Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

XI. oficiální sraz ce4you:: Malá Úpa, 9. - 11. listopadu 2007, penzion Jonáš

Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2007 13:42
:!: Tento příspěvek bude průběžně aktualizován, takže bude obsahovat nejčerstvější a nejúplnější informace a pokyny.:!:


Dovoluji si vás pozvat na XI. oficiální sraz ce4you. Rádi vás uvidíme, tak pokud máte zájem, přečtěte si níže vše potřebné a pak se nezapomeňte přihlásit.

Místo konání: Penzion Jonáš, Dolní Malá Úpa GPS: Loc: 50°42'36.494"N, 15°48'32.512"E
Zde už se konal sraz druhý (listopad 2004), šestý (listopad 2005) a devátý (říjen 2006).
Více informací a obrázků k místu konání si můžete najít zde ve fóru v rubrice Srazy a setkání, popř. použijte google, jyxo či jiný vyhledávač. Penzion nemá vlastní webové stránky.

Povolení k vjezdu k Jonáši získáte na konci Horního Maršova. Minete zámek, pak tam někde bývá rolba (asi prodejna). Po pravé straně je velké parkoviště (pro kamiony) a tam je budka Info a Wechselstube, kde si to povolení můžete koupit. (Všechna auta se k Jonáši na parkoviště nevejdou).

Ubytování:
4 x 3 lůžkový, 1 x 4 lůžkový, 1 x 2 lůžkový
V případě plné kapacity samozřejmě není problém zajistit ubytování (a třeba i stravu) v některém okolním penzionu (jako se to stalo v roce 2004).


Termín: 9. - 11. listopadu 2007


Cena: 1.200 Kč = 2 noclehy, 6 jídel (pátek večeře až neděle oběd), furtžerky alias zobání na večerní stůl, poplatky Krnapu apod. Pití si platí každý sám.


Závazné přihlášky:
Pokud se chcete závazně přihlásit, je nutné postupovat podle těchto instrukcí:
1. Napsat svoji závaznou přihlášku níže do diskuze. Nezapomeňte uvést přesný počet osob požadujících rezervaci.
2. Obratem vám budou zaslány instrukce pro zaplacení zálohy ve výši 600Kč/osobu, jmenovitě číslo účtu a variabilní symbol.
3. Po obdržení platby budete obratem informováni a vaše rezervace bude potvrzena.

Po negativních zkušenostech z posledních několika akcí jsme nuceni přijmout jisté důležité opatření a proto prosím čtěte tento příspěvek pořádně a pečlivě!
Jak se máte ZÁVAZNĚ přihlásit jste přečetli v předchozím odstavci. Kdo se závazně přihlásí, je POVINEN zaplatit předem NEVRATNÝ registrační poplatek ve výši 600Kč. Pokud se srazu zúčasní, registrační poplatek bude V PLNÉ VÝŠI použit k částečné úhradě jeho útraty. Pokud se ale odhlásí nebo nakonec nedorazí a na jeho rezervaci se nepovede sehnat náhradu (nebo nenahlásí náhradníka), tento rezervační poplatek PROPADNE ve prospěch majitele ubytovacího zařízení.

Je to sice velice nepopulární opatření, ale protože já ani nikdo jiný ze ce4you na pořádání srazů neprofituje (spíše naopak) a po negativních zkušenostech z minulých srazů, kdy se lidé odhlásili na poslední chvíli (leckdy ani nedali vědět, že nepřijedou), jsme nuceni provést toto opatření. Pokud z přihlášených 20ti lidí dorazí polovina, není to příjemná situace ani pro organizátory akce, ani pro majitele ubytovacích zařízení, kteří se cítí minimálně podvedeni. Je potřeba, aby bylo na srazu alespoň 10 ubytovaných účastníků. Prosím ale, NEDISKUTUJTE o podmínkách účasti - potřebujeme nějaké záruky, že to zase nedopadne špatně a jinak to bohužel nejde.


