Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s GPS NAVILOCK Bluetooth ve spojení s DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.3.2004 23:20
Včera večer jsem se stal štastným majitelem zařízení GPS Bluetooth NAVILOCK. A dnes ráno díky jednomu známému i starší verze programu POCKETKIM.

A moje první zkušenosti :
- propojení a spolupráce s GPS se mi podařila až po instalci tohoto programu, přestože mám installavanou verzi ROM 1.60 . Po instalaci tohoto programu jsem musel provést nové spárování jak pro MSI Bluetooth key pro ActvieSync tak i pro GPS NAVILOCK. Potom spojení pomocí Bluetooth u obou zařízení bez problému. ( GPS - nastavení na COM4, ACTIVESYNC nastavení na COM5 )
- podařilo se mi provést hned napoprvé a bez problémů synchronozaci přes Buetooth pomocí programu ACTIVESYNC se stolním PC a spojení na GPS NAVILOCK současně ( alespoň se to tak tvářilo : synchronizace dat probíhala současně s tím, že se data z GPS se přenášela do DATAPHONE2 )
- přestože jsem nenajel moc kilometrů stalo se mi přesně to co
[QUOTE="NUNY"]
V Čechách je jediný asi rozumně použitelný soft PocketKIm a ten zdaleka není ideální
- občasný výpadek signálu GPS. Nejprve jsem si myslel , že je to dané aktuální polohou vozu , ale když Pocket hází 0 SAT a na tom samém PDA ukazuje VITO navigator 4 SAT i s jejich polohou na orbitě, tak je asi potíž v PocketKimu. Fakt je , že to za chviličku zase naskočí, ale já si sem alespoň jist, že GPS je spojená s PDA a ne že má právě výpadek bluetooth.
[/QUOTE]
- je zde někdo schopen potvrdit nebo vyvrátiti, že za výpadky satelitů GPS může program POCKETKIM
- program POCKETKIM není zcela přesný ani se zakreslením silnic, možná že za to však může tolerance přístroje NAVILOCK + odchylky GPS
- návod k tomuto přístroji je velmi strohý a pouze v anglickém jazyce na malém Cd
- první pocit s navigaci GPS je určitě nezapomenutelný ( alespoň pro mne )

Má někdo z praxe zkušenosti s různými typy GPS co se týče přesnosti. Přestože stojím na místě - údaje o poloze se malinko mění.
lout_ce4you (118)|1.4.2004 00:22
ma ty samy zkusenosti ale spis bych rek ze ty nepresnosti sou pocketkim programkem (ale kdyz sem jel po dalnici tak to bylo ok) rakousku na horach byl tomtom navigator presnej jak na chozeni tak pro auto navigaci :) ale bohuzel tomtom nema cesky mapy ted udelaly novou verzy 3.0 a tam doufam postupem casu ceska rep bude
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.4.2004 17:25
Dnešní zkušenosti s přístrojem GPS Bluetooth NAVILOCK :

- zobrazení počtu družic berte vždy s rezervou. Zkoušel jsem dnes 6 různých programů které toto umožňují. A výsledky se dost lišily, přestože jsem stál na stejném místě a jednotlivé programy jsem spouštel po SoftResetu a chvíli čekal

- v automobilu je dobré mít nainstalovanou a připojenou externí anténu dodávanou s tímto přijímačem ( zlepší se příjem )

- velice se mi líbil program OziExplorer - přehledné zobrazení a funkce, s doboru mapou prostě paráda. Důležité je však mít mapu dobře zkalibrovanou. Zcela bezproblémová spolupráce s GPS NAVILCOK. Toto nemůžu například říci o PocketKimu a ani o dodavaném programu s touto GPS. Program dodaný přímo s toto GPS toho moc neumí a ještě se mi několikrát zasekl.

- co jsem do teď nepochopil je doba kterou potřebuje přístroj NAVILOCK k zaměření družic ( začne blikat zelená dioda) toto je pro mne španělskou vesnicí. V případě, že jí při testování doma zastíním ( dioda přestane blikat) a znova odstíním, tak mi někdy zelená doda začne blikat hned jindy po delší době a někdy jí to fakt trvá. A to to zkoušim stále na jednom místě. Návod byl k přístroji na malém CD VELMI stručný a bez češtiny).

