Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojeni Ipaqu 1940 telef. lince pres externi BT modem

Antiradary BEL (6)|9.4.2004 21:08
V poslednim MAKRO katalogu (platnost od 7.4. do 20.4.2004 - Spotrebni zbozi) je v nabidce externi Trust 56K V92 Bluetooth Wireless Modem (Class BT - 1, protokol V.92, rychlost 56 Kb). Je mozne se pripojit Ipaqem 1940 pres toto zarizeni na Internet pres normalni telefoni linku? T.j. bude funkcni schema: Ipaq 1940 - pres BT - Trust Modem - telef. linka - Internet?
Potrebuji pro urcite situace (v zahranici), kde neni normalni PC, notebook neni zadouci a GSM pripojeni k Internetu je nekolikanasobne drazsi nez klasicke pres telefonni linku.
Kdo tohle vi? Volal jsem i na Help linku HP, ale i ja, co mam Ipaq 3 mesice (a zatim ho nepouzivam), vim o tom vic, nez technik HP! :no:
PavelR. (2184)|13.4.2004 08:09
[QUOTE="Antiradary BEL"]V poslednim MAKRO katalogu (platnost od 7.4. do 20.4.2004 - Spotrebni zbozi) je v nabidce externi Trust 56K V92 Bluetooth Wireless Modem (Class BT - 1, protokol V.92, rychlost 56 Kb). Je mozne se pripojit Ipaqem 1940 pres toto zarizeni na Internet pres normalni telefoni linku? T.j. bude funkcni schema: Ipaq 1940 - pres BT - Trust Modem - telef. linka - Internet?
Potrebuji pro urcite situace (v zahranici), kde neni normalni PC, notebook neni zadouci a GSM pripojeni k Internetu je nekolikanasobne drazsi nez klasicke pres telefonni linku.
Kdo tohle vi? Volal jsem i na Help linku HP, ale i ja, co mam Ipaq 3 mesice (a zatim ho nepouzivam), vim o tom vic, nez technik HP! :no: [/QUOTE]

Zde je podobne zarizeni pouzivajici DUN profil. Pokud i vami zmineny Trust 56K V92 Bluetooth Wireless Modem pouziva ke komunikaci stejny BT profil, nemel by byt v komunikaci s iPAQem problem.

PavelR.
Antiradary BEL (6)|18.4.2004 10:58
Jestli to ma DUN profil nevim, vlastne ani nevim, co DUN profil je. Recenze modemu je na http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=1655 a technicka specifikace na http://www.trust.com/products/default.htm?artnr=13854 .
Nekde jsem cetl, ze nektere zarizeni nejdou k Ipaqu 1940 pripojit kvuli tomu, ze nepodporuje seriovy port. Nebude prave tohle na prekazku nebo pletu dohromady jabka a hrusky? ;)
Pavel Koza (4761)|18.4.2004 13:12
[QUOTE="Antiradary BEL"]Nekde jsem cetl, ze nektere zarizeni nejdou k Ipaqu 1940 pripojit kvuli tomu, ze nepodporuje seriovy port. Nebude prave tohle na prekazku nebo pletu dohromady jabka a hrusky? ;) [/QUOTE]

V me recenzi h1940 je dukaz v podobe obrazku, ktery ukazuje, ze h1940 seriovy BT port umi;)
Antiradary BEL (6)|18.4.2004 13:26
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Antiradary BEL"]Nekde jsem cetl, ze nektere zarizeni nejdou k Ipaqu 1940 pripojit kvuli tomu, ze nepodporuje seriovy port. Nebude prave tohle na prekazku nebo pletu dohromady jabka a hrusky? ;) [/QUOTE]

V me recenzi h1940 je dukaz v podobe obrazku, ktery ukazuje, ze h1940 seriovy BT port umi;)[/QUOTE]

A co tohle: "... datový konektor je sice stejný jako u ostatních iPAQů, ale protože nemá podporu pro sériový port, je o 180° otočený." ?
Nebo to mam chapat tak, ze pres konektor seriovy port funkcni neni, ale pres BT ano? Vlastne by to bylo logicke, ruzne BT dongle do PC taky pridavaji virtualni BT seriove porty, pres ktere pak probiha komunikace s PC-PDA.
Pavel Koza (4761)|18.4.2004 15:06
Presne tak. K tomu dole muzete pripojit akorat USB kabel, zatimco seriovy nebude fungovat, ovsem s BT to nema nic spolecneho.