Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Postup aktualizace ROM na verzi 1.66.00WWE, Radio 1.10.00, ExtROM 1.66.131 na DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.4.2004 22:06
Tak jako jsem třemi týdny zde popsal postup na aktualizaci ROM na verzi 1.60.36 , Radio 1.10.00 na DATAPHONE2, tak dne se podělím o zkušenosti při postupu na verzi :
ROM 1.66.00WWE, Radio 1.10.00, ExtROM 1.66.131 na DATAPHONE2.
Opět se jedná pouze o nástřel těch nejdůležitějších věcí.

- nejdriv jsem si z Internetu ztáhnul tyto dva soubory Xda_II_Upgrade_v16050.exe, ruu166131wwe_cdl_sku1.zip ( které obsahují 3 typy ROM. ( www.sourceo2.com a xda-developers.com )
- dále pak program "ROM Editor 2003" ( doporučuji verzi 1.2.20, jelikož ta už umožňuje otevíraní ( ukládání ) zakódovaných souborů a není již potřeba programu xda2nbftool.exe, tak jako dříve )

Jednotlivé ROM mají tyto kódy ( pro ruu166131wwe_cdl_sku1.zip )
NK.nbf - : 0x20040304
ms_.nba : 0x20040305
radio_.nbf : 0x20040306

( o tyto kódy si program řekne při otevíraní těchto souborů )
- stačí však otevírat je ms_.nba ( pokud nebudete měnit operátora ).

- ROMky z Xda_II_Upgrade_v16050.exe jsou bez kódů ale potřeboval jsem vyextrahovat například prohlížení prezentací a PDF clearVue233_WWE.sa.cab )

- správná volba programů, které se instalují po HardResetu je záležitostí na další a určitě i delší diskuzi . Každý vyžaduje něco jiného.
Já jsem dnes poprvé vyzkoušel kopírování v config.txt pomocí CPY1 a CPY2. A mohu jen potvrdit, že to funguje bez problému. Je to paráda mít hned po HardResetu zkopírovany všechny sobory které potřebujete ( *.dll a *.tsk ) ze Storage nebo přímo z EXTROM do patřičných adresářů ). Dokonce funguje i spouštení jednotlivých programů uložených v ExtRom ( tento Adresář a tyto programy nejsou vidět, pokud si nesáhneme do registrů ) pomocí jejich zástupců - *.lnk ( příklad 55#"\Extended_ROM\program.exe ). Tohoto zástupce můžete mít kdekoliv. A po jeho spuštění se nám spustí program z ExtROM, který není ani vidět. :D

Prováděl jsem dnes aktualizaci ( upgrade ) vsech 3 - ROMek čtyřikrát než jsem byl spokojen. Pravda srdíčko bilo po tu dobu rychleji, ale ted už je vpořádku.

Zkušenosti z nové verze jsou :
- GPS - NAVILOCK Bluetooth si mi sedla na COM7 a nelze změnit - funguje však ve všech programech co jsem dnes zkoušel tak jak má. ( Opět jsem však nahrál ten pomocný program k Bluetoothu)
- bohužel už čeština není všude ( například - nastavení telefonu, volba zámku atd. - většinou se však jedná až o ty spodnější volby ). Spojil jsem s firmou moravia-consulting a požádal jestli není novější verze češtiny než ta co je dodávaná s DATAPHONEM2 před několika měsíci. Přislíbili zaslání nové verze nebo přístup na FTP. Alespoň vyzkouším solidnost této firmy a o svůj poznatek se podělím.
- vše co máte ve Storage Vám zůstane zachováno a nic se nesmaže
- zkusil jsem, když mi tekly data z GPS do DATAPHONE2 pomocí Bluetooth, spustit ActiveSync taky přes Bluetooth a synchonizace se mi taky provedla. Jinými slovy prostě mi běžely dvě zařízení pomocí Bluetooth současně.
- o další poznatky se podělím časem
- ztráta záruky ( už poněkolikáte )

Jinak přeju všem štastnou ruku při výběru programů, které si uloží do ExtROM. ( a je jedno jestli pro spuštění pomocí autorun.exe spolu s config.txt nebo jen aby je mohli spouštět pomocí zástupců )

