Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový Garmin XT pro WM

bobby_ce4you (145)|8.10.2007 08:32
zajímavá zpráva uvádí novou verzi garmin xt mobile bez nutnosti používat zařízení garmin. Uvidíme jak to bude vypadat, zatím je to v prodeji jen na mikro sd s mapami za 199 USD. zde
bobby_ce4you (145)|8.10.2007 09:07
používání je ovšem podle zpráv v diskusích vázáno na kartu, takže současné mapy asi nepůjde použít.zde
Alojz3 (46)|10.10.2007 21:40
Novinka to rozhodne nieje ;) vid url na tomto fore. btw: dodava sa to zaroven na MS a vlastne aj micro/mini/SD cez redukcie..

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24755&fi=0
bobby_ce4you (145)|10.10.2007 23:28
nejsem si ta jistý ale verze mobile xt 20 je něco jiného, s tímto vyšel garmin až 5.10.07.
Alojz3 (46)|11.10.2007 16:16
Pracuje to na uplne rovnakom principe. Je to uplne ten isty soft, len to ma komercne iny nazov :D
bobby_ce4you (145)|11.10.2007 16:58
poslední verze xt mobile 20 je zde
a žádný jiný než bluetooth gps od garmina nepodporuje, tak nevím :?
Alojz3 (46)|11.10.2007 17:25
"Softvér aj mapy je už možné používať aj s iným GPS prijímačom, nielen značky Garmin! Teda je možné použitie napr. s mobilnými telefónmi so vstavaným GPS zariadením. (napr. NOKIA n95)"

http://www.garmin.sk/e-obchod/garmin-mobile/garmin-mobile-20-microminisd

Stale si to nepochopil - Mobile 20 je komercny nazov! Jedna sa o stale o ten isty MobileXT, akurat je pribaleny na dodanej karte odblokovaci file na dodanu kartu i s par HW naviac :D

http://www.garmin.sk/e-obchod/garmin-mobile/garmin-mobile-xt-slovakia

A toto je vlastne to iste co Mobile 20, akurat je pribalena iba jedna mapa a bez dodatocneho HW co je v mobile 20, odblokovaci file na mobileXT je taktiez pribaleny. MobileXT je stale ten isty!!!

Vlastne keby si mal ten odblokovaci file ktory je pre kazdu SD kartu iny, tak si to vlastne rozbehas na hocicom. Len kde ho ziskat.
bobby_ce4you (145)|11.10.2007 17:36
samozřejmě že je to stejný soft, jenom upozorňuji, že ve svojí diskusi píšeš o garminu xt 20 a ten uvedenou vlastnost ještě neměl. Ta byla přidána až později (konec září?) s ohledem na využití i bez BT jednotky garmin. Na to jsem chtěl upozornit.
Alojz3 (46)|11.10.2007 17:41
Hlupost! Toto fungovalo uz od BETA verzie, nie verejne. Public sa to dostalo az v Mobile 20!

Mobile 10 je vlastne pribaleny gps10x s mapou
Mobile 20 je pribalena SD+drziakGPS+mapy = pre akukolvek GPS!!!

Z toho je jasne, ze mobile20 bol na akukolvek GPS od kedy to vyslo nie od nejakeho mesiaca, ale v SK od 07. 08. 2007 oficialne
bobby_ce4you (145)|11.10.2007 17:50
tak nechci se už o tom dále dohadovat ale na
jiných stránkách garminu tuto vlastnost neuvádějí a rovněž v jejich verzi softu jsem nenašel jinou možnost než připojení přes gps garmin.
Alojz3 (46)|12.10.2007 07:26
No nechces sa dohadovat a stale nemas pravdu :D

Mobile 20 sa uzatvara na kartu nie na GPS modul! Je mozne pracovat s akymkolvek GPS, na zaklade toho, ze !JE! pribalena karta sa to cele uzatvara na tu dodanu kartu (mapy, mobileXT). Zaroven v drziaku co je pribaleny, tak ten ma GPS modul so sirfIII, ale zrejme nieje original Garmin, pretoze neposiela GPS ID ako to ma garmin na svojich GPS, zaroven to blika, podla stavu mobilu, pracuje to cez BT.

