Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Instant Fix pro N560, N520/N500

OK (41)|9.9.2007 12:05
Na oficiálních stránkách jsem našel tento patch, který nahraje do integrované GPSky nový firmware spolu s programem QuickGPS. Je ale zajímavé, pokud se podíváte do složky About, že program pochazí od HTC. Zřejmě se nechtělo FSC namáhat a program ukradla :) . Patch jsem vyzkousel na N520 a je znát že GPS má lepší citlivost. A jěšte jednu věc, kterou jsem posřehl. GPS port se zmenil z COM8 na COM4 a baudrate na 57600

Pro N560

Pro N520/N500

Edit, Zivan:
Nove FW a diskuse k nim je treba na foru Newplowe v rustine (EN - Google Translate).
spigot_ce4you (130)|9.9.2007 12:14
Dalsi link pre FSC N560
PatrikL (383)|9.9.2007 12:54
[QUOTE="OKOK"]Je ale zajímavé, pokud se podíváte do složky About, že program pochazí od HTC.[/QUOTE]
Keďže tieto zariadenia navrhlo HTC tak je to normálne - oni najlepšie vedia čo a ako funguje ;)
Edit: no tak som to skúsil, ale mám problém - I-Go vždy padne pri kliknutí na ikonku GPS :evil:
Edit2: no tak to zobrazí úvodnú obrazovku asi na 3s a potom I-Go padne :((
Edit3: Vito Navigator II a GPS Locator našiel až jeden satelit, von to skúšať nejdem.
Má ešte niekto s tým problém?
Sagat_X (96)|9.9.2007 13:46
Zkoušel to někdo i na WM6 od freepk? I když tam už to skoro nemá smysl používat. Aspoň tedy u mě se fixy na WM6 od freepk zkrátily na cca 30s - 1,5min (pokud nejsem v pohybu) z původních 3 - 5 min na origo WM5...
OK (41)|9.9.2007 14:25
Mám WM6 a IGo maká dobře, nemůžu si stěžovat. I ostatní navigační programy jedou. Zkus nastavit jiný baudrate
spigot_ce4you (130)|9.9.2007 15:23
Ja mam tiez WM6 (od freepk) a ide. Zatial spokojnost.
PatrikL (383)|9.9.2007 18:30
Tak po Hard Resete už všetko ide bez problémov, už ten fix tam radšej dávať nebudem (možno až na WM6). Inak odporúčam zálohovať (ja som zabudol) :D
M_a_r_e_k (3)|10.9.2007 19:15
Měl bych dotaz, můžu tento fix nainstalovat na lokalizovaný OS od Sunnysoftu ?
OK (41)|10.9.2007 20:56
určitě, neměl by být problém
M_a_r_e_k (3)|10.9.2007 21:26
Zítra to prubnu a dám vědět jak se povedlo. Doufám, že je někaký krok zpět :?
Ondra1591 (23)|10.9.2007 21:46
Me se to nepodarilo at delam co delam hazi mi to chybu a GPS sem musel prenastavit nazpatek, ti co se neradi hrabou ve windows at to ani nezkouší, myslim je je to na PRD!
tortoise (546)|11.9.2007 09:18
Tak jsem to nainstaloval a fix jsem nechytil ani za 30 minut (předtím dle situace za 1-20 minut). Ještě to budu zkoumat, ale zatím teda hrůza.
Synek_ce4you (80)|11.9.2007 11:22
Taky jsem to zkusil a musím jen potvrdit že nic moc. Po instalaci se GPS přehodí na COM4 a nastaví na 57600 bps. QuickGPS sice něco stáhne z netu, ale vůbec mě to nepřesvědčilo o funkčnosti. Spíš jsem měl pocit, že GPSka se fixne později než při původním firmware.

