Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - tipy, triky, zkušenosti...

Zdenek Malinsky (9781)|18.9.2007 13:02
Slovo úvodem - PŘEČÍST PROSÍM!
Protože se původní téma k tomuto PDA protahuje, zakládám nové. Prosím, pište jen věci, týkající se přímo fungování tohoto PDA.



Kde a za kolik jste nakupovali, kde a jaké příslušenství se dá pořídit atd.na to si založte extra téma.

Postupné FAQ vytahované z diskuze pro nové uživatele:

Čeština - prozatím formou CABu od SS ( lokalizace celého přístroje ) - POZOR jsou to CABy uložené ve složce My Documents, takže je nutno je před HardResetem ZÁLOHOVAT jinak je nenávratně smažete.

Alternativa češtiny - upravte si soubor SYM.txt, resp. sym.0409.txt

Vypínání dobíjení - přístroj umožňuje vypnout nabíjení v momentě připojení k PC

Úprava registrů - nejlepší je Total Commander - správce souborů - mimo jiné

Sdělení společnosti SunnySoft ohledem české lokalizace prvních přístrojůl

[QUOTE]Dobrý den,
sdělení pro majitele zařízení HTC TyTN II, která byla zakoupena ve stavu, kdy nebyla lokalizace implementována v ExtROM.
Pokud toto zařízení vlastníte tak se prosím obracejte na oficiální servisního partnera pro Českou republiku, na společnost GSMobile Service:
http://service.gsmobile.com/index.php?option=com_contact&catid=12&Itemid=33&lang=czech1250
Dle vyjádření distributora je servisní partner obeznámen se situací, která u omezeného počtu kusů nastala a flashnutí ExtROM s implementovanou lokalizací bude provedeno jako servisní zásah.
Pokusím se dále vykomunikovat, abychom flashnutí této ExtROM mohli provést také v naší centrále v Praze.[/QUOTE]Off-topic příspěvky - Pokud je příspěvek řádně označen slovem SMAZAT (prosím i o ztučnění, je to pak intuitivní), tak se nechá 2-3 dny (není to garantovaná doba), aby to ostatní také přečetli a pak teprve pryč s tím... TOTO je specifická domluva jen pro tento thread!

Lobby za přehledné příspěvky;) - Proto hodně pomůže třeba takový tučný nadpis:) - o čem že to příspěvek vlastně je - pomůže ohromně jak v orientaci novému uživateli, tak to utřídí trochu téma v hlavě pisatele - třeba takové dodržování co příspěvek to příbuzné téma a ne v jednom příspěvku 8 různých věcí. Taky to dost ulehčí moderátorům;)... někdy méně je více:D
TheMelin (1642)|22.9.2007 11:00
SDHC karta[QUOTE="rADo2"]Funguje v Kaiserovi 4GB karta?
http://www.alza.cz/pametova-karta-sandisk-micro-secure-digital-transflash-4gb-sdhc-s-sd-adapterem-d79201.htm[/QUOTE]Funguje. Někde jsem četl až do 32GB. Samozřejmě SDHC.
Tomáš Kubec (749)|22.9.2007 17:40
České znaky na HW klávesnici

Psaní na HW klávesnici funguje stejně jako jinde.

pismeno > Fn > mezernik, pro dalsi diakriticky znak opakovat Fn > mezernik

Jelikoz ale sym.txt soubor obsahuje znaky, ktere zdrzuji a asi nebudou ani potreba je lepsi pouzit odfiltrovany sym.txt soubor, kterym se prepise puvodni.

Nahrat do adresare Windows

P.S. jen doplním, že SYM.txt si můžete editovat dle svých potřeb ;)

MRH EDIT: U WM6 přejmenovat soubor sym.0409.txt
Losos_ce4you (1147)|22.9.2007 19:57
Problém - ukládání fotek z fotoaparátu

Nicmene - prvni "zradu" uz jsem objevil :-( fotograficka aplikace ma problem s ukladanim fotografii na kartu , zustavaji nakopnute neuplne "jpegy" , pri zadani uloziste do pameti pristroje je vse v poradku (muze se vsak jednat o problem karty , ale moc se mi to nezda ...)
rolli (12)|22.9.2007 20:56
Podsvícení klávesnice - kvalita?[QUOTE="Marwyn"]Prosim, reknete me nekdo jak to je teda s tim podsvicenim klavesnice. Pak uz je jen jedina dulezita otazka ta vydrz (pokud by nekdo omylem hodlal odpovedet) :)
Take dekuji za odpoved ohledne GPS...[/QUOTE]

No podsvietenie funguje dokonale. Vidiet tam vsetky znaky. Aj tie FN znaky...
htcjirka (1875)|23.9.2007 09:42
Ukázka kvality fotek

A zde jsem udelal fotky k porovnani,jelikoz jsou to pristroje se stejnym rozlisenim(kaiser foti opravdu lepe),vzdy focene stejne misto z Advantage a z Kaisera

http://img294.imageshack.us/my.php?image=kaiser3ob5.jpg
http://img294.imageshack.us/my.php?image=athena3gz8.jpg

http://img294.imageshack.us/my.php?image=athena2zp5.jpg
http://img294.imageshack.us/my.php?image=kaiser2yc0.jpg

http://img355.imageshack.us/my.php?image=kaisergo5.jpg
http://img355.imageshack.us/my.php?image=athenasj0.jpg[QUOTE="uiqjirka"]Stredni rada opravena :)
A pridavam foceni textu Athena versus Kaiser

http://img171.imageshack.us/my.php?image=textcasopisathenada3.jpg
http://img171.imageshack.us/my.php?image=textcasopiskaiserjv5.jpg[/QUOTE]
htcjirka (1875)|23.9.2007 11:21
Výdrž baterie

Kaiser je na tom stejne jako ostatni zarizeni.Hodne zalezi jak s nim pracujes.Ja jsem s nim pracoval intenzivne cely den,zhruba 30 fotek,20 emailu,internetovani,icq,instalace programu,3 hovory 10 minutove atd.Vecer jsem byl na nejakych 26%.
kultus (418)|23.9.2007 11:22
Přehrávání videa[QUOTE="inetMark"]Ako je to s pozeranim videa (filmu) z PC cez WiFi?

