Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hromandne stahovani obrazku

mojaaa_ce4you (3)|7.9.2007 18:11
urcite nekteri z vas resili jak legalne stahnout mapy napr. z mapy.cz do cache pocitace. ZDURAZNUJI ZE tento postup je zcela LEGALNI s licencnimi podminkami na www.seznam.cz.

Jde mi o to ulozit si mapy do cache, a pozdeji v offline rezimu v terenu se svym notebookem si je prohlizet. Proto hledam program ktery by mi tento postup zautomatizoval, samozdrejme nevim, na ktere polni ceste se budu nachazet takze mi jde o oblasti radove 10x10 km.

premyslel jsem o vytvoreni programu ktery bude odesilat do IE URL odkazy, bude menit jen x a y pozici tak aby projel zadanou plochu, ale nechci resit uz resene...


nehledejte prosim za timto prispevkem prvky nelegalnosti, jde mi opravdu o to co zde pisi.

dekuji z pripadne reseni ci nakopnuti
celestyn_ce4you (0)|7.9.2007 19:13
No zhotovil jsem si davku, ktera stahne cca 12x12 dlazdic a spoji je do jedne vetsi dlazdice. Tuto dlazdici dle souradnic nakalibruje. Pak se posune dal a udela dalsich 12x12 dlazdic. Posun jsem udelal tak, aby se vetsi dlazdice prekryvaly o sirku mensi dlazdice. Vsechno funguje bez problemu, potiz je trochu s kalibracnim souborem. V kalibracnim souboru je totiz sekce Moving map section marker, kde je treba specifikovat parametry, ktere zajistuji navaznost pri vyhledavani sousednich map. Zatim jsem neprisel na to, jak tyto hodnoty spravne spocitat a nastavit. Jedinym zpusobem je mapu otevrit v oziexploreru, preskocit chybovou hlasku a pak znovu ulozit. Jenze tuto cinnost bych potreboval vyresit davkove.
Pokud mate nekdo typ na nejakou (repair) utilitku, ktera dokaze doplnit moving map section do (nakalibrovaneho) map souboru, tak sem s ni.
mojaaa_ce4you (3)|8.9.2007 21:25
no udelat davku ktera mi to stahne by nemelo byt tezke, horsi s tim spojovanim, to nemam tuseni jakym zpusobem toto provest. Jedine pomoci nejakeho programu ale to uz by nebylo jak rikas. Moc moc prosim o poslani teto davky,urcite by mi usetrila more casu dekujuuu
celestyn_ce4you (0)|8.9.2007 21:59
Se spojovanim az takovy problem neni, staci to spojit bajt po bajtu pekne po radcich. Vetsim problemem je ta kalibrace, ale je to trochu zjednoduseno tim, ze neni treba tolika bodu.
Muj skript zatim neni moc distribuovatelny, cast je jako davka, cast je generator, napsany v rychlosti v .NET a upravil jsem i zdroje v delphi, ktere se daji bez problemu vygooglovat. Takze je to takovy binec, v kterem je tezko se vyznat. Az vyresim ten zmineny problem, udelam z toho nejaky pouzitelny kod.
mojaaa_ce4you (3)|9.9.2007 08:47
oki rozumim, ale ta myslenka je jiz hotova v tom kodu, takze bych to ocenil, pokusil bych se to dat dohromady treba v c++, aspon to stahovani a spojovani

jeste jedna vec, neni 12x12 dlazdic malo? jedna dlazdice ma prumerne tak 8kilo, kdyz to udelas 50x50 tak mas 20 megovou mapu coz si myslim neni takovej problem pro oziexplorerCE, pritom 50x50 je cele mensi mesto pri max zvetseni