Jediný štěstí že po HR se to vrátí zpátky na COM8 a původní firmware.
mcm59 (47)|11.9.2007 13:53
Tak mě se teda fixne po UP do 5 vteřin. Dříve tak minuta. Mám WM6 0.0.3.Test od rusáků. Zatím jsem zkoušel jen na balkóně (čili něco málo více jak polovina oblohy).
M_a_r_e_k (3)|11.9.2007 16:12
Mám počeštěného Looxe od Sunnysoftu. Nedalomě to a napsal jsem na tech.podporu zda bude korektně funkční patch. Odpověď je taková, že NE.!
Bude prý potřeba uprava lokalizace.
Marcelcz_ce4you (0)|12.9.2007 13:16
Tak já jsem dneska ten fix taky zkoušel nainstalovat. Mám také českou lokalizaci. Fix prošel bez problémů, ale po nainstalování QuickGPS však nemám v programech link a když najdu v adresáři windows soubor QuickGPS.exe a zpustím ho, tak dostanu hlášku Failed to create empty document. Zkoušel jsem to hledat po netu, ale nikdo podobný problém neřešil. Tak nevím, jestli je to tou lokalizací. Nemáte někdo nápad co s tím ?
Dík
red2 (24)|12.9.2007 16:38
[QUOTE="Marcelcz"]Tak já jsem dneska ten fix taky zkoušel nainstalovat. Mám také českou lokalizaci. Fix prošel bez problémů, ale po nainstalování QuickGPS však nemám v programech link a když najdu v adresáři windows soubor QuickGPS.exe a zpustím ho, tak dostanu hlášku Failed to create empty document. Zkoušel jsem to hledat po netu, ale nikdo podobný problém neřešil. Tak nevím, jestli je to tou lokalizací. Nemáte někdo nápad co s tím ?
Dík[/QUOTE]

Je to tou lokalizaci. Taky sem to udelal, stejny vysledek, pak sem se zbavil lokalizace a voala, vse bylo jak melo, zastupce na quicka tez
S474N (660)|12.9.2007 19:43
Ja lokalizaci nemam a iGO me od te doby spadne hned pri spusteni a pres jine softy neda fix ani za 20 minut.
Max_x (28)|12.9.2007 19:51
[QUOTE="S474N"]Ja lokalizaci nemam a iGO me od te doby spadne hned pri spusteni a pres jine softy neda fix ani za 20 minut.[/QUOTE]
IGO se totiž chytá na původní hardwarový port COM8 a proto padá. Teď je COM8 virtuální. Stačí vypnout v Nastavení vyrtuální port - např. přenastavit na žádný a potom vybrat v IGO raději ručně COM4 a57600 ;-) A šlape. Jinak urychlení je pouze zatím v prvotním načtení almanachu, když je PDA vypnuto delší dobu ( více jak 2 dny). Snad, možná ;-)
Sagat_X (96)|12.9.2007 20:01
[QUOTE="Synek"]Taky jsem to zkusil a musím jen potvrdit že nic moc. Po instalaci se GPS přehodí na COM4 a nastaví na 57600 bps. QuickGPS sice něco stáhne z netu, ale vůbec mě to nepřesvědčilo o funkčnosti. Spíš jsem měl pocit, že GPSka se fixne později než při původním firmware.

Jediný štěstí že po HR se to vrátí zpátky na COM8 a původní firmware.[/QUOTE]

No nevím-nevím, s tím vrácením původního FW do GPS po HR...

Já jsem si prošel toto:
Měl jsem v N560ce WM6 Pups 001. Tak jsem pro jistotu před upgradem "GPS instant Fix" nainstaloval WM5, abych měl všechno jak má být. Provedl jsem upgrade FW v GPS a otestoval. Protože GPS se mi s novým FW jevila horší (viz. níže), než s originálním, tak jsem udělal HR, nahrál zpět WM6 Pups 001 a obnovil zálohu, co jsem si z toho WM6 Pups 001 těsně před downgradem udělal. A ejhle - GPS zůstala na rychlosti 57600 bps a všechny neduhy, které se po updatu FW objevily, a kterých jsem se chtěl zbavit, zůstaly taktéž: vypadávání jednotlivých fixlých satelitů bez zjevného důvodu, občas dokonce na sekundu vypadnou všechny najednou a hned se zase chytí. Toto se mi nikdy s původním FW v GPS nedělo!!! Lituju, že jsem se do toho pouštěl, protože cesty zpět (zatím) podle mě není... Rád si přečtu zkušenosti jiných.