A okrem toho nikde nieje v specifikaciach ani napisane, ze je to cele funkcne iba s garmin HW :D a vobec mal som to v rukach a bud taky dobry zavolaj si do garminu a zisti si to sam rovno pri zdroji, ked uz mi nechces verit (i ked som poslal screen z PDA), tym uz snad prestanes pisat stale do okola tie iste hluposti :P
bobby_ce4you (145)|12.10.2007 17:36
[QUOTE="ifelse"]No nechces sa dohadovat a stale nemas pravdu :D

Mobile 20 sa uzatvara na kartu nie na GPS modul! Je mozne pracovat s akymkolvek GPS, na zaklade toho, ze !JE! pribalena karta sa to cele uzatvara na tu dodanu kartu (mapy, mobileXT). Zaroven v drziaku co je pribaleny, tak ten ma GPS modul so sirfIII, ale zrejme nieje original Garmin, pretoze neposiela GPS ID ako to ma garmin na svojich GPS, zaroven to blika, podla stavu mobilu, pracuje to cez BT.

A okrem toho nikde nieje v specifikaciach ani napisane, ze je to cele funkcne iba s garmin HW :D a vobec mal som to v rukach a bud taky dobry zavolaj si do garminu a zisti si to sam rovno pri zdroji, ked uz mi nechces verit (i ked som poslal screen z PDA), tym uz snad prestanes pisat stale do okola tie iste hluposti :P[/QUOTE]

Tak tedy ještě jednou. Nainstaloval jsem aplikaci GarminMobileXTforWindowsMobile_41020w po spuštění jsem nechal několik minut vyhledávat bluetooth gps modul a po neúspěchu se objevila tato obrazovka. Způsob jak je možné připojit jinou GPS neznám. :?
Alojz3 (46)|12.10.2007 22:13
Haha, tak to musis to Garmin Mobile 20 aj kupit.. tam je pribalena SD karta, ktora obsahuje odblokovaci kluc pre mobileXT, ak ho tam mobileXT najde az potom mobileXT hlada ostatne GPS neoriginal garmin.

To si snad nemyslel, ze si stiahnes mobileXT a frcis :D :D :D :D

Snad nechces citat, alebo nechapes, vsak to pisem od zaciatku :D

Kazdopadne, ak mobileXT najde odblokovaci kluc, urceny pre konkretnu SD kartu, okamzite najde pripojene GPS a v ponuke mam toto, vsetko facha ako hodinky :D Veru ano toto vsetko ti dokaze Mobile 20 dat. :D
bobby_ce4you (145)|13.10.2007 10:00
Tak to jem asi špatně četl, domníval jsem se že se to odemkne až po připojení ke GPS Garmin přes bluetooth, pokud ji nenalezne pak nabídne další možnosti. Tak se omlouvám. :?
Alojz3 (46)|13.10.2007 11:03
No pokial nenajde origianl GPS nasledne hlada odblokovaci kluc pre mobile XT, ak ho najde porovna kluc s ID kartou ak sa zhoduje odblokuje mobileXT pre akekolvek GPS, ak nenajde ani to potom nasleduje ten tvoj oznam co mas ;)
bobby_ce4you (145)|13.10.2007 11:36
Tak teď už to je naprosto jasné děkuji. :)
jeseter (1)|31.12.2007 18:52
mam dotaz mam PDA HPrx3715 a mam naistalovany garmiin mobile xt vsechno de jak mapy tak externi GPS ale nefunguje me klavesnice nemuzu tam nic psat de jen mazat

tdanicek (21)|7.1.2008 18:27
Měl jsem stejný problém jako Jeseter a vyřešil jsem ho tak, že jsem u Sunnysoft Interwrite (česká klávesnice) vypnul podporu HW klávesnic ;-)
Vlada165 (676)|6.10.2008 07:19
Jde prosim v tomto programu planovat i slozitejsi trasa nejak "INTELIGENTNE", anebo se hodi jen pro beh na pozadi OziExploreru pro podrobnejsi zobrazeni mapy ? ;-(

