Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGo a Ozi zaroven

stulc (10)|19.9.2007 21:24
Mam N560 s WM5, GPS port nastraveny automaticky na COM4, HW port na COM8, rychlost na 9600 a zaskrtnute automaticke spravovani zarizeni GPS. Ozi sam o sobe funguje, Igo sam o sobe funguje, Ozi dokonce funguje soubezne i s jinymi gps aplikacemi, ale co mi nejde rozbehat je IGo a zaroven Ozi. Je na to nejaky trik? (predpokladam, ze si IGo samovolne predela nastaveni...)
stulc (10)|7.10.2007 13:00
je to tak hloupy dotaz, nebo to skutecne nikdo nevi?
Docent (1234)|7.10.2007 16:04
chromos (116)|7.10.2007 20:11
A Tobě, Docente, to přes ten Intermediate driver ve WM chodí? Mně se teda ani TomTom ani iGo na ten "umělý" COM port pověsit nechtějí, ale třeba s gpsgate to funguje. S jinými aplikacemi (BeeLineGPS, Ozi) problém není.
Docent (1234)|7.10.2007 20:58
Tak to nevím, nějak jsem neměl důvod provozovat společně OZI a iGO, když iGO samo o sobě umí zápis trasy :) . Ale TomTom + OZI podle toho nastavení společně fungovaly.
chromos (116)|8.10.2007 08:07
No, on se ten Ozi hodí i na něco jiného než jen zápis trasy :). Díky za odpověď.
stulc (10)|8.10.2007 09:58
2 Docent: to prave nefunguje. moje soukroma domnenka je, ze Igo se nejak navesi za HW port a ne ten sharovanej a tim znemozni jak sharing tak pristup ostatnich aplikaci...
Igo i Ozi najednou se obcas hodi.
Docent (1234)|8.10.2007 21:01
Takže děláte něco špatně, pánové ;) . Donutili jste mne k tomu, že jsem odpoledne naprosto neobvyklou kombinaci OZI + iGO vyzkoušel, a funguje to bez problémů...

Takže si to sjedem...

V nastavení Bluetotth mám "Nokia LD-3W (COM8)".

Pak "Start, Settings, System, External GPS" a na záložce Hardware mám nastavený jako "GPS hardware port" onen COM8...

Na záložce Programs mám jako "GPS program port" COM6, na záložce Acsess je zatržena volba "Manage GPS automatically".

OZI i iGO jsou pak nastaveny na onen programový port COM6 a oba fiungují... Odzkoušeno v tramvaji v Praze na Evropské od Horoměřické k Dejvické, pak jsem vlezl do krtka a ztratil se mi signál ;) .
stulc (10)|9.10.2007 09:31
je prima, ze to takhle pekne rozepisujes, ale ja to mam stejne, - HWport com8, jenom ten virtualni port (GPS program port) mam ne com6 jako ty, ale com 4. Igo i oziho jsem nastavil na com4. Mozna je to v tom, ze mam interni gpsku, lae tam ma take obsazeny HW port com8. Tak ze s timto nastavenim to dela:
1. prvni spusten ozi, pak Igo, oba s nastavenim natvrdo com4 - ozi jede, igo ne
2. prvni spusten ozi, pak Igo, ozi s nastavenim com4, igo s nastavenim autmaticky - nejdriv jede ozi, pak po spusteni igo oz prestane prijimat a prijima igo
3. nejdriv spusten igo s autodetekci, pak ozi - igo prijima, ozi ne
4. spusten jen igo s nastavenim natvro com 4 - neprijima

z cehoz mi vyplynulo, ze Igo se nejak neumi dostat na tev GPS program port...
ale taky mozna nekde delam chybu