Proč přijet?
K vidění a případnému vyzkoušení budou novinky a aktuální zařízení Windows Mobile. Setkání se stejně "postiženými", kteří mohou poradit či pomoci, mezi skvělými zařízeními, při dobrém jídle a pití, na čerstvém vzduchu.....co víc člověk potřebuje k životu? :)


Ukázková zařízení:
(není možné garantovat, že tam na 100% bude vše, ale je přislíbeno)
soukromé muzeum Pavla Kozy (viz sraz Troníček 2/2007)
HTC Shift (s Win Vista)
Falcovo Psion muzeum (v případě zájmu přiveze pár veteránů)

bude průběžně doplňováno


Seznam zařízení účastníků srazu:
(je předpoklad, že je budou mít s sebou):
Dell Axim X50v, Palm Tréo 750v, HP iPAQ 514 Voice Messenger, HTC Advantage (Athena), HTC Vox, MDA Touch, MDA Vario III (Kaiser), HTC S 310, T-Mobile Vario, Acer n35, Loxx C550 (WM6), HP iPAQ hx 4700, HTC S 620 Excalibur, Dell AXIM X51v (WM6), HP iPAQ 5550, Sony Ericsson P1i (Symbian UIQ), IBM ThinkPad R50e (neprůstřelný notbůůk), HP iPAQ hx 4700 (WM5), Qtek 9000 (WM5), Motorola MPx200 (WM6), O2 Xda Exec

bude průběžně doplňováno


Potřebujete-li vědět nějaké doplňující informace, napište níže do diskuze, pošlete mi soukromou zprávu (tlačítko SZ v tomto příspěvku) nebo E-mail (zdenekTEČKAmalinskyZAVINÁČce4youTEČKAcz).

Tradičně doplním to, co stále dokola píšu u všech srazů, že přijet může opravdu každý, že nejde o žádnou uzavřenou společnost. Vhodné je to především pro "čekatele" (kteří si mohou prohlédnout větší množství zařízení a příslušenství, které asi v žádném obchodě neuvidí, popř. konzultovat zkušenosti s jejich majiteli) a nováčky, kteří jistě mají spoustu dotazů či potřeb něco prokonzultovat.


===============
Program (orientační):
===============
pátek
15:00 - 18:00 příjezd, ubytování, vyřizováni formalit
18:00 - 19:00 večeře (přivítání + zahájení)
19:00 - 24:00 seznamovací večírek + předsnídaně

sobota
00:00 - 09:00 seznamovací večírek + předsnídaně
09:00 - 10:00 snídaně
10:00 - 13:00 1. část programu - free
13:00 - 14:00 oběd
14:00 - 18:00 2. část programu - free
18:00 - 19:00 večeře
19:00 - 24:00 rozlučkový večírek + předsnídaně

neděle
00:00 - 09:00 rozlučkový večírek + předsnídaně
09:00 - 10:00 snídaně
10:00 - 12:00 3. část programu - free
12:00 - 13:00 oběd
13:00 - 14:00 balení, placení, rozlučka, odjezd

Program je tedy zatím free, žádná konkrétní předváděčka ani přednáška zatím není plánována. Bude to, jako na předešlých srazech, individuální a volné. Dotazy a odpovědi, tipy na zajímavé softy atp. Pokud se chce někdo z účastníků něčím pochlubit, ať se mi ohlásí, napíšu ho do programu. Bude-li někdo chtít pomoc nebo poradit s něčím konkrétním (např.flash PDA), ať to napíše do diskuze níže, abychom na to byli připraveni (ovšem v rámci možností - bude-li to v našich silách).

Závazně přihlášení:
Zdeněk Malinský
Pavel Koza
honzabr + 1
hajekm + 1
MilanSu
Carabei
Ipf
Docent + SPM
windmaster
phacker
Miloš Strouhal
Falco


rozdělení na pokoje:
pondělí (3): Docent + SPM + Carabei
úterý (3): windmaster + Falco + MilanSu
středa (3): Zdeněk Malinský + Pavel Koza + Ipf (velitelský pokoj)
čtvrtek (3): Honzabr + 1
pátek (4): Miloš Strouhal + phacker
sobota(2): hajekm + 1

číslo v závorce = počet lůžek na pokoji

Tučně vytištěné je platné, ostatní se mohou po pokojích přehazovat dle vlastního uvážení a dohody. Bohužel počet míst i pokojů je omezený, takže nikomu nemohu zajistit jednolůžák. Výjímku jsem udělal pouze u párů.


