Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyrazne zrychleni zobrazeni a automaticke generovani kategorii a poi.da

hpa (159)|29.9.2007 15:11
Ahoj,

vyrobil jsem si vlastni skriptik na vytvareni poi.dat a celkovy preorganizovani ov2. konfigurak obsahuje kategorie, soubory, ktery se maji do danych kategorii dat, nazev ikony a v pripade ze chceme kategorii dat do pi.dat, tak id. Pokud ikona neni zadana, hleda se ve from adresari pod nazvem skupiny s koncovkou bmp. Vse by melo byt jasne z prilozeneho konfiguraku. Ten se hleda v umisteni: "./", "./etc/", "../etc/", "/etc/", "/etc/POI/", "/etc/POIs/", "/etc/local/POI/", "/usr/local/etc/POI/" a ocekava se, ze se bude jmenovat: "catgroup.conf", "catgroup.cfg", "catgroup_rc", "catgroup". tohle se da zmenit editaci zdrojaku, pripadne se da pomoci parametru -f zadat vlastni umisteni (netestovano). Pak zadate 2 adresare from a to. Ve from se ocekava, ze budou ov2 stazeny z poi.cz, do to se vam vytvori struktura souboru tak, jak by se mela kopirovat do zarizeni.
Prinosy jsou: slucovani kategorii dle konfiguraku, vytvareni poi.dat ze zvolenych sloucenych kategorii.

Prilozeny konfigurak je lastaveny tak, ze ze vsech kategorii tady na poi.cz a defaultnich ttn6kovych udela jeden velky poi.dat + 31 kategorii v ov2.

Pozadavky jsou:

Perl, knihovny Data::Dumper, Getopt::Long, Locale::TextDomain, Pod::Text::Termcap, Pod::Usage, Config::General, File::Basename, GPS::Poi, File::Copy.
Nektery z knihoven uz nejsou v teto verzi puzivany a je mozno je odstranit.

Tahle verze umi grupovat POI podle umisteni do AREA. Neuveritelne to zrychli zobrazovani.
Predtitm jsem mel zobrazeny pouze radary anebezpecny mista a uz o zacinalo byt skubany, ted mam zaply radary, nebezpecny mista, hotely, restaurace, fastfood, geocaching, benzinky, parkoviste kryty/nekryty a par dalsich drobnosti a jede to nadherne plynule.
Podotykam, ze kdyz mluvim o benzinkach, radarech a podobne, tak mluvim o sloucenych kategoriich pro vsechny zeme! ;-)
Zapinani a vypinani BZ ma ted smysl uz jen orientacni, aby jste se neztratili v zaplave ikonek. Na vykon to nema zadnej vliv. :-)

Upozornuju, ze se jedna o narychlo spichnuty skriptik, puvodne jen pro vlastni pouziti, takze vam nic nezarucuju a pouzivate jej na vlastni nebezpeci. Pokud budete chtit, muzete mi napsat, ale nezarucuju vam predem zadny support.

hpa (159)|30.9.2007 16:23
Nova verze - pridana lokalizace, zabalickovano, takze se to bude snadneji instalovat a zaciname verzovat.

Geo-Ov2-0.90_02.tar.gz (tato verze ma bug - pouzijte v0.90_03)

http://public.suteren.net/Geo-Ov2-0.90_03.tar.gz
hpa (159)|30.9.2007 20:38
Detailni navod na instalaci / spousteni.

Takze takhle na instalaci:

Pro spousteni tohoto skriptiku je nutny Perl. Na linuxu je to samozrejmost, na widlich je mozno zvolit nekoliko portu. Nejznamejsi je asi ActivePerl, nebo perl dodavany s cygwinem. Ja doporucuju cygwin, protoze soucasne nabizi komfortni commandline orientovany prostredi.

Timto mame zaklad. Ted je nutny nainstalovat potrebny knihovny. Activeperl ma jekysi udelatko, ale jelikoz jsem nepouzival, tak neporadim. V cygwinu je to snadny: staci spustit perl -MCPAN -e shell. spusti se nam interface CPANu a tady napiseme install jmeno knihovny.

Priklad:
cpan> install IO::File

Upozornuju, ze je nutno mit pripojeni k siti - balicky knihoven se automaticky stahnou z netu a nainstaluji. V budoucnu to bude jeste snazsi - umistim balicek na CPAN a bude stacit jen install Geo::Ov2 a veskery zavislosti se doinstaluji automaticky.

Jakmile mame potrebny knihovny, rozbalime istalacni balicek Geo-Ov2-0.90_01.tar.gz prikazem tar xvfz Geo-Ov2-0.90_01.tar.gz. Vytvori se nam adresar Geo-Ov2. jdeme do nej - cd Geo-Ov2 a napiseme perl Make.PL nebo ./configure. tim se nam vytvori Makefle a napiseme make a nasledne make install.

