Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Posunutí bodu na PC OziExplorer

KEnik (38)|8.9.2007 07:32
Zdravím,
když nahraju do OziExploreru body(wpt ,loc.gpx)
Tak jsou vždy posunuty ale pokaždé jinam :)

Když se podívám do zdroje souboru bodu tak souřadnice zdrojové a naimportované nesouhlasí.
Co stím?

Díky
Kenik
Docent (1234)|8.9.2007 19:47
Zkusil bych se obrátit se na podporu OZI a napsat jim k tomu číslo licence ;) .
Zdenál_ce4you (103)|10.9.2007 09:21
teda docente, takové rady.. jestliže existuje trial verze, tak jaká licence?
jinak je třeba důsledně sladit souřadný systém a projekci jak pro mapu tak pro body. mám oziho v CE i v PC a taky mi body lítaly při přenosu. dal jsem do souladu projekci i datum a sladil se souborem bodů a kupodivu to chodí... Projekce je důležitá pro soubor bodů, protože při jeho lokalizaci (zadávání) se provádí spojení pixlových souřadnic se zeměpisnými, takže při položení na jinou mapu se můžou rozhodit..
Docent (1234)|13.9.2007 00:48
Mám dojem, že původní otázka zní trošku jinak:

"Tak jsou vždy posunuty ale pokaždé jinam"

Já to chápu tak, že se jedná pořád o jednu a též mapu, prostě otevřu mapu a body poprvé, mám body někde, zavřu, otevřu to samé podruhé a mám je někde jinde... Je to tak?
haleot (3)|21.9.2007 20:29
Čau borci.Tak Ozi Explorer mi dělá přesně to samé,co popisujete.Taky pokaždé při načtení bodů se objeví na nějaké jiné pozici.Je to hrůza a nedá se spolehnout na to,zda je bod dobře zobrazen.Když vím,že je dobře zobrazen,tak souřadnice k němu jsou zase nesmyslné.Je to zapeklité.Také bych rád přivítal radu od někoho,kdo tento problém vyřešil.Dík
haleot
KEnik (38)|21.9.2007 21:31
Zkuste je před importem bodů zkontrolovat kalibraci mapy.
Mě to pomohlo.
BTW:Myslím že toto téma můžeme uzavřít.
Johnyhacek (15)|4.10.2007 10:09
Udaný problém sem taky měl, ale popisováním řešení bych zřejmě porušil pravidla serveru :)
Chce to mít prostě všechny softwarové komponenty ve stejné verzi, nebo zakoupit Ozi :)