Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox N560 záložní dobíjecí zdroj

Api (19)|24.9.2007 11:28
Ahoj chtěl bych dobíjet Looxe v terénu pomocí "čtyř tužkovek v krabičce"
Jde mi konkrétně o zapojení Plus pólu
Pokud ho zapnu na pin 7 loox si myslí,že je dobíjen s USB portu
Když propojím 2,3,4,,5 jako je to propojeno v Sítovém nabíjecím konektoru loox si myslí,že je napájen přes trafo ze sítě
Jaké zapojení je z toho vhodné nebo správné??
cendaa_ce4you (50)|24.9.2007 16:25
já bych to neřešil letováním toho loox konektoru, ale přes FSC DC jack k sítovému nabíječi, na ty tužkovky bych přiletoval napájecí sony konektor 1,7x4mm v Ostravě v GM sem ho koupil i nalisovaným kablíkem 1,5m dlouhým
Api (19)|24.9.2007 16:55
Já vím že to lze tak vyřešit ale mám jeden konektor navíc a tak můžu dobíjení zapnout na oba způsoby spíš mě zajímá rozdíl chování Looxe mezi zapojením dobíjením na usb a síťový způsob (za předpokladu,že napájení jsou 4 tužkovky)
xtonda (811)|24.9.2007 17:05
Tohle je analýza vycházející pouze z obecných znalostí, nicméně dle specifikace je USB port schopen dát maximálně 0,5A, kvalitní NiMH tužka dá daleko víc. Navíc při odběru z USB by si správně mělo zařízení nejdřív datovou komunikací dohodnout odběr s USB řadičem V PC, u zdroje toto pochopitelně nenastává. Čili battery pack se chová spíš jako zdroj a tak bych ho zapojil jako zdroj.
KEnik (38)|24.9.2007 17:43
[QUOTE="xtonda"] Navíc při odběru z USB by si správně mělo zařízení nejdřív datovou komunikací dohodnout odběr s USB řadičem V PC, u zdroje toto pochopitelně nenastává.[/QUOTE]
Takže usb nabiječku nebrat?!
xtonda (811)|24.9.2007 17:56
[QUOTE="KEnik"]Takže usb nabiječku nebrat?![/QUOTE] Teď nerozumím. Co myslíte USB nabíječkou? Říkám nesnažit se aby se aby se pakl baterií tvářil jako USB, když se může tvářit jako síťový zdroj.
Api (19)|24.9.2007 18:03
[QUOTE="xtonda"] Čili battery pack se chová spíš jako zdroj a tak bych ho zapojil jako zdroj. ...nesnažit se aby se aby se pakl baterií tvářil jako USB, když se může tvářit jako síťový zdroj.[/QUOTE]

JJ Diky přesně o tohle info mi šlo :yes:
Api (19)|24.9.2007 18:22
Ještě bych se chtěl zeptat na názor "unese" samonavíjecí kablík více než 0.5A odběr,pokud budou přepájené piny aby se tužkovky tvářily jako síťový zdroj?

xtonda (811)|24.9.2007 20:13
No USB dává max 0,5A, můj zdroj na Loox 420 dává 2A a u N560 to asi bude podobné. Takovýto svinovací kablík asi bude dělán co nejtenčí, takže čtyřnásobný proud by mohl vadit. Možná by se nespálil nebo tak něco, ale asi by na něm docházelo ke zbytečným ztrátám.
KEnik (38)|24.9.2007 20:17
[QUOTE="xtonda"][QUOTE="KEnik"]Takže usb nabiječku nebrat?![/QUOTE] Teď nerozumím. Co myslíte USB nabíječkou? Říkám nesnažit se aby se aby se pakl baterií tvářil jako USB, když se může tvářit jako síťový zdroj.[/QUOTE]
Myslim toto:
USB nabijecka
xtonda (811)|24.9.2007 21:15
ad USB nabíječka, neříkám nebrat, ale pokud N560 odlišuje dobíjení z USB, je možnost že si nevezme z USB víc než 0,5A. A je možnost, že ta Covertec nabíječka a kabel je zapojena tak, že N560 to vyhodnotí jako připojení na USB. Takže to nebude nabíjet tak rychle jak by mohlo, zejména pokud bude PDA zapnuté, což se dá u autonabíječky předpokládat. Ovšem tedy cena originální autodobíječky je dost hustá.
vw_ce4you (3)|25.9.2007 12:26
Koupil jsem 12V gelový accu o kapacitě cca 2.1 Ah (cena 250 Kč) o hmotnosti 1 kg. K tomu autozásuvku na zapalovač (49 Kč). Nabíječku pro looxe do auta mám (je to spínaný zdroj, takže se polovina energie nemění na teplo, ale také natlačí do baterky). Postačí to na cca 3 plná nabití. Obdobně by šlo poskládat 10 ks tužkových nabíjecích článků, nebo 3ks Li-Ion či Li-Pol, ale to by bylo dražší.

