Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

C550 zvětšení ram

Jan Klust (30)|22.9.2007 07:05
Je možné nějakým způsobem zvětšit paměť ram u FS C550? Předtím jsem měl Asus mypal 716 a tam bylo možné pomocí posuvníku přidat ram část vestavěné paměti. Neexïstuje nějaká taková utilita i pro FS?
Hikoki (88)|22.9.2007 12:54
To by se mě taky hodilo, a nejen mě. Ale máš smůlu. V WM 05 je to tak , že RAM je alokováno 64Mb, z nichž ti reálně zbývá nějakých 34Mb, a pak je tu tzv. Bezpečné Úložiště-Strorage s nějakými 75Mb. A s tím nic nenaděláš-vzájemně nejsou nijak propojeny. Takže jediná rada zní-instalovat co nejmíň programů, a hlavně těch náročných na RAM-jako např.Spb Mobile Shell a mnoho dalších.:)
Jan Klust (30)|22.9.2007 18:43
to jo jenže já ten svůj c550 zflashoval na WM6 tam to taky nejde? ve wm 2003 to takhle rozdělený nebylo?

Hikoki (88)|22.9.2007 22:33
To já taky sem na WM6. A je to stejný jako v WM5. Podívej se do nastavení a na pamět a bude ti to jasný.:D
Carabei (611)|23.9.2007 23:39
u zarizeni s wm2003 bylo mozne si trochu s pameti hrat protoze to byla jedna a tataz pamet. ale uz WM5 a vyssich je uz hardwarove reseno ze pro instalovane veci se nepouziva RAM ale neco jako flashka, aby to bylo nezavisle na baterce a nedoslo pri totalnim vybiti k HR.(taky uz se to tu resilo;))
xtonda (811)|24.9.2007 09:49
No mě spíš zaráží, že ačkoliv oblast pro Storage v RAM byla u WM5 a WM6 zrušena, paměť pro běh programů se moc nezvedla.

Loox 420 s WM2003SE se prodává jako zařízení se 64MB RAM, teď koukám do Rozdělení paměti a mám Total main memory 62.75MB, Strorage 17.89, 9.02 free, Program 44.86, 33.2 free. Takže kdyby nebylo Storage, mohl bych mít použitelnou paměť pro běh aplikací k 50 MB, podle toho co tak různě čtu info od uživatelů, tak realita u WM5 je někde okolo 30 -35 MB, takže to co se ušetřilo na Storage se zas vyplýtvalo jinde.

Nicméně u C550 s pamětí nic dělat nejde, o tom, že by se šlo přepájet větší paměťový čip, jako se to kdysi dělalo u Palmu m100 sem neslyšel. Takže jedině si koupit model se 128MB RAM.
Jan Klust (30)|24.9.2007 13:46
palm m100 mám taky díky za typ. ale to s tou pamětí mě štve když jsem ho kupoval měl jsem pocit, že jsem koupil kvalitu, ale samozřejmě místo toho FS ukončil výrobu a má malou ramku.:)
xtonda (811)|24.9.2007 16:07
Tak já myslím, že FSC je kvalitní značka, mám Loox 420 a nemůžu si na nic stěžovat. Předtím jsem měl Sony a tehdy i teď si myslím, že to byla špička v PDA, přesto nebo možná právě proto ukončili výrobu.

FSC, Dellu apod. vyrostla konkurence v podobě "značek" jako E-Ten a Mio, kteří se na PDA a hlavně PDA telefony specializují a dokáží být pružnější, naopak s kvalitou se moc nemažou a tak FSC a Dell drtí cenou. No a ve FSC a Dellu zjistili, že na PDA nevydělávají, nebo nevydělávají dost a tak se rozhodli, že se budou věnovat svému hlavnímu byznysu, pracovním stanicím a serverům.

Pokud jde o RAMku, tak od WM5 zařízení bohužel místo kroku vpřed a přechodu na 128MB došlo spíš ke kroku zpět a 128MB zařízení je méně než bylo s WM2003. Teprve teď se taková zařízení začínají objevovat, ale jede o ty podivnosti jako že s telefonem a směšným 2,8" displejem.

Teď snad vyjede HP s iPaq 214, pokud to opravdu bude mít 128MB RAM, ve specifikacích se porůznu objevovalo 64 i 128, tak to bude snad první klasické PDA s displejem normálních rozměrů a pamětí 128MB se systémem novějším než WM2003SE a určitě do něj půjdu :-)
gartik (46)|25.9.2007 00:31
Budu si kupovat C550, máte někdo zkušenosti s Travianem?? jde hrát travian na tom prohlížeči?? a ještě jeden dotaz.. jde používat na tomto PDA software SPB Mobile Shell??? thx
Carabei (611)|25.9.2007 11:04
Jan Klust: z toho co se v soucasne dobe prodava(a zaroven to neni naprosta novinka) mi stale pripada ze LOOX je na spicce. Kvalitu sis koupil, musis ale vzit srovnani s produkty ktere se prodavaji zaroven. Jeste se mi nestalo, ze by mi ramka nedostacovala, mozna to bude tim, ze vsechny aplikace zaviram, kdyz je zrovna nepotrebuji;)
Jan Klust (30)|25.9.2007 11:24
Carabei: Ač nerad uznávám že s tím vypínáním na tom něco bude :)