Menu:(definitivní podoba)
==============
pátek večere: guláge se 6 (nebo s chlebem)

sobota oběd: kuřecí řízek + am.brambory

sobota večeře: překvapení šéfkuchařky

neděle oběd: řízek s bramborovou kaší



Počasí - aktuální stav, předpovědi:
======================
web kamera - Malá Úpa

medard on-line

METEO

Meteoservis Hujer

iDnes

a něco od Siegfrieda



:!: Tento příspěvek bude průběžně aktualizován, takže bude obsahovat nejčerstvější a nejúplnější informace a pokyny.:!:
phacker (49)|9.10.2007 16:35
Dorazím. Nakonec jen v počtu 1Ks. Spolu se mnou přijede HTC Advantage (WM6), Qtek 9000 (WM5), MPx200 (WM6)
Chuck (284)|9.10.2007 17:28
Tak se nám to pěkně rozjíždí a je tedy nutné závazně objednávat, takže já 2 místa a úterý. :D No a doufám, že další budou následovat :)
Docent (1234)|9.10.2007 17:29
2 kusy a prosil bych dvoulůžkový odhlučněný pokoj, nebudu zas poslouchat nějaký hlášky, že v patře jezdil někdo celou noc na motorce :D .
Carabei (611)|9.10.2007 19:14
tak ja bych se tedy take zavazne prihlasil v poctu 1 kusu(uz to radsi zaokrouhluju, abych nemusel platit vice:D)

SPM (182)|9.10.2007 20:28
[QUOTE="Docent"]2 kusy a prosil bych dvoulůžkový odhlučněný pokoj, nebudu zas poslouchat nějaký hlášky, že v patře jezdil někdo celou noc na motorce :D .[/QUOTE]

Jestli venku už bude sníh, tak si můžeš postavit iglú :D a na mě pak zbyde celej dvojlůžák :P

Jinak sebou beru muzejní sbírku + symbiaňáka :))
Honzabr (192)|10.10.2007 18:43
I já ofiko.2.místa (nejlépe v místě večírků,znáte mé touhy chodit pěšky :sarcastic: :mad: )Samo sami ;) .Mám organizovat tu pípu a soudek Plzně??? Ještě bych mohl soudek černé rakovnické dvanáctky.Je super :oops:
Zdenek Malinsky (9781)|10.10.2007 19:55
Jeníčku, zatím s tím počkej. Dort v předchozí diskuzi psal, že by na tu pípu měla jít i Plzeň a Jarka mi tvrdila, že jí jednou došel Budvar, tak požádala nějaký sousední penzion a výpomoc. Dostavil se soused s Plzní a vynadal jí, že mu neřekla, že má pípu na Budvar, že to tam nejde. Tak fakt nevím. :?

cubehash (156)|11.10.2007 11:26
Nejde to tam, protože Budvar není pivo, ale sladká limonáda, po který bolí hlava :D
ipf (2136)|12.10.2007 14:21
[QUOTE="Honzabr"]I já ofiko.2.místa (nejlépe v místě večírků,znáte mé touhy chodit pěšky :sarcastic: :mad: )Samo sami ;) .Mám organizovat tu pípu a soudek Plzně??? Ještě bych mohl soudek černé rakovnické dvanáctky.Je super :oops: [/QUOTE]

No nazdar Honzíku. Ty žiješ? Tak to musím přijet taky, i když to bude už třetí víkend, co nebudu doma a to mamka asi nepřežije. Ale tebe, Chucka, windmastera a Milana si ujít nenechám.
hajekm (308)|14.10.2007 18:33
Ahoj,

takže podávám ofiko taky přihlášku na sraz 1+1 manželka. přivítali bysme nějaký dvoják ale uvidíme, jak to bude se skutečnou účastí. Klára s námi byla na prvním srazu v Beneticích a moc se jí tam líbilo.
Jinak na seznam techniky můžeš Zdeňku připsat:
HTC Advantage
HTC Vox
MDA Touch
MDA Vario III alias Kaiser