POZN: pokud vám po upgradu FW v GPS a instalaci Quick GPS přestala chodit aplikace "GPS Tuner" (zátuh po spuštění), pak na vině je Quick GPS. Po jeho odinstalaci zase funguje ;-) Toto se tedy zase pánům z FSC/HTC povedlo...
PatrikL (383)|12.9.2007 20:09
Mne HR pomohol (ale neobnoval som žiadnu zálohu) ;) Ako je to inak možné že niekomu to funguje bez problémov a niekomu to úplne odrovná GPS?
Max_x (28)|12.9.2007 20:50
[QUOTE="PatrikL"]Mne HR pomohol (ale neobnoval som žiadnu zálohu) ;) Ako je to inak možné že niekomu to funguje bez problémov a niekomu to úplne odrovná GPS?[/QUOTE]
A postupoval jsi podle návodu ? Hlavně bod 3 - z toho pravděpodobně není návratu - myslím si, že ho část diskutujících přeskočila (možná jim křivdím ;-)! PDA po celou dobu pípá (cca 2 minuty) a potom skončí hláškou o ukončení upgradu.
1. Copy both files to the device.

2. At first install "Firmware_Update.cab". (Doubleclick on cab-File)

3. Go to "Start > Programs > File Explorer" proceed to "My Device > Windows" and execute "HtcGPSUpdate.exe".
Do not unplug Power and do not Power-Off at this time.

4. You will get a message after succesfully firmware-fix installation. Press "ok" to confirm. Please remove the battery for minimum 10 seconds.
Then insert the battery and restart the PocketLOOX.

5. Now install the correct file "QuickGPS_N500-N520_yy.cab". (yy = language).
The device will auto-reset after installing the cab File.

6. Establish a connection to the internet via ActiveSync (GPRS, WLAN or datacable) and start "QuickGPS", located under "Start > Programs".
The program downloads new GPS-informations from the internet.

PatrikL (383)|12.9.2007 20:57
Hehe, nie som až taká lama :D Ja mám vypnutý zvuk tak nepípalo, ale poctivo som si počkal na ďalší msgbox ;)
Synek_ce4you (80)|12.9.2007 21:32
Cesta zpět podle mě je. Ten Upgrade GPS má dvě části. Nejdřív se upgraduje firmware GPSky na verzi " GSW3.2.4Pat2_3.1.00.12-SDK001P1.00 ". Samotný upgrade firmware se spouští tím exe souborem ve složce windows. Po odpípání, odpojení baterky a novém spuštění je GPSka připojená fyzicky na COM4 a má nastavenou rychlost na 57600. Jen pro upřesnění, původní firmware byl " GSW3.1.1HTC_3.1.00.07-C23P1.00a HTC V1.06 2005-OCT-05 (ENG30) " a měl nastavenou GPS na COM8 a rychlost 9600.
Po tomto už je možné GPS normálně používat, ale musíte si změnit nastavení portů v programech, které používají GPSku. Ta druhá část instalace provádí pouze instalaci softwaru QuickGPS, který by měl stahovat almanach do GPS z internetu a tím urychlovat fix při prvním spuštění.
Ten upgrade firmwaru se podle mě nedělá kvůli vylepšení příjmu, ale jenom kvůli tomu, aby se mohl použít QuickGPS. Stejný firmware, nebo velice podobný je v GPSce, kterou má v sobě E-ten X500+, který taky používá nějakou verzi QuickGPS. Samozřejmě E-Ten je na příjem signálu daleko citlivější.
A ohledně té cesty zpět, po provedení HR se GPSka vrátí zpátky na COM8 a firmware je opět původní. Jediné co zůstane nastaveno je rychlost 57600 a ta se nechá lehce pomocí např. SirfTechu nebo Winfast navigatoru vrátit na 9600. Další možnost po HR, kterou jsem teď nezkoušel je odpojit na cca 20 minut baterku a potom se GPSka nastaví do továrního nastavení.
To odpojení baterky mám vyzkoušené z dřívějška a zatím vždy, když se mi povedlo naprosto rozladit GPSku, zafungovalo.

