Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kam sa podela stratena lokalizace

Pedro021 (21)|5.9.2007 22:41
Dobry den mozno by ste mi vedeli poradit zrejme sa mi podarilo odinstalovat cesku lokalizaciu od firmy Sunnysoft. Totiz pri synchronizacii mojej A701 doslo k nestastnemu kliku na vedlajsie tlacitko a ciastocne sa stratila. Mam tak teraz polku systemu v CJ a polku v anglictine.

Nedalo by sa to niejak vratit spat na CJ???
PS: CD s cestinou sem nedostal
BGenJackONeill (139)|5.9.2007 22:47
No, určitě Hard Resetem, ale přijdeš o všechna data na ROMce. Postup je zde na foru mockrát, třeba zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=18834
quick100 (38)|7.9.2007 19:10
To BGenJackONeill
Nez zacnes poskytovat rady tykajici se HW resetu, mel by jsi se zeptat na verzi Mia A710... Pokud totiz jde o starsi verzi, HW resetem odstranis cestinu uplne a potom bych chtel videt jaka by ti dotycny nestastnik dal jmena... :D

HW reset se da pouzit pouze u novejsich verzi A701, ktera se prodava bez lokalizacniho CD (Tato verze je mimojine vybavena i IR portem)

Pro obnovu lokalizace u starsi verze, je treba pouzit zminene lokalizacni CD Sunnysoftu.
Dark_Mike (49)|7.9.2007 19:11
[QUOTE="quick100"]
(Tato verze je mimojine vybavena i IR portem)

[/QUOTE]

Není. Jenom některé.
quick100 (38)|7.9.2007 19:17
To jsem netusil, clovek se stale uci ze??
Docela by mne zajimalo, jak od sebe rozlisit A701 s a bez IR portu...

Serie? cast vyrobniho cisla? datum prodeje?
Dark_Mike (49)|7.9.2007 19:21
No je to hon na duchy, prostě si sebou musíš vzít digitální foták a dívat se na mio skrz jeho displej a hledat jestli to někde bliká :D
quick100 (38)|7.9.2007 19:26
Presne tohle jsem radil na produktovem foru k (Mio A701) na jednom internetovem obchode. Dostal jsem se do hadky o IR port. V recenzi bylo psano, ze Moi IR ma, ja psal ze moje ho nema. Doslo to tak daleko, ze jsem Mio rozebral, nafotil ony casti, kde mel byt IR port a poslal snimky na forum... Hned byl klid. Jen mi jde o to, jak to jde poznat bez nejakych pomucek, aby clovek vedel co vubec kupuje. Pokud totiz vyrobce pred zakazniky zatlouka IR port, nezatlouka jeste neco jineho?? :D
Dark_Mike (49)|7.9.2007 19:30
Jojo třeba tam někde ještě bude schovaná vysouvací klávesnice :D
quick100 (38)|7.9.2007 19:46
a taky projektor, 8GB pameti a prepinac na zvyseni vykonu procesoru na "ultra super" vykon... :-D
BGenJackONeill (139)|7.9.2007 23:11
[QUOTE="quick100"]To BGenJackONeill
Nez zacnes poskytovat rady tykajici se HW resetu, mel by jsi se zeptat na verzi Mia A710... Pokud totiz jde o starsi verzi, HW resetem odstranis cestinu uplne a potom bych chtel videt jaka by ti dotycny nestastnik dal jmena... :D

HW reset se da pouzit pouze u novejsich verzi A701, ktera se prodava bez lokalizacniho CD (Tato verze je mimojine vybavena i IR portem)

Pro obnovu lokalizace u starsi verze, je treba pouzit zminene lokalizacni CD Sunnysoftu.
[/QUOTE]

No, když má v podpisu R64, což je dle stanoviska dodavatele mia do ČR R65 s integrovanou češtinou, tak se ptát nemusím. Taky mám něco načteno. Než ty začneš radit že má někdo radit at se zeptá na verzi, nehdříve si příspěvek celý pročti. A taky by mě zajímalo, má teda nějaká a701 irda? Všude jsem našel že nemá. Podle toho co píšeš jako 1., tak to vypadá že má, podle toho druhého (nafotil jsem kde měl být irda a hned bylo ticho) zase vypadá že nemá.
iron side (253)|8.9.2007 00:39
ja mam verzi s integrovanou cestinou,romku pro vychodni evropu 64 a ir port fakt nemam:O :O
Pedro021 (21)|8.9.2007 09:12
Ta rada mi nakoniec pomohla a pri HW resete sa mi znova objavila cestina.
Mam verziu ramky R64 pre nasu europu. Slapeto dobre ale netusil som ze je integrovana ta cestina takze dakujem za pomoc vas vsetkych.