Už se na Vás všechny těším,

Milan Hájek
MilanSu (823)|16.10.2007 00:53
Nevím jestli už není obsazeno (myslím penzion), ale pokud ne, tak hlásím 1 osobu.
windmaster (307)|16.10.2007 21:14
Vidím, že se tady formuje staré dobré jádro, tak se taky hlásím:)
Zdenek Malinsky (9781)|17.10.2007 13:48
Já bych si jen dovolil připomenout, že závazně přihlášený je ten, kdo se napíše sem do tohoto vlákna a od něhož obdržíme platbu za zálohu. Kdo bude dříve, ten pak má jistotu, že bude bydlet přímo v Jonášovi (a ne třeba v sousedním penzionu), dostane větší porce, studenější pivo....;)

Takže prosím pány, kteří se v tomto vlákně hlásili, že pojedou, aby svým slovům dostáli a opravdu se závazně příhlásili.
Miloš Strouhal (3997)|25.10.2007 19:57
Zavazne se prihlasuji v poctu jedna osoba.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2007 15:59
Termín srazu se neúprosně blíží - za 14 dní nám to začne. Takže opět několik poznámek, dotazů či upozornění.

1. Kapacita Jonáše je téměř zaplněna, proto prosím případné váhající a nerozhodné, aby mi o tomto svém dilema poslali soukromou zprávu (SZ), abych pro ně v případě většího zájmu mohl včas zajistit ubytování v některém ze sousedních penzionů v blízkém okolí (jako tomu bylo v roce 2004).


...další body se týkají pouze přihlášených...

2. Jídlo
Kromě snídaní a předsnídaní nás čekají 4 jídla (2x oběd + 2x večeře), takže vám dávám na výběr, co byste rádi papinkali, co vám má šéfkuchařka uvařit. Pokud nebudou žádné rozumné návrhy, budu muset (jako vždy) demokraticky a jednohlasně zvolit sám: hrachová kaše, buchtičky se šodó, sojový biftek na jitroceli, hovězí vnitřnosti na cibulce posypané masokostní moučkou (po tom přímo šílílm :D ). Klidně napište i návrhy na "furtžerky" - tlačenka, olivky, chipsy (příchutě)..... Nestyďte se, ne všichni jedeme na sraz jen kvůli PDA ;) :D


3. Pití
Viz bod 2 - pokud máte nějaké speciální přání, napište si sem co a cca kolik.


4. Pivo
Tady mám dilema. My chceme Plzeň 12, majitelka tvrdí, že na její pípu nejde (prý jen Budvar a Gambrinus), ale kolega dort zase říká, že by to jít mělo. Takže Honzabr se nabídl, že by dovezl pípu i pivo (pivo by možná nemusel, to by mohla Jarka z Trutnova). Ovšem! pokud se najde někdo ochotný a hlavně schopný to obsluhovat. Jinak budeme muset obejdnat lahváče. Tak jak se k tomu stavíte?
ipf (2136)|26.10.2007 16:35
ten jídelák je úžasnej, obzvlášť na ty řízky se těším :D
prosil bych tlačenku, černé olivy a hermelín ;)
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2007 16:54
Áááá, pán je vegetarián. :O :oops:

Ale teď vážně: na páteční večeři bych navrhoval guláš s knedlíkem/chlebem (lepší se ohřívá, když se budeme postupně sjíždět) a na nedělní oběd řízeček s kaší (bramborovou, proboha :!:, ta hrachová byl vtip)
ipf (2136)|26.10.2007 17:43
jj a k večeři pečené kuřátko s dušenou rýží.
Honzabr (192)|26.10.2007 18:41
:(( Kuře mnéééééé!!!! Klidně furt řízkyyyyyy!!!(a to i kuřecí)
Jinak je to fuk.Ten gulášek super!
Docent (1234)|26.10.2007 19:20
S tou rozdílnou pípou na Prazdroj a Gambrihnus mně to připadá jako blbost, pochybuju, že by si pivovar přidělával starosti se sudama... Ledaže by Jarka měla ještě někde ve sklepě sudy hliníkový, tam ta pípa byla fakt jiná ;) . Po krátkém zácviku snad tu pípu zvládnu, čárky píšu hráběma :D .

K jídlu prosím maso jakéhokoli druhu kromě sojového :yes: .