Faktem je, že když jsem pda vybíral tak jsem se snažil srovnávat i s ostatními výrobci a původně jsem měl zájem o asus, ale přide mi, že v poslední době musí se všichni snaží mít v pda zabudovaný GPS nebo GSM modul což sice neí špatné ale např. mě se to nevyplatí. Zatímco opravdu čistokrevných PDA ubývá
rhinos (113)|25.9.2007 12:37
Ja bych rek ze FSC je nebo spis po ukonceni vyroby byla spicka(x51 od dellu samozrejme take).Soukrome o tom svedci i to ze jsem si po pulrocni odmlce s pda opet poridil Fsc C550 a vubec neresil jinej pristroj.
Co se tyc pameti resis to tu protoze si uz na nedostatek narazil nebo jen pro tvuj dobrej pocit?
ja stejne jako jini zde na foru nemel problem s nedostatkem ramky i kdyz necham nejakou aplikaci bezet na pozadi
Jan Klust (30)|27.9.2007 10:25
Asi dvakrát jsem na nedostatek paměti narazil ale hlavně protože jsem zapoměl povypínat programy. Popř . to trochu zlepší zvednutí výkonu procesoru. ale přiznám se že mě to taky trochu deptá. Jak jsem řekl srovnávám s asusem 716 a ten měl taky 64mb ram a efektivně jí nabízel volné mnohem víc než FS což mě trochu štve vzhledem k tomu že FS c550 je asi o rok mladší pokud vím
Carabei (611)|27.9.2007 15:45
no ale v tom pripade je chyba takrikajic mezi klavesnici a zidli;) pri automatickem taktovani procesoru a vypinani aplikaci je opravdu jen velmi mizive mnozstvi pripadu kdy nastane nedostatek pameti nebo rapidni pokles vykonu. i kdyby bylo ramky dvojnasob, tak pokud nebudes programy vypinat, tak to stejne dospeje do momentu kdy bude ramky nedostatek a zase budes nastvanej ze by ty ramky melo byt vic. A nemuzes moc porovnavat zarizeni s odlisnou verzi operacniho systemu, WM5 hold pracuji s pameti trochu jinak. Navic je to VGA vs QVGA, nebude to sice majoritni vliv, ale graficke prvky maji ve VGA najednou ctyrikrat vetsi velikost, ty samozrejme bezi v ramce;) plus takovy serepeticky jako usbhost taky neco sezerou

EDIT: tak sem se dival a LOOX je dokonce o dva roky mladsi
Hikoki (88)|28.9.2007 07:12
Vcelku souhlasím, ale nejde přece jen o vypínání aktuálně bžících aplikací, a zajijištění chodu zařízení. My, hračičkové, chceme více, lépe a hlavně rychleji,ne?:) No, a v tom je jádro pudla. Mám vyzkoušeno, mnohokrát,že po naistalování vícero aplikací náročnějších na ramku-a hlavně se jedná a různé Today plugginy, se stáva zařízení výrazně pomalejší a línější. Konkrétně: kvůli příličně žravosti ramky jsem přešel s jinak vynikajícího SBSH PocketBreeze na Spb Diary, která užírá mnohem míň Mg, a taky sem s těžkým srdcem odvrhl miláčka Spb Mobile Shell ze stejného důvodu. Teď mám plugginy ořezány na minimum a hlídám si, abych po soft-resetu, či optimalizaci pomocí Sk Tools měl v RAMce 30-32 Mg. Pak je to OK.Protože, ať vypínáš, jak vypínáš, volná kapacita RAMky se snižuje, a jakmile se dostaneš na 20Mg , tak už je to hodně poznat.
Jinak sem dvakrát zažil situaci, kdy sem kvůli nedostatku pamět nemohl pokračovat s aplikací. Jednalo seo prohlížení ne moc dlouhých alb v RESCO Photo Viewer, a taky V SPB Imageer. To mě docela zarazilo.
Takže příště budu pořizovat zařízení s dvojnásobkem paměti, pokud nějaká budou, protože mám zase vyzkoušeno, že rychlost, hbitost a odezva závisí mnohem víc na volné kapacitě RAMky než procesoru. Aktuálně mám WM6, žádný XCPUScalar-pouze automaticky MODE, a s výše popsanou konstelací mě to švíhá velmi slušně. ALE-.....
P.S. Jinak nenechám na Looxy dopustit.:D
Jan Klust (30)|28.9.2007 11:42
nojo...chtělo by to větší paměť nebo možná linux, ale ten co jsem si tak četl je jenom pro některá PDA od HP a ještě ne zcela hotovej. Navíc můj pda už by asi na protest vybouchl. :)