- nejlepší držák v automobilu je : manželka ( přítelkyně ) která drží přístroj v ruce a říka kudy jet. :D

- jinak si snad kvůli této GPS koupím kolo, abych si jí pořádně užil v terénu - škoda jen, že na displeji DATAPHONE2 při sluníčku toho moc vidět není .

Nevíte kde lze sehnat mapy v různých měřítkách ?ˇ- Česká republika. A když budou zdarma :) , případně ještě dobře zkalibrované :))
pelopones (95)|3.4.2004 18:29
Teda s tím kolem, jak tě znám, to muselo to sluníčko dneska fakt pálit a nebo si myslíš, že k gps ještě dostaneš pomocnej elektromotorek. Obávám se,že tomu tak nebude.
Manželka je sice přes víkend bezva držák pda do auta, ale celý týden pak chodí na rehabilitace.
Co kdyby poslala taky nějakou zkušenost ona ?
No jo ona vlastně tou namoženou rukou nemůže psát, tak jedině až otok splaskne.
Jinak jsem s gps stejně nadšenej.
Pavel Koza (4761)|3.4.2004 20:21
S presnosti jsem v kombinaci iPAQ + CF GPS Transplant + Pocket Kim nemel absolutne zadny problem, i na te nejmensi krizovatce jsem jasne videl, ze ktere silnice jedu a kam jet chci.

Ze se pri stabilni poloze lehce meni ukazatel polohy je celkem pochopitelne, pokud je mi znamo, tak satelity NEJSOU geostacionalni, litaj po obloze docela rychle, a navic betre v uvahu, ze mate v ruce krabicku za par tisic korun;) Kupte si krabicku za par tisic USD, nejlepe od US Army, a budete na tom lepe:D

Jenom jedno varovani - po par tydnech jezdeni s GPSkou jsem jednou zustal uprostred pustiny bez baterek, jen s papirovou mapou, a ponekud jsem byl vyveden z rovnovahy:cool:
Paullus_ce4you (400)|3.4.2004 20:48
[QUOTE="NUNY"]Manželka je sice přes víkend bezva držák pda do auta, ale celý týden pak chodí na rehabilitace.[/QUOTE]

Nejdražší držák PDA na světě (i když jsem slyšel, že dneska Vám za tři stovky manželku zastřelí kterýkoli hajný, najmout si Ukrajince je údajně dražší, tam činí sazba za 1 ks manželky 50 USD).

Jinak jeden z mých životních omylů spočívá v tom, že jsem při koupi nového auta zpupně pohrdl nabídkou výbavy s GPS zařízením s odkazem, že mám PDA s GPS via USB a PocketKimem. Když jsem po vyzkoušení posledně zmíněné soupravy v praxi poníženě volal do servisu, co by stálo dodatečné zabudování GPS do vozu a vyslechl tu ránu (>200.000,- Kč), musím řešit 2 zásadní problémy:

1) Připevnění PDA do auta: Zde se mi osvědčilo použít pouze část držáku Dicota Keeper (takovou tu pružnou hadici s přísavkou), na kterou ale nenacvakávat tu aretační část, nýbrž na uvolněnou plochu nalepit jednu plochu suchého zipu, kdy druhý protikus se přilepí na zadní část nějakého starého, z módy již vyběhnuvšího koženého pouzdra od PDA.

2) Display PDA když svítí slunce: Protože směrnice EU nepovolují tónovaná skla do oken vozidla, nezbývá mi než se smířit s tím, že za slunečného počasí budu poslouchat pouze akustické signály PocketKimu. Další variantou je využít shora uvedený držák v podobě manželky, zavřít ji do kufru, kde může mít podsvícení PDA na 10 % případně Brightness v poloze automatic a hlásit polohu buď zvýšeným hlasem (nedoporučuje se u delších vozů typu šestidveřový Lincoln) nebo pomocí GSM telefonu a Handsfree (nutno zvážit ekonomickou rentabilitu s ohledem na poplatky operátora)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|4.4.2004 07:40
Myslel jsem, že jsem založil diskuzní fórum, ve kterém budou uživatelé přístroje NAVILOCK popisovat svoje zkušnosti a poznatky. Ale jak jsem zjistil, tak NUNY to zas zcela poslal na zcela jinou kolej a udělal z toho komedii. ( která tu bohužel ovšem už v jednom podobném tématu byla ) .
pelopones (95)|4.4.2004 13:30
Myslím si, že i o vážných věcech se dá psát odlehčeně a věřím, že v mých lehčích narážkách najdou rozumní čtenáři odpovědi na vážná témata.