Jde mi o to, ze bych rad treba cyklistickou trasu po silnici s vice body zadavanymi primo z mapy, ale po zadani kazdeho bodu to skoci na puvodni misto, kde se nalezam
(vypnout GPS nepomuze a pokud vypnu pomoci GpsGate, tak je Garmin tak "hodny", ze si ihned zabere uvolneny port a ani simulace trasy nefunguje ;-( ...)
a pro zadani kazdeho bodu musim opet "milionkrat posouvat mapu" a zoomovat do dalsiho pozadovaneho bodu ;-(.

Kdyz jsem si chtel predem pripravit pesi trasu pres 300km od domova, tak uz to bylo to zadavani bodu z mapy uplne k nevydrzeni, ze jsem to nakonec vzdal :-(
Vim, ze po turistickych trasach (pesky) to asi bohuzel navigovat nebude (jako treba OziExplorer), ale jdou tam zadat alespon nejake znacky pro "pasivni" navigaci,
anebo mit radeji jeste pusteny i OziExplorer a porad prepinat ty 2 programy, pokud potrebuju videt to, co v OziExploreru bohuzel tak podrobne nemuze byt videt,
jako treba ze jsem v nem nemohl najit pokracovani cesty v krizovatce tavru "X", ale kdyz jsem se podival do Garminu, tak tam bylo videt, ze ta odbocka, kterou jsem mezi stromy nevidel, je jeste asi o 100m nalevo ?

Vlada165 (676)|6.10.2008 07:20
Jde prosim i klavesnice QWERTY, abych na te ABCDEF nemusel hledat pismenka "cely den" ?
Vlada165 (676)|6.10.2008 07:26
Je mozne, ze od urcite verze neni v mape videt napr. jeskyne "Sipka" ve Stramberku a je tedy potreba zustat u starsi verze programu, anebo mam neco spatne nastaveno ?
(nastaveni "mnozstvi detailu" bohuzel nemam vliv, akorat to ovlivni ze treba uz na zoomu 300m konecne neprekazi vrstevnice, ale zoom 500m uz pak zase bohuzel neni videt vubec a ta jeskyne Sipka neni u novych verzi videt ani pri nejvetsich detailech a nejvetsim zoomu).

Skoda, oproti OziExploreru jsou tu hezky videt i nektere lesni cesty a mnohem presneji, ale cely program mi prijde jinak takovy "nedodelany a uzivatelsky neprivetivy", ze se asi opravdu hodi jen na to presnejsi zobrazeni mapy na pozadi, ale ne k prime navigaci a presnemu zadavani (slozitejsi) trasy, anebo se mylim a jen s nim neumim pracovat ? ;-(
Dekuju ...
Vlada165 (676)|20.10.2008 07:32
Jsem "rozmazleny" zadavanim vicebodove trasy pekne v posteli v iGO8 anebo OziExploreru, ale tady je to pracne i ve velkem PC
a zvlast pokud se nejaky bod zkazi nebo spis zapomene a zrejme muzu zacit zadavat trasu od zacatku, kdyz nevim podle nazvu bodu ktery bod kam presunout
a PC s sebou ani na cesty tahat nemuzu, kdyz nemam notebook ;-( ...

Jsou tu videt v TOPO nektere cesty, ktere nejsou v jinych mapach, takze je to dobre jako "doplnek pro podrobnejsi zobrazeni trasy",
ale ta navigace a udaje (spis prekazejici a nezmenitelne) na displayi se mi take nelibi :-(.
(zlaty preskinovatelny iGO8...)

Kvuli tem Garmin mapam ale neexistuje prosim nejaka lepsi (nejlepe free) aplikace, ktera by s nima umela (poradne) pracovat?
Co jsem zkousel nejaky tusim MV GpsMapper (nazev ted nevim), tak na displayi nebyla videt zadna mapa.

Jde alespon nejak vytvorit na display "body" pro pasivni turistickou navigaci, kdyz to co od OziExploreru asi ocekavat nejde, anebo to jen neumim ?
Dekuju...