Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X500 nebo X500+ nebo X800?

bedja (47)|26.9.2007 00:02
Ehoj všem. Byl jsem rozhodnut pro X500 nebo 500+, ale dokonale jste mi rozhodili sandál svými spory o těchto strojích. Nevím, jestli mám čekat na X800. Jsem mohutná lama a zatím používám Acer N35 pouze k navigaci. Chtěl jsem sloučit tydlifon s navigací, abych nemusel tahat noteb, foun a GPS+nabíječky na svých častých cestách...tak snad se mlha vyjasní a shodnete se brzy na nějakém zařízení, které mi bude fungovat, aniž bych do něj musel cpát nějaké opravné soubory. Bedjasson
MeeVal (71)|26.9.2007 09:08
X500+ s ROM 543 je skvělé...
X500 nedoporučuji-rozdíl mezi VGA a QVGA je znatelný...
X800 bude mít ze začátku hodně chyb a než u nás bude k dostání....
X500+ je skvělý přístroj, jen trošku pomalejší(obšas)
bedja (47)|26.9.2007 10:39
I pro lamy?
orso_ce4you (65)|26.9.2007 11:12
Pro lamy i borce je beztak všechno stejné. Buď moc nerozumí ničemu anebo si naopak poradí se vším. Kdo si neumí sám systém odladit, nemá prakticky šanci. Ale to +/- platí i u jiných značek. Osobně je tato distribuce polodělků pro mě největším zklamáním ve světě WM. Neznám žádný jiný business, kde by bylo něco podobného vůbec možné. Z tohoto pohledu by se Lama měla WM světu raději a ve svém zájmu vyhýbat.
Kdybych se dnes znovu rozhodoval, do čeho jít, Eten bych asi vynechal a kouknul bych se jinam. Třeba k HTC. Nereagující technická podpora, slíby-chyby nových ROMek, zvláštní situace na trhu s distributory a další a další věci, sráží v mých očích Eten dolu.
Dráček (68)|26.9.2007 12:15
orso:

nj, zcasti mas pravdu, ale zrovna HTC je spatny priklad, kde by bylo HTC bez opravdu obsahle komunity ktera za nej vsechno dodela, upravi, a naserviruje pro lamy v jiz uvarenych romkach ktere nemaji s originalem nic spolecneho? v pr... ;)
orso_ce4you (65)|26.9.2007 12:58
Souhlas.
Miloš Strouhal (3997)|26.9.2007 13:02
Porad ale mit v zarizeni firmware od HTC je casto mnohonasobne mensi zlo nez tam mit cokoliv od spolecnosti E-TEN.. :? A pokud jde o varene ROM vs. oficialni ROM v komunite HTC, neni tomu vzdy tak jak se tu pise. Prikladem budiz HTC Universal, jelikoz cokoliv neoficialniho co na nej za posledni rok a pul od one komunity vyslo a to i vcetne WM6 se co se dodelanosti a stability tyce ani nehrabe po kotniky posledni oficialni WM5 ROM, ktera vysla naposled prave pred rokem a pul..
bedja (47)|26.9.2007 13:17
To Orso: Myslím, že problémy jsou i jinde a to díky tomu, že různá zařízení vyrábí kde kdo a nikoho už nezajímá kompatibilita. Já "používám"-musím 4G kombi kartu do PCMCIA slotu notebooku-milion problémů s poštou o bankovnictví si můžu nechat jen zdát. Koupil jsem si nový notebook (12" monitor 1,3 kg, aby mě na kole příliš netížil) s express slotem na nový typ PCMCIA karet. K tomu redukci Duel adapter. Po x pokusech set rozchodit jsem dospěl do stádia, že nový noteb. nepoužívám a tahám pořád ten starý. Investice za necelých 40tis.
orso_ce4you (65)|26.9.2007 15:16
to bedja: S 4G ti přeju upřímnou soustrast. Měl jsem tu čest s modemem a bylo to fakt výživné. V průběhu roku mi postupně klesala úroveň signálu tak, že to bylo skoro nepoužitelné. Platit jsem to ale musel dalších půl roku. :mad:
Ale zpět k tématu. Já šel do Etena hlavně kvůli podpoře a přístupu, který tomu věnoval původní distributor ale i lokalizátor (Mobilnaut) a další firmy. Vypadalo to, že je to dělají rádi a že tomu tu péči dají. Teď z toho vycouvali (byli vycouváni?) a tím je myslím dané vše. Takže na původní dotaz, co z trojice X500, X500+ nebo (x)M800 bych teď neznalému useru doporučil, musím s čistým svědomím říct – raději snad nic.
bedja (47)|27.9.2007 08:34
Díky za názory. Ještě asi počkám do jara. Snad se to vyvrbí k lepšímu a nebo někdo s něčím překvapí.
bedja (47)|27.9.2007 09:44
Ještě jedna otázka- a co HTC Kaiser? Děkuji za názory.
lukis_ce4you (35)|27.9.2007 10:33
Pokud jsi lama, tak se zařízení s WM určitě vyhni, pro obyčejného usera se to opravdu nevyplatí, to radši nokii a k tomu navigaci jako samotné zařízení :)