V případě záseku PC během upgrade ( u mne dnes dvakrát ) nepropadejte panice a spusťte to znovu.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.4.2004 22:24
Zde je soubor ruu166131wwe_cdl_sku1.zip z xda-developers.com atady na stránce najdete v případě potřeby Xda_II_Upgrade_v16050.exe.
Jiří Graz (180)|5.4.2004 23:14
Můžeš prosím sdělit co Ti tento upgrade přinesl?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.4.2004 06:00
Poznatky z nové verze jsem vypsal na konci příspěvku. Zatím jich není více, jelikož jsem vlastně celý den jen upgradoval ( 4 * upgrade po 90 min + x minut na úpravu ExtROM ) a skončil jsem až pozdě večer. A nakonec jsem ješte sessmolil (napsal ) toto nové téma.
Honzabr (192)|6.4.2004 11:24
JirkoP
Především mnoho pozdravů - a dva dotazy ;) :
1.Není mi jasná úloha CustSettings.exe a Setup.exe v EXTROM.Působí stejně jao dva soubory v dřívějších verzích které se mazaly aby nerestartovaly dřív než se instalovala čeština?A musí se proto odstranit?
2.Můžu použít Config.txt stejně jako dřív jeho prostým doplněním (důvod - čeština na konci)?
A prosba nakonec:
Nemohl by si se zmínit trochu hlouběji o:

Já jsem dnes poprvé vyzkoušel kopírování v config.txt pomocí CPY1 a CPY2

:O
Díky.
Honza
lout_ce4you (118)|6.4.2004 14:10
bohuzel timhle 0x20040305 heslem me nejde otevrit ext rom u ruu166131wwe_cdl_sku1 nevim jak se ti to podarilo mam posl ver image editoru
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.4.2004 14:31
[QUOTE="lout"]bohuzel timhle 0x20040305 heslem me nejde otevrit ext rom u ruu166131wwe_cdl_sku1 nevim jak se ti to podarilo mam posl ver image editoru[/QUOTE]
Tímto se otevírá soubor ms_.nbf pomocí programu WM2003 ROM Editor. Přestože by měl automaticky tento program poznat o kterou ROM se jedná, většinou to nepozná a je potřeba při otevírání dole vybrat přímo typ souboru. Jinak to heslo je opravdu správné.
Honzabr (192)|6.4.2004 14:42
Přesně tak jsem se tím prokousal - je třeba nastavit přímodole na liště otevřít swoubor extrom ms_.nbf a jede jako po másle jinak píšee soubor open error.Jirko nebylo by možno ve skratce odpovědět na dotaz o dva stupně výš bod 1 a 2 než to naperu do xdačka? Díky
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.4.2004 15:13
Na základě soukromých zpráv tu popíši použití příkazů CPY1 a CPY2 v soboru config.txt

Pokud potřebujete například zkopírovat soubor Aliens.tsk uložený ve Storage do adresáře Windows, ( předpokládám, že nemusím popisovat co je to Storage a co je to adresář ) tak stačí napsat v souboru config.txt tyto dva řádky

CPY1:\Storage\Aliens.tsk
CPY2:\Windows\Aliens.tsk

Druhá a podle mne o hodně lepší varianta je při takzvaném vaření pomocí programu WindowsMobile ROM editor ( doporučuji verzi 1.2.20 , která umí kódovat ) si nahrát tento soubor Aliens.tsk přímo do ExtROM – jinými slovy do souboru ms_.nbf
Pak by ty řádky pro kopírování vypadaly takhle

CPY1:\Extended_ROM\ Aliens.tsk
CPY2:\Windows\ Aliens.tsk

Pro správné fungování je potřeba provést úspěšný upgrade ExtRom s tímto souborem config.txt ( to snad dá rozum).:D
Já osobně používám druhou možnost hlavně pro soubory *.dll ( například gx.dll, gd104.dll atd. ). Některé programy totiž při instalaci si kopírují knihovny do adresáře Windows a né do svého adresáře. A přestože mám většinu programů na SD kartě, už nemusím tyto programy znovu instalovat, jelikož se mi tam ty knihovny nakopírují samy hned po HardResetu přímo z ExtROM.

Je to prostě paráda mít po HardResetu všechno tam, kde potřebujete.