Pro delší pobyt (třeba ve stanu) pak mám i stejně upravený 10Ah 12V gelový accu za cca 400 Kč, se kterým bych mohl plně nabíjet cca 15x. Ten váží ale už skoro 3 kila.

Na vlastní nabíjení těchto gelových accu pak mám nabíječku za 325 Kč.

Mira10 (13)|9.4.2008 09:24
Fyzika mě ve škole docela bavila, dokonce jsem z ní maturoval, tak mě štve, že těmto diskuzím o ampérech atd. moc nerozumím. Mohl by mi někdo poradit, kde seženu nějakou externí "věc", kterou má osobně odzkoušenou, do které nacpu 4 tužkové baterky a budu z ní dobíjet svou N560? Nevadí mi ani domácí "bastl", pokud je to dostatečně spolehlivé a robustní, rád zaplatím, když mi to někdo vyrobí. Potřebuji jen, aby to bylo dostatečně malé, aby v tom byly výměnné tužkové baterie a samozřejmě aby to fungovalo a nezničilo PDA.
Docent (1234)|9.4.2008 09:54
Boxwave, osobně vyzkoušeno, standardní baterku 1100 mAh to nabije až 3x z článků 2700 mAh.
Mira10 (13)|9.4.2008 17:05
[QUOTE="Docent"]Boxwave, osobně vyzkoušeno, standardní baterku 1100 mAh to nabije až 3x z článků 2700 mAh.[/QUOTE]

Díky, to vypadá výborně, to je přesně ono, co jsem chtěl. Nabíjíš své PDA přes USB nebo k tomu máš i ten miniSync nebo jak to nazývají? Ptám se, protože o tom dobíjení přes USB tady byla diskuze a nevyznělo to moc dobře.
Docent (1234)|9.4.2008 17:21
Přes USB neoriginálním kabelem, takže jde nabíjet i zapnuté PDAčko (s originálním kabelem se přes USB nabíjí jen když je vypnuté).
Mira10 (13)|10.4.2008 10:56
[QUOTE="Docent"]Přes USB neoriginálním kabelem, takže jde nabíjet i zapnuté PDAčko (s originálním kabelem se přes USB nabíjí jen když je vypnuté).[/QUOTE]
Tak uvidíme, jak si s tím poradí moje N560, byl bych docela rád, kdyby to fungovalo i se zapnutým PDA, chci to používat pro navigaci na moři a na kole. Už jsem to objednal, snad to přijde.
prtdlacka (179)|12.4.2008 17:26
Mě na to stačily 4 tužkové dobíjecí baterie, držák na 4 AA za 15,- Kč, kus dvojlinky a konektor za 11,- Kč. Službu to splní stejnou, jen to není tak "profi" ;)
Mira10 (13)|24.4.2008 10:23
[QUOTE="prtdlacka"]Mě na to stačily 4 tužkové dobíjecí baterie, držák na 4 AA za 15,- Kč, kus dvojlinky a konektor za 11,- Kč. Službu to splní stejnou, jen to není tak "profi" ;)[/QUOTE]

