Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Asus MyPal A716

Pavel Koza (4761)|6.4.2004 10:07
Po poněkud nesmělých začátcích nabírá Asus druhý dech a počet jeho produktů utěšeně roste. Zatím posledním Pocket PC z jeho dílny je Asus MyPal A716, který se může směle řadit mezi nejvýkonnější a vlastnostmi nejnabitější zařízení dneška. Dvojice rozšiřujících slotů, dvojkombinace Bluetooth a WiFi, extrémní výdrž na baterie, to je jen část vlastností nového modelu. Pokud k tomu přičteme i tradičně příznivou cenu, může být toto zařízení favoritem mnoha náročných uživatelů. Přečtěte si celý článek



Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
windmaster (307)|6.4.2004 20:14
Mě se dost líbí, asi proto, že mám rád velká auta:D , ale trochu závidím ten 1cm dolů z délky Looxu, to bych snesl.
Jinak zase ta nešťastná anténa, je snad dobrá při slabším signálu WiFi, při běžném používání BT je k ničemu. Odšroubovat a nahradit vhodnou záslepkou, stroj získá netušenou eleganci.
Modrá LED u Looxe ve dne není vidět,ale v šeru oslňuje, že by to pan ASUS ještě zdokonalil?:?
Pavel Koza (4761)|6.4.2004 20:26
[QUOTE="windmaster"]Modrá LED u Looxe ve dne není vidět,ale v šeru oslňuje, že by to pan ASUS ještě zdokonalil?:? [/QUOTE]

No, tak ve tme jsem to netestoval, ale pokud Vas oslnuje jedna LEDka, tak v tomto pripade to bude na bilou hul:D Trochu je to videt na teto fotce, ve tme to vynikne jeste vic.

windmaster (307)|6.4.2004 20:53
To je velmi ilustrativní foto (a hned na celou stránku:D )
Ono to fakt vadí, třeba při noční jízdě autem při navigaci s BT GPS, ale dá se to vyřešit malou záslepkou, tady by to chtělo pořádnej flastr;)
Pavel Koza (4761)|6.4.2004 20:58
S tim souhlasim, koupil jsem si DVD prehravac JVC se skutecne pekne modre podsvicenym prednim panelem. Radost jsem z toho mel jen do prvniho vecerniho sledovani filmu, ono to totiz nejde vypnout... Ale to jsem odbocil:)

V noci v aute to asi trochu vadit bude, ale pokud je zaple podsviceni, tak to zas tak hrozne nebude...
windmaster (307)|6.4.2004 21:39
Kdysi se prodávalo zázračné modré světélko do auta, jež mělo udržovat zornici i ve tmě zúženou a tak zabraňovat oslňování protijedoucími vozidly. Samozřejmě, že jsem to hned koupil, ale nedovedu objektivně posoudit zda to fungovalo. Tak jsem si říkal, ejhle už to mám zase, všechno špatný k něčemu dobrý.
Ale vážně, záření z LED, která nemá matný povrch tak, aby paprsek rozptyloval, je v principu shodné s laserovým. Výsledkem je to co je. Bodavý, nepříjemný pocit. A vadí to i třeba při BT připojení na net, pokud není dostatečně osvětlené okolí. Asi zkusím tu LEDku mírně naleptat:D
Sieno (70)|7.4.2004 11:12
No, leptat LEDku na Packet PC mi připadá poněkud sadistické :D

NoOne
lucas241 (16)|12.9.2004 20:56
Planujem si kupit novy pocket pc, rozhodujem sa medzi touto a716 a ipaq 4150. Parametrami ma a716 vacsiu ROM (64 oproti 32) a CF slot navyse. Planujem pocket pc pouzivat hlavne na: gps navigaciu v aute, prehravanie mp3 a nahravanie zvuku (diktafon). V recenziach na tomto webe boli ale oba typy ohodnotene vysoko co sa tyka reprodukcie a nahravania zvuku, preto sa neviem rozhodnut. Chcem sa preto spytat, ktory z nich je na spomenute pouzivanie lepsi...
S474N (660)|15.9.2004 09:49
[QUOTE="lucas241"]Planujem si kupit novy pocket pc, rozhodujem sa medzi touto a716 a ipaq 4150. Parametrami ma a716 vacsiu ROM (64 oproti 32) a CF slot navyse. Planujem pocket pc pouzivat hlavne na: gps navigaciu v aute, prehravanie mp3 a nahravanie zvuku (diktafon). V recenziach na tomto webe boli ale oba typy ohodnotene vysoko co sa tyka reprodukcie a nahravania zvuku, preto sa neviem rozhodnut. Chcem sa preto spytat, ktory z nich je na spomenute pouzivanie lepsi...[/QUOTE]

Taky se prave rozhoduji, ovsem 4150 se me zda dost predrazena. Zatim mym favoritem se ted stal LOOX 420, ktery ma proti Asusu spickove rozmery a SDIO a cenu v nakupu na VO o 2 litry mensi, takze je to jasna volba ;o))
lucas241 (16)|15.9.2004 16:15
Ono mam moznost si zohnat vo velkosklade 4150 za 13800,- SK s DPH (co je cca. 10600,- KC), to neni az tak prehnana cena. Preto som sa nechcel pytat na to, ktory PDA je vyhodnejsi, ale ktory ma kvalitnejsiu audio reprodukciu / nahravanie.
S474N (660)|15.9.2004 18:25
A muzu vedet na kterym? V ed'CZ je nakup nejakejch 12.2 bez dane, v Levi je nemaji, v SWS ho taky nemaji.