PS : Já osobně provádím kopírování před instalací češtiny ( ta musí být poslední, jelikož vyžaduje SoftReset, ale toto už bylo popsáno u předcházejí aktualizace ROM )
PavelR. (2184)|6.4.2004 17:10
[QUOTE="JirkaP."]bohužel už čeština není všude ( například - nastavení telefonu, volba zámku atd. - většinou se však jedná až o ty spodnější volby ). Spojil jsem s firmou moravia-consulting a požádal jestli není novější verze češtiny než ta co je dodávaná s DATAPHONEM2 před několika měsíci. Přislíbili zaslání nové verze nebo přístup na FTP. Alespoň vyzkouším solidnost této firmy a o svůj poznatek se podělím.
[/QUOTE]

... obávam se, že upgrade LEngu pro ROM 1.66 nebude dřive než tuto ROM dostane Moravia (pro pořádek uvádím, že to je můj bývalý zaměstnavatel) k dispozici od T-mobilu popř. Eurotelu. Těžko můžete chtít aktualizaci lokalizace na ROM, kterou ještě nemají k dispozici - bez ní totiž není update LEngu možný. Takže budete asi zklamán, ale věřte, že firma je to solidní :))

[QUOTE]
- vše co máte ve Storage Vám zůstane zachováno a nic se nesmaže
[/QUOTE]
... ano, pokud si dobře vzpomínám, to je případ všech oficiálních i neoficiálních ROM, které jsem do XDA2/MDA2 kdy flashnul (tj. 0.87, 0.91, 1.03, 1.52, 1.60)

[QUOTE]
- o další poznatky se podělím časem
[/QUOTE]

... rovněž bych si tipnul, že součástí této ROM bude AKU2, který byl již vydán např. pro některé iPAQy (např. 2210, 1940) jako součást nových ROM a i nové verzi ROM pro PocketLOOX 610 ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.4.2004 18:38
[QUOTE="Honzabr"]
1.Není mi jasná úloha CustSettings.exe a Setup.exe v EXTROM.Působí stejně jao dva soubory v dřívějších verzích které se mazaly aby nerestartovaly dřív než se instalovala čeština?A musí se proto odstranit?
2.Můžu použít Config.txt stejně jako dřív jeho prostým doplněním (důvod - čeština na konci)?
[/QUOTE]

Moje rady zní :

ad 1.) Oba dva soubory ( CustSettings.exe a Setup.exe ) smazat.
:!:Použít autorun.exe z "Xda_II_Upgrade_v16050" :!: , jelikož ten autorun.exe z ruu166131wwe_cdl_sku1.zip provádí možnost volby a neprovede config.txt

( díky tomuto autorunu jsem včera podruhé opakoval upgrade, takže nezapomenout )


ad 2.) config.txt je možno samozřejmě používat i z předcházejích vaření . V případě, že máš někde ještě ten soubor ms_.nbf z předešlé verze, tak proveď ExtractFile. A až si uděláš nový soubor config.txt, tak si ho určitě někam schovej, protože možná už brzo ho zas budeš potřebovat. ( pokud to však nervy a MDA2/DATAPHONE vydrží) :D :D :D

Soubory TPDisable.exe a TPEnable.exe které znemožnují tápnutí na displeji a opětovné povolení nepoužívám, jelikož při instalaci Češtiny je nakonci zapotřebí rozhodnutí, bez kterého není čeština správně nainstalována. ( tento problém jsem popisoval před třemi týdny zde

Doporučení : v případě, že budete ukládat programy přímo do ExtROM a pak pomocí zástupců si je volat, doporučuji tam ukládat ty programy, které máte ověřené, a u kterých nepředpokládáte, že za týden vyjde nová verze. Byla by to škoda.

