Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

diakritika

salvator_ce4you (137)|7.9.2007 23:34
Doslova mě nadchnula funkce NAVIGOVAT NA KONTAKT. Bohužel moje opojení rychle pohaslo, když jsem zjistil, že na žádný z nich navigovat nemůžu. Kontakty mám uložený včetně diakritiky, používám je i pro řadu jiných věcí, takže se jí ani zbavovat nechci (navíc je jich cca 450). A tomtom pak nedokáže rozeznat shodu s mapou. Je nějaká šance to rozběhat? Tedy aby mu diakritika nevadila?
mates2 (133)|8.9.2007 08:46
Šance není, TT neumí pracovat s českou diaktrikou (hlavně háčky, ů a podobně).
Docent (1234)|8.9.2007 19:33
Ne že s ní neumí pracovat, on s ní pracuje naprosto dementně... Mám kontakt v obci Mítov na okr. Plzeň-jih, když dám navigovat na kontakt, tak mně TomTom oznámí :
"Adresa pro tento kontakt nebyly pochopena. CHcete zadat adresu sami?".
Tak dám "Ano", v dalším kroku mně TomTom nabídne naprosto správně Nové Mitrovice a v následujícím kroku opět naprosto správně Mítov jako ulici... Takže to akorát potvrdím a TomTom hned ví, kam má jet...
Shemik_ce4you (107)|21.11.2007 11:09
Ja jsem se diakritiky zbavil hlavne z toho duvodu, ze bych s diakritikou nemel funkcni rychle vyhledavani v tel. seznamu pomoci telefonni klavesnice, coz je pri mych 900 kontaktech neocenitelna funkce. Tim padem mam funkcni i navigovani na kontakt. :)
vario (441)|21.11.2007 23:17
OT: mystifikace: na arte vyhledávání s diakritikou normálně funguje, není třeba se z tohoto důvodu zbavovat diakritiky
Shemik_ce4you (107)|21.11.2007 23:59
Co ja vim, tak v programu kontakty ano, ale ve vyhledavani pomoci ciselne klavesnice v telefonnim modulu ne.
vario (441)|22.11.2007 00:02
i tam ano
Shemik_ce4you (107)|22.11.2007 00:06
Priznavam, ze jsem to pred tim nezkousel, bylo mi to takto sdeleno kamaradem, ktery me na Artemisu zaucoval, tak jsem to bral jako nezpochybnitelny fakt a dal jsem to nezkoumal. Zkusim to tedy, pokud se mylim, tak se omlouvam, za spatne info.

PS: Pak by tedy byla docela skoda, ze jsem se te diakritiky tak pracne zbavoval u 900 kontaktu.