Edit: Co sa tyka fotiek textu, tak tam vyzera, ze TyTN II je na tom horsie (hoci je pravda, ze si fotil z troska blizssej vzdialenosti). Inac na TyTN II dufam je moznost vypnutia toho automatickeho naklonenia obrazu podla polohy zariadenia? Tuto funkciu moc nemam rad :) .[/QUOTE]

...njn pri primem srovnani to vypada opravdu hur ale mozna je to tim ze se mu malinko cukla ruka anebo je to moc zblizka (to se mi vsak nezda protoze makro zabery dela docela dobry) jinak jsem videl nafocenou celou A4 kdyz najdu link tak to sem kopnu

edit: tak tady je par linku s fotkami v recenzich:

smape.com
coolsmartphone.com
phonearena.com
snad to nebude nikomu prekazet...
htcjirka (1875)|23.9.2007 20:35
Čitelnost na přímém slunci[QUOTE="Naj"]Velice by mě zajímalo, jak je to s čitelností displeje na přímém slunci. Měl jsem Mio A701 a na slunci byla obrazovka černá, proto jsem prodal. Jak je to u tohoto stroje? Díky[/QUOTE]K te citelnosti na slunci.Predchozi tytn,tez katastrofa na primem slunci.U kaisera musim citelnost pochvalit,nebojim se rict,ze citelnost je perfektni.Pouzivam kaisera s folii brando ultra clear.
radekhulan (315)|25.9.2007 17:16
Obecné zkušenosti[QUOTE="inetMark"]Ako je to s USB konektorom? Pasovala by tam koliska na TyTN ?
Dalej, znova, skusal niekto filmy?[/QUOTE]Mám jej konečně doma (ze Sunnysoftu). Dokonalé zařízení, rychlé, skvělá klávesnice, parádní displej. Jsem nadšen jako malé dítě. Jediný "tradiční" nedostatek je nefunkční český smartdialing..

Jinak kolébka na stůl i držák do auta z TyTN na to pasuje, není to sice absolutně přesné, zhruba o 1mm je to jinde, ale protože TyTN II je mírně menší, není problém to používat.
Termiter (147)|26.9.2007 09:51
Zkušenosti z ostrého provozu

Tak už mám také první zkušenosti z ostrého provozu.

- Nefunguje mi u WiFi WPA2-PSK. Musel jsem jít na domácím routeru na WPA-PSK. U Hermese to šlo v pohodě.
- U WiFi ikony se zobrazují pouze šipky "connected", chybí mi tam síla signálu v čárkách jako na Hermesovi.
- Výdrž se mi zdá subjektivně nižší i s přihlédnutím k tomu, že jsem si s ním hodně hrál. Ale uvidíme po více cyklech, třeba si tu baterku musí trochu více "očuchat".
- Citlivost WiFi se mi zdá proti Hermesovi lepší.
- GPS je dostatečně citlivá a když vidí na oblohu startuje do půl minuty. Když se tedy použije QuickGPS a almanachy se načtou přes internet. Mimochodem, chvilku jsem bádal jak se zapíná GPS než mi došlo, že se zapíná automaticky, pokud program zažádá systém o GPS, nebo když přistoupíte na COM 4. Vypíná se taky automaticky. Tedy alespoň tak jsem to vypozoroval z chování přístroje.

A teď něco k software:
- Jde použít jimm98y_smartdialing_2_5_27526.CAB, takže Smartdialing funguje v 3D česky.
- SS češtinu jsem neinstaloval, funguje Jimm98y_CZ_keyboard.cab a sym.0409.txt.
- Změna HW klávesnice na German (kvůli prohození Z a Y) co fungovala na Hermesu na Kaiserovi nefunguje. (Pomoc! :c) )
- Synchronizace s AS i přímo s Exchange je v pohodě.

Celkově je Kaiser svižnější než Hermes. Zapínání funguje takřka okamžitě, na Hermesovi byla vždy asi půl až sekundu prodleva.

Zatím se drobné nedostatky dají zkousnout, první ROMka nebude doufám poslední. Už se těším na upgrady! :c)

Pokud vlastníte Hermese s externí GPS, nevidím důvod na upgrade. (Já ho mám pracovně, to se nepočítá...) Za ty prachy to podle mne nestojí, prakticky nic navíc vám to nepřinese. Navíc ještě nějakou dobu bude Hermes "vymazlenější".
Pokud máte nějakou starší šunku, jděte do Kaisera, tedy jestli se nedostanete k Hermesovi za nějakou hodně dobrou cenu.
lennyd_ce4you (25)|26.9.2007 17:38
První dojmy

Moje prvni dojmy (+/|/-) - přechod z N560+Razr

+ celkové zpracování přístroje (až na MicroSD kartu viz (-)) - vše funguje tak jak má, zdá se mi dost robustní (čemuž také bohužel odpovídá váha)
+ svižnost systému - oproti N560, která by měla mít rychlejší procesor se to celé hýbe mnohem rychlejc (možná dělá hodně paměť, která byla u N560 docela malá)
+ gps - oproti N560 je to naprostá bomba - fix vždy do 20 sekund (na N560 jsem kolikrát dojel domů než se GPS fixla)
+ foťák - zatím jen pár testů - docela zajímavá je možnost čtení vizitek - uvidíme co všechno zvládně přečíst :)
+ výdrž - opět proti N560 - po celodenním provozu (pár telefonátů, pár hodin na vibračním vyzvánění), cesta z a do práce s GPS, a naopak asi dvě hodiny v usb v počítači = cca 90%
+ HTC Home - líbí se mi :) (btw: nevíte jestli se dá nějak nakonfigurovat?)

| displej - jasně oproti VGA na N560 musí být horší, ale není to až tak zlé
| člověk si musí na některý věci zvyknout (ale to je spíš o windows mobile) - správa sms je ve formě pošty, atd..

