.
bobo.soft (4)|14.4.2004 23:38
TEST COM2 (IR).. SIR Ext LB Test TEST FAILED (No data received!)
a FAIL a TEST CF Card.. Can´t find CF Card! je v pořádku (IR není připojen
a tudíž nic nepřijímá, CF Card je pouze v jacketu a ten ty nemáš.)

Pokud jsou tedy jinak všechny testy OK bude to chtít flashnout OS
"viz.Link" http://www.jclient.com/a600/120274WWE.ZIP"

Soubor AD600.nf0 na SD kartu ,kartu do slotu a stisknout Record button + Reset Button (na displeji se zobrazí průběh).

Pokud to nezabere tak reklamovat (pokud je ještě záruka),
jinak holt najít servis.

maro_ce4you (3)|16.4.2004 19:40
Chtěl bych poděkovat jak Pavlovi, tak Bobovi za rady ohledně mého problému. FLASHnul jsem ten OS a už to funguje jak má, takže vám oběma patří muj velký dík.Jsem teprve začátečník PDAčkář,takže bez vašich rad bych byl jak se říká u nás v řiti ;-)
Zdraví Maro
Pavel Koza (4761)|16.4.2004 23:40
:) To mam radost, ze to zafungovalo.

Jeste k tomu upgrade - kde ho ti lidi berou? Na webu nic nemuzu najit...
brn (114)|17.4.2004 01:46
[QUOTE="Pavel Koza"]Jeste k tomu upgrade - kde ho ti lidi berou? Na webu nic nemuzu najit...[/QUOTE]

ASUS oficialne zadny update nevydava, to co je mozne najit na internetu jsou pouze neoficialni verze, ktere nekdo ziskal z firemniho FTPcka (nekde jsem slysel, ze si o hesla pisou primo uzivatele zamestnancum ASUSu). Vetsinou staci googlem vyhledat neco jako: A620 forum ftp password.
Pavel Koza (4761)|17.4.2004 12:01
Hmmm, to je mi fakt skutecne prikladny zpusob pece o zakazniky...