Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO-problemy

hustler_ce4you (87)|1.10.2007 13:17
použivam IGO a mam problemy tom že mi hlasi cesty dost oneskorene s casovým opozdením....a dalej mam problém v tom že mi plánuje cestu dost chaoticky a smeruje ma cez cesty kt. vobec neexistuju alebo su to chodníky a pod. cim to je ?

PS: pomože ak sa zmeni com a rychlost teraz frčím na com5 a rchlost 4800, je nieco lepsie ?
macleod (91)|6.10.2007 08:55
A nemáš tam nastaveno, aby hledal trasu pro chodce ?

Já byl předminulej týden ve Veroně a jak sem chodil po městě, tak sem si to přehodil na chodce. A jak sem pak sednul do auta, tak sem na to zapoměl a chvilku to vypadalo, že navigace poletí z okna, než sem si uvědomil vlastní omil :)
JoU81_ce4you (116)|6.10.2007 17:03
Omyl :sarcastic:
Docent (1234)|6.10.2007 18:26
No jo, to holt je ta česká mluvnice... Jak by byly obohacené články třeba na iHeute, kdyby se nechalo napsat "Mne z té hrubky málem omyli, omyly, omili, omily" :D .
macleod (91)|6.10.2007 22:39
Mládenci, mládenci, tohle je diskuze o problémech s navygacý iGo.
Račte si prosím pofšymnout, že i vy jste pochopili, jaký význam to slovo má, přestože v něm bylo použito jiné i/y, takže to pochopil zřejmě i každý další, kdo si ten příspěvek četl (byly-li mezi nimi i dívky nebo ženy, nebo nedej bože je některá z vás, i když u nicku Docent se, přestože předpokládání je projevem arogance, dá předpokládat, že ne, tak si prosím v tomto příspěvku opravte příslušná i za y) a jeho jádro pudla tkvělo v něčem zcela jiném. Není výrazem pochopení jazyka pouze skutečnost, že najdete pravopysnou chibu, ale také to, že odhalíte smisl celého literárního díla, v tomto případě příspěvku do diskuze.
Pokud budete mít ještě nějaké další dotazy nebo upozornění k mému pravopysu, tak prosím do PM, nebo chcete-li do SZ, ať již výce nezatěžujeme tuto diskuzi oftopikama, nebo-li něčím, co sem nepatřý.
hustler_ce4you (87)|6.10.2007 23:04
mam to nadstavene na cesty a oneskorenie je cca 15-20 metrov...
macleod (91)|8.10.2007 07:59
To nastavení pro chodce jsem myslel proto, že ti to ukazovalo cestu přes chodníky.
Zpoždění může být GPSkou. Zkoušel jsi se stejným přijímačem třeba Tomtom ?
hustler_ce4you (87)|8.10.2007 11:22
jj skusal zpozdenie taktiež... ? a zmena nadstavenia to neovlivni ? ake mate skusenosti s navigaciou IGo pri asuse 696 ?
JoU81_ce4you (116)|8.10.2007 12:23
U iGo je volba Pripichnout na silnici, zkousel jsi to? Tech 15 metru je za tebou, nebo vedle tebe?
hustler_ce4you (87)|9.10.2007 08:18
no skratka prejdem križovatku a na displey je este len predomnou alebo ukazuje že len do nej vchádzam ..
uzivatel_oldd (180)|10.10.2007 12:13
zkusil bych reset GPS pokud to drive nedelala nebo kdyby to delala i s jinymi navigacnimi SW. Pokud jen s IGO tak asi HR. Ale zpozdeni iGo trochu ma, zarazejici je ovsem ta nepresnost to by mohl byt dusledek bud spatne komunikace mezi PDA a GPS anebo malo nalezenejch satelitu. Podivej se kolik jich nachazi pripadne povystrc GPS trochu vice k oknu, jestli mas ale satelitu dost tak zkus menit ty rychlosti a porty.
hustler_ce4you (87)|10.10.2007 13:08
hmm satelitov mam dost a robi mi to ja pri tomtome a skusal som aj HW reset a nic. no skratka som v križovatke a hlasi že mam odbočit a pozrem na pda a tam ukazuje ked už stojím v križovatke že mam odbočit až po 65 metrov ako dnes. Mate niekto skusenosti s igo+asus 696 ?
uzivatel_oldd (180)|10.10.2007 19:22
zeptej se na to jeste v Asus diskusi, nevim jestli to stiha CPU, ale dnesni masiny uz by s tim nemeli mit problemy, co wm6?
kokoskokos (75)|11.10.2007 07:13
Mně se taky zdálo, že je navigace občas mírně zpožděná proti reálu.
Potom jsem jednou změnil mód práce GPS příjmače z NMEA protokolu a rychlosti 4800 bps na SIRF protokol a rychlost 57600 bps a subjektivně se mi jeví, že je to lepší. Určitě se ale zrychlila odezva měření aktuální rchlosti, kdy tam už není tak velká setrvačnost.
hustler_ce4you (87)|14.10.2007 21:02
hmm takže po zmene iga na verziu IGo 2006 plus mi pozostal problem s vypoctom miesta, ako som spomínal mam Asus 696 +4Gb karta Elite Pro a teda ked idem s Igo tak mi akosi oneskorene reaguje / na brzdenie a zrychlenie / oneskorene ukazuje pritom rýchlosť až po takých 1-2 sec. a dalej mam problem s vypoctom vzidialenosti kde mi hlásie že za 100 metrov budem musiet odbocit pritom to nieje 100m ale takých max. 70m. a nasledne ked zastanem v križovatke tak mi ukazuje že mam odbocčit za napr. 31m pritom som už na hranioci križovatky. a takisto aj ukazovatel polohy / morá šípka / je na obrazovke vzdialena asi na svoje 1-2 dlžky od križovartky .......


