Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

navigace do Letadla

olmic (25)|1.10.2007 21:17
Ahoj. Nevím jestli to sem patří, ale zajímalo by mě jestli existuje nějaký spec. sw pro navigaci v letadle?
speed-komi (278)|1.10.2007 21:23
To mě by taky docela zajímalo. Existuje soft třeba pro bezmotorové létání? třeba jen tak nějaká orientační mapka atd..?
brody_ce4you (39)|24.2.2008 10:11
Ahoj. Soft pro letani na 99,9% neni protoze by se to nikomu nevyplatilo. Muselo by to byt certifikovane EASOU a UCL a to by pak ceny toho softwaru sly do statisicu korun. Navigaci do letadel dela garmin, ale ty ceny jsou opravdu zavratne. Nic vam nebrani si dat do letadla PDA se smartmaps:-)
Surgical (2364)|24.2.2008 19:38
Hm, co třeba WinPilot?
brody_ce4you (39)|25.2.2008 19:45
Ja nerikal, ze na 100% neni zadna aplikace :-) Ale na strankach winpilotu jsem nenasel ani zminku o certifikaci u FAA, nebo neco podobneho, takze se to da pouzit jako pekna pomucka, ale ty funkce, co to ma uz nejsou zase tak dulezite, aby se do toho investovaly nemale penize. 300$ neni uz zrovna malo...
Zedd (12)|27.2.2008 20:05
[QUOTE="brody"]Ja nerikal, ze na 100% neni zadna aplikace :-) Ale na strankach winpilotu jsem nenasel ani zminku o certifikaci u FAA, nebo neco podobneho, takze se to da pouzit jako pekna pomucka, ale ty funkce, co to ma uz nejsou zase tak dulezite, aby se do toho investovaly nemale penize. 300$ neni uz zrovna malo... [/QUOTE]

Neuraž te se, ale i tak jste úplně mimo! Proč by měl soft do PDA schvalovat FAA, či jiný národní úřad???

Na tomhle linku se dá najít srovnání prakticky všech navigačních softů, určené pro létání, respektive pro plachtění. (Pro piloty motorových letadel se snad nic nedělá, páč každé éro už má nějakou lepší/horší GPSku na palubě a tudíž nic dalšího není moc potřeba, ale možná se mýlím, motorově nelétám). Některé sou zadara (Soaring pilot, který běží jen pod Palmem nebo XCSoar), vetšina je však placených. U nás je nejpoužívanější SeeYou Mobile a asi WinPilot.

http://www.cumulus-soaring.com/software-pda.htm

brody_ce4you (39)|28.2.2008 20:22
Ok, priznavam chybu. Meli sme ve skole predasku na toto tema a tam se prednasejici vyjadril trochu nejasne, nebo jsem to asi spise sptane pochopil. Po vcerejsi konzultaci s nim primo na toto tema musim uznat, ze pro plachteni nemusi byt certifikace. Ovsem podle me a podle mych zkusenosti dobre si tam dat smartmaps, tam mate pekny prehled:-) jinak na vetronich nelitam, tak nemohu soudit, jestli je to tam k necemu dobre. Jestli je pak to letani jeste takovy zazitek :-) Omlouvam se za mystifikaci v mych predchozich prispevcich, doufam, ze jsem tim nezpusobil zmatek.
DaggyMAC (8)|6.6.2008 17:19
Skuste pozriet SeeYou mobile. Pouzivaju to piloti vetronov.
Viac tu: http://www.naviter.si/products/seeyou-mobile.php?Itemid=61
Dráček. (84)|7.7.2008 09:55
Ahoj,
co tohle: www.jeensee.com/gpsimply
Dráček