Přihlašte se fofrem ještě alespoň jeden, jak jsem koukal na úvodní příspěvek, tak je nás teď právě 13 :D !
MilanSu (823)|26.10.2007 20:38
S jídlem souhlasím, nejsem náročný strávník, co se týče piva, nevadí mi ani Gambrinus a ani Budvar a můžu i Plzeň, takže co bude to bude.
Pokud se týká zařízení přivezu
Garmin Nuvi 670
Mio C720
a možná si půjčím i HTC P3300 Artemis
ipf (2136)|26.10.2007 20:43
podlehnul jsem honzíkovi a objednávám kuřecí řízek a jako přílohu vepřovej řízek (což jsou v podstatě brambory pasírovaný přes prase ;) )
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2007 22:05
Takže roštěnku si doveze každý vlastní, OK.

A co takhle nějaké ušlechtilé pití? Proč? Protože život je příliš krátký, než abychom pili špatnou whisky.





vtípek:
Kdybyste postavili před osla dvě vědra - v jednom vodu,v druhém whisky, z kterého vědra myslíte, že by se napil, ptá se pan učitel dětí poté, co jim udělal přednášku o škodlivosti alkoholu. "Z toho co je v něm voda, "křičí snaživé děti. "A proč?" "Protože je osel,"odpoví Jarda.
Docent (1234)|27.10.2007 19:34
Takže ověřeno u odborníků, na dnes používané sudy, tzv. KEGy, je výčepní zařízení stejné...
Zdenek Malinsky (9781)|28.10.2007 13:25
Jako sobotní volitelnou část programu navrhuji, zejména pro ty, které PDA zas tak moc nezajímají, procházku k penzionu Michaela (více třeba zde nebo zde nebo jiný bulvár, třeba).




Pro túristy:

tady je Jonáš a tady Michaela - mám pocit, že jsme tam s Windmasterem vloni někde poblíž byli.
Docent (1234)|28.10.2007 14:37
Ono je dost pozoruchodného i na předchozích provozovatelích toho penzionu ... Pan Schimmer zkrachoval v Plzni s kdečím, tuším, že mu patřil i Dům hrůzy u Radbůzy... No ale u nás mají takoví "podnikatelé" na růžích ustláno - vytunelované peníze se převedou do jiné firmičky, firmičku vlastní manželka, manžel je chudý jak kostelní myš...
Docent (1234)|28.10.2007 15:07
Mohl by s sebou někdo vzít SDHC kartu, pokud ji vlastní nebo má možnost si ji půjčit?
Miloš Strouhal (3997)|28.10.2007 15:36
Myslis SD SDHC? Jestli ano, tak tu beru krome jinych.
Docent (1234)|28.10.2007 16:43
jj, SD SDHC... Někde tvrdí, že s WM 6 na Aximu funguje, tak ať to vidím na vlastní bulvy :) .
Miloš Strouhal (3997)|28.10.2007 16:47
Bude fungovat na 100%, ale klidne to vyzkousime.
Zdenek Malinsky (9781)|29.10.2007 08:57
Pokud někdo potřebuje odvoz, ať se sem napíše. Rovněž pokud někdo má v autě volné místo a je ochotný někoho vzít, ať napíše v kolik vyjíždí z Prahy.
ipf (2136)|29.10.2007 09:34
já pojedu v pátek večer sám po trase HavlBrod - Chrudim - Pardubice - HK- Trutnov - Malá Úpa.
MilanSu (823)|29.10.2007 14:23
Já pojedu zřejmě v pátek odpoledne sám, navigace mi říká přes Prahu (jižní spojka), pak Mladá Boleslav, Jičín .... Časově těžko říci přesně, budu vyjiždět po obědě cca ve 13, takže Praha někdy mezi 15-16. Je pátek tak nevím jak bude provoz
Zdenek Malinsky (9781)|29.10.2007 15:49
Doufám, že provoz bude jen běžný páteční - prázdniny nejsou, prodloužený víkend z důvodu svátku taky ne, na horách ještě sníh na lyžování taky nee, ale hlavně! bude po "Dušičkách", takže pánů v klobouku za volentem snad nemnoho (tento víkend to bylo :mad: ).
windmaster (307)|29.10.2007 17:11
Edit :Tak už nic nenabízím
Docent (1234)|29.10.2007 17:14
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Doufám, že provoz bude jen běžný páteční [/QUOTE]
No, na Prahu běžný páteční odpolední provoz úplně stačí :no: . Po loňské zkušenosti, kdy jsme jeli z centra na Černý Most hodinu a půl, si letos přivstanu, Prahu přejedu brzo ráno, auto nechám někde na Černým Mostě, sockou se vrátím do práce a odpoledne zas sockou pro auto...
Docent (1234)|31.10.2007 18:44
Takže teplé Jäggrovo spodní prádlo, zima se blíží. Ale pořád je nás 13 :evil: .
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2007 19:05
Já si jen dovolím připomenout, že sraz bude až příští víkend, nikoli už tento. To byste tam jeli, stejně jako chtěl Pavel, úplně zbytečně. :D
Docent (1234)|31.10.2007 19:36
No šak to tam píšou... Tenhle weekend má být ještě slušně, kosa udeří v neděli :evil: .
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2007 19:54
Stížnosti směřujte na adresu pánů, kteří hlasovali pro tento termín.
Docent (1234)|3.11.2007 23:33
Stížnosti jsou zbytečné, já bych poprosil ty pány, co hlasovali pro poslední termín, aby v pátek odpůldne stáli někde pod hranicí sněhu a vytlačili mého angličáka do hor :D .