S pozdravom Peter
quick100 (38)|8.9.2007 09:16
K tomu IR portu,nasel jsem ten clanek (recenzi na kterou jsem reagoval).

K verzi ROM pokud je R64 pocestena R65, tak mi neni zcela jasne cislovani jednotlivych verzi. A701 mam opravdu od zacatku jeho prodeje u nas a uz jsem projel vsechny "sehnatelne" ROM, vcetne neoficialnich, vcetne cisla R64... Co maslite, byla v ni cestna?? Pokud vyrobce uvadi do prodeje Verzi R64 CZ, pak se (podle mne - bez ohledu na to, co tvrdi dodavatel, protoze ten nema o tom co prodava ani paru - viz zalezitost s IR) jedna o Sunnysoftem pocestenou R64 a ne R65. Mozna bych si vzpomel na nejake rozdily mezi nimi. Podle mne je jen jediny, kdo muze do teto situace vnest svetlo a rozhodne to neni dodavatel, ale firma Sunnysoft. Predpokladam ze budou dobre vedet, za jakou praci dostali zaplaceno... :D
iron side (253)|8.9.2007 09:23
me prvni Mio jsem kupoval v listopadu 2006,cestina byla na cd od sunnysoftu.Druhe Mio jsem si koupil v kvetnu 07 a uz byla integrovana v Miu,ale zase chybelo cd.
ir port ani u jednoho nebyl:oops:
quick100 (38)|8.9.2007 09:26
Mozna by bylo dobre zjistit, odkdy se cestina integruje. Pokud sem prispeje vice lidi se svymi daty porizeni, k necemu se dopracujeme... :)
BGenJackONeill (139)|8.9.2007 09:48
Mě bylo napsáno, že R64 je v podstatě R65 s integrovanou češtinou, a že z tohoto důvodu ji nelze přeflashovat na R65.
iron side (253)|8.9.2007 09:53
to je tim,ze rom65 ma starsi datum vydani,z rom 65 na 64 to jde uplne normalne.Sam jsem to zkousel:yes:
rozdily mezi rom uz se tu probiraly-v podstate rom65 ma navic program tmc seting a nabidku jinych operatoru gprs nastaveni,ale cz tam taky neni.
Dark_Mike (49)|8.9.2007 10:03
Já si pořizoval mio cca měsíc zpátky, má integrovanou češtionu, romku 64 a infraport není...
quick100 (38)|8.9.2007 10:17
Jsi si jist??
Zkus si prosim precist recenzi a reakce na ni z odkazu, ktery jsem psal vyse.
Jde o to, ze IR port nema nikdy viditelne okenko a zrejme je standardne vypnut... :(
Pokud IR opravdu nemas, tak to znamena, ze se stale prodava soucasne nekolik HW revizi bez viditelneho, nebo pred nakupem zjistitelneho rozliseni. To je pak ale fakt sila!!
Olaf23 (20)|8.9.2007 10:41
Já jsem koupil MIO v březnu 2007, čeština na přiloženém CD, ROM R64.
Infraport nemá (koukal jsem se do návodu, a tam na straně 6-20, na začátku kapitoly 6.10 je poznámka "...nepodporuje COM a infračervený port..."
a ani mi to nevadí :-)
quick100 (38)|8.9.2007 10:49
V navodu to maji asi napsano vsichni, na to bych nehledel, chce to zkusit... Kde a jak najit IR port je popsano v reakcich na recenzi, kterou jsem nalinkoval vyse...
Olaf23 (20)|8.9.2007 11:16
pochopitelně jsem zkoušel, a nic
Dark_Mike (49)|8.9.2007 14:09
Jasně že sem si jist, snad ještě nejsem tak blbej abych neuměl zjistit infraport :)
iron side (253)|8.9.2007 20:40
clovece,jsi si opravdu jist,ze tam mas infraport?
A jak ho zapinas?
To jako v menu mas -zapnout infra?
Ja si myslim,ze se trochu pletes.Posli nam foto jak ti infra zari,protoze to nikdo koho znam nevidel.
:D
quick100 (38)|8.9.2007 22:32
To IronSide
Precti si recenzi v mem odkazu, hlavne pak cast reakci s nazvem infraport. Tam se dozvis vse okolo A701 a infraportu.
Taky neznam nikoho kdo tam ma IR port osobne, ale je tam reakce od nekolika lidi, kteri jej maji a udajne denne pouzivaji.
Jinak IR port se zapina stejnym zpusobem, jako na jinych PDA. V nastaveni pod polozkou "Pripojeni" pod ikonou "