Bohužel jsem zjistli, že někteří neumí číst mezi řádky a narodili se bez smyslu pro humor. Těmto (resp.tomuto) se omlouvám a překládám svůj příspěvěk do technokratické verze :

Jako uživatel, který GPS ve voze aktivně používá,doporučuji , aby každý potenciální zájemce zvážil kam GPS a PDA ve svém vozidle umístí. Jestliže na místo pro umístění GPS je hlavním požadavkem co nejlepší výhled na oblohu, u umístění PDA je potřeba brát na zřetel několik faktorů , tedy hledat kompromis mezi mechanickými problémy (jak to přidělat a pokud možno nevrtat) a mezi hlediskem bezpečnostně příjemným (PDA by mělo být dobře viditelné bez pohybu hlavy řidiče- jen mírně uhnout očima). Při prohlížení různých aut na ulicích jsem viděl různé způsoby uchycení pda, dokonce i jedno vozidlo, kde spolujezdec pda držel v ruce a chvíli z něho hlásil řidiči a chvíli mu PDA strkal před obličej. To jistě není ani z hlediska bezpečnostního, ani mechanického ani komfortního správné řešení.

GPS na kole je zajímavá otázka a jako cyklistický maniak mne to zpočátku oslovilo, ovšem je tu několik problémů jak to realizovat :
1.) Určitě by bylo dobré aby to na kole používal cyklista, který již má pár stovek (spíše tisíců ) za sebou, jelikož teprve po XXX km ,které má člověk naježdíno se přestane soustředit na samotnou technologii jízdy na kole a některé nepříjemné průvodní problémy, začne si troufat na operavdové trasy a trohu do odsýpá. Obecně bych to přirovnal k tomu, že i v autě by se řidič úplný začátečník s GPS asi na první křižovatce vysekal, neboť samotná křižovatka mu dá pořádně zabrat a k tomu ještě sledovat PDA.. Prožil si to každý kdo s autem začínal a s kolem je to to samé, jen s tím rozdílem, že v autě dostává při prvních XXX km hodně zabrat nervová soustava, na kole pak nohy a zadek. U obojího tyto začátečnické problémy brání vychutnávat krásu jízdy a krásu okolí.
U toho kola pak vidím problém s otázkou kam s ním :
1. existuje držák na řídítka - problém vidím tom, že začátečník občas upadne,
a zkušený cyklista občas taky, byť ten první proto, že ten první ještě neumí pořádně jezdit a ten druhý jezdí tam , kde ten první nemá ani tušení, že se tam jezdit dá. TEDY padá se a PDA je dosti ohroženo.

2. v batohu či brašničce - nutnost stále zastavovat a dívat se na navigaci v PDA . Začátečník to může spojovat s odpočinkovýma pauzama, ale ty se budou s počtem najetých km prodlužovat a podívat se na GPS jednou za půl hodiny až hodinu mi přijde zbytečné. Zkušeného cyklistu budou neustálé zastávky deptat - právem.

Paullus_ce4you (400)|4.4.2004 15:03
[QUOTE="JirkaP."]Myslel jsem, že jsem založil diskuzní fórum, ve kterém budou uživatelé přístroje NAVILOCK popisovat svoje zkušnosti a poznatky. Ale jak jsem zjistil, tak NUNY to zas zcela poslal na zcela jinou kolej a udělal z toho komedii. ( která tu bohužel ovšem už v jednom podobném tématu byla ) .[/QUOTE]

Pokud jsem se někoho dotknul svým pokleslým způsobem žertování ohledně tak vážného tématu jakým je satelitní navigace, z hloubi duše se mu omlouvám a pro příště se budu snažit obdobného jednání vyvarovat.

