Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

internet pres wifi z pocitace na mda vario

demon.borec (2)|21.9.2007 19:08
dobry den,zdravim ve spolekpotreboval bych porad jak nasdilet internet z pocitaze pres wifi na mda vario.Takze situace je takova:spojení s mezi pc a mda funguje pekne pakety behaji (jak po drate) ale jelikoz se sdilením internetu na pc mam,tak jsem to zkusil jak jsem zvykli,nastavil jsem sdilení internetu pres WIDNOWS(XPSP2) mda ma ip 192.168.1.5 pocitac(wifi) 192.168.1.1 V mda jsemnastavil vyhozi branu 192.168.1.1 a DNS 192.168.1.1 ale nefunguje to,nevite nekdo proc?predem diky
SPM (182)|22.9.2007 08:18
[QUOTE="demon.borec"]dobry den,zdravim ve spolekpotreboval bych porad jak nasdilet internet z pocitaze pres wifi na mda vario.Takze situace je takova:spojení s mezi pc a mda funguje pekne pakety behaji (jak po drate) ale jelikoz se sdilením internetu na pc mam,tak jsem to zkusil jak jsem zvykli,nastavil jsem sdilení internetu pres WIDNOWS(XPSP2) mda ma ip 192.168.1.5 pocitac(wifi) 192.168.1.1 V mda jsemnastavil vyhozi branu 192.168.1.1 a DNS 192.168.1.1 ale nefunguje to,nevite nekdo proc?predem diky[/QUOTE]

Zkus na MDA nastavit ty samé DNS servery, co má nastavený počítač od providera... Mám pocit, že Windows si na DNS server hrát neumí...
demon.borec (2)|23.9.2007 11:53
myslim ze DNS problem nebude zkousel jsem zadavat ciselnou IP googlu a nic,spis bude problem v nastaveni sdileni,ale nevim holt jak na to...
SPM (182)|23.9.2007 21:45
[QUOTE="demon.borec"]myslim ze DNS problem nebude zkousel jsem zadavat ciselnou IP googlu a nic,spis bude problem v nastaveni sdileni,ale nevim holt jak na to...[/QUOTE]

Hmm, tak s tím neporadím... resp. poradil bych, kdyby to PC mělo iptables :D jak přesně funguje to sdílení u widlí, čert ví... cílem je dosáhnout toho, aby ten počítač NAToval na rozhraní, kterým je připojen do internetu...
Reddy (166)|26.9.2007 16:21
Já prostě na PC spustil nastavení síťe pro domácnost, že je počítač připojen k internetu přímo a že ostatní počítače v síti se připojují přes tento počítač. Pak jsem se připojil na pda Adhoc a funguje to. Nebo se jedná o jinou situaci?