Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus p535 - dlouhé fixování na satelit GPS

silencer (12)|20.9.2007 13:55
Zapnu TT6 - cekam cca 8min a nedockam se - v nastaveni vidim signaly 8 i vic satelitu, ale furt hlasi hledani signalu. Vypnu TT, zapnu BeeLineGPS - ukaze taky cca 8 satelitu i silu jejich signalu, ale hlasi, ze signal nejde fixovat (?). Po cca 5ti minutach se konecne zadari a muzu vypnout BLGPS a zapnout TT a naviguju.

Dost me to stve. Je to chyba k reklamaci? Jinak su s timhle mazlikem aximalne spokojenej... :)

nastaveni mam v TT
jine interni zarizeni GPS
4800 boudu
port internal GPS

GPS mam ve windows na portu com2 a zaskrtle automaticke pridelovani. HW bez portu na 4800boudech.
Gimly (18)|20.9.2007 15:02
mám IGo 2006, vždy když pustím navigaci tak mi taky trvá min 5 min než si vezme signál i když mám mnoho satelitů s kvalitním signálem k dispozici. Ale pak když ho vypnu a v následujících cca. 12 hod zae zapnu tak mám signál max do 10 sekund. Ale vždy taková ta "prvotní aktivace" mi trvá dlouho.
kultus (418)|4.10.2007 07:44
no nebudu zbytecne vytvaret novou temu tak to soupnu sem...zajimalo by me jak funguje pesi navigace tj pri rychlostech kolem tech 4km/h nebo spis jeste pod...vetsina GPS ukazuje na hopno jak smer tak celkovy pohyb geocaching nedelam zajima me spis pouziti v programech jako iGO nebo TomTom...diky za odpoved...
martin_g (81)|4.10.2007 09:34
[QUOTE="kultus"]no nebudu zbytecne vytvaret novou temu tak to soupnu sem...zajimalo by me jak funguje pesi navigace tj pri rychlostech kolem tech 4km/h nebo spis jeste pod...vetsina GPS ukazuje na hopno jak smer tak celkovy pohyb geocaching nedelam zajima me spis pouziti v programech jako iGO nebo TomTom...diky za odpoved...[/QUOTE]
iGO aj TomTom su pre auto navigaciu, cize standardne pri rychlosti pod 4 km/hod ukazuju na jedno miesto. Ak ides touto malou rychlostou tak na mape ti to bude ukazovat polohu v skokoch. Ja som mal na P535 vypnutu staticku navigaciu a pri iGo sa to spravalo preasne tak ako popisujem, pri GPSDash to pekne reagovalo aj na jeden krok (podobne pri Ozi explorer).
kultus (418)|4.10.2007 11:42
pockej pockej staticka navigace je standardne zapnuta t.j. v aute to jede vpohode a pri chuzi s rychlosti pod 4km/h to dela blbinky...ty pises zes to mel vypnuty a ukazovalo ti to ve skocich tak ted jsem uplne zmatenej :) muzes to prosim te napsat nebo upravit jeste jednou abych tomu porozumel??? jinak by me zajimalo jak to zes to mel vypnuty jak si to udelal nekdo psal ze to v integrovanych navigacich SIRF IIi nelze vypnout... byl bych rad kdyby to slo...
martin_g (81)|4.10.2007 11:56
Takze staticku navigaciu som mal pri kupe zapnutu. Existuje niekolko programcekov ktore ju dokazu vypnut, mne sa osvecil MMSirf (jedno kliknutie = vypnutie, druhe kliknutie = zapnutie).
Pri chodzi mi iGO ukazovalo jednu polohu az do okamihu ked zistilo, ze som uz akosi daleko od tej polohy a zmenilo ju na aktualnu - to su tie skoky. Zda sa, ze iGO sa neriadi GPS ale sam si to preratava a pri rychlosti menej ako 4 km ukazuje jednu polohu aj napriek tomu, ze mu GPS dava ine udaje.
kultus (418)|4.10.2007 11:57
aaha uz rozumim to je dobre...a ty skoky pri chuzi kolik prumerne to je 5m,10m,20m??? jinak diky
martin_g (81)|4.10.2007 12:08
[QUOTE="kultus"]aaha uz rozumim to je dobre...a ty skoky pri chuzi kolik prumerne to je 5m,10m,20m??? jinak diky[/QUOTE]
Odhadol by som to tak niekde okolo 10 m.
kultus (418)|4.10.2007 12:10
no tak to neni tak hrozny a kdyz pobehnu tak se to drive aktualizuje...tak diky