P.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|4.4.2004 17:57
Smysl pro humor mám si myslím veliký, ale moje narážka byla určenu uživateli NUNY , jelikož už jedno diskuzní fórum týkající se také GPS jsme udělali humornější, tak jsem myslel, že toto bude vážnější. No nic. A na příspěvek co

[QUOTE="NUNY"]Teda s tím kolem, jak tě znám, to muselo to sluníčko dneska fakt pálit a nebo si myslíš, že k gps ještě dostaneš pomocnej elektromotorek. Obávám se,že tomu tak nebude.
Manželka je sice přes víkend bezva držák pda do auta, ale celý týden pak chodí na rehabilitace.
Co kdyby poslala taky nějakou zkušenost ona ?
No jo ona vlastně tou namoženou rukou nemůže psát, tak jedině až otok splaskne.
[/QUOTE]

Mezi těmito řádky jsem tedy žádné moudro nenašel.
hybo (3107)|4.4.2004 19:04
Ale no tak ... :-)
Chuck (284)|5.4.2004 10:15
Trochu odjinud ale snad k věci. Je tu někdo kdo používá tuhle kombinaci? GPS NaviLock a MDA2 + Oziexplorer? Pokud ano poradí mi jak explorer nastavit aby chodila GPSka? Předem díky za všechny informace.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.4.2004 11:36
[QUOTE="Chuck"]..Je tu někdo kdo používá tuhle kombinaci? GPS NaviLock a MDA2 + Oziexplorer? Pokud ano poradí mi jak explorer nastavit aby chodila GPSka? ..[/QUOTE]

Přesně tuhle kombinaci používám a zcela bez problémů. Jen místo MDA2 mám DATAPHONE2 a ten Ozi se jmenuje OziExplorerCE.
Jen je potřeba nejdříve naistalovat program k Bluetoothu ( Odkazy tu již byli několikrát uvedeny) . Nově spárovat ( nejdříve případné stáré spárování smáznout a udělat nové ). A v OziExploreruCE nastavit správný COM ( ten co se dá při spárování) a zaškrtnou volbu číst Data z GPS. V mém případě se jedná o COM4.

PS : Kalibraci map pak provadím na stolním PC s velkým OziExplorerem.
Luděk Wachtl (10)|5.4.2004 14:31
U nás ve firmě máme 2 ks GPS Bluetooth NAVILOCK, 2 ks MDA 2 a 2 ks map Pocket KiM (Praha a ČR, 140 měst a ČR). GPS BT využívámě cca 10 hodin denně a k naprosté spokojenosti (ve vozidle, ale i pěšky v saku). Pochopitelně jsou i místa kde není signál a v mapě jsou drobné nedostatky.

Větší problém vidím ten, že je třeba před každým opuštěním vozidla bez GPS BT v progamu Pocket KiM vypnout manuálně COM 4. V případě, že to neuděláte po příchodu do vozidla mapa píše chybové hlášení, které nejde odstranit (klikáte a klikáte). V případě, že si MDA 2 vypnete horním tačítkem občas nejde zapnout. Pomůže až reset MDA 2. Dříve jsme používali drátový HOLUX a k naposté spokojenosti bez chyb. Hold BT technologie má své mouchy.

Co se týče umístění GPS BT ve vozidle. Od společnosti Sunnysoft jsme zakoupili GPS BT, mapy a také lepicí magnet na přístrojovou desku. K magnetu je i malý plíšek, který se dá přilepit na GPS BT ze spodu. Zatím nevyužíváme přídavnou anténu na střechu.

Také jsme zjistili, že když necháme GPS BT zapnutý a zavřeme ho přihrádky ve vozidle velice rychleji se vybíjí.

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.4.2004 15:14
[QUOTE="Luděk Wachtl"]
Větší problém vidím ten, že je třeba před každým opuštěním vozidla bez GPS BT v progamu Pocket KiM vypnout manuálně COM 4.
[/QUOTE]

Stejný problém. SoftReset to ale vyřeší :D
lout_ce4you (118)|5.4.2004 17:05
jestli nekdo chcete poradit tak pouzivejte destinator 3 je to soft jako tomtom a je vnem ceska republika !!!j
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.4.2004 06:07
Po instalaci na novou ROM ( popis zde. ) lze zvolit pouze COM7. Ale i na tomto COMu funguje GPS jak má.:D
Chuck (284)|6.4.2004 08:38
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="Chuck"]..Je tu někdo kdo používá tuhle kombinaci? GPS NaviLock a MDA2 + Oziexplorer? Pokud ano poradí mi jak explorer nastavit aby chodila GPSka? ..[/QUOTE]

