Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém orientace

metalmaniak (4)|23.9.2007 11:10
Ahoj, jsem začátečník a potřebuji poradit asi s triviálním problémem orientace mapy v terénu.
Takže, vytvořil a zkalibroval jsem si mapu svého bydliště (na pokus), přetáhl do PDA a vyrazil ven. Všechno funguje tak jak má, ale nevím, jak podle mapy poznám sever. Myslel jsem, že k severu bude směřovat ukazatel mé polohy, ale ta šipka se točí jak korouhvička a jen ukazuje moji polohu ze strany, jaká ji zrovna napadne.
A ještě mě napadá druhá otázka: co a jak a kde nastavit, aby se mi při pohybu pohybovala mapa. Zatím jsem se dostal jen k tomu, že se pohybuje ukazatel mojí pozice, který za chvilku zmizí z obrazovky a mapu musím posunout ručně.
Snad jsem své otázky popsal srozumitelně. Pokud jsem podobná témata v diskuzi přehlédl, omlouvám se.
Dík za každé nakopnutí.
Metalmaniak
boban1108 (72)|23.9.2007 14:35
Šipka ukazuje ve směru tvého pohybu. Takže když se nehýbeš, tak chudák neví, jak se zachovat :) .

Mapa se mi pohybuje, ale poslední tlačítko, které zmačknu musí být zapnout/vypnout GPS. Pokud mezitím ťuknu do displeje, tak se už neposouvá. Takže vypnout GPS, zapnout GPS a na nic už nesahat.
chromos (116)|23.9.2007 15:50
S tlačítkem zapnout/vypnout GPS se nemusí nic dělat. V menu 'View' - 'Toolbars' stačí zaškrtnout 'System Toolbar' a na displeji pak prostředním tlačítkem v nově zobrazeném toolbaru lze zapínat nebo vypínat sledování kurzoru a tím pádem jeho centrování doprostřed obrazovky.
metalmaniak (4)|23.9.2007 17:29
Príma, díky za odpovědi, ale jak chudák v neznámém terénu poznám podle Oziho sever, to mi asi nikdo neporadí, co?
Metalmaniak
chromos (116)|23.9.2007 17:58
To nemyslíš vážně, že ne? :D Jinak, když už máš oziho, tak mapa má sever nahoře. :?
metalmaniak (4)|23.9.2007 20:04
2 chromos: no dobře, pobavil jsi mě :)) . Kvůli tobě jsem upřesnil svoji otázku. A teď jsem zvědavej, co mi na to odpovíš ;)
Metalmaniak
chromos (116)|23.9.2007 21:45
Tak to bude fakt těžký... :D Místo uvažování a přešlapování na místě stačí udělat pár kroků a v ozim uvidíš, kam ses pohnul. Podle toho už bys to mohl poznat, ne?
metalmaniak (4)|23.9.2007 22:06
No vidíš, stačilo mě jen popstrčit :) poznám to podle GPS souřadnic :!: Nic chytřejšího mě zatím nenapadlo
Dík
Metalmaniak

Ještě doplním...vzal jsem Oziho ven a opravdu, stači se trošku hýbat a je to jasné i bez souřadnic. Ještě jednou dík !!!