A rada na závěr : Určitě těch asi 16 MB prostoru stojí za to si s tím trochu pohrát.
Všem držím :yes:

lout_ce4you (118)|7.4.2004 03:27
uz z toho mam peknej bordel ani nevim co do ty ext rom dat protoze to muze bejt opraveny uz v os (jestli se nemylim) pouzivam t- mobile a chtel bych si tam dat tu i-mate 1.66.00WWE ale nevim jestli tim neco ziskam ;) jestli tam mam dat teba TMCOMREG.sa.CAB nebo TM_phone_class10.CAB atd kdyz to v ty i-mate 1.66.00WWE ext romce neni vubec dik za kazdou radu
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.4.2004 08:48
Důležité upozornění : Tato verze ROM si nerozumí s dodávano češtinou ( BUILD 3273 ), při pokusu o zapnutí vypnutí GSM části dojde většinou k zatuhnutí a SoftResetu. Po pondělním telefonátu s firmou Moravia-consulting a následným emailem mi byla zaslíbená novější verze. Dnes jsem ráno opět volal, jelikož mi do této doby nic nepřišlo, a bylo přislíbeno zaslání souboru ( češtiny ) - v dopoledních hodinác. Po obdržení a instalacui hned napíši jestli je to pomohlo.

Takže nahrávat češtinu do ExtRom je na pováženou.
Honzabr (192)|8.4.2004 09:06
:mad: :D :mad: :D Již se stalo.Jsem rád, že v tom asi nelítám sám.Už jsem se leknul, že mám něco s XDA2.Holt ji vyhodíme a flashnem znova :?
PavelR. (2184)|8.4.2004 10:57
[QUOTE="JirkaP."]Důležité upozornění : Tato verze ROM si nerozumí s dodávano češtinou ( BUILD 3273 ), při pokusu o zapnutí vypnutí GSM části dojde většinou k zatuhnutí a SoftResetu. Po pondělním telefonátu s firmou Moravia-consulting a následným emailem mi byla zaslíbená novější verze. Dnes jsem ráno opět volal, jelikož mi do této doby nic nepřišlo, a bylo přislíbeno zaslání souboru ( češtiny ) - v dopoledních hodinác. Po obdržení a instalacui hned napíši jestli je to pomohlo.

Takže nahrávat češtinu do ExtRom je na pováženou.[/QUOTE]

... jak jsem zmiňoval v tomto threadu zde, aktualizovat lokalizaci není možné bez toho aniž by lokalizátor (v tomto případě MC) dostala od operátora pro kterého lokalizaci připravuje přesně tu ROM, pro kterou aktualizaci požadujete.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.4.2004 10:59
V pondělí mi sice do telefonu říkali ( po tom co jsem jim řekl, že mám build 3273 ), že již je novější verze,ale teď mi přišlo toto :
[QUOTE="Moravia-consulting"]

Hezky den
omlouvam se za pozdejsi odpoved zpusobenou problemy na nasem serveru.
Takze jsem to zkontroloval a co se dotyka ET Dataphonu2, build, ktery jste uvedl, je veden jako aktualni verze pro ET Dataphone2. Proto Vam tedy zatim neposlu novou verzi, protoze neni k dispozici.
Pokud by se nova verze objevila, budu Vas kontaktovat.

[/QUOTE]

Pokud mi někdy v budoucnu zašlou novější verzi, tak dám vědět.
Jiří Graz (180)|8.4.2004 11:12
Pokud budeš postupně odtraňovat soubory (končící na *.0405.MUI) v adresáři windows, tak příjdeš na to, který to dělá, potom stačí jen ten soubor vymazat a ostatní tam nechat.
Já bych to typoval na soubor gsm610.acm.0405.mui nebo GPRSAthentication.exe.0405.mui
Soubory mui jsou překlady dialogů, pokud je vymažeš, tak se nic nepřekladá a jede to dál.
Honzabr (192)|8.4.2004 11:18
:sarcastic: Takže se dáme do práce.ET ani TM jim určitě novější verzi nezadá.Skončilo to pro ně dovozem a vydáním úvodní verze.Škoda - spoustu lidí to odradí od koupě jinak docela dobrého stroje.No a my přejdem na angličtinu :?
PavelR. (2184)|8.4.2004 12:33
[QUOTE="Jiří Graz"]
Ahoj
Pokud budeš postupně odtraňovat soubory (končící na *.0405.MUI) v adresáři windows, tak příjdeš na to, který to dělá, potom stačí jen ten soubor vymazat a ostatní tam nechat.
Já bych to typoval na soubor gsm610.acm.0405.mui nebo GPRSAthentication.exe.0405.mui
Soubory mui jsou překlady dialogů, pokud je vymažeš, tak se nic nepřekladá a jede to dál.[/QUOTE]