Timto je nainstaovano. Na serioznich systemech pribyde v /usr/bin skriptik ttn2device, kterym provadime generovani
Geo-Ov2-0.90_01.tar.gz je nove jmeno puvodniho ttn2device.zip a je ke stazeni z https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25559#2

V pripade pouziti CPANu pak bude stacit napsat v cpan console install Geo::Ov2 a veskere vyse zminovane se provede automaticky, cimz se instalace vyrazne zjednodusi.


Takze ted mame nainstalovano a jdeme do ovladani programku. Cely jse to na bazi prikazovy radky, takze davam ukazky prikazu:

ttn2device /home/poi/data /home/poi/todevice

tady se predpoklada ze v /home/poi/data / mame postahovany spousty ov2 souboru, napr. z poi.cz. Do /home/poi/todevice se nam po spusteni prikazu nasypou nase nove ov2 soubory a poi.dat. Pred spustenim doporucuju promazat /home/poi/todevice.

Pokud pouzijete konfigurak pribaleny v balicku, mate vystarano a vsechny kategorie z poi.cz se vam prskupi do cca 31 samostatnych ov2 a jednoho u me 12 megovyho poi.dat.

pokud mate jiny pozadavky na seskupovani kategorii, tak si zeditujete konfigurak.

ttn2device po spusteni predpoklada, ze konfigurak lezi v nekterym z techto adresaru: "./", "./etc/", "../etc/", "/etc/", "/etc/POI/", "/etc/POIs/", "/etc/local/POI/", "/usr/local/etc/POI/"
a jmenuje se "catgroup.conf", "catgroup.cfg", "catgroup_rc", "catgroup".

toto lze ale zmenit pomoci parametru -c jmeno souboru.

Priklad:

ttn2device -c /mujadresar/mujkonfigurak /home/poi/data /home/poi/tdevice

dalsi parametry se vypisou po zadani ttn2device -h.
karlosmikos (36)|18.10.2007 20:37

Ahoj je to asi supr, ale myslím, že nejvíce by většinu uživatelů včetně mě potěšilo kdybys buď tady nebo někde na web umístil vygenerovaný soubor se všemi POI. Předem dík za ochotu.M.
Docent (1234)|18.10.2007 20:44
No, on je vtip právě v tom, že si do toho vygenerovaného poi.dat dá každý ty POI, které potřebuje... Nebo snad máš v úmyslu dávat do poi.dat všechno, co je na poi.cz nebo jinde?
karlosmikos (36)|18.10.2007 21:38
no ja tam skoro vsechny kategorie z poi.cz (ČR) mám,tak by se mi třeba celá
ČR hodila. No nicméně teď jsem narazil že na poi.cz nějaké sdružování kategorií funguje teď to zrovna zkouším tak uvidím jestli to bude to co hledám. Jinak v reálu mám zapnuté stejně pouze radary, wifi a kešky.
hpa (159)|22.10.2007 13:51
Ahoj,

Jsou v tom 2 veci - a) jak uz tu bylo napsano, kazdy asi bude chtit vlastni konfiguraci a prednastavi si to podle svyho. Pak si to necha pravidelne spoustet a aktualizovat soubory na svym PDA.
b) Obavam se, ze bych tim porusil podminky webu poi.cz, jelikoz bych tim provadel redistribuci.

Myslim, ze tak jsk je to nastaveno je dobre reseni. Chapu, ze pro zacatecniky muze byt prvni setkani s parlem/shellem ponekud neobvikle, ale staci jednou nastavit a pak uz to jede samo. A tkay kazdy skill je bonus ;-)
hpa (159)|26.10.2007 21:01
Nahral jsem do cpanu, takze je ted mozna automaticka instalace zavislosti.

http://search.cpan.org/~hpa/Geo-Ov2-0.91/lib/Geo/Ov2.pm
karlosmikos (36)|31.10.2007 21:06
mno tak teď zrovna instaluju Cygwin a čtu znovu a znovu ten tvuj stručný návod zde v příspěvku. Vypadá to že si snad i otevřu flašku vína. Dneska mi nejde nic stahovat z poi.cz takže to asi nezkusím ale pravděpodobně se prosím připrav na palbu otázek:-):D
hpa (159)|1.11.2007 11:11
Prima :-)

BTW, uz je to aktualizovany ve CPANu, takze instalace by mela byt podstatne snazsi - samy se stahnou zaislosti.

Staci spustit: perl -MCPAN -i shell

a ve cpanovem shellu napsat: install Geo::Ov2