Přesně tuhle kombinaci používám a zcela bez problémů. Jen místo MDA2 mám DATAPHONE2 a ten Ozi se jmenuje OziExplorerCE.
Jen je potřeba nejdříve naistalovat program k Bluetoothu ( Odkazy tu již byli několikrát uvedeny) . Nově spárovat ( nejdříve případné stáré spárování smáznout a udělat nové ). A v OziExploreruCE nastavit správný COM ( ten co se dá při spárování) a zaškrtnou volbu číst Data z GPS. V mém případě se jedná o COM4.

PS : Kalibraci map pak provadím na stolním PC s velkým OziExplorerem. [/QUOTE]

Bezva díky za odpověď, mám ale trošičku jiný problémek. Používám v této sestavě PocketKim a bezva. Problém je v tom, že Ozi nemohu rozchodit. Nevím jaký typ GPS tam nastavit a na žádném komu se to nerozběhne. Pocket jede na COM 4 a v pohodě. Druhy GPS to nabízí tři ale ani jeden nemám tak nevím co nastavit.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.4.2004 09:04
Moje nastavení :

File -> Configuration->NMEA( GPS )
Communication port : COM7:BT-GPS-004717 on COM7
Baud 38400
Sektence GPRMO
WGS 84

Před tím jsem měl to COM4, ale to nastavení bylo úplně stejné ( jen místo COM7 byla COM4 )
A mám naistalován program "Pocket Bluetooth Tools".
Chuck (284)|6.4.2004 09:09
[QUOTE="JirkaP."]Moje nastavení :

File -> Configuration->NMEA( GPS )
Communication port : COM7:BT-GPS-004717 on COM7
Baud 38400
Sektence GPRMO
WGS 84

A mám naistalován program "Pocket Bluetooth Tools".
[/QUOTE]

Díky zkusím t ovečer doma snad to buede OK. :o))
Dám vědět jak to dopadlo. Ještě k té nové ROMCE...vůbec tomu nehovím ale rád bych vymakal nějakou svojí konfiguraci. Dá se to poradit takhle na dálku? A co ta stará verze? Je možné si jí zazálohovat aby se případně dala vrátit do původního stavu?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|13.4.2004 14:39
Dobrý den,
Přes tento víkend jsem přišel na to, že je potřeba po připojení externí antény provést zapnutí a vypnutí. Teprve potom funguje externí anténa jak mám. V případě, že připojíte externí anténu do již zapnuté GPS a neprovedete vypnutí, zapnutí nebude GPS správně fungovat. O tomto není v anglickém manuálu nic napsáno, a český manuál nebyl žádný.

Toto zjištění mi dnes SZ potvrdil i Luděk Wachtl ( dík ).
ipf (2136)|14.4.2004 07:39
[QUOTE="Pavel Koza"]S presnosti jsem v kombinaci iPAQ + CF GPS Transplant + Pocket Kim nemel absolutne zadny problem, i na te nejmensi krizovatce jsem jasne videl, ze ktere silnice jedu a kam jet chci.
:cool:[/QUOTE]


Mám kombinaci BT NAVILOCK + MDAII. PocketKIM jsem zkoušel na Vysočině a musel jsem se vrátit k TOMTOM ROUTE PLANER, protože mi Pocket KIM hlásil odbočku vždycky tak 50-100 metrů za (TOMTOM ROUTE PLANER zvuk nemá, ale šipka ukazovala naprosto přesně). Problém nastal, pokud měla vesnice 2 výjezdy, zpravidla jsem až po pár stech metrech zjistil, že jedu po špatné silnici a musel se vracet. GPSkou to nebude, stejný problém jsem měl s kombinací MDAI + GPS HOLUX.
Nechápu, jak může někdo nemít ten cca 100 metrový rozdíl a já ho mám :mad: Kdybych jezdil F1, tak pochopím, že než se PocketKIM probere, jsem už jinde, ale jezdím v pohodě a P-K má času dost :)
Pavel Koza (4761)|14.4.2004 17:16
To je divne. Jakou jste pouzival rychlost serioveho portu? Ja mel tusim 4800, a fungovalo to naprosto suprove. Dokonce i kdyz jsem se snazil dostat z nejake vesnice, kde z maleho namesti vedlo asi 8 cest, tak jsem se trefil hned napoprve - jenom jsem maximalne zvetsil mapu a bylo to... Ovsem ja pouzival CF GPS receiver.