EDIT: 13.9.2007 - tak jsem verzi firmware dostatečně nezkontroloval, v domnění že když se přepne GPSka na COM8 vrátí se i FW. Skutečnost je ale taková, že opravdu zůstane po HR novější verze. Dále zkusím provést flash celé ROM a uvidím jestli je to řešení.
PatrikL (383)|12.9.2007 21:42
Ako tak pozerám, problémy sú všade: http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?p=71642
- je tam aj odkaz na ďalšie vlákno, tam to i-go aj riešia
Sagat_X (96)|12.9.2007 22:21
Mno, tak tedy teď by to chtělo jen jedinou věc: "Jak zjistím aktuální verzi FW v GPS"? Potom by bylo u mně vše jasné...
Synek_ce4you (80)|12.9.2007 22:46
Použij program SirfTech nebo Aplsirf
Pomocí těchto programů musíš GPSku přepnout do SIRF módu a potom nechat zobrazit verzi FW.
Max_x (28)|12.9.2007 23:07
Tak jsem se teď chvilku trápil QuickGPS a bohužel s lokalizací od Sunnysoftu opravdu nefunguje. Program jak už tu někdo psal nedělá nic jiného než stahuje almanach - soubor packedEphemeris.ee. Almanach je možné stáhnout i ručně a nakopírovat do adresáře windows v PDA nebo jsem našel program SeaSGEE který funguje i s lokalizací. Myslím si, že celý tento "humbuk" má smysl pouze pro občasné uživatele GPS. Kdo zapíná GPS alespoň jednou za 2-3 dny zrychlení nepozná !
S474N (660)|13.9.2007 12:34
[QUOTE="Max_x"]Hlavně bod 3 - z toho pravděpodobně není návratu - myslím si, že ho část diskutujících přeskočila (možná jim křivdím ;-)! PDA po celou dobu pípá (cca 2 minuty) a potom skončí hláškou o ukončení upgradu.[/QUOTE]

Zvuky vypnute nemam, ale PDA nepipalo. Spis jsem se divil, jestli to vubec neco dela a za par minut naskocil MSG Box. Nicmene to nic nemeni na faktu, ze v iGO (to jsem rozchodil) vidim pouze 3 satelity a nemuzu dostat fix.
Sagat_X (96)|13.9.2007 15:49
[QUOTE="Synek"]...
A ohledně té cesty zpět, po provedení HR se GPSka vrátí zpátky na COM8 a firmware je opět původní. Jediné co zůstane nastaveno je rychlost 57600 a ta se nechá lehce pomocí např. SirfTechu nebo Winfast navigatoru vrátit na 9600. [/QUOTE]

Tak bohužel nemohu potvrdit "cestu zpět". Po tom všem, co jsem popsal ve svém předchozím příspěvku mi Sirftech ukazuje verzi FW "GSW3.2.4Pat2_3.1.00.12-SDK001P1.00", což je ten nový... Takže cesty zpět NENÍ. Ještě mohu vyndat na noc baterku, ale to by na FW nemělo mít vliv. Nicméně naděje umírá poslední, že... :((
Synek_ce4you (80)|13.9.2007 18:07
Jo tak musím přiznat, že máš pravdu. GPSka se přepnula zpátky na COM8 ale firmware zůstal nový. Tak to jsem předtím špatně zkontroloval. Ale stejně bych hlavu ještě nevěšel. Zkoušel jsem flashnout celou ROM a "tuším" že ten firmware se v tomhle případě vrátil na původní. Ale abych zase nekecal, tak to radši vyzkouším a dám hned vědět.
Sagat_X (96)|13.9.2007 18:16
No jestli jsi četl ten můj předchozí příspěvek, tak tam píšu, že jsem upgradoval FW v GPS pod WM5 a po znechucení z výsledku jsem udělal:

HR, flash na WM6 Pups001, HR, obnova zálohy, pořízené již dříve ve WM6 Pups001. A zůstal v GPS nový FW :-( Zjevně se flashování FW samotného přístroje vůbec nedotkne toho FW v GPS...

Edit: Tak jsem ještě vytáhnul baterku na cca 1,5hodiny a je tam stále nový FW... To jsem sice čekal, ale aspoň můžu říct, že jsem vypotřeboval všechny možnosti a vy mi nebudete mít už co radit ;-) (JOKE)
PatrikL (383)|13.9.2007 18:19
Tak po HR som myslel že je to v pohode - dalo to port 8 a baud 9600, už som sa tým nezaoberal... Ale ako čítam, tak to také jednoduché nebude :evil: :evil:
Synek_ce4you (80)|13.9.2007 18:48
N560 CS : Ten příspěvek jsem četl, ale asi moc zbrkle. Ty vteřinové výpadky mi to dělalo taky.

Nevím jak je to možné, ale včera jsem fakt měl za to, že se ten fw. po nahrání ROM vrátil zpátky. Dnes jsem to zkoušel znovu a bohužel zůstal nový fw. Ale alespoň jedno pozitivní mám, po HR se GPS vrátí na COM8 a i když mám nový fw. funguje subjektivně stejně jako s tím starým. Ale jenom na tom COM8. Na COM4 je to zoufalost sama.

