Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: Loox N560 záložní dobíjecí zdroj

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Přes USB neoriginálním kabelem, takže jde nabíjet i zapnuté PDAčko (s originálním kabelem se přes USB nabíjí jen když je vypnuté).
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Docent
    Přes USB neoriginálním kabelem, takže jde nabíjet i zapnuté PDAčko (s originálním kabelem se přes USB nabíjí jen když je vypnuté).
    Tak uvidíme, jak si s tím poradí moje N560, byl bych docela rád, kdyby to fungovalo i se zapnutým PDA, chci to používat pro navigaci na moři a na kole. Už jsem to objednal, snad to přijde.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Mě na to stačily 4 tužkové dobíjecí baterie, držák na 4 AA za 15,- Kč, kus dvojlinky a konektor za 11,- Kč. Službu to splní stejnou, jen to není tak "profi"

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od prtdlacka
    Mě na to stačily 4 tužkové dobíjecí baterie, držák na 4 AA za 15,- Kč, kus dvojlinky a konektor za 11,- Kč. Službu to splní stejnou, jen to není tak "profi"
    No vidíš, kdybys to napsal předtím, než jsem to objednal, mohl jsem ušetřit a ty sis mohl nějaké drobné vydělat, protože sám bych se do toho nepustil ... Nicméně Boxwave přišel, krásná krabička, má akorát drobnou vadu, že mi to nefunguje. Jakmile do toho zapojím USB z mé N560 přes originální USB kabel, jakoby se to zkratuje a určitě to nedobíjí. Boxwave má v sobě zabudovanou i baterku, tak jsem jí nechal rozsvícenou, zapojil jsem USB do zdířky, světlo zhaslo a opětovně se rozsvítilo, až když jsem udělal "tvrdý" restart battery boxu, tedy vyndal jsem z toho jednu baterku a pak jí tam dal zpátky. Víte někdo, co s tím? Nemusí se v PDA něco nastavit, aby se to nechalo dobíjet z USB?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Mělo by to být jedno, ale možná tu krabičku nech několikrát nabít a vybít, ať má plnou kapacitu. Pokud můžeš, tak změř, kolik to dává a hoď to sem.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od Mira10
    Citace Původně odesláno od prtdlacka
    No vidíš, kdybys to napsal předtím, než jsem to objednal, mohl jsem ušetřit a ty sis mohl nějaké drobné vydělat, protože sám bych se do toho nepustil ... Nicméně Boxwave přišel, krásná krabička, má akorát drobnou vadu, že mi to nefunguje. Jakmile do toho zapojím USB z mé N560 přes originální USB kabel, jakoby se to zkratuje a určitě to nedobíjí. Boxwave má v sobě zabudovanou i baterku, tak jsem jí nechal rozsvícenou, zapojil jsem USB do zdířky, světlo zhaslo a opětovně se rozsvítilo, až když jsem udělal "tvrdý" restart battery boxu, tedy vyndal jsem z toho jednu baterku a pak jí tam dal zpátky. Víte někdo, co s tím? Nemusí se v PDA něco nastavit, aby se to nechalo dobíjet z USB?
    Toz tiez mam tento box z Boxwave,aj kabel od nich a zistil som nasledovne: originalny kabel od FSC dobija vzdy,alternativny kabel na synchro dobija vzdy,ALE kabel od Boxwave nedobija nikdy,iba v pripade,ze ho zapojim do PC,vtedy dobija aj synchronizuje.Patral som po pricinach a problem je zrejme v zapojeni kablov.Prikladam obrazok zo zapojenia konkretnych kablov.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00276148_DSCN3543_7SpD.jpg 
Zobrazení: 69 
Velikost: 35.3 KB 
ID: 7947  

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tak mám taky Boxwave, originální USB kabel k Looxu, ale nefunguje mi to. 10 vteřin to nabíjí, pak se to nějak zkratuje a je to v háji. Neporadíte někdo? Napadlo mě, jestli by problém nevyřešilo, kdybych koupil USB koncovku a propojil to s normálním nabíjecím konektorem, že by to nenabíjelo přes originální USB kabel, ve kterém je asi problém, ale rovnou. Jenže o elektrice nevím nic, tak nemám tušení, jestli to tak jde nebo nejde provést.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Nezbyde mi, než si odpovědět sám ... Je to pouze spekulace, ale vypadá to, že chyba je v příliš velkém odběru N560. Když jsem Boxwave naládoval novými řádně nabitými 2500 mAh akumulátorky, tak to funguje. Aspoň že tak. Nicméně mám Boxwavy teď dva, takže jeden levně prodám, jestli někdo máte zájem.

Zivan: Hod nabidku do bazaru, sem to nepatri.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Sice trochu pozde, ale jeste jeden poznatek z praxe. Nevim jak je tomu presne u USB nabijeni, ale v pripade nabijeni z externiho zdroje si PDA hlida uroven napeti na vstupu, pokud se lisilo od 5 V a to nahoru i dolu a pomerne i o malou hodnotu, tak se PDA prestalo nabijet. Originalni zdroj ma proto 4 zilovy kablik ke konektoru, dve zily jsou silnejsi a napaji konektor a dve slabsi sleduji uroven napeti na konci kabliku na konektoru a podle toho upravuji rizeni zdroje, aby na konci kabliku na konektoru bylo vzdy 5 V nezavisle na zatezi. Ja se na tomhle spalil s neoriginalnim zdrojem, kdy PDA si reklo, ze bude brat skorem 2A, samozrejme na snure vznikl ubytek a PDA prestalo nabijet.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-08-2010, 10:58
  2. Záložní baterie do FS Loox C 550 ?
    Od VÁŃA v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-10-2006, 11:05
  3. Synchronizační a dobíjecí kabely pro LOOX 720
    Od Dada_ce4you_oldd v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 20-04-2005, 19:39
  4. usb sync & dobijeci kabel pro loox 410
    Od johny_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 16-12-2004, 08:00