[QUOTE="lucas241"]Ono mam moznost si zohnat vo velkosklade 4150 za 13800,- SK s DPH (co je cca. 10600,- KC), to neni az tak prehnana cena. Preto som sa nechcel pytat na to, ktory PDA je vyhodnejsi, ale ktory ma kvalitnejsiu audio reprodukciu / nahravanie.[/QUOTE]
lucas241 (16)|15.9.2004 21:15
No myslel som slovensky velkosklad... dam ti link na cennik (je to v nom hned hore), ceny su ale samozrejme v SKK, cize vyslednu cenu v Ceskych korunach dostanes tak, ze pridas nasu dan 19% a potom to cele vydelis 1.3
tu je link na cennik
S474N (660)|16.9.2004 08:10
[QUOTE="lucas241"]No myslel som slovensky velkosklad... dam ti link na cennik (je to v nom hned hore), ceny su ale samozrejme v SKK, cize vyslednu cenu v Ceskych korunach dostanes tak, ze pridas nasu dan 19% a potom to cele vydelis 1.3
tu je link na cennik[/QUOTE]

Ta cena je dost dobra, ani se me nechce verit, ze je to u vas o tolik levnejsi nez u nas. Nicmene ja uz si objednal Looxe 420 s 512 MB kartou a celkem to vyjde na 11.
lucas241 (16)|16.9.2004 11:23
Ten Loox 420 o ktorom hovoris je v com lepsi/horsi ako ta 4150, mne sa na 4150 nelubi napriklad to, ze nema CF a ze ma taku malu vydrz baterky.
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 11:29
[QUOTE="lucas241"]Ten Loox 420 o ktorom hovoris je v com lepsi/horsi ako ta 4150, mne sa na 4150 nelubi napriklad to, ze nema CF a ze ma taku malu vydrz baterky.[/QUOTE]

Jak videli ucastnici "skoleni", minimalne vzhled zakladni desky je v obou pripadech temer identicky... Pokud me pamet neklame, tak krome jineho softu a prislusenstvi je to temer to same... Tedy az na displej, ten ma PL420 mnohem lepsi (vice v recenzich).
S474N (660)|16.9.2004 19:57
[QUOTE="Pavel Koza"]
Jak videli ucastnici "skoleni", minimalne vzhled zakladni desky je v obou pripadech temer identicky... Pokud me pamet neklame, tak krome jineho softu a prislusenstvi je to temer to same... Tedy az na displej, ten ma PL420 mnohem lepsi (vice v recenzich).[/QUOTE]

Dneska jsem si byl osahat par PDA nazivo a byl jsem naprosto sokovan. Hlavne rozdilem mezi Asusem 716 a Looxem 420. Asus o dost vetsi do vsech stran i tezsi, Loox je malinkatej mazlicek, uz se na nej tesim, zitra prijde.
Alasther (7)|9.10.2004 00:48
Nevim jeslti je to náhoda nebo tá má vážně nějaký význam ale když jsem se z nějakého duvodu hrabal ve složce Windows tak jsem tam narazol na soubor s nazvem siemens_loox a ještě to nějak pokračovalo myslim že to bylo něco kolem klávesnice.
Pavel Koza (4761)|9.10.2004 23:47
[QUOTE="Alasther"]Nevim jeslti je to náhoda nebo tá má vážně nějaký význam ale když jsem se z nějakého duvodu hrabal ve složce Windows tak jsem tam narazol na soubor s nazvem siemens_loox a ještě to nějak pokračovalo myslim že to bylo něco kolem klávesnice. [/QUOTE]

Asus A716 a PL610 jsou hardwarove identicka zarizeni, takze je mozne, ze maji jen jeden driver pro HW klavesnici...
mvicha (1)|15.11.2004 21:57
Zdravím všechny,jsem od pátku štastným majitelem této "mašinky".Chtěl jsem se zeptat:nevíte někdo jestli v něm funguje SD iPAQ Pocket Camera od HP? Dík moc.
Dzejkob (286)|16.11.2004 21:39
[QUOTE="mvicha"]Zdravím všechny,jsem od pátku štastným majitelem této "mašinky".Chtěl jsem se zeptat:nevíte někdo jestli v něm funguje SD iPAQ Pocket Camera od HP? Dík moc.[/QUOTE]

Jo tak tohle sem chtel pred nejakou dobou taky vedet, ale nikde mi nedali spolehlivou a jednoznacnou odpoved, az to vse vyresilo ce4you:yes: .Vladce mi na mem stroji vyzkousel jak kameru tak i nejakou wifinu a oboji bohuzel neslo.Jednoznacny a definitivni zaver tedy je, ze Asus a716 nepodporuje SDIO.:no:.