Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolné vymazání karty

Martin Pospíšil (266)|10.9.2007 20:45
Stala se mi taková nemilá záležitost sama od sebe se mi vymazala karta na N560.Měl sem zamklé klávesy a zmáčkl hlavní vypínač a najednou přišel restart a date byla fuč...Nevítě někdo v čem by mohla být příčina ?
Ondra1591 (23)|10.9.2007 21:49
No, otázkou je, jesli se ti vymazala jen SD-card nebo i celej loox. Jinak na looxu neexistuje funkce formátovaní nejak pod tlačítkovou formou (musel bys mít sakra smůlu to naformátovat nevědomky softwarově). Taky je moznost ze jesli kartu nevidis v nejakym fyle exploreru ze mas spatnou ctecku. Posli vic informaci at muzeme posoudit co stim. Zatim a hodne stesti...
Martin Pospíšil (266)|10.9.2007 21:59
vymazala se pouze karta..Kartu sem zkoušel ve čtečte karet i fotoaparátu a všudu ukazovala že tam nic neni...
Storm8 (162)|13.9.2007 22:19
S timhle mám taky trošku problém, konkrétně Loox n560 a TT6 na 4GB A-Data:
Navigace běží a najednou se data na kartě poserou a soubory ve složce Western_and_central_europe se změněj na něco jako @&đ[[đ[đđ.đđ - a to všechny. Formát karty, a za chvíli se vše stane znovu. Tak sem si koupil 4GB Pretec Cheetah a dělá to pořád... :-s
Hikoki (88)|14.9.2007 14:10
Tak to se mi bohužel už taky stálo- a rovnou na 2 různých typech karet. Takže v kartách to nebude. Je to něco mezi nebem a zemí. Zbývá jen zálohovat a zálohoavat. Jinak obě karty používám úpěšně dál-jednu mám v PDA a druhou pro všechny případy jako zálohu v pouzdře .:no:
tortoise (546)|14.9.2007 14:49
Není to mezi nebem a zemí. Je to v kombinaci TomTom Navigator a Loox. Řešení je nevypínat PDA, když TTN běží, popř. používat jiný navigační SW (třeba iGO :-))
Hikoki (88)|15.9.2007 14:59
Žádnou navigaci nevlastním, takže z mého pohledu laika je to faklt nevysvětlitelné.:no:
Zdenek Malinsky (9781)|15.9.2007 17:49
Zkus na to Pocket Mechanic nebo sem nekam daval Windmaster nejaky programek na zachranu dat z karty. Ale obavam se, ze jsou data fuc.
Zalohu urcite nemas, ze?:?
koniczek (10)|15.9.2007 17:50
Problem s mizenim dat a navigaci je tusim jen u SD.

Me se take nedavno stalo, ze mi najednou nesla otevrit jedna slozka s hudbou na me MMCard. Zkousel jsem ji teda vymazat nebo zalohovat - oboji neslo. Resetnul jsem PDA a hle - neslo otevrit hned 10 slozek v rootu karty. Zkousel jsem kartu naformatovat ve 2 cteckach a opravdu to neslo. Pak mi pomohl Pocket Mechanic, naformatoval jsem a od te doby (asi mesic) vse funguje jak ma... V cem je (byl) problem fakt netusim.
Hikoki (88)|16.9.2007 06:31
To Zdeněk Malinský: Zálohu mám a pravidelně ji aktualizuji, takže už mám vše zpátky na kartě. Akorát to trvá věčnost, když kopíruješ třeba Wikipédii.
To Konizcek: To sem zažil s SD taky- reset a složky byly zpět.

Jinak Pocket Mechanic mě jednu 2gig kartu asi zachránil, protože v PC se nechtěla naformátovat. Tak sem ji strčil do PDA a zkusil Deep Scan v PM. Nešlo to. Až Quick Scan zafungoval. Nepanimáju-óčeň slóžnaja prabléma-jak by řekli naši už přátelé z Ruska.:)
Zdenek Malinsky (9781)|16.9.2007 06:55
Doufam, ze to nekopirujes pres AS, ale pres ctecku a to by tak dlouho trvat nemelo.
S kartami je nekdy potiz a chovaji se podivne. Me se u 2 nejak nabouraly soubory, takze vse na .....po naformatovani funguji bezproblemove 2 a 3 roky.
Storm8 (162)|16.9.2007 23:53
Je to ale zvláštní - používám Loox n560 a a Tom Tom 6 od tý doby co 6ka vyšla a nikdy problém nebyl. až teď najednu se začaly objevovat a ještě k tomu nějak často... Vypínat TT6 pokaždý je dost chybý řešení... PDA používám téměř výhradně na navigaci a TT6 tam prakticky běží pořád. iGo tam mám nainstalovaný taky, pro případ, že bych se jednoho dne po nějakym hroznym mejdanu probudil na balkánu, ale TT6 plánuje trasy podstatně líp.
zuzkys (356)|1.6.2009 15:35
Dovolím si oživit toto téma. Také se mi samovymazala karta v Loox n560. Nicméně problém je v tom, že se mi ji nedaří naformátovat zpět. Před pár dny mi karta vymazala data, jenže dnes když jsem se pustila do formátu, tak mi to napsalo, že nelze (normálně přes průzkumníka ve Win XP). Dobrá. Jenže všechny data se opět vrátily zpět na kartu - prostě se znovu objevily. Jdou kopírovat, mazat atd. Ale já chci kartu přesto naformátovat znovu a udělat čistou instalaci všeho možného do PDA. Pocket Mechanic jsem zkoušela, při zahájit formátování mi to vypíše error " Failed to format volume Storage Card. Reason for the failure: Error code: 0x1f, A device attached to the system is not functioning."
Když dám v Pocket Mechanicu scan karty, tak mi to vypíše, že tam je spoustu chyb. Když jsem třeba zkusila defragmentovat, tak opět mi to ani nepustí, protože je tam prý moc chyb.
V PC zformátovat nejde, v PDA taky ne - nějaká rada? Jedná se o 16gb A-data SDHC.

EDIT: Povedlo se v prográmku na PDA StorageTools, jen tedy nevím, jakou velikost clusteru použít - jaká je tedy standartní velikost? Vůbec se v tom nevyznám. Defaultně se nastavilo 512Bytes - to je asi špatně, že? Aby byla co nejlépe využita 16gb karta.
Zdenek Malinsky (9781)|2.6.2009 16:52
zuzkys (356)|3.6.2009 21:17
Můžu-li být upřímná, tak to nepomůže. Tento článek už jsem četla v době kdy vyšel. Data zachraňovat nechci, mám zálohu, spíše mi šlo o to, jak zformátovat kartu - jasně FAT32 ale počet clusterů, sektorů. Toto v článku není, ale už se mi to snad podařilo, takže to šlape.
Jason_ce4you (260)|31.10.2009 22:21
Tak se mi taky v posledních několika dnech opětovně vymazala karta, teda paměť ukazovala jakoby obsazená paměť správně, ale žátné složky k vidění ani na PC přes čtečku. Většinou po vypnutí nebo po resetu Looxe, ale taky ne pravidelně, ale vždy, když to člověk nejmíň potřebuje a nemá u sebe noťas se zálohou karty.... mám WM6.1

Proto se ptám - nemáte někdo WM 5 s podporou 128MB RAM, nebo odkaz?...... někde jsem četl, že existuje, ale nemůžu ji dohledat. Díky.