Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA a pripojenie do WiFi

lukynko (5)|15.9.2007 20:05
Zdravím Vás ,
mám problém na P535 s pripojením na wifi. Keď zapnem wifi, nájde mi sieť, pripojí sa na nu sila signálu výborná, na 4-5 paličky. Keď otvorím IE prehliadač a zadám nejakú stránku začne vyhľadávať, ale nič nenájde a stále len hľada a hľadá. Po chvíli mi vyskočí hláška, že si mám skontrolovať konfiguračne nastavenia v PDA. Čo sa týka internetu Orange SK Wap, MMS a internet mi ide v pohode, maili mi idú prijímam aj odosielam, len toto wifi mi nejde. V čom je problém, asi bude v nastavení buď na karte, alebo priamo keď sa pripojím a otvorím sieť sú tam nastavenia ako WEP a pod. Asi tam bude niekde zrada, mám tam asi niečo zle zadané.
Poradte prosím.
Díky
SPM (182)|15.9.2007 21:24
Mno a k jake siti se pripojujes? Ke sve doma? Mas na ni pusteny DHCP server, prip. pokud ne, mas dobre nastavenou IP adresu/masku/branu a dns?
Nesli (409)|15.9.2007 21:48
a připojuješ se k The Internet nebo The Work?Pokud na The Internet,tak je někde chybka-jak ne napsáno v předcházejícím příspěvku, zkontroluj zda máš dobře nastavené DHCP a DNSka, kdyčtak zkus vté připojení k netu odebrat a znovu nainstalovat z CABu...Mimochodem, pěkná věcička, ta 535ka:yes: ;)
lukynko (5)|15.9.2007 22:14
Ďakujem za pomoc.
Takže pripojujem sa nie z domu, ale bol som v Kaviarni v Optime, siet Optima 1 a 2 oba voľne nezabezpečené.
Pripojenie mám The internet.
Takže v čom je problém.
Čo sa týka DHCCP a DNS tá sa nastaví sama po pripojení.
SPM (182)|16.9.2007 12:05
[QUOTE="lukynko"]Ďakujem za pomoc.
Takže pripojujem sa nie z domu, ale bol som v Kaviarni v Optime, siet Optima 1 a 2 oba voľne nezabezpečené.
Pripojenie mám The internet.
Takže v čom je problém.
Čo sa týka DHCCP a DNS tá sa nastaví sama po pripojení. [/QUOTE]

Tak nainstalovat nějakou utilitu a podívat se, jakou ti to přiřadilo ip adresu atd... btw určitě jim ta síť v tu chvíli fungovala? :)
Nesli (409)|17.9.2007 00:08
Hmm, něco podobného jsem viděl u MDAIII kamaradky, nějak si hrála s připojením(pevne ip adr., pripojení na net přes operátora a do firemní sítě) tak dlouho až jí to dělalo to samé co tobě, zkoušeli jsme s tím všechno ale pomohl až HR:(( ale to neznamená že to musí být i tento případ.Může se jednat třeba o nejakou banální hloupost která se mlčky bez vědoví uživatele nainstalovala..
..Mimochodem na zjištění přidělené IP adresy nepotřebuješ žádný spešl soft, stačí se pod comm managerem podívat a síťové karty a tam pak pod wifinovskej protokol
Tím bych asi začal- zkus tam zajít a mrknout se na přiďelenou IP a DNS, zda to vůbec budou nejaké rac. údaje a ne jen o zalogování aut. ip v pda po neschopnosti komunikovat s AP či jím byt odmítnut...
lukynko (5)|17.9.2007 08:58
re: Nesli,
díky za pomoc. Ja sopm už urobil HR, ale ešte ma teraz napadlo. prv vyskúšam wifi pripojenie bez toho, že by som tam cab na siet Orange SK, čiže bude celkom prázdny, bez možnosti nejakého pripojenia, ako sa bude správať. Neviem, či je to technický možné, či si bude vedieť nadviazať spojenie. Ale keď rozmýšlam, keď sa pripájam na wifi musím mať aj tak vypnutý telefon na PDA, aby si automaticky nebral pripojenie cez GPRS Orange Wap.
Len zase všetky programy do neho dávať, to je strašne.
Ale už naozaj neviem, už som aj písal hore vyšie, že zaplatím niekomu keď mi to všetko vzajomne spojazdní. Som z Košíc-Slovensko.
Tak zaťiaľ som z toho chorý.
rocco (35)|18.9.2007 17:51
To ja jsem na tom jeste hur. Mam doma plne funkcni zabezpecenou bezdratovou sit,do ktere kdykoliv muzu pripojit jakekoliv zarizeni (pocitac,IP telefon,laptop).
Kdyz vsak zkusim stejnym zpusobem pripojit a nastavit Asus P535,tak mi najde sit,ale nepripoji se k ni. Zkousel jsem i zrusit heslo pro moji sit a nechat ji otevrenou,ale ani tak se nepripojil.Jenom 2x se ukazal napis sit k dispozici,ale to trvalo asi 3 sek. a zase se odpojil. Nevite nekdo co s tim?

PS: Jo, a zkousel jsem jak pripojeni internet,tak zamestnani. Automaticke nastaveni i manualni.
Nesli (409)|18.9.2007 20:50
Hmm, tak to začíná být zajímavé...Že by nejaká HW chybka či nejaký bug v ROM 535ky...Zkuste jem kdyžtak napsat jakou máte verzi ROM a Radia, třeba to bude mít něco společného...To bychom se pak totiž nemuseli ani problému dohledat:(...
rocco (35)|18.9.2007 21:17
verze ROM: 4.7.17. CSY CS00
verze radia: 4.6.0

radio jsem jeste neupgadoval,jeste nemam miniSD kartu.Jde ten soubor presunout pomoci BT a udelat to primo z telefonu?
rocco (35)|19.9.2007 01:37
Tak uz jsem na to prisel a jsem zdesenej. Moje nastaveni zni WPA2-PSK
AES klic!!!

Ale pozor - metodou pokus-omyl jsem zjistil,ze klic muze byt max. osmi mistny a musi se skladat pouze z malych(mozna i z velkych) pismen. Pokud stridate mala a velka pismena,nebo pouzijete delsi heslo nebo do nej primichate cislice,tak se nepripojite!!!!!

Je to hnus!!!
Skipy (110)|19.9.2007 07:08
To šifrování snad záleží na tom jak máš nastavený AP.
Nesli (409)|19.9.2007 10:38
TO Koník: Jen co je pravda, zabezpečení wifi sítě a to jaky typ šifrování používá ne čistě jen a jen věc AP...takže co jsi si nastavil, to tam taky máš..A typ klíče a možnosti použitých znaků záleží na typu zabezp, tvuj odpovída WPAčku n a WEPce :yes: :D

K flashování: z paměti tel. nelze, z karty ano (většinou se ty soubory musí ještě spešl upravit)- proč to proboha neflashneš radši prěs kabel..:O
rocco (35)|19.9.2007 13:12
To ja preci vim,ale vzdyt rikam,ze jsem ukousel vsechny mozne nastaveni.Samozrejme jsem nejdrive nastavil vse v AP,coz je bez problemu a pak jsem se na to pokousel napojit PDA. Ale jak uz jsem rekl,pokud chcete mit dobre zabezpecenou sit - je WPA2-PSK AES super volba. Bohuzel u PDA to podporuje jenom heslo slozene z osmi malych pismen. Puvodne jsem mel u AP heslo z 20-ti pismen a cislic.U PDA to neni mozne.
Nesli (409)|19.9.2007 20:19
Technická: To máš doba na kompu nejaký výzkum z NASA o ufonech že ti nestačí WEP???I to je technicky a softwarově velmi, podotykám velmi obtížné odposlouchávat...Ať žije paranoia, ale proč ne, každý dle svého:)
SPM (182)|19.9.2007 22:40
[QUOTE="Nesli"]Technická: To máš doba na kompu nejaký výzkum z NASA o ufonech že ti nestačí WEP???I to je technicky a softwarově velmi, podotykám velmi obtížné odposlouchávat...Ať žije paranoia, ale proč ne, každý dle svého:)[/QUOTE]

To právě že vůbec není pravda... Na prolomení 128b WEP klíče (tedy toho delšího :D) stačí cca 70MB dat... a to při dnešních technologiích zabere pár minut. Následně máš fungující WEP klíč a šifrování je fuč.
Nesli (409)|19.9.2007 23:01
No zas tak v pohodě to není, a za 5 min. bys musel bych kxrva machr, zkoušel si to někdy vůbec když na to přijde, nebo jen kamarad brachy co ma bratrance říkal,že?teoretikou by ti to možná pět min. trvalo, praxe je jiná;)..A ruku na srdce, myslíš že by to nekomu stálo za to??Schválně si vem notes co nemáš v sítí, zkus to a uvidíš..Ale to neřeš, nepatří to do téhle diskuze, tak ať to tu zbytečně nezaflakáme plkama :yes:
SPM (182)|20.9.2007 12:52
[QUOTE="Nesli"]No zas tak v pohodě to není, a za 5 min. bys musel bych kxrva machr, zkoušel si to někdy vůbec když na to přijde, nebo jen kamarad brachy co ma bratrance říkal,že?teoretikou by ti to možná pět min. trvalo, praxe je jiná;)..A ruku na srdce, myslíš že by to nekomu stálo za to??Schválně si vem notes co nemáš v sítí, zkus to a uvidíš..Ale to neřeš, nepatří to do téhle diskuze, tak ať to tu zbytečně nezaflakáme plkama :yes: [/QUOTE]

Jenže ty z těch dat nic nelouskáš... stačí ti to nasbírat, jak rychle a jaký množství těch dat v tom danym místě tam teče je věc jiná. Viděl jsem to..
rocco (35)|20.9.2007 15:16
[QUOTE="Nesli"]Technická: To máš doba na kompu nejaký výzkum z NASA o ufonech že ti nestačí WEP???I to je technicky a softwarově velmi, podotykám velmi obtížné odposlouchávat...Ať žije paranoia, ale proč ne, každý dle svého:)[/QUOTE]

nejde prece o to,ze mam neco cenneho v compu,ale o to,aby se na me nekdo nepripojoval a nezral mi moje FUP!! A opravdu to neni tak tezke se napojit na chraneny WEP. Staci k tomu 1 program. A rychlost zalezi na vykonu pocitace!
Nesli (409)|20.9.2007 16:59
Vetsina AP umoznuje nastavit si filtr pripustnych MAC adres,tj muzes wepko klidne vypnout,nechat to open ,cimz se ti zvysi propustnost site(zalezi na kompu,ale veskere sifrovani znamena data navic a hlavne brout poetniho vykonu)..Pak ti nikdo FUP papat nebude,I kdyz uznavam ze je to dost neprijemny kdyz si stahnes desetinu toho co zaplatis:((Kdy uz operatorum dojde ze FUP neni reseni,temer nic je to nestoji,vzdyt propustnost jejich site neji snad vubec krom obcas o spicce vyuzita:((
xtonda (811)|21.9.2007 11:27
WEP se dá prolomit velice snadno, je to prostě špatně navržené, algoritmus na prolomení je známý a implementovaný do uživatelsky snadno použitelného nástroje, při odposlechu určitého množství dat se ten klíč prostě vypočte.

Takže stačí mít počítač s wifi kartou s vhodným chipsetem, nahodit tam to správné Linuxové distro, zmáčknout čudlík a čekat. Tohle není žádná raketová věda, to je o stažení nástroje a jeho použití, to zvládne každý nudící se puberťák.
rocco (35)|21.9.2007 22:35
[QUOTE="Nesli"]Vetsina AP umoznuje nastavit si filtr pripustnych MAC adres,tj muzes wepko klidne vypnout,nechat to open ,cimz se ti zvysi propustnost site(zalezi na kompu,ale veskere sifrovani znamena data navic a hlavne brout poetniho vykonu)..Pak ti nikdo FUP papat nebude,I kdyz uznavam ze je to dost neprijemny kdyz si stahnes desetinu toho co zaplatis:((Kdy uz operatorum dojde ze FUP neni reseni,temer nic je to nestoji,vzdyt propustnost jejich site neji snad vubec krom obcas o spicce vyuzita:(([/QUOTE]

Mne tou moji poznamkou slo jen o to,ze je mi divne,kdyz skoro novy typ nepodporuje i o neco slozitejsi kodovani?! Ale,ja uz se s tim nakonec smiril.
rokycz (7)|22.9.2007 17:56
Zkus toto: Start-nastavení-připojení-Wi-Fi-Síťové adaptéry a u adaptéru ASUS 802,11b+g Wirreles Card nastav internet (je možné,že máš nastavenou položku zamněstnání). Klikni ještě na ten adaptér ASUS 802,11b+g Wirreles Card a zkontroluj zda máš označeno (Používat adr. IP přiděl. serverem).
czbird (334)|25.9.2007 17:36
Pouzivam doma dhcp na wifi routeru, skryte ssid, sifrovani wpa-tkip.
S p535 mi vsechno fungovalo na wm5 i ted na wm6. Na wm6 je prihlaseni k sitovym slozkam jeste rychlejsi nez na wm5.i
rocco (35)|27.9.2007 12:01
ja treba zjistil,ze kdyz mam doma pripojeny krome PDA jeste 1 pristroj,tak vse bezi jak ma!Ale kdyz mam pripojene pristroje 2,tak uz se PDA nechyta. Vse mam nastavene spravne,ale jeste to budu muset postelovat.