Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N560+SirfTech+ nové nastavenie

robuso_ce4you (50)|9.10.2007 22:43
Ahojte, vyskúšal som nastaviť GPS v mojej N560 takto. Postupoval som podľa screenshotov na http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm
až po screenshot SirF,Set Message Rate. Nastavil som každú položku podľa scrrenshotu. (Niektoré položky nastaviť nejdú, alebo po zmene vypíšu nejakú hlášku, ale to som neriešil a nechal tak), v položke Set Serial Port(Switch to Sirf) som nastavil 57600, v položke Elevation Mask som nastavil Tracking Mask na 5.0 a Navigation Mask na 0.0 a v položke Power Mask som nastavil Tracking mask na 0 (dB-Hz) a Navigation Mask na 12 (dB-Hz) (menej nejde nastaviť), každú položku treba zapísať- SET. Spustil som iGO, nastavil port na 57600 a už som len vyvaloval oči. Keďže som to robil večer na hoteli vo Švédoch, vyskúšal som to niekoľkokrát z okna a fičalo to ako blázon. Akonáhle to malo tri satelity, fixovalo sa to. Ešte to vyskúšam za jazdy, a či sa to nebude kúsať alebo čo. Vyskúšajte a reagujte.
:D :D :D
V skratke:
1. Postupovať podľa screenshotov SirfTechu až po Sirf, Set Message Rate
2. Set Serial Port(Switch to Sirf) 57600
3. Elevation Mask , Tracking Mask na 5.0
4. Elevation Mask , Navigation Mask na 0.0
5. Power Mask , Tracking mask na 0 (dB-Hz)
6. Power Mask , Navigation Mask na 12 (dB-Hz)
7. Vždy zapísať, SET
8. iGO, port na SiRF 57600
9. Have fun.
tortoise (546)|10.10.2007 10:08
Uvedené nastavení jsem měl už defaultně. A o tom, že se v SIRF režimu Loox chová podstatně lépe než v NMEA režimu jsem taky už psal, nejen u sebe na blogu, ale i zde do fóra.
haleot (3)|3.11.2007 23:51
...som z teho voĺaký zmetený... Nevím si rady s přenastavením pomocí programu SirfTech. Mám verzi 1.28 Nějak nevím co dál. Nerad bych si rozházel stávající GPSku a to už možná mám, jelikož mi nabíhá určení pozice-fixace docela dlouho 5-10 min, což mě štve.Poraďte. PLS