Tímto se omlouvám za tu včerejší mylnou informaci. Sorry :oops: :oops: :oops:
drfie (10)|13.9.2007 23:07
Zajimavý info je na GPS passion, sice pro jinej stroj, ale je to dost podobny: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=47602&whichpage=2

Moje zkušenosti: Mám Pups 001, iGo funguje bez problémů, problémy mám akorát s geocachovacím prográmkem Smache. Ten šel rozjet tak, že jsem vytvořil novej virtuální COM port pomocí GPSGate (možná by zafungovaly i jiné podobné aplikace - port splitter?).
Jestli se zrychlil fix těžko říct.

Hlavou mi vrtá ale tohle: když GPS byla fixnutá, pak ji na chvíli odpojím, tak v iGo na tý obrzaovce "GPS data" jsou vidět červeně polohy satelitů na obloze - i když není signál. To podle mě znamená, že GPS má data o jejich poloze. A ty data - pokud je GPS nemá - by podle mě měl stahovat ten QuickGPS.
Jenže když pomocí SirfTech udělám cold start, tak se v iGo ty satelity neobjeví ať v QuickGPS stahuju, jak stahuju. Z toho mi plyne, že buď to funguje nějak jinak, než si představuju nebo je problém někde v uploadu stažených dat do GPS.
Může to někdo potvrdit? Kromě iGo to jde vyzkoušet i v Ozi Exploreru a asi i jinak.
Storm8 (162)|14.9.2007 03:21
Zrovna jsem to nainstaloval na WM6 00.3 (nebokolik) a první dojmy taky spíše negativní. GPS mi fungovala celkem poslušně a do pár minut se chytala i v podkrovnim pokoji pod umělou břidlicí a sajrajtem co je pod tim. Po nainstalování sice satelity viděla, ale nějak se nechtěla fixnout... (TT6).
Zkusil jsem změnit nastavení, a koukám, že TT byl nastavenej na 9600 a com 8 (a viděl satelity. Po změně na 57600 a com4 neviděl nic... :-s Tak sem to teď změnil zpět na 9600 a com8 a... no nic moc se neděje. Du si hrát se SirfTech a uvidim co to bude dělat zejtra v autě....
Sagat_X (96)|14.9.2007 07:01
drfie: Jsme na tom stejně. A přesně tohle mi vrtalo hlavou taky :-D
S474N (660)|14.9.2007 09:20
Jestli to nekdo rozchodite, zkuste napsat navod, aby to aspon nejak fungovalo.
weszter (231)|14.9.2007 20:10
no já teda nevím, mám ve své n520 WM6, nevím teď verzi, ale myslím že ještě tu s tím nefungčnim gprs, flashnul jsem update gps podle návodu, NIC JSEM NEPŘENASTAVOVAL a všechno funguje kupodivu úplně stejně... já jsem neměnil ani porty v Igo ani v tt6, ani v setupu gps v systému, prostě jsem to jenom flashnul a jel... a jezdim už několik dní a fakt jsem neměnil vůbec žádný nastavení. nemám to teď u sebe, abych to omrknul, ale myslím že jsem měl "spravovat automaticky" com4, fyzicky to býval com8, v tt i igo jsem měl ručně zadáno COM8, 9600... ale co tam teda je dneska to nevím, budu to muset omrknout, ale jezdím s tím bez problémů...

jen mě trochu mrzí, že to zase nic zásadního neudělalo...

tak jsem si pro to došel a v systému je to opačně, hw je com8, sw je com4, 57600... čumim jak umim... odpoledne jsem s tím přijel...
igo mám port 8, 9600,
gps lokátor mi šlape ok
a tomtom byl com8, 9600
Max_x (28)|14.9.2007 20:24
Tak jsem dnes provedl HR a zkoušel jsem co se stane. GPS se opravdu přehodila COM8 a 9600. Po upgrade GPS se nastavení změnilo na HW COM8 a 57600. Následně po instalaci QuickGPS dojde ke změně HW portu na COM4.
GPS se po HR a opětovném upgrade chytla cca za 1 minutu a evidentně vše funguje (jinak by jsem asi čekal o dost déle). Aby vše fungovalo je podle dostupných informací nutné aby GPS byla na HW COM4 a hlavně musí navigační program použít virtuální port, protože jinak nedojde k podstrčení dat stažených z internetu modulu GPS (takže u TOMTOMa, který nejde na virtuální port je nutné nejdříve spustit nějakou jinou aplikaci GPS která podporuje virt. port). Jak zde někdo psal, dochází ale někdy k občasným výpadkům všech satelitů i při plném signálu. Výpadek je většinou na zlomek vteřiny. Myslím si, že to souvisí s nastavenou rychlostí portu na 57600 (možná by stačilo snížit rychlost).
Sagat_X (96)|14.9.2007 20:40
Ujišťuji vás, že nestačilo, zkoušel jsem na 9600 a děje se to stále ;-) A přidám: projevuje se to i při přepnutí do SIRF modu, např. v IGO 2006 :-(
Storm8 (162)|16.9.2007 23:56
Takže finální verdikt zní: tento update je úplně na ho*no?