- je docela těžký
- standardní telefonní aplikace neumí vyhledávat s češtinou (spb contacts ano - kromě ž), nicméně na stisk "zeleného" tlačítka se spouští standardní telefonní aplikace.. btw: nevíte někdo jak nadefinovat i tyto tlačítka? V nastavení lze pouze předefinovat "spodní" řadu..
- otevření klávesnice - překlopení obrazovky je téměř okamžité, nicméně pak jsou jedna-dvě vteřiny mrtvého místa (klávesnice reaguje, dá se psát, ale na displeji se to objeví až po této době)
- HTC Home - weather plugin - neustále se připojuje přes GPRS, 3G a stahuje data, takže jsem zvědav na účet :)
- Micro SDHC karta šla jednoduše vložit, bohužel už nejde vytáhnout :) (přiznám se, že jsem to moc nezkoušel - prostě to nešlo napoprvé, tak jsem ji tam nechal :)
- Vlastní zvonění opravdu musí být pouze na vnitřní paměti?

Celkově jsem dost nadšenej, určitě bych zatím neměnil...

-ld
radekhulan (315)|27.9.2007 01:26
Nastavení COM u TomTom[QUOTE="tomikusis"]jake mate nastaveni GPS portu a rychlosti pro tomtom 6 ? diky [/QUOTE]COM4, 57600
Honzam75 (130)|28.9.2007 16:59
První dojmy

Tak jsem taky stastnym majitelem kaisera. Moje prvni dojmy jsou zatim pozitivni

+ Pamet je skvela, vsechny aplikace mam v telefonu a porad je dost mista :)
+ Rychlost telefonu je taky dobra. Nezaznamenal jsem zatim nejaky vyrazny zpomaleni a to ani kdyz mam spusteno nekolik programu
+ Na klávesnici se pise dobre, hned jsem si zvyk. Predtim jsem mel MDA Vario a to se neda srovnat
+ displej je na slunci dobre videt ( neda se s artemisem srovnat )
+ zpracovani telefonu je skvely

- Trochu mi vadi tlacitko zapinani. je moc zapusteny a spatne se mi hleda a zapina
- Otvirani klavesnice jde moc zvolna, kdyz drzim telefon v ruce, tak se mi stane, ze si nechtic posunu konstrukci displeje doleva a tim padem se mi otoci displej
- Mam problem s Internet explorer. Kdyz si prohlizim stranky a dam zpet na predchozi, tak se mi program zavre ( to se mi stavalo i na predchozim zarizeno Artemis )...takze to asi nebude problem kaisera
- vaha by mohla byt preci jenom o trosku mensi

Cestinu jsem neinstaloval, mam ho v anglictine. Jsem na ni zvyklej z ostatnich zarizeni. V cestine bych tomu asi nerozumel ;). Jinak nakupu nelituju a jeho koupi doporucuju...
Martin Ráž Hoch (1832)|29.9.2007 13:31
Skrytí SIM kontaktů

Mělo by fungovat toto: [CODE]Změnit / vytvořit DWORD položku "ShowSIM" zde:
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone\ShowSim

Hodnota "0" skrývá, hodnota "1" odkrývá[/CODE]
Marian Veselý (662)|30.9.2007 10:40
GPS čip

HTC Kaiser nemá gps chip Sirfstar III, ale Qualcom.
radekhulan (315)|30.9.2007 12:56
GPS a TomTom

Mimochodem, na přiloženém CD ke Kaiserovi je TomTom 6.032 (8351), funguje skvěle i bez nastavování na "Interní GPS". Citlivost integrované GPS a rychlost fixu je skvělá, dokonce mi funguje i doma za zataženými žaluziemi, kde se nic jiného (ani externí BT modul) nechytalo.

radekhulan (315)|30.9.2007 16:47
Aktivace map TT

Nejsou u toho žádné mapy, ty si musíš koupit a aktivovat na http://www.tomtom.com/

Jinak EE mapa stojí EUR 59.95 (CZK 1661.21) :
http://www.tomtom.com/products/maps/select.php?D=23&Language=1&P=326
Wodka_ce4you (115)|30.9.2007 18:10
První dojmy

Mám Kaisera 4 dny, moje dojmy jsou:

(Moje první pda či smartphone chcete-li, nemám s čím srovnávat, takže to neberte úplně doslova)

1) Pěkný světlý displej, rozlišení akorát, už mi absence vga nevadí (možná proto, že jsem VGA přístroj v ruce nedržel).
2) blbě řešená micro SD - když ji chcete vytáhnout (na druhou stranu - kvůli 4GB jsem ochoten přihmouřit oko ;) )
3) GPS - možná něco dělám blbě, nebo to mám špatně nastavené, nevím, ale při Geocachingu subjektivně horší a méně citlivý příjem než u Garmina (nepamatuju si typ, dle kolegy je to ten nej na trhu turistických navigací), fix tomtoma v autě kolikrát až za pár minut (30-180 sekund). Při hledání cache ve městě s pomocí BeelineGPS často pouštěl signál a zaměřit souřadnice šlo tak kolem 10 m - pak už to ukazovalo kam se mu chtělo. Vím, že to nikdy nebude úplně přesné, ale v tomto směru nejsem úplně nadšený.

