Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Baterie a jejich výdrž

Rob_ce4you (23)|6.4.2004 16:37
Kde mám hledat problém ? Po nějaké době nenastartuje systém a PPC neodpovídá na nic. Nejde zapnout.

Nainstaloval jsem si do Looxe (600) sw na měření baterie a kapacity
pamětí a už po 5 minutách se při spuštění objeví nejdříve červeně , že
zbývá 25% a potom to vyletí na 96%
Nevím jestli tohle zpùsobuje, že se mi pak po nějaké době nenastartuje systém a PPC neodpovídá na nic. Nejde zapnout.
:?:
Pavel Koza (4761)|6.4.2004 16:49
...a jak teda vite, ze funguje? Po SW resetu se to spravi?
Rob_ce4you (23)|6.4.2004 16:54
až po resetu a někdy taky ne je potřeba mít adaptér po ruce, proto hledám zatím problém v baterce.
Pavel Koza (4761)|6.4.2004 18:12
...a pokud nabijete LOOXe, nastavite, aby se autmaticky nevypinal, tak jak dlouho vydrzi?
Rob_ce4you (23)|6.4.2004 18:24
To jsem zatím nezkoušel, ale hned to jdu vypnout a nechám ho ležet.
BatMemTime my ukazuje při nabitém PDA cca max provozní čas 4 hod
Děje se to nahodile , teď je to v pohodě, ale ráno je to na nic.
Mám ještě starší Jornadu od HP a to byl nerozbytnej tank a tohle se mi nestávalo.
Nebo to může být sw v PDA, mám českou lokalizaci .

Pavel Koza (4761)|6.4.2004 20:13
No, v podobnych obcasnych problemech doporucuji nejrychlejsi postup - backup, HW reset a testovat. Pokud chyba pretrvava, je to HW. Pokud ne, zacit instalovat jednu aplikaci za druhou, a mezitim testovat.

Pokud to blbne pres noc, je mozne, ze prubeh je nasledujici - o pulnoci se Pocket PC spusti, aby provedl urcite cinnosti. Je mozne, ze se z nejakeho duvodu potom nevypne a samozrejme po par hodinach umre na vybitou baterku...
windmaster (307)|6.4.2004 20:38
[QUOTE="Pavel Koza"]o pulnoci se Pocket PC spusti[/QUOTE]

Smím se zeptat odkud se bere tato pověra? Nikdy nejdu spát před půlnocí a svého miláčka minulého i přítomného mám často na očích a tento jev jsem ještě nikdy nezpozoroval (dám si dneska pozor);).
Faktem je, že když je zapnutý, tak problikne display a změní se sled událostí. To je tak všechno.
Pavel Koza (4761)|6.4.2004 20:51
Ted nechapu - povera ma byt to, ze se Pocket PC spousti o pulnoci, nebo ze se nevypne?
windmaster (307)|6.4.2004 21:05
Měl jsem na mysli samovolné zapnutí, ani u týden testovaného HP 4150 se to nestalo.
adamekma (250)|7.4.2004 18:14
[QUOTE="windmaster"][QUOTE="Pavel Koza"]o pulnoci se Pocket PC spusti[/QUOTE]

Smím se zeptat odkud se bere tato pověra? [/QUOTE]

Bohuzel to neni povera. Kdyz jdu nahodou spat pred pulnoci, je to potom o pulnoci peknej sok - Loox lezici na stole dokonale osvetli celou mistnost :)
(pichnutej v zasuvce - tudiz se 100% osvetlenim)
windmaster (307)|7.4.2004 20:21
Tak to už jsou dva hlasy proti jednomu, vzdávám se :).
P@vel sice netvrdil, že jemu se to stává, proto jsem si rýpnul tou pověrou. V manuálu se také nic takového nepíše. Spíše bych to přisuzoval omylem nastavenému alarmu.

Najde se ještě někdo, komu se PDA o půlnoci rozzáří jak vánoční stromeček? Chtělo by to nechat hlasovat, bylo by také zajímavé vědět u kterých strojů se to děje.
marish1 (16)|7.4.2004 21:37
[QUOTE="Pavel Koza"]... o pulnoci se Pocket PC spusti, aby provedl urcite cinnosti...[/QUOTE]

nepozerali ste v poslednej dobe film the ring?:D

k tej anketovej otazke. par krat sa mi stalo ze sa mi moj iPAQ h2210 samovolne zapol a vacsinou, ked som nechal bezat nejaku hru (myslim ze to bol motocross stunt racer) a vypol ho. v priebehu par minut sa mi z vrecka ozval ohlucujuci rev motoriek;) , ale nemalo to nic spolocne s polnocou.
no jeden nikdy nevie, takze na buduci spln si dam PDAcko radsej pod zamok.:D
adamekma (250)|7.4.2004 23:35
[QUOTE="windmaster"]Spíše bych to přisuzoval omylem nastavenému alarmu.
[/QUOTE]

Jéje... ani ne tak omylem. Protože jsem hlava děravá (to snad my všichni co používáme PDA, ne?), tak mi kalendář docela přetejká. A asi se najde dost dnu s celodenni udalosti. Ale ze bych mel u vsech pripominku?
No jeste uvidime, ted jsem byl mesic bez PDA (reklamace), tak uz si nepamatuju, a prvni "poreklamacni pulnoc:)" me teprve ceka. Ted si fakt nejsem jistej, ale myslim ze se zapinal i bez zapnuty pripominky, jak uz bylo vyse "aby provedl nejake cinnosti" :)
Martin Hanzal (132)|8.4.2004 11:20
Na měření času (čili i výdrže baterky) používání PDAáčka je docela šikovný todayplugin, který je free - UpTime Meter plugin for PocketPC. To jen tak naokraj.
windmaster (307)|8.4.2004 19:12
Free je také BatMemTime, má pěknou grafiku včetně spousty možností nastavení:yes: