Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Data

andrija (7)|31.3.2004 20:18
Mám dotaz na velikosti stažených dat. Jelikož platím u předplacené GO karty přenesené KB, je mi jasné kolik platím za GPRS. Poradí mi někdo ale ohledně hlasové komunikace přes internet (MSN messenger). Jedná se mi o to zda volání ze zahraničí (s použitím SIM místního operátora)přes messenger, PDA - PC, nevyjde levněji než klasický telefonní hovor. Jak se u těchto hovorů počítají kb? Předem díky za každou odpověď.
Pavel Koza (4761)|1.4.2004 14:51
Pokud komunikujete pres GPRS (tedy datove, je jednoojestli pres Messengera), tak platite prenesena data. Objem techto dat by nemel byt ovlivnen tim, kam se snazite pripojit, takze je uplne jedno, jestli pres MSN volate do vedlejsiho kanclu, nebo do Australie. Ale jak velke datove toky MSN generuje nevim, to musite vyzkouset.
skromny (84)|1.4.2004 15:48
a ake ma MSN Messenger minimalne poziadavky na prenos hlasu??? pri GPRS byva upload maximalne dva timesloty... je to dost??? Nevraviac o odozve ktora sa muoze blizit k sekunde...
Pavel Koza (4761)|1.4.2004 17:51
Pro prenos hlasu a dokonce i obrazu ma Microsoft jeden vyzkumny projekt jmenem Microsoft Portrait. Muzete zkusit:)