Na druhou stranu - na tomtoma to úplně stačí, dneska jsem si schválně hodil nejkratší cestu Prostějov - Trutnov, a signál pořád dobrý v lese, městě, pod mrakem i na sluníčku.

4) Poprvé mám v ruce wm, návod jsem ještě neměl čas číst, ale už do toho docela vidím - takže plus.
5) Výdrž - celý den mi nevydrží. Pář hovorů, sms, celý den od 9:00 vyhledávání wifi a používaní GPS - a v 17:00 už mi pípala baterka. Už mám objednanou náhradní.
6) přibalená ochranná fólie - no comment (bublinky, příliš lesklá, málo odolná...).
7) Přehrávač hudby - wm player naprd. Zažil jsem s ním svůj první hysterický moment s Kaiserem. :)
8) reakce rychlé, ihned po kliknutí, stabilní (v průměru jeden soft reset za den - ale to byla moje chyba)
9) čeština v klidu
10) psaní sms - uvítal bych soft klavesku, ne vždy je možné psát na hw klávesnici, ale když je to nutné, je hw klávesnice výborná, píše se mi na ní dobře a rychleji. Jinak již zmíněný problém s příliš lehkým (nechtěným) vysunutím klávesnice potvrzuji, mohlo by to být tužší nebo s nějkakou pojistkou.
11) Kontakty - naštvalo mě, že mi to ořezalo a přehodilo kontakty exportované z SE K790i (budiž mu země lehká) - v SE jsem je měl řazené podle příjmení, Kaiser to přehodil. Než to všechno přepíšu (250 kontaktů), musím vyhledávat podle jmen :)

Uložil jsem si kontakty na simku a ze simky hodil do pda... Když jsem předtím měl např. Novák Tomáš, tak mi to kaiser načetl jako např. Tom;Novák/1 Ovšem to bude spíš problém různých formátů ukládání kontaktů.

Dále - Ď, Ť, ů a nevím co ještě v kontaktech nenapíšete (nebo ano? a jak?). Já to vyřešil následovně - v notebooku jsem si ta písmena uložil do txt, přenesl do Kaisera, otevřel v něm, zkopíroval a vložil. Kupodivu - vše se zobrazilo bez problému. Proč to tedy nešlo napsat, netuším.

12) focení vizitek a jejich export do kontaktů - má problémy s diakritikou, ale co bychom nechtěli :) Supr věc.

Celkově se s ním sžívám, nelituju, a na brouzdání mám notebook :))
htcjirka (1875)|30.9.2007 20:40
Originál TomTom nabízí jednu mapu ZDARMA

K dodavanemu TomTomovi ke Kaiserovi je moznost stazeni jedne mamy zdarma a to konkretne mesta.Napr. Praha,Brno apod.Tato moznost se vam nabidne po nainstalovani TomToma z originalniho CD dodavaneho ke Kaiserovi,presmeruje vas to primo do Internet Exploreru a vede krok po kroku.[QUOTE="uiqjirka"]Ano,funguje to ,kdyz nainstalujes TomToma na zarizeni,kde jeste zadne mapy nejsou.Pak te to spoji s internetovym prohlizecem a ve finale ti to nabidne tu mapu a stahne se to do zarizeni jako cab a nemusis zadavat zadne cislo.[/QUOTE]
Václav Endler (96)|30.9.2007 21:34
Dodávaný obal a fólie[QUOTE="r.huzva"]Chtěl bych se zeptat, jestli je součástí balení pouzdro za opasek a ochranná fólie. O té fólii tu už někdo psal, že je, a že je prý nepoužitelná. V tom případě by měla být použitelná ta na TyTN?! A ještě jeden dotaz. Ta česká lokalizace je ve všech zařízení pro český trh, nebo jen např. v zařízeních od SunnySoftu?[/QUOTE]Obal jen takovej na h.. Raději bych investoval do Krussel (jestli už je), protože v Krusselu je chráněnej i při telefonování. Přiložená folie je špatná, ale lepší než žádná:([QUOTE="uiqjirka"]Uz to tu bylo.Pouzdro baleni obsahuje,folie dodavana je nepouzitelna.Folie z Tytna je vetsi ,jak na vysku tak na sirku,povedlo se me ji tam podsunout z obou stran,ale nedoporucuju to,byl problem ji tam podsunout z obou stran, bez toho aniz by se tam dostal bordel.A ze staci male smitko.Ale i tak se me to povedlo.Cestina je ve vsech zarizenich urcenych pro cesky trh, ne jen v zarizenich od sunnysoftu.Zarizeni se sni obcas zpomali.Co jsem dal cestinu pryc, lita Kaiser jak z praku.Nainstaloval jsem si jen malou lokalizaci interwrite,coz je pouze klavesnice[/QUOTE]
Surgical (2364)|1.10.2007 09:37
Zmenšování fólie

Vystříhávat folii je nesmysl, pokud je potřeba změnit velikost, tak jedině ořezávat - ostrým skalpelem podle kovového pravítka, neviděl jsem, že by takto zpracovaný kraj někdy nepřilnul.....
radekhulan (315)|1.10.2007 13:11
Schéma HTC TyTN II