... soubory není potřeba odstraňovat ale stačí je přejmenovat (např. místo gsm610.acm.0405.mui na _gsm610.acm.0405.mui) s následným restartem. Otázkou zůstává, zda vám to systém dovolí neboť soubory se při lokalizovaném UI používají. Pokud vám přejmenování nebude umožněno, vypněte lokalizaci UI.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.4.2004 18:26
Tak jsem ten správný soubor nenašel. Musim prostě doufat, že Eurotel nebo T-mobile zadají Moravii-consulting aktualizaci. Na základě zkušeností s oběma operátory, tomu však moc nevěřím.
Je možné, že tato verze češtiny nenarušuje jen ukončení GSM modulu, ale i ještě něco jiného ( o čem ještě nevíme ).
Jiří Graz (180)|8.4.2004 18:33
[QUOTE="JirkaP."]Tak jsem ten správný soubor nenašel. Musim prostě doufat, že Eurotel nebo T-mobile zadají Moravii-consulting aktualizaci. Na základě zkušeností s oběma operátory, tomu však moc nevěřím. [/QUOTE]
Nefunguje to i když zrušíš všechny soubory *.mui?
(dájí se obnovit přeinstalováním češtiny)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.4.2004 18:52
Když smáznu všechny soubory *.mui, tak vypnutí GSM funguje bez problémů ( ale jsem všude bez češtiny - to dá rozum ).
Stačí jen vypnout překlad a už taky vypínání GSM funguje bez problémů.
Jiří Graz (180)|8.4.2004 19:07
[QUOTE="JirkaP."]Když smáznu všechny soubory *.mui, tak vypnutí GSM funguje bez problémů ( ale jsem všude bez češtiny - to dá rozum ).
Stačí jen vypnout překlad a už taky vypínání GSM funguje bez problémů.[/QUOTE]
Když najdeš ten pravej MUI, tak nebude česká jenom bublina o spojení. To se dá překousnout ne?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.4.2004 19:21
[QUOTE="Jiří Graz"] Když najdeš ten pravej MUI, tak nebude česká jenom bublina o spojení. To se dá překousnout ne?[/QUOTE]

To je mi jasný, ale těch souborů je 99, z nich asi 33 drží systém. Podle mne to právě je jeden z těchto 33 ( ale kdo ví ), ale jelikož je potřeba vždy provést zapnutí češtiny, vyzkoušení, vypnutí češtiny, SoftReset, smazání souboru, zkopírování souboru, ... Zkoušel jsem to asi dvě hodiny a prostě jsem ho nenašel. A už mne to nebaví.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.4.2004 07:58
Typ pro ty co se chystají provést upgrade :

Po tom co už máte určitě každý nějaký ten obrázek - Splash.. Tak si do něj nakreslete, něco v tomto smyslu:

V případě nálezu totohoto přístroje, jsem ochoten Vám za něj dát 5.000,- Kč. A svou adresu.


Částka může být samozřejmě jiná, a i ta věta. Ale je to určitě lepší, v případě ztráty za něj dát 5.000,- Kč než ho znova platit za přibližně 20.000,- Kč. Samozřejmě záleží taky na tom kdo to najde.

Tento obrázek se vlastně ukazuje pouze při SoftResetu a né, jako Ta volba při zapnutí - ta podle mne spíš zdržuje.

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.4.2004 20:52
S nouvou verzí ROMek se mi jetě ani jednou nestalo, to že pokud spustím spojení ActiveSync přes Bluetooth se stolním PC, aby se spojení nepodařilo hned na první pokus. S předcházejícíme verzema ROM se to dařilo asi tak v procentuálním poměru ( 70 : 20 :10 ) - ( na poprvé : na podruhé : na potřetí ).
Ale to že není všude čeština mne fakt štve.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|13.4.2004 10:08
Tak jako jsem chválil spojení s klíčem Bluetooth MSI key, tak musím po tomto víkendu pochválit i spojení s GPS NAVILOCK pomocí Bluetooth. Za celý víkend ježdění a zkoušení GPS nebyl jediný problém se spojením s tímto přístrojem či výpadkem signálu GPS. Což se mi s předcházejícími verzemi ROM stávalo. Nevím však zda-li za to oprvadu může nová ROM., nebo jestli nepotřebovala GPS NaviLock prostě nějaký čas na rozjezd.

Osobně se mi, ale zdá, že nová verze ROM zvláda Bluetooth zcela bez problémů ( stále však používám i program Pocket Bluetooth Tools ) .

Abych pouze nechválil - zjistil jsem, že ani nová ROM v DATAPHONE2 neumožňuje správné fungování programu TV remote controller. Prostě dálkové ovládání mi nefunguje ani na vzdálenost 10 cm.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.4.2004 20:40
[QUOTE="JirkaP."]
Osobně se mi, ale zdá, že nová verze ROM zvláda Bluetooth zcela bez problémů ( stále však používám i program Pocket Bluetooth Tools ) .

[/QUOTE]

Nová version 1.1.0.0 ( z 12.4.2004 ) programu Pocket Bluetooth Tools je zde .
You may use up to 9 devices at the same time. ( Vy můžete používat až 9 zařízení zároveň ) :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.4.2004 16:42
Poznatky se souborem config.txt
-> Pokud vložíte prázdný řádek v souboru config.txt mezi kopírování - vyhodí to chybu při provádění příkazů, ale je možno pokračovat dále bez závad.
--------------------------------------
Příklad - špatně :
CPY1:\Extended_ROM\gx.dll
CPY2:\Windows\gx.dll

CPY1:\Extended_ROM\gd104.dll
CPY2:\Windows\gd104.dll
-----------------------------------
Příklad - dobře:
CPY1:\Extended_ROM\gx.dll
CPY2:\Windows\gx.dll
CPY1:\Extended_ROM\gd104.dll
CPY2:\Windows\gd104.dll


-> Pokud budete spouštět nějaký *.cab a ten nebude nahrán v ms_.nbf ( zapoměli jste ho přihrát ) nic se nestane, a ani to nevyhodí žádnou hlášku.

Tyto dva poznatky nemají vliv na číslo verze ROM a fungují i na nižších verzích.
Přeju mnoho štěstí při uprávě tohoto souboru :)
yasmeene2 (794)|21.4.2004 22:28
No a když budu chtít i některé programy z původní rom MDA (gprs monitor apod.) Tak si to tam stačí jenom překopírovat?
A jde do rom přihrát instalace něčeho, aniž by se mi to instalovalo po hardresetu, ale až na můj popud?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|22.4.2004 06:56
[QUOTE="yasmeene2"]No a když budu chtít i některé programy z původní rom MDA (gprs monitor apod.) Tak si to tam stačí jenom překopírovat?
A jde do rom přihrát instalace něčeho, aniž by se mi to instalovalo po hardresetu, ale až na můj popud?[/QUOTE]

Archivace původních programů nemá podle mne význam, jelikož v každé novější verzi ROM jsou taktéž novější verze ( buildy ) jednotlivých programů.
Instalace určitého programu na vlastní popud samozřejmě jde. Stačí mít nahraný instalační soubor ( *.cab ) v EXT-ROM ( ms_.nbf) a zástupcem ( *.lnk ) si ho prostě spustit až budete někdy potřebovat.
Bud_Bundy (116)|23.4.2004 07:07
[QUOTE="JirkaP."]Opět se jedná pouze o nástřel těch nejdůležitějších věcí.[/QUOTE]
Bylo by možné sesmolit nějaký podrobnější návod (postup) jak na to a hlavně na co si dát pozor. Mám DT2 a v něm stále původní ROM. Rád bych měl nějakou novější a protože si myslím, že nejsem v počítačích úplný začátečník, že bych to mohl zvládnout. Nic méně DT2 je moje úplně první PDA a proto je tato oblast pro mne nová a nerad bych ho totálně odrovnal. Zajímal by mne postup, jaká verze ROM je vhodná pro DT2 používané s Oskarem a hlavně jak zálohovat původní všechen software, tak aby kdyby se vyskytl problém a já potřeboval reklamovat, tak abych tam mohl nahrát opět původní a odnést do servisu.

Předem díky moc za všechny podněty.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.4.2004 07:22
[QUOTE="Bud"] Bylo by možné sesmolit nějaký podrobnější návod (postup) jak na to a hlavně na co si dát pozor. [/QUOTE]

Zde je vysvětlení. ( třetí příspěvek od shora )