Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Noni GPS

granvin (8)|11.10.2007 08:37
Kdo máte zkušenosti, poraďte jak nastavit a ovládat tento navigační SW. Jsem úplný začátečník a nechce mi to běžet...
Port a rychlost by měli bejt nastaveny správně...
bobo.4150.sk (176)|11.10.2007 09:37
Na webe autora je podrobný popis nastavení. Smola je, že je vo francúzštine ;) Ale niekde na webe má aj anglický preklad.
Nasty_ce4you (18)|16.10.2007 21:39
Nepatří to asi úplně do "Porovnání navigačních aplikací", ale když už to tu někdo založil, rád bych pokračoval - třeba to nějaký admin přesune na lepší místo :)
Noni GPSplot jsem poslední dobou zkoušel na PDA hlavně jako "záznamník trasy" a v tom se mi jevil téměř nepřekonatelný. A vůbec se mi to zdá celekm povedený prográmek, ač nemohu říci, že ho ve všem chápu/dokážu využít. Uvítám jakékoli další vaše zkušenosti nebo postřehy.
Prokopal jsem se dneska mj. i k importování map z googlu pomocí GoogleMV1(jak lze nalézt i na těch frantických stránkách gpsplotu), což je nějaký ruský prográmek - na první pohled vynikající, až na to že po chvíli google zabanoval IP, ze kterého bylo stahováno, zřejmě pro vícevláknové stahování.
Zkrátka - pokud budete mít někdo jakékoli tipy k jednomu či druhému - oba prográmky vypadají opravdu hodně použitelně - rád se poučím nebo podělím, co jsem kde vypátral či vyzkoušel
bobo.4150.sk (176)|16.10.2007 22:20
Ja sa už nejaký ten týždeň chystám urobiť "vyčerpávajúcu" recenziu NoniGPS Plotu. Len keby som toho času mal viac. Takže trpezlivosť... :)
amigo6 (10)|22.10.2007 17:49
Urcite ju sprav. Tiez som zvedavy co to vsetko dokaze, ale som lenivy sa s tym pohrat. A aj vonku je uz zima aby som pobehoval s gps hore dole.
bobo.4150.sk (176)|24.10.2007 13:09
Autor dnes vydal novú verziu svojho programu 2.71b a pridal k tomu aj verziu pre smartphony. Viac na tejto stránke
kovarik (7)|29.10.2007 12:56
zdravím, teď už to je asi jedno (pro angličtináře), neboť autor konečně vypustil anglickou verzi stránek, ale pokud budete chtít to základní v češtině tak jsem něco vytvořil:

http://vaclav.kovarik.googlepages.com/jaknanonigps

Je jak naimportovat mapy + jak vaše trasy vyexportovat do Google Earth formátu.

Třeba to někomu pomůže. Noni Plot a navigaci zdar!
Nasty_ce4you (18)|29.10.2007 15:55
[QUOTE="kovarik"]zdravím, teď už to je asi jedno (pro angličtináře), neboť autor konečně vypustil anglickou verzi stránek, ale pokud budete chtít to základní v češtině tak jsem něco vytvořil:

http://vaclav.kovarik.googlepages.com/jaknanonigps

Je jak naimportovat mapy + jak vaše trasy vyexportovat do Google Earth formátu.

Třeba to někomu pomůže. Noni Plot a navigaci zdar!
[/QUOTE]
Díky za hezky udělanou stránku. Většinou toho jsem se už sice předtím nějak prokousal, ale určitě se to hodí.
Jediný problém jsem měl s GoogleMV, jak už jsem psal výše, kvůli zabanování IP adresy Googlem. Nestahoval jsem tehdy mapu, ale satelitní obrázek, mohlo by to být i tím. Ještě se odhodlám to vyzkoušet s mapou, třeba mi to projde :sarcastic: , jen se trochu bojim, aby mi nedali ban trvalý:(
Vám se to nikomu nepřihodilo?
Nasty_ce4you (18)|30.10.2007 17:50
Ještě k tomu GoogleMV: Potvrdily se mi dohady z mého minulého příspěvku:
Pokud stahuji mapy, je to v pohodě, pokud stahuji satelitní obrázek (asi i hybrid, to jsem nezkoušel) tak mě to za chvilku zabanujou.
Stejně jsem byl ztrestán i při prohlížení stránky http://www.flashearth.com/, která si tahá data z Googlových (i jiných) fotomap taky asi dost agresivně - důsledkem je, že po chvilce si ze satelitními obrázky na Googlemapách neškrtnu.
Tak to berte spíš jen jako varování, na co si dát pozor
bobo.4150.sk (176)|30.10.2007 18:42
Podľa mojich skúseností nie je problém ani tak či sťahujem normálne mapy alebo ortomapy, ako skôr mierka v akej to sťahujem. Ak chcem mierku 14 a viac, tak si oblasť, pre ktorú tie konkrétne mapy sťahujem, dám samozrejme menšiu. Takto bez akéhokoľvek banu sťahujem presne to, čo potrebujem.

A mimochodom, skús si vymazať cache v programe, ak tak aj fyzicky zásahom do adresárov. Myslím, že raz mi to pomohlo.
Nasty_ce4you (18)|30.10.2007 20:22
Zkusím a určitě se podělím:) I když zatím se mi zdá, že to co jsem stahnul v satelitním snímku bylo zhruba asi tak stejně velký jako v mapě