Um... jak tam teda dostanu zpět ten originální firmware?
Synek_ce4you (80)|17.9.2007 09:25
Asi nedostaneš.

Musím bohužel konstatovat, že mám stejné příznaky jako N560 CS. Ty vteřinové výpadky mám taky a první fix trvá podstatně déle bez ohledu na to, na jaké portu je GPS nastavená nebo jestli používám QuickGPS nebo ne. Že jsem se na to nevy..... :(
lacky (18)|17.9.2007 12:40
Potvzuju, taky po instalaci nepozoruju žádné zlepšení, spíš naopak. To prohození HW a virtuálního portu se po hard resetu zruší, a je to jako původně. Trvalá je akorát změna defaultní rychlosti z 9600 na 57600 (což nevadí, to jediné vítám).

Teď to navíc občas i při slušném signálu chytá a zase ztrácí fix, naprosto pravidelně s periodou zhruba 5 vteřin. (quickgps nepoužívám).
PatrikL (383)|17.9.2007 14:01
Nemôže niekto napísať do FSC čo s tým?
Storm8 (162)|17.9.2007 14:11
Navrhuji virtuálně ukamenovat OKOKa za založení téhle diskuze:sarcastic:
OK (41)|17.9.2007 17:27
To je mi opravdu lito, ze s tim nekdo ma problem. Ja to vyzkousel, vse mi fungovalo, i funguje, tak jsem to sem postoval. Nikdo te do toho nenutil abys to delal, mohl ses na to vykaslat. To uz muj problem opravdu neni. Ja naopak zaznamenal zlepseni.
weszter (231)|18.9.2007 07:52
kamenujte si sami sebe, flashnul vám to snad OKOK?
já si to flashnul sám a jsem spokojen, chytá se mi rychleji (ale jenom o trošičku...), žádný problém nemám...
ani s iGo, ani s tomtomem
Max_x (28)|18.9.2007 13:14
Instalace je svobodné rozhodnutí každého z nás.

Jinak další zkušenost po několika dnech používání:
- krátkodobé výpadky na zlomek vteřiny z plného signálu jsou jenom po určitou dobu po fixaci (10-15 minut max.)
- jednoznačně nejrychlejší fixace proběhne u GPS locatoru
- fixace i po několika hodinovém vypnutí je za 3-5 s
- někdy se odmítne fixovat, satelity i signal vidí a trvá to i několik desítek minut - většinou pomůže reset
- celkově by jsem zkušenost rozdělil následovně (75% fixací i po HR v čase od 2-5s nebo do 1-2 po HR a naopak dalších 25% velice problematických)
- velice často se dokáže GPS fixnout na všechny viditelné satelity (dříve i když měla signál tak se na všechny téměř nikdy nechytla - viz. obr)

weszter (231)|18.9.2007 22:04
souhlasím s MAX_Xem, vpodstatě stejná zkušenost, jen místo 75 ku 25 bych to viděl tak 90 ku 10, jinak dnes fix 12 satelitů za 15s - to jsem zapl dnes po 24h nečinnosti gps asi o 100km jinde, nežli jsem ji včera vypnul - dříve cca 4min cca 4satelity. fakt jsem na to čuměl jak puk... toto se mi doposud nikdy nestalo. cestou domů se mi asi po čtvrthodině rovněž jednou (teda, jednou jsem si toho všimnul)stal výpadek signálu, ale bylo to na zlomek sekundy a na navigaci to vliv nemělo...

takže závěr - mně to fakt móóóc pomohlo