E-ten zařízení mi nepřijde moc vhodné, no ale kamarád má Asus 535, restartovat to za měsíc 2x, nic tam neinstaloval a používá to jako nokii a plná spokojenost :))
Zdenek Malinsky (9781)|27.9.2007 10:33
Jo, Kaiser (i bez Labuse). Exkluzivni vzhled, primerene rychly procesor, WM 6....
Ted jsem si s nim chvili v AHMobile hral. Dalsi PDA ktere lze bez uzardeni doporucovat.
bedja (47)|27.9.2007 11:27
[QUOTE="lukis"]Pokud jsi lama, tak se zařízení s WM určitě vyhni, pro obyčejného usera se to opravdu nevyplatí, to radši nokii a k tomu navigaci jako samotné zařízení :)

E-ten zařízení mi nepřijde moc vhodné, no ale kamarád má Asus 535, restartovat to za měsíc 2x, nic tam neinstaloval a používá to jako nokii a plná spokojenost :)) [/QUOTE]
Úplná lama nejsem, umím číst a rád se učím nové věci. Jsem často na delších cestách a nechce se mi tahat harampádí:notebook, telefon, navigace, dobíječky..proto wm.
orso_ce4you (65)|27.9.2007 14:59
Ja jsem se svoji M700 velmi spokojen. Po opatchovani aktualni WM6 mi to jede uplne bez problemu. Telefon, PIM, navigace, net pres wi-fi, skype,... Uz par tydnu bez preruseni (teda SPB Backup to po zaloze restaruje kazdou noc). Na M700 nepouzivam ani sim-toolkit ani mail, takze v tomto nevim. Fotak stoji za p*d. X500 je urcite take skvela volba. Za ty penize, za jake se to da dnes koupit, jsou oba stroje bezkonkurencni. Ale jak jsem psal – asi bych se dnes podival po HTC. Kaiser by to jistil. I s ohledem na tu XDA komunitu, ktera dela neoficialni support. U Etena (a dalsich znacek) je to o cekani na milosti "shora"... ;)
Sady (35)|1.10.2007 08:34
Mám X500 a zatím bych neměnil.
"Plusko" má sice VGA a tudíž hezky vypadá, ale na druhou stranu je zase ten display větší žrout energie. To si musí každý srovnat sám, jestli mu VGA stojí za 3.000,- (což je dnes rozdíl mezi X500 a X500+). A X800, jak bylo řečeno výše, je už několik měsíců "coming soon..." - nicméně na jaře už na trhu zřejmě bude a možná i s trochu vychytanou ROM.
Kaisera jsem v ruce nedržel, takže nemohu soudit.

Používám svou X500 s poslední oficiální ROM s WM6. Odinstaloval jsem všechny E-Ten aplikace a jediné co mě zlobí je vteřinové zpoždění při příjmu hovoru. Soft Reset provádím tak jednou týdně, když už se mi zdá přístroj poněkud zabržděný.
Na servis si taky moc stěžovat nemohu - reklamaci mi skutečně vyřídili do 14ti dnů.