Info o Qualcomm MSM 7200 procesoru v Kaiserovi, je to dualcore, kde ARM11 jede na 400MHz a ARM9 na 272MHz, plus má řadu akcelerátorů, Wifi, GPS a daší:

http://radekhulan.cz/item/htc-kaiser-obsahuje-dualcore-procesor-s-akceleratorem
radekhulan (315)|1.10.2007 18:50
Chipet Qualcomm a TV OUT[QUOTE="djturtle"]Na tom obrázku ja napsáno TV Out. To snad Kaiser má? Zatím jsem o tom nikde nečetl![/QUOTE]Tak, to jsou obecné možnosti Qualcomm MSM 7200 chipsetu, samozřejmě HTC nemusí použít (a nepoužilo) veškeré nabízení funkce a možnosti..
plachow_ce4you (159)|1.10.2007 22:50
Zaseknutá karta

Přátelé, máte nějaký pěkný trik na vyndavání karty? V manuálu píšou, že karta "pop-up" po stisknutí (např. jako M700), ale mám dojem, že jsem ze své 4GB vytvořil built-in storage, kua! Karta se ani nehne, je tam zapikovaná fakt fest. Nakopout HTC opravdu s rozběhem za takové báječné (permanent) storage...

Dojmy a obligátní +/- později (zatím kopíruju data ze staré karty via Vista Sync Center, bájo odvaz, 300 kB/s: rachot)[QUOTE="rADo2"]Tak mám také "integrovanou kartu", tedy, nevydělatelnou. Zajímavé je, že Kingston 2GB šel vydělat v pohodě, ale Sandisk 4GB se tam zaseknul, a potvora nechce ven.. :([/QUOTE][QUOTE="Termiter"]Já jsem zkoušel SD Sandisk, A-data a "Nokia" v několika kusech Kaisera. Všechny šly vyndat naprosto v pohodě. [/QUOTE]
Wodka_ce4you (115)|2.10.2007 21:21
GPS zkušenosti

Beru zpět dlouhou fixaci TomToma - 3 sekundy na spuštění, 10-20 sekund na fix. Asi jsem měl předtím rušený signál nebo jsem se zrychlil v čase.

Co se týče GPS při chůzi - opravdu mě to otrávilo. Může to být docela veselé (v přírodě) ale při geocachingu ve městě to fakt nejde lézt všude :) Člověk by měl mít aspoň trošku přesné zaměření. Pokud mi (a ostatním) někdo poradí jak na to, co udělat, budu velmi rád.
Marian Veselý (662)|3.10.2007 19:31
Problém s wi-fi

tak problem s wifi se opet projevil. surfovani po netu konci hlaskou ze server nelze otevrit protoze spojeni bylo preruseno a za chvili se chytne. stav a se vam neco podbneho, mate nejkake zkusenosti? mam router d-link di524.[QUOTE="krabicka3"]Zkusil jsi browsit na nejakem jinem APcku? Pokud ne, normalne bych se spakoval do nejake kavarnicky kde maji wifi a zkusil to.[/QUOTE]
Takze shrnutí problému:
Na wifi se normálně připojím a internet funguje, za chvíli připojení k internetu spadne (klesne ukazatel signálu) a objeví se hlášení že bylo ztraceno spojení se vzdáleným serverem. Za chvilku se spojení obnoví, ale je strašně pomalé. Načtení obyčejné textové stránky trvá cca 5 minut, občas mezitím opět spadne.
Je to vyzkoušeno na 3 AP a jednom wifi routeru se stejným výsledkem, dokonce jsem udělal HR a neinstaloval lokalizaci (kdyby náhodou) zase se stejným výsledkem. Nutno podotknout, že na stejném routeru co mám domu fungovaly v pohodě obě moje předchozí PDA. Na net jsem zkousel i OPERU a porad stejne.
inetMark (100)|4.10.2007 11:39
Objektivnější srovnávací testy

Jedná se o testy, které udělal Marwyn na několika zařízeních, abychom měli srovnání. Testy jsou dělané na zařízení tak jak je, bez dalšího nastavování, nemusí být tedy 100% objektivní.

Tu najdete ten obrazok od uzivatela Marwyn s tymi testami:

[QUOTE="vape"]inetMark: Ten obrazek se mi nejak nezda, ze by Artemis s 200MHz procesorem vychazel skoro stejne jako Kaiser na 400MHz?[/QUOTE]
Marwyn:Ano, je to tak, musim podotknout co jsem pripsal v puvodnim postu:
jedna se o pouzivana zarizeni, tudiz je to subjektivni test. Kazdopadne Artemis byl pretaktovan na cca na 260MHz. Grafiku ma Artemis opravdu rychlejsi, ale to je proto, ze accelerator v chipsetu Qualcomm, ktery vyuziva technologie od ATI, tento test rozhodne neumi pouzit.

btw. zadna data nebyla upravovana a sam sem vlastnikem Kaisera, takze nemam zajem delat zarizeni pomalejsi nez je :D

EDIT: zapomel sem rict ze artemis ma jiny processor nez kaiser a je pravda ze implementace tohoto processoru/chipsetu od qualcommu je zrejme jedna z prvnich. Rychlost tedy muze byt casem vylepsena rozumnou optimalizaci ruznych casti firmware...
Marwyn_ce4you (59)|4.10.2007 11:58
Nastavení zhasínání klávesnice

koho rozciluje zhasinani klavesnice po 10ti sec po vytazeni, ma moznost to ted napravit:

HKCU\ControlPanel\BackLight\QKeyLedTimeout (hodnota v sec.)
htcjirka (1875)|4.10.2007 17:32
Záloha IW CZ lokalizace[QUOTE]Četl jsem tady, že po HR se "ztratí" lokalizace do češtiny - jaké soubory je nutné si zazálohovat před HR a jak pak lokalizaci obnovit ?[/QUOTE]