No vidíš, kdybys to napsal předtím, než jsem to objednal, mohl jsem ušetřit a ty sis mohl nějaké drobné vydělat, protože sám bych se do toho nepustil ... Nicméně Boxwave přišel, krásná krabička, má akorát drobnou vadu, že mi to nefunguje. Jakmile do toho zapojím USB z mé N560 přes originální USB kabel, jakoby se to zkratuje a určitě to nedobíjí. Boxwave má v sobě zabudovanou i baterku, tak jsem jí nechal rozsvícenou, zapojil jsem USB do zdířky, světlo zhaslo a opětovně se rozsvítilo, až když jsem udělal "tvrdý" restart battery boxu, tedy vyndal jsem z toho jednu baterku a pak jí tam dal zpátky. Víte někdo, co s tím? Nemusí se v PDA něco nastavit, aby se to nechalo dobíjet z USB?
prtdlacka (179)|25.4.2008 08:28
Mělo by to být jedno, ale možná tu krabičku nech několikrát nabít a vybít, ať má plnou kapacitu. Pokud můžeš, tak změř, kolik to dává a hoď to sem.
oltcit (1098)|27.4.2008 02:54
[QUOTE="Mira10"][QUOTE="prtdlacka"]Mě na to stačily 4 tužkové dobíjecí baterie, držák na 4 AA za 15,- Kč, kus dvojlinky a konektor za 11,- Kč. Službu to splní stejnou, jen to není tak "profi" ;)[/QUOTE]

No vidíš, kdybys to napsal předtím, než jsem to objednal, mohl jsem ušetřit a ty sis mohl nějaké drobné vydělat, protože sám bych se do toho nepustil ... Nicméně Boxwave přišel, krásná krabička, má akorát drobnou vadu, že mi to nefunguje. Jakmile do toho zapojím USB z mé N560 přes originální USB kabel, jakoby se to zkratuje a určitě to nedobíjí. Boxwave má v sobě zabudovanou i baterku, tak jsem jí nechal rozsvícenou, zapojil jsem USB do zdířky, světlo zhaslo a opětovně se rozsvítilo, až když jsem udělal "tvrdý" restart battery boxu, tedy vyndal jsem z toho jednu baterku a pak jí tam dal zpátky. Víte někdo, co s tím? Nemusí se v PDA něco nastavit, aby se to nechalo dobíjet z USB?[/QUOTE]
Toz tiez mam tento box z Boxwave,aj kabel od nich a zistil som nasledovne: originalny kabel od FSC dobija vzdy,alternativny kabel na synchro dobija vzdy,ALE kabel od Boxwave nedobija nikdy,iba v pripade,ze ho zapojim do PC,vtedy dobija aj synchronizuje.Patral som po pricinach a problem je zrejme v zapojeni kablov.Prikladam obrazok zo zapojenia konkretnych kablov.
00276148_DSCN3543_7SpD.jpg
Mira10 (13)|27.5.2008 20:44
Tak mám taky Boxwave, originální USB kabel k Looxu, ale nefunguje mi to. 10 vteřin to nabíjí, pak se to nějak zkratuje a je to v háji. Neporadíte někdo? Napadlo mě, jestli by problém nevyřešilo, kdybych koupil USB koncovku a propojil to s normálním nabíjecím konektorem, že by to nenabíjelo přes originální USB kabel, ve kterém je asi problém, ale rovnou. Jenže o elektrice nevím nic, tak nemám tušení, jestli to tak jde nebo nejde provést.
Mira10 (13)|28.5.2008 23:42
Nezbyde mi, než si odpovědět sám ... Je to pouze spekulace, ale vypadá to, že chyba je v příliš velkém odběru N560. Když jsem Boxwave naládoval novými řádně nabitými 2500 mAh akumulátorky, tak to funguje. Aspoň že tak. Nicméně mám Boxwavy teď dva, takže jeden levně prodám, jestli někdo máte zájem.

Zivan: Hod nabidku do bazaru, sem to nepatri.
Mira80 (1)|30.9.2010 10:09
Sice trochu pozde, ale jeste jeden poznatek z praxe. Nevim jak je tomu presne u USB nabijeni, ale v pripade nabijeni z externiho zdroje si PDA hlida uroven napeti na vstupu, pokud se lisilo od 5 V a to nahoru i dolu a pomerne i o malou hodnotu, tak se PDA prestalo nabijet. Originalni zdroj ma proto 4 zilovy kablik ke konektoru, dve zily jsou silnejsi a napaji konektor a dve slabsi sleduji uroven napeti na konci kabliku na konektoru a podle toho upravuji rizeni zdroje, aby na konci kabliku na konektoru bylo vzdy 5 V nezavisle na zatezi. Ja se na tomhle spalil s neoriginalnim zdrojem, kdy PDA si reklo, ze bude brat skorem 2A, samozrejme na snure vznikl ubytek a PDA prestalo nabijet.