Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

displej 640x480

MartinPetr (11)|6.9.2007 15:05
Zdravím

Chtěl bych si koupit nějaké PDA s displejem o rozlišení 640x480. Budu ho mít hlavně na prohlížení fotek z digitálního fotoaparátu, prohlížení www a na sledování filmů, GPS navigace by se také hodila.

Poraďte mi prosím, jaký model. Uvažoval jsem o Fujitsu Siemens Pocket LOOX N560 GPS BT WLAN, ale pak jsem se dozvěděl, že Fujitsu končí s výrobou :? Co by se dalo vzít jako náhrada ?
Zdenek Malinsky (9781)|6.9.2007 16:35
...to snad nevadi, ze konci-zaruka a servis bude. Stejny pripad jako Dell Axim X51v.
Jinak lze uz asi jen doporucit Athenu nebo ocekavany HP s 4" displejem. (nebo sehnat hx4700)
Ivo Pokorný (400)|6.9.2007 16:38
Jedno hx4700 je porad v bazaru... se slusnou vybavou. ;)
MartinPetr (11)|6.9.2007 18:22
Ten očekávaný Hp s 4" displejem nezní špatně :yes: :) Nevíš náhodou jaký to bude model ?

Add. Fujitsu. Já vim, že to nevadí, ale budu to kupovat na asi kolem Vánoc, tak aby ještě byli na skladech, začal jsem se zajímat předem, a pořád vybírám.

Jinak, co si myslíte, je ten displej 640x480 dobrá volba (je vidět rozdíl v kvalitě oproti klasice 240x320) ? Bude to moje teprve druhé PDA (momentálně mám archivní Palm-Siue-Pc Compaq Aero :D )
EfineSS (77)|6.9.2007 20:20
Rozliseni nedela kvalitu displeje.. ;) Vetsi rozliseni prinasi vetsi naroky na hardware PPC, na druhou stranu poskytuje mnohem vice prostoru k zobrazovani..
Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2007 09:49
Pokud budeš kupovat až kolem Vánoc, tak zatím monitoruj situaci, možná se ještě něco objeví, stejně jako vánoční akce a slevy.

Toho, že by Loox už nebyl se nebojím. Dokonce by se možná ještě dal sehnat předchozí model (718/720), stejně jako si stále můžeš koupit Dell Axim X51v, i když Dell oznámil konec s PDA (tam máš navíc možno přikoupit rok záruky navíc, stejně jako Complete Care) či bazarově třeba hx 4700 (jak píše kolega výše).

VGA má proti QVGA 4x více zobraz.bodů - má tedy větší nároky na hw, ale především na spotřebu energie, s čímž je třeba počítat (nikoli obávat). Chceš-li to na prohlížení fotek (větší priorita), tak bych asi QVGA nedoporučil. A pokud chceš větší displej, tak asi HTC Advantage - o větším platně nevím.


Nic ti snad nebrání zajít do nějakého obchodu a nechat si ukázat a porovnat nebo zajít na nějaký náš sraz - 31. pražský je už příští sobotu, tj. 15. 9. :yes:
MartinPetr (11)|7.9.2007 11:37
Ještě by mě zajímalo, jestli bych si měl koupit jen čisté PDA nebo shánět PDA s komunikátorem ?
Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2007 11:44
Komunikátor=PDA s integrovaným GSM modulem

To musíš vědět sám, nikdo to za tebe nerozhodne. Záleží na tobě, čemu dáváš přednost, jaké máš priority.
MartinPetr (11)|7.9.2007 11:49
To jo, ale spíš jsem myslel z hlediska funkčnosti, jestli je lepší mít to v jednom.
Vlastislav Šťastný (275)|7.9.2007 12:56
Není to lepší. Z klasickýho telefonu si zavoláš líp než z jakéhokoliv komunikátoru. A je tu možnost průběžné inovace buď telefonu nebo PDA.
Vše v jednom je kompromis a jako takový vždy přináší určité ústupky a omezení. Hlavní rozdíl vidím ve velikosti displeje a možnosti rozšíření paměťového prostor. Mít dvě šachty na CF a SDHC karty je ta nejlepší varianta. Nejvíce kapacity za nejméně peněz.
vario (441)|7.9.2007 14:49
tak jen aby to bylo vyrovnanější, je to lepší, nemusiš tahat dva přístroje, přičemž z komunikátoru si zavoláš úplně stejně jako z mobilu, a komunikátor s GPS-kou už vůbec nemá chybu:))
Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2007 15:03
Jak jsem psal, každému vyhovuje něco jiného. Já jsem se toho řešení 2v1 obával, ale je to v pohodě. Na některé věci přijdeš až po čase užívání. Třeba, že ta druhá možnost by byla bývala lepší. ;)
Na toto téma, tedy zda PDA a mobil nebo komunikátor je tu celkem dost příspěvků, mnohdy dosti flame. Stačí si jen vyhledat, ale jak stále opakuji, není nad osobní zkušensost. Chce si to především ujasnit, co chceš.

OT
Teď mám smartfoun, komunikátor, klasický PDA - k tomu noťas, mraky kabelů. A to nemám nikde USB host, to by bylo ještě horší, to bych si musel koupit stěhovák.:D
MartinPetr (11)|7.9.2007 18:47
Děkuji vám za cenné rady. Snad si vyberu dobře a budu spokojený. :)
Docent (1234)|20.3.2008 01:06
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] i když Dell oznámil konec s PDA [/QUOTE]
Tak Dell prý si to nakonec rozmyslel, takže třeba se ještě naučí telefonovat a budeš zas měnit zařízení ;) .
Honza-R (34)|20.3.2008 08:31
- Moje jediná skromná rada co se týká rozlišení. Na prohlížení filmů a fotek doporučuji jedině PDA s rozlišením 640 x 480.
- Jestli mít 2 v 1 přístroji je na uváženou. Vybírat podle toho, kam všude je potřeba přístroj za cca 15 000,- nosit s ohledem na jeho plné využití, možnost poškození, atd. Ale mít to všechno v jedné mašině je určitě lákavé.