Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

n560 se SIRF protokolem

kokoi (12)|24.9.2007 18:21
Včera jsem si hrál s programem SirfTech a zkusmo změnil nastavení GPS protokolu z NMEA na SIRF. Začaly se dít věci, že jsem nevěřil svým očím. Doma v obýváku 2 m od okna (s kovovými žaluziemi) jsem měl fix na 8 satelitů, úroveň signálu zhruba dvojnásobná oproti běžnému normálu s NMEA protokolem. Dnes jsem to zkoušel několikrát přes den, opět to samé. Rozdíl v náběhu se SIRFem a hlavně schopnost držet signál je oproti NMEA přímo diametrální. Doporučuji vyzkoušet všem, kdo mají s Looxem problém, že se jim špatně chytá. Baudovou rychlost mám v SIRFu na 57600 baudů, ale to není tak podstatné.

Má to ovšem několik "drobných" vad:
1) Přes SIRF protokol umí komunikovat iGO (nutno nastavit v konfiguraci GPS), neumí to ale TomTom, GPS Tuner nebo SmartMaps

2) Nadmořskou výšku to v IGO přes SIRF ukazuje ca o 50 m vyšší než je pro dané místo udávají mapy.

3) Při navigaci a rychlejší jízdě se zdá, že je ukazatel polohy je vždy o něco pozadu (5-10 m) oproti skutečnosti. V zásadě to ale moc nevadí. Zřejmě má IGO z nějakého důvodu problém přesnášená data ze Sirfu dostatečně rychle zpracovat.
bandGap (1)|7.10.2007 21:16
Mam Looxa n560. Potkal jsem u přepnuti do SIRF modu problém. Po vypnuti a zapnuti PDA vrátí se nastaveni do NMEA modu. Má někdo stejné chovaní? Nějaká rada jak tohle obejit by se hodila.
kokoi (12)|10.10.2007 20:46
Při běžném vypnutí, tj. tedy spíš "uspání" mi to nedělá. Při resetu pichem zespodu už ano. Jak to obejít netuším, ale přehodit to SirfTechem zpět je otázka pár desítek vteřin.
tortoise (546)|10.10.2007 22:18
Dělám utilitku GPSToggle, která přehazuje NMEA/57600 na SIRF/38400 a naopak. Docela to fungovalo, ale se změnou firmware v GPS to bude chtít trochu upravit, až to bude, dám to sem.