Je mozne, ze s tim ma co delat ten prenos dat pres BT (nejake zpozdeni, ale jen hadam), ale kolega pouziva BT Navilock s iPAQem h3970 a nema s tim nejmensi problem.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.4.2004 21:27
Používám rychlost 38400 Baud ve spojení GPS NaviLock a Dataphone2 zcela bez problémů.
dyndy (159)|28.7.2004 12:06
Prosím nemáte někdo zkušenost s instalaci programu Destinator 3 ? Program nainstaluji a když chci mapu,tak ji nemám kam umístit. V nabídce na umístění mám sice hlavní pamět a Storage Card, ale to je vlastně jen Storage a ta je na umístění mnoha MB map malá. Zkusil sem i hard reset a nic. Tom Tom Navigator 3 mě chodí bez problémů.Dík.
Šeba_oldd (1184)|28.7.2004 13:22
[QUOTE]Prosím nemáte někdo zkušenost s instalaci programu Destinator 3 ? Program nainstaluji a když chci mapu,tak ji nemám kam umístit. V nabídce na umístění mám sice hlavní pamět a Storage Card, ale to je vlastně jen Storage a ta je na umístění mnoha MB map malá. Zkusil sem i hard reset a nic. Tom Tom Navigator 3 mě chodí bez problémů.Dík.[/QUOTE]
Ten samý problém a zůstal nevyřešen.Jinak u více programá se mi stalo, že storge card není k nalezení - je nějaké řešení?
POCKET KIM
IPF - řešíl jsem to tak,že jsem v menu - nástroje-nastavení -navigace zvětšil vzdálenosti kdy upozornit na odbočení.
Jinak ještě vyzkouším tu přenosovou rychlost ,ale na stránkách Tranis doporučují 4 800????
dyndy (159)|28.7.2004 18:15
Seba napsal:
[QUOTE]Ten samý problém a zůstal nevyřešen.Jinak u více programá se mi stalo, že storge card není k nalezení - je nějaké řešení?[/QUOTE]

Nezkoušel jsi přejmenovat Storage? Myslím, že na to byl nějaký prg. Mě se do toho nechce, mám Destinator pouze na zkušení a bez czech mapy. Spokojil sem se s TomTomem.
pelopones (95)|28.7.2004 21:55
Taky jsem se s tím trápil a jsou dva způsoby řešení :

1.) Jestliže je tebou vybraná mapa tak velká, že se vejde do paměti přístroje, tak ji tam nainstaluj, pak si na kartě vytvoř adresář Paradigm a do něho přesuň adresář s mapou.

2.) Jestliže je mapa příliš velká, nebo si chceš z velké mapy jen něco vystřihnout ( nejčastěji asi ČR), tak to instalačním softem (nebo jeho vystřihávací částí) ulož na HD velkého PC a pak to na kartu výše uvedeným způsobem překopíruj.

POZOR : na PPC se Destinator neinstaluje do Program Files, a le do adresáře Paradigm.

Pro příklad jak vypadá Destinator s ČR na SD kartě :
\Storage Card\Paradigm\ALPS1\ uvnitř je 10 souborů.

Jinak hodnocení Destinatoru jsem psal již na více místech, takže viz fce.Hledej ,zkráceně je mapa ČR s podrobností asi jako Major Roads of Europe od TT 3, ovšem s výjimkou Prahy, kde je Destionator o hodně podrobnější než TT a jen o kousek horší než Pocket KIM.
Šeba_oldd (1184)|29.7.2004 12:45
Díky - potěšili jste mne.
Butch_ce4you (73)|29.7.2004 15:16
Dá se někde stáhnout demo k tomu Destinatoru ?
Koukal jsem že to stojí 300 babek :-(

Co by jste doporučili pro člověka,který jezdí hlavně ČR a Praha ?