U prvnim Kaiseru nebyla cestina Extrom,ale volne pristupna v My Documents,tudiz po HR jsi o cestinu prisel.Pokud mas v My Documennts tyto tri soubory
HTC Kaiser 1in1.cab
sunnysoft certified.cab
sunnysoft ulc.cab
zalohuj si tyto soubory a po pripadnem HR je vrat do telefonu do jakekoliv slozky a tyto 3 cabinety po sobe spust.Pak das soft reset a po chvilce se te telefon zepta jestli chces anglictinu nebo cestinu,oznacis cestinu a pak uz na tebe vybehne upozorneni aby jsi pockal az se dokonci instalace,ze bude trvat maximalne 3 minuty,telefon se sam resetuje a pak uz se spusti s cestinou.

[QUOTE]A pak ještě jedna věc, která mě na Kaiserovi štve - když je zamknutý, jde mi odemknout jen kliknutím na displej - jenže když je zamknutej, tak je ztlumený podsvícení a venku na světle neni vůbec nic vidět ... dá se to odemčení dát na hardware klávesu[/QUOTE]

Toto chovani se da zmenit v nastaveni-key lock(zamek klaves),kde si vyber ze trech moznosti.
htcjirka (1875)|4.10.2007 20:18
Vadné pixely na displayi[QUOTE]Dobrý den, dnes jsem konečně vytáhnul Kaisera z krabice a ihned po zapnutí začal na dislayi se objevil vandný subpixel - místo černé bod svítí zeleně. Mám nárok na reklamaci? Přístroj je koupen přes internet ze sunnysoftu, čili by šel vrátit bez udání důvodu. Nebo to mám "zkousnout"? Díky za nápady...[/QUOTE]

Bohuzel se obavam,ze to bude castejsi zavada.Uz kdyz jsem kupoval sveho Kaisera,na prodejne se objevil u kolegy tez kaiser s vadnym,zelene sviticim bodem.Co jsem cetl diskuze na xda,vice lidi ma Kaisera s vadnym pixelem.
Druhy den na to jsem kupoval prislusenstvi na Kaisera a jentak jsem podotknul,jak je to s vadnymi pixely na displeji.Bylo me sdeleno,ze jeden vadny pixel na reklamaci neni...
Tak,ted trosku OT,ale je to souvisejici.
Nokia napriklad neuznava jeden vadny pixel,ted nebudu uplne presny v tech cislech,ale aby vam u nokie vymenili displej pro vadne pixely,musi byt bud vice nez 4 pixely ruzne,nebo 3 pixely zdruzene u sebe.Sam jsem to kdysi resil a reklamace neuznana.
SonnyEricsson napriklad pri 1 vadnem pixelu displej vymeni.
Jak se k tomu postavi firma HTC a nas slavny GSMobil,to nevim,ale tech pripadu je uz vice,je to u novych pristroju a melo by to byt podle me reseno vymenou displeje.Trochu me to u HTC zarazi,protoze s timto problemy na jinych HTC nebyly.Navic bych nerad daval nekdy do rukou HTC KAISER technikum s GSMobile,kteri umi skvele zarizeni pri vymnene jakekoliv soucasky v nekterych pripadech poskodit.[QUOTE="Marian Veselý"]Mě ho vymenil prodejce kvuli vanemu pixelu v pohodě, dnes mi ho měnili znovu kvůli té nefunkční wifině a extra na pixely jsem si dal pozor.
Kolegovi bych doporučil využít 14 denní možností vrátit bez udání důvodů zboží koupené přes internet, nebo tam prostě dojít a říct jim, že to vracíš a hned si kupuješ nové. I tak je to košer.
U žádného PPC se mi tohle předtím nestalo a co jsem se díval na xda dev, je to tam u kaisera každou chvíli.[/QUOTE]
karves_ce4you (22)|4.10.2007 22:44
GPS TyTN II

Tak to je neco v neporadku. TyTN II ma urcite jednu z nejlepsich GPSek soucasnosti. Ve stare budove v Dejvicich cca 2 metry od okna se spustenymi zaluzijemi po par vterinach fix (po natazeni satelitnich dat pomoci QuickGPS). Jinak vyborny Navilock BT338 (SiRF III) si v takovem prostredi ani neskrtne. Testovano na TT6 a OziExplorer. Jinak po cca trech dnech uzivani a porovnani s tatkou (TyTN) lze konstatovat znacne rychlejsi odezvu (na obou originalni fw s retarderem IW pro). Osvetleni displaye je nekolikrat jasnejsi.
Az budu mit cas promerim odber v ruznych rezimech a porovnam ho s tatkou.
karves_ce4you (22)|4.10.2007 23:32
Problém s wi-fi[QUOTE="JEdiC"]Mám problém s WiFi - k AP se připojím hned a bez problémů (stav je "přidružený k síti"), ale internet ani ťuk - nejdou stránky, mejly, ICQ ... nic ...
Mám Kaisera asi 10 dnů a zkoušel jsem se připojit na tři různé AP, kámoš má Nokii, zapnul, připojil ke stejnému AP a hned mu to jelo. Já za 10 dní neviděl ani stránku. Přes GPRS jde vše ok, ale WiFi nic :-(
Byl bych moc vděčný za každou radu - hlavně co vlastně má být v nastavení WiFi v nastavení "Připojení" (mám tam "Práce" nebo "Internet" a dvě volby ve "Vybrat sítě" - "Programy, které se automaticky připojují" ...., popř. proxy ....
Doufám jen, že není vadný ... ale asi jsem to jen rozjebal a nevím ted defaultní nastavení ... :-( [/QUOTE]Tak ja sem to ted pripojil nasledovne:
1. Zapnout Bezdr. sit
2. Tytn najde AP v okoli. Vyberes to ktere chces a v mem pripade:
3. Nechas nebo zvolis Internet
4. u mne WEP, heslo automaticky ne, zadam heslo
5. Pripojim
A pak uz to jede. Na inet jde pres wifi.
[QUOTE="Marian Veselý"]Udelej HR, pak se ti to obnovi do puvodního stavu[/QUOTE]
htcjirka (1875)|5.10.2007 08:34
HTC Home customizer