A zdvořilý dotaz: jak je to s tím pivískem? Gambrihnus budu bojkotovat, jednak kvůli čerstvému zdražení a druhak kvůli zážitku z minulého weekendu, kdy jsem po jeho pozření v množství větším než malém fungoval jako vyvíječ bioplynu :evil: .
Carabei (611)|4.11.2007 00:30
Docent: no pokud plati ten odvoz, tak to tvoje vozitko bych odtlacil snad i sam:D :cool:
Docent (1234)|4.11.2007 01:24
Odvoz platí, akorát vážně zvažuju vzít si půlden dovolený a vyrazit z Prahy cca ve 13, max. ve 13.30, nerad bych absolvoval celou cestu potmě, šlo by to?
Carabei (611)|4.11.2007 10:31
naprosto bez problemu, se nejak presneji domluvime pres SZ
Carabei (611)|5.11.2007 15:42
Mel bych drobny dotaz... kdo ze si to tahal do pokoje motorku? ja jen abych mel sanci se vyspat:D ;)
phacker (49)|5.11.2007 15:51
Ahoj. Měl bych prosbičku. Dnes mi v servisu řekli, že mi nastihnou do víkendu dudělat auto, tak bych tímto rád našel dobrovolníka co má 1 místo z Prahy na cestu na sraz a z5 volné a byl by ochotný mě vzít s sebou. Díky
Zdenek Malinsky (9781)|5.11.2007 17:53
Ja mam zase dotazky:
1. kdo vsechno pojede autem-kvuli mistu na parkovani u penzionu a kvuli povoleni vjezdu do KRNAPU. Vim, ze autem jede windmaster, Ipf, Honzabr, Docent a MilanSu.

2. Bude nam stacit sud 50 l tj. 100 (slovy sto) piv?? Myslim plnotucny Pilsner Urquell.
Vice konkretnich podrobnosti zitra dopoledne
Docent (1234)|5.11.2007 18:21
jj, jedu autem, ale v nejhorším to zvládnu zase pěšky od Spáleného Mlýna, když v něm zas zapomenu GPSku, tak se synek aspoň proběhne :D .
Ad pivo - možná by to Jarka měla zajistit nějakým lahváčem, je přece znám ten případ, kdy Čech chytil zlatou rybku, jako první přání chtěl moře piva a jako druhé dva lahváče, aby měl na ráno ;) .

EDIT: Tak se obávám, že místo aut to bude spíš na sněžné skútry, viz tady.:evil:
SPM (182)|5.11.2007 18:24
[QUOTE="Docent"]jj, jedu autem, ale v nejhorším to zvládnu zase pěšky od Spáleného Mlýna, když v něm zas zapomenu GPSku, tak se synek aspoň proběhne :D .[/QUOTE]

Ne, sjedeš to spátky na tý motorce, kterou taháš do pokoje ;)