Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém se zobrazením displeje Axim x51v 620 MHz - pruhy přes displej

Jirka125 (8)|2.10.2007 08:28
Píši sem takovou zajímavost při používání Axim x51v. Pokud si v IE stahuji z www stránek nějaký soubor a na té samé stránce je i velké množství grafiky, obrázky atd. a tu stránku při stahování si prohlížím (šoupám posuvníky nohoru, dolů, doprava, doleva), tak se mi na PDA zobrazí horizontální pruhy přes displej (pokud PDA vypnu a znovu zapnu, tak se mi na displeji zobrazí zobrazí kostičky.

Tento problém jsem posílal na Dell, problém taky nasimulovali, ale vyřešit ho prý neumí (možná ani nechtějí). Jediné co poradili, abychom přešli na jiný internetový prohlížeč - třeba Opera.

Aximy x51v používáme ve firmě a tento problém se projevuje u všech PDA.

Pokud byste problém chtěli vyzkoušet, dobré stránky jsou www.rimortis.cz (nechci dělat reklamu těmto stránkám), kde si najedete na odkaz "Ke stažení", začnete stahovat jakýkoliv soubor, při stahování si kliknete na odkaz "CD´s" a necháte si načíst obaly CD. Potom už stačí jen posuvníkem pohybovat nahoru a dolů a šup máte na displeji pruhy. Tento návod jsem posílal i na Dell. Upozorňuji, že se mi problém nepodařil nasimulovat na Axim x51 520 MHz.

Dle mého je tento problém spojený s grafickým akcelerátorem, který Axim v sobě má.

Tento problém nás trápí při používání naší aplikace, která na PDA běží. Při delším používání (zadávání dat) pruhy velmi často vyskakují.

Tak to je celá zajímavost. Zajímalo by mě, zda se Vám to také podaří.:))
Zdenek Malinsky (9781)|2.10.2007 08:41
Problem bude urcite v tom VGA-je to preci jen 4x vice bodu. A kdyz jsou jeste blbe napsane webovky, nestesti je na svete. Asi mi to uniklo, ale dela TO i Opera nebo jiny browser? A co nechapu vubec-pro smrdlas behem stahovani posuvnikem nahoru a dolu?
Jirka125 (8)|2.10.2007 08:58
Na Opeře se mi to nepovedlo nasimulovat. Proč s tím šmrdlám? Potřeboval jsem problém nasimulovat pro Dell v aplikaci, která je přímo ve WM, aby nám nemohli říct, že program, který využíváme na PDA je špatně napsaný. No a taky se mi to už kolikrát stalo při normální práci, prostě stahuji soubor a přitom si normálně pročítám stránku.

Špatně napasanými stránkami to nebude, problém jde nasimulovat skoro na všech stránkách, kde je hodně grafiky.
Jirka125 (8)|2.10.2007 09:02
Ještě jeden poznatek, tento problém s upravenými WM 6.0 se skoro neprojevuje. Pokud se projeví, je to pouze minimální, akorát se veškeré ikony překreslí šedými čárami:-)
Zdenek Malinsky (9781)|2.10.2007 09:56
No jasne, ale nesmis zapominat ze je to jen pda, ktere pred 8 lety umelo jen kontakty, udalosti, ukoly a poznamky.
Zminovane weby maji schopnost zazlobit i welke browsery v pc, takze se nelze divit u PDA. Spise by bylo zajimave vyzkouset to na jinych cihlach s VGA.

Ja to na svem Dellu zatim nevyzkousim-nabijecka umrela.:(
oltcit (1098)|2.10.2007 10:25
Nic takeho sa nekona :D ale dobry pokus o reklamu :?