PRI VYRIESENI MOJHO PROBLEMU SA ODMENIM: /napr. ACC na rapid.com/
Djurr (9)|16.10.2007 17:56
Podle mych zkusenosti zalezi na velikosti volne operacni pameti. IGO potrebuje nejmene 30 - 40 MB, jinak se zpozduje, poskakuje, chvilemi zastavuje. Takze moje doporuceni: vsechny programy i data na kartu.
JoU81_ce4you (116)|16.10.2007 18:06
Píšeš : na velikosti volne operacni pameti a potom vsechny programy i data na kartu - tak o jaké paměti teda mluvíš? :D :D

Tak jako tak je to imho nesmysl, se storage to nemá nic společnýho, a s RAM silně pochybuju.
hustler_ce4you (87)|16.10.2007 20:32
skusal som tak ako na karte tak aj v samotnom pda...a nepomohlo
JoU81_ce4you (116)|16.10.2007 20:38
Ja bych to videl takhle : navigace samozrejme neni idealni, pracuje se na "upgradu", rozliseni cca 1 metr. Ovsem to co popisujes ty je asi na reklamaci. Pokud ti to dela kazdy SW, je to v HW, tedy reklamace. I kdyz si to moc neumim vysvetlit jak to muze mit takove "zpozdeni" :disgusted:
hustler_ce4you (87)|16.10.2007 21:17
hmm mam už tretie igo inej verzie a aj mapy som skusal dve ....No stale mi to akosi meska.... ked prejdem ulicu tak na disley mi ju zobrazi som zorovno nej až ked som realne za ulicou asi 5-10 metrov a niekedy aj viac....

PS: nikdy som nemal pda a navigaciu preto netusim ako to ma byt presne ci je to v tolerancii alebo je to až moc nepresne. A v igo mi ukazuje vždy dost satelitov min 7 a presnost vysoka....
JoU81_ce4you (116)|16.10.2007 22:04
Jsem teď doma /zlomená ruka/ takže zítra si dávám za úkol udělat statistiku přesnosti :)
hustler_ce4you (87)|16.10.2007 22:11
oki bol by som tui vdacny ...Ja to sledujem tak že idem po ceste a pozeram napr. na bocne cesty a ked som presne vedla ulice napr. po pravej alebo lavej stane pozrem ako to ukazuje na PDA a vždy som podla obrazovky len pred tou odbockou... a takisto hl. navigacia ako som spominal ako rata est ekeby som bol o par 10-20-30 metrov po zadu´.
Docent (1234)|17.10.2007 08:26
iGO má i docela zajímavý přepočet trasy :sarcastic: .
Budulman_ce4you (31)|12.11.2007 13:43
Já mám E-Ten M700,integrovaná GPS Sirf-III, u software I-Go 2006 Plus mám taky taky problém se spožděním, jak bylo uvedeno výše... Prostě naviguje pozdě... fyzicky už jsem za odbočkou a I-Go teprve hlásí zahněte... TOM TOM ale jde přesně jak má bez spoždění, oba navigační programy nastavené na stejný port i rychlost portu (COM4 a 57600) Teď babo raď... :D
Smolinko (20)|13.11.2007 18:33
[QUOTE="hustler"]hmm takže po zmene iga na verziu IGo 2006 plus mi pozostal problem s vypoctom miesta, ako som spomínal mam Asus 696 +4Gb karta Elite Pro a teda ked idem s Igo tak mi akosi oneskorene reaguje / na brzdenie a zrychlenie / oneskorene ukazuje pritom rýchlosť až po takých 1-2 sec. a dalej mam problem s vypoctom vzidialenosti kde mi hlásie že za 100 metrov budem musiet odbocit pritom to nieje 100m ale takých max. 70m. a nasledne ked zastanem v križovatke tak mi ukazuje že mam odbocčit za napr. 31m pritom som už na hranioci križovatky. a takisto aj ukazovatel polohy / morá šípka / je na obrazovke vzdialena asi na svoje 1-2 dlžky od križovartky .......


PRI VYRIESENI MOJHO PROBLEMU SA ODMENIM: /napr. ACC na rapid.com/[/QUOTE]

Nuz mozno sa ti to bude zdat divne ale kolega mal podobny problem, vybral baterku na noc z pda....cca 10 hodin bez baterky a ze vraj sa mu urobilo nieco ako reset GPS a potom mu to slapalo v pohode....skus
Docent (1234)|13.11.2007 21:44
Ta je dobrá, tu jsem ještě neznal, skoro tak pěkná jako ta o Perníkové chaloupce :D .