[QUOTE]barevný HTC HOME. Já to mám šedé a na tvých stránkách jsem to viděl, že máš hodiny žluté a ostatní ikonky barevné, tak mi prosím Tě napiš kde se k tomu mohu dostat i jí moc bych si to přál.[/QUOTE]

Staci ti,kdyz si naistalujes HTC Home Customizer,me nejvice vyhovuje verze 0.80,je to free
Marwyn_ce4you (59)|5.10.2007 09:24
Zakázání vypínání obrazovky při hovoru[QUOTE="Tomáš Fidrhel"]Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte jak se dá vypnout černá obrazovka při volání, aby člověl mohl jít do seznamu či do poznámek.[/QUOTE]
-Screen Going Off Durning a Call Bother You?
If you would like it to never go of during a call then edit this registry key
[CODE]\HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL\EnableFastDormantDisplay DuringCall
From "1" to "0"[/CODE]
Marian Veselý (662)|5.10.2007 13:32
Skype a Kaiser[QUOTE="rolli"]skusali ste niekdo nahodit SKYPE? Mne to akosi nechce instalovat. Stale mi vypise, ze subor, ktory som stiahol z internetu na Pocket
PC nie je pre Pocket PC.[/QUOTE]Skype mi jede normalne. Stahni si aktualni verzi pro kapesni pocitace.
karves_ce4you (22)|5.10.2007 15:26
Exaktní test Kaisera

Tak pár základních měření: TyTN II zapnuto pouze G3:
Min jas: 117mA, max jas: 216 mA. Provoz při idealní baterce od 11 do 6 hod. Zapnutí GPS = dalších 79 mA. Provoz v tomto případě od cca 6,5 do 4,5 hod. Měřen proud na napájecim USB kabelu těsně před koncem dobíjeni (rozdily mezi On a Idle). Odber v režimu Idle se timto zpusobem změřit nedá - musel bych přimo na baterku.
vape_ce4you (14)|5.10.2007 16:51
Exaktní test Kaisera

Ja jsem k mereni spotreby pouzil funci z AEButton Plus, ktery meri proud pomoci interniho cidla s periodou cca 10s, pri provozu na bateryji je uplatnovan "Power management" ktery ridi mimo jine i frekvenci processoru, velice dobre to bylo videt u TyTn I, zde kdyz jsem otevrel okno tohoto programu, nebo udelal nejakou jinou akci, tak se rozjel procesor a spotreba byla 60-80mA, kdyz jsem na nic nesahal tak rychle klesala pres 30-20 mA a po zhasnuti podsviceni klesla az na 12mA, podobne se chova i Kaiser, ale ten nekdy zacina az na cca 120, pak pomalu klesa pres 80mA az nekam k 60mA jindy zacne treba na 70mA a klesa na 55mA, nejmensi spotreba kterou jsem videl byla 48mA a nejvysi 490mA pri synchronizaci pres 3G (vse s minimalnim podsvicenim). V kazdem pripade je "Power management" na TyTn I agresivnejsi a frekvenci procesoru (spotrebu) snizuje vyrazne rychleji nez to dela Kaiser.
Ja doufam ze v pristich verzich "ROM" se bude Kaiser chovat podobne jako TyTn I.
Marwyn_ce4you (59)|6.10.2007 12:41
Proxy a nastavení síťových adaptérů[QUOTE="jEdiC"]mám tam internet .... prohlížeč chvíli hledá a napíše "The page cannot be found. Check the name a try again." Já se z toho zblázním ..........
Prosím tě - na stránce s nastavením proxy máš co ? Zatrženo "tato síť se připojuje k intenetu?" máš nebo ne ? A proxy nic ? Dík ...[/QUOTE]no ja jedu bez lokalizace. Kazdopadne teda v nastaveni connections -> proxy se vstahuje pouze na GPRS/EDGE/HSDPA. A v nastaveni Network adapters mam ze moje sitovka se pripojuje k internetu.
htcjirka (1875)|6.10.2007 12:46
Nekolik uzitecnych tweaku pro Kaisera

Tweaks:
Call - Zapnuti nebo vypnuti obrazovky pri telefonovani
SMS - Zobrazeni ci nezobrazeni textu zprava odeslana
GPRS - 1m Auto Disconnect
Camera - Save GPS Position
Camera - Auto Rotate (bug)
TouchFLO - Sensitivity
TouchFLO - Scroller
Performance - Window Animations
Performance - Menu Animations
Performance - File System Cache
Performance - File System Filter Cache
Performance - Font Cache
Performance - TCP Window Size
htcjirka (1875)|6.10.2007 12:56
Samostatný registrový editor

Na upravu registru co se tyce freeware programu pak PHM Registry,ktery prikladam.Jinak ja radsi pouzivam placeny resco explorer,ktery obsahuje i resco registry,prijde me takovy prehlednejsi.
htcjirka (1875)|6.10.2007 13:08
Přehrávání flv videí (např. YouTube)

Ano na video je znamy TCMP player a flv plugin
htcjirka (1875)|6.10.2007 14:27
Hodiny na liště

Na to je znamy malinkaty cabik,misto baterie hodiny,prikladam ho.
Naistalovat cabik a pak restartovat zarizeni.
Majjjo (24)|7.10.2007 15:37
USB, synchronizace

tiez pozivatm USB connector, ktorym programujem Univerzalny ovladac, rovnako mam dalsi USB kabel na Sony kameru a tiez slape v pohode.

Co sa tyka Sync., podobne ako Nokia PC Suite, odporucam synchronizaciu cez Outlook exchange server. Je to ovela rychlejsie a pohodlenejsie - nyvyse synchrnizuje nielen z dialky 10 metrov, ale trebars aj z dialky 10 000 km.
Pre ilustraciu v AH Mobile som si priamo v predajni stiahol asi 630 kontaktov,vsetky kalendarove udalosti a Tasky - aj asi 65 mailov asi za 45 sekund.
Pokial potrebujes vediet nastevenie, daj mi vediet.

Mnoho zdaru...:yes:
Marwyn_ce4you (59)|8.10.2007 17:27
Volání vs. datové spojení současně[QUOTE="plachow"]- včera mi Kaiser 2x vůbec nedetekoval příchozí hovor, slyšel jsem "škrvrkání" v reprákách počítače, ale Kaiser mlčel. Po dotazu na volajícho (žena: "proč mi to nebereš?!" :-) jsem prý měl obsazovací tón. Kdybych v reprákách neslyšel, že GSM se o cosi snaží, vůbec bych netušil, že mi někdo volal. Stalo se to už někomu, anebo mám hledat problém v nějakém prográmku? (podezřelý: Pocket Zen Phone :-)[/QUOTE]
Problem obsazovaciho tonu muze byt zpusoben pokud mas aktivni GPRS a zrovna stahujes data (GPRS/EDGE). Neni totiz mozne zaroven tahat data a zaroven telefonovat. U 3G je to jiz vyreseno ze se stahovani stopne a telefon reaguje jak ma. Po ukonceni hovoru zase navaze kde prestal a stahuje dal...[QUOTE="uiqjirka"]Chyba,u 3G je ta vyhoda ze muzes telefonovat i stahovat najednou.Pri telefonovani, stahovani dat stale jede nikoliv se stopne.
Cituji jednoho z mnoha clanku:

GPRS není hloupá technologie. S možností dovolat se během datového přenosu počítá, neexistuje ale žádný mobilní telefon, který by tuto službu nabízel. Mobily se podle chování v takových situacích dělí do tří kategorií

3G umí!

Vyzkoušeli jsme, co v takových situacích udělá 3G síť O2. Už z perexu víte, že se chová tak, jak bychom to čekali. Během stahování se na telefon bez problémů připojíte a bez přerušení datového toku se dá i telefonovat. Toto chování jsme ověřili na telefonech . . . . . [/QUOTE]
htcjirka (1875)|9.10.2007 08:05
Trhané nahrávání videa[QUOTE="retrieve"]ahojky všem, už máte někdo zkušenost s nahráváním videa pomocí Kaisera. Přiznám se mě se nějak nedaří, ať udělám jakékoli nastavení videa v Kaiseru, tak jakmile s ním pomalu hnu, je video tak nějak rozmazaně trhané, čili rozumně na video nepoužitelné.[/QUOTE]To neni vada jen Kaisera,tak je tomu u vsech HTC s chipsetem Qualcomm.Posledni verze Core Playeru 1.2 by mela vyrazne tento problem eliminovat.

Edit: 10.2008 posledni verze je 1.2.5,ktera plne podporuje Qtv
p.a.Ť.o (69)|9.10.2007 20:08
Tip na zamykání telefonu;)

dva dotazy:
1) jak aktivovat "spodní" lištu na kaiserovi - obvykle tam bývá zobrazena ikonka baterie, rotace displeje, atd.?
2) v sekci "today plugin" v programu sktools je deaktivován plugin "htc bt quicklink". když jsem ho aktivoval, nic se nezměnilo. nevíte, wo co gou?


btw: možná to někdo ví, možná ne - já na to přišel až dnes - dlouhým podržením červeného sluchátka dojde k uzamčení telefonu...
p.a.Ť.o (69)|10.10.2007 06:52
HTC Home Customizer v1.0 BETA 5

TADY je novější verze HTC Home Customizer v1.0 BETA 5. na tytnovi funguje bez problémů...
p.a.Ť.o (69)|10.10.2007 06:56
Seznam BT zařízení na Today[QUOTE="p.a.Ť.o"]...dotazy:
2) v sekci "today plugin" v programu sktools je deaktivován plugin "htc bt quicklink". když jsem ho aktivoval, nic se nezměnilo. nevíte, wo co gou?[/QUOTE]

si odpovím sám:
soubor htc bt quicklink.cab je ke stažení na xda-dev a je to plugin, který na today přidá odkaz pro hledání bt zařízení. něco jako search plugin...
Martin Ráž Hoch (1832)|10.10.2007 18:36
SMS Delivery Notify (Doručenky)[QUOTE="Lada63"]Nevíte jak nastavit potvrzení o doručení sms tak, aby se místo čísla objevilo jméno příjemce? Díky.[/QUOTE][QUOTE="p.a.Ť.o"]víme: SMS Delivery Receipt Fix v2.0.0 :) [/QUOTE]Doručenky bez cabu...

[CODE]HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings
Přidat položku DWORD "SMSDeliveryNotify" s hodnotou "1"[/CODE]