Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - NASTAVENí GPS V TOM TOM

2hdf (5)|25.9.2007 21:24
Zdarec

Muzete me nekdo prosim poradit jak nastavit GPS v TOM TOMU.
DIK LUBOS

2hdf@seznam.cz
Mipii (24)|25.9.2007 22:18
Taky bych to rád vědel mi to pořád hlásí Chybí zařízení GPS!
zuzkys (356)|26.9.2007 00:12
Takže nastavení Tom Tom 6 je na WM6 ( i WM5) následující:
Nastavení GPS v systému mám port pro programy GPS - žádné, hardwarový port GPS žádné, přenos 4800 a zaškrtnuté spravovat zařízení GPS automaticky.

1.Zapnout Tom Tom
2. Tapnout na displej vpravo dole na ten čtverec se signálem
3.Vpravo nahoře tapnout na zase "obrázek" se signálem a počtem satelitů - tam bude 0 satelitů
4. Tapnout - konfigurovat
5. Nastavit jiná NMEA GPS
6.Baudová rychlost GPS 4800
7. Vybrat GPS device
8. Hotovo! Teď už jen počkat několik minut na volném prostranství (tím je myšleno ne uvnitř bytu v koupelně :D ) až naskočí satelity a až sloupečky zmodrají - máte fixnuté satelity. Pak stačí dát hotovo a vyrazit.

Funguje mi takto vše - Tom tom, iGO i OziExplorer.

Jinak pánové už nevím jak jinak poradit. Prosím berte to jako velmi laický popis :)
JoU81_ce4you (116)|26.9.2007 05:25
I ja se pridam : mam nastaveno COM9, u obou, rychlost 57600 a v TT mam vybran "vestaveny gps modul" ;-)
martin_g (81)|26.9.2007 08:26
[QUOTE="JoU81"]I ja se pridam : mam nastaveno COM9, u obou, rychlost 57600 a v TT mam vybran "vestaveny gps modul" ;-)[/QUOTE]
Ak si nemenil priamo nastavenia GPS tak to podporuje len rychlost 4800 a tu musis nastavit aj v tomtom alebo igo ... inak sa nedohodnu.
2hdf (5)|26.9.2007 09:22
DIKES FUNGUJE JAK JEDNODUCHE (JSEM LAMKA DIK)






[QUOTE="zuzkys"]Takže nastavení Tom Tom 6 je na WM6 ( i WM5) následující:
Nastavení GPS v systému mám port pro programy GPS - žádné, hardwarový port GPS žádné, přenos 4800 a zaškrtnuté spravovat zařízení GPS automaticky.

1.Zapnout Tom Tom
2. Tapnout na displej vpravo dole na ten čtverec se signálem
3.Vpravo nahoře tapnout na zase "obrázek" se signálem a počtem satelitů - tam bude 0 satelitů
4. Tapnout - konfigurovat
5. Nastavit jiná NMEA GPS
6.Baudová rychlost GPS 4800
7. Vybrat GPS device
8. Hotovo! Teď už jen počkat několik minut na volném prostranství (tím je myšleno ne uvnitř bytu v koupelně :D ) až naskočí satelity a až sloupečky zmodrají - máte fixnuté satelity. Pak stačí dát hotovo a vyrazit.

Funguje mi takto vše - Tom tom, iGO i OziExplorer.

Jinak pánové už nevím jak jinak poradit. Prosím berte to jako velmi laický popis :) [/QUOTE]:D :D :D
2hdf (5)|26.9.2007 09:55
Jeste jeden dotaz jde nastavit nejaka citlivost dik :yes: :?: :evil:
proview (112)|28.9.2007 15:04
:-) proboha -nač potřebuješ měnit nějakým i nám neznámým způsobem na sirfu citlivost nějak .... tobě se to zdá málo? nebo tak něco? :-)
ještě bych chtěl přípomínout že samosebou musí být odškrtnuto spravovat automaticky když chceme přiřadit na tomovi port 9... port 2 je právě vyhrazen v tomovi automaticky na rychlost 4800 baudů ...ale v praxi to má nevýrazný vliv.Potom jde i v iGO nastavit manualně 9 a rychlost 57000.Jinak 535 zvládá i 115000 :-),existuje na develop. utilitka na přeflešnutí sirfu :-)....ale spocenej sem byl :-)