Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Igo 2006+ a adresy z adresáře

Zdeno_ce4you (291)|10.9.2007 21:04
jak docílit, aby si IGO znovu načetlo adresy z adresáře PDA.
Pár adres jsem ke kontaktům doplnil ale nevidí je.
Nevíte co s tím? Jak to aktualizovat?
Díky
Panot (569)|10.9.2007 23:01
[QUOTE="Zdeno"]jak docílit, aby si IGO znovu načetlo adresy z adresáře PDA.
Pár adres jsem ke kontaktům doplnil ale nevidí je.
Nevíte co s tím? Jak to aktualizovat?
Díky[/QUOTE]

Poslední modifikace iGO umí navigovat přímo z kontaktů. Otevři si nějaký kontakt a pak dej menu. Uvidíš tam možnost navigovat na adresu. Ale pozor, adresa musí být zadaná tak, jak jí zná iGO. Pokud je tam něco víc, nebo míň, tak ti to odmítne. Ono je to vlastně ale stejné i u těch načtených kontaktů do iGO. Ty, které nejsou podle představ programu, tak ti je to nenačte. Snad ti to trochu pomohlo.
Slamka_ce4you (79)|19.1.2008 01:58
A aký je ten správny formát??
Keď v PDA postupne vypíšem kompletnú adresu, furt sa mu nikdy niečo nepáči a samozrejme nepovie mi že čo sa mu nepáči... :((
osch (1330)|19.1.2008 16:40
Pokud v mapových podkladech chybí čísla popisné, tak ti iGO nenačte ani správně zadanou adresu.
Mudrunka (547)|19.1.2008 20:32
naopak, pokud v mapových podkladech schází čísla popisná, můžeš tam mít napsáno jako číslo co chceš (ignoruje to a naviguje na ulici), ale pokud je tam má, musíš je mít napsány přesně tak, jako v mapě, v jiným případě daný kontakt ignoruje
Slamka_ce4you (79)|20.1.2008 00:00
Ale AKO to zadať???
Máte nejaký postup ako ste zadali adresu tak aby to našlo z kontaktov??

V mape je napríklad napísané keď niekam kliknem "12, Sedliacka" a nech ju do kontaktu zadám akokoľvek, zahlási chybu. Skúšal som aj "12, Sedliacka" aj "12 Sedliacka" a aj samozrejme naopak. Z čiarkou bez čiarky, číslo najskôr, číslo neskôr, všetko... A nič....
macleod (91)|20.1.2008 08:08
Mě to funguje bez problémů, když je zadávám tak jak je zvykem, tzn. Sedliacka 12. Jestli se ti v kontaktech po zadání adresy zobrazuje u kontaktu možnost Navigate (nebo tak nějak) tak ji zkus. Pokud je zadaná adresa špatně, tak ti napíše, že ji nemůže najít.
Ještě můžeš zkusit do sys.txt, sekce interface zadat skip_contact_import=1, jednou to s tím spustit, pak to vymazat a spustit igo znovu.
Mudrunka (547)|20.1.2008 09:04
to Slampa:
a teď mě napadlo, jdou Ti jenom některé kontakty, nebo žádné. Pokud se jedná o kontakt na Slovensku (asi, že jo), co máš v adresáři zadáno jako zemi. U mě slovenské kontakty fungují akorát, kdy tam mám „Slovakia“. Takže např. funkční kontakt je:
Ulice: Alexandra Rudnaya 21
Město: Žilina
Okres:
PSČ: 010 01
Země: Slovakia
a kontakt se natáhne do POI a za jménem je v závorce uveden druh adresy (Práce), (Domů)
Slamka_ce4you (79)|20.1.2008 09:07
Hmmm, tak ja neviem, možnosť navigovať pri kontakte mám, ale keď to zadám tak mi iGo ani nespustí a Artemis mi vypíše

"Error, the system cannot find the path specified."


Je možné že niekde v registroch je niečo zle nastavené?? Čo by to mohlo byť, kde?? iGo mám normálne nainštalovaný, funguje, chodí... Len toto ani za ten svet..... A v normálne spustenom iGo mi kontakty sám nenačíta ani jeden.
macleod (91)|20.1.2008 10:40
A máš igo nainstalovaný v PDA nebo na kartě ? U předchozích verze se propojení na kontakty instalovalo samostatně a byly dvě verze, jedna pro igo instalované do přístroje a druhá pro instalaci na kartu. Pode té hlášky co píšeš nemůže najít cestu k igo.exe, což by odpovídalo instalaci špatné verze "i-goNavigateTo - plugin do kontaktů".

2 Mudrunka : není mi jasný, jak to přesně funguje, ale když zadávám v kontaktech adresu v cizině, tak musím název státu napsat anglicky (mám pár germany a slovakia) a když mám adresy v česku, tak je mám bez udání státu. Nevím podle čeho igo pozná, ve které mapě to má hledat. Takže slamka by to měl asi zadávat bez státu, když je slovák a adresa byla na slovensku.
Slamka_ce4you (79)|20.1.2008 11:30
iGo mám na karte, v PDA je len .exe súbor a dve .dll knižnice. Všetko ostatné je na karte...
Kde nájdem taký plugin o ktorom píšeš???
Skipy (110)|25.1.2008 07:26
Ty kontakty se chovají aspoň u mě nějak divně. Spustím IGO (2006+), načte 105 kontaktů. Vypnu IGO, zapnu IGO, načte 49 kontaktů, pokaždé jiný počet. Nevíte někdo jak se dá v POI načítání (zobrazení) kontaktů vypnout? Přes nastavení zobrazení POI to nejde, kontakty se tam drží jako klíště.
Slamka_ce4you (79)|25.1.2008 13:18
Tak nechápem...
Zo všetkých kontaktov mi načítal iGo dva kontakty. Tieto dva kontakty predtým nevidel a zrazu ich vidí. S ich adresami som nič nerobil. A keď mám ostatné kontakty v rovnakom formáte, tak nenačíta ani za svet. Z toho istého mesta, z tej istej ulice pomaly......
Chodí to niekomu z Vás normálne??? :?: :?:
Mudrunka (547)|25.1.2008 14:38
ano, chodí to, jestli normálně to neumím. Teď jsem si promačkával různé možné varianty abych dále nepsal ptákoviny a podařilo se mě to u jednoho kontaktu dostat do stavu, že to nechtělo přečíst a nechtělo, byť to tam bylo tak, jak to bylo před úpravou.
Tedy, a už to tady bylo napsáno a ne jenom v tomto vláknu kontaktům, kde alespoň v náznaku něčemu nerozumí, se i-go při startu vyhýbá jako čert kříži. Bohužel se při tom chová občas i nelogicky. Ale má to následující zásady:

pokud má např. v mapových podkladech „Nábřeží Ludvíka Svobody“, pak často užívanému Nábřeží L.Svobody nerozumí ani náhodou.

pokud má v mapových podkladech modré číslo (teď nevím, zda se jedná o číslo popisné, nebo orientační . myslím, že popisné), musí tam být užito toto, a žádné jiné. No a pokud s tam vloudí mezi názvem ulice a číslem jedna mezera navíc, nevidí nic (taky se mě už stalo).

A pokud v mapových podkladech nemá žádné číslo, naviguje na danou ulici bez ohledu na to, zda je nějaké číslo a jaké uvedeno.

V tom celém stačí opravdu málo, nejlépe je se podívat při vyhledávání adresy na to, jak si to sám napsal. Např., v mém případě, kdy jsem tam nazpátek neuměl dát již jednou prošlý kontakt, stačilo změnit Praha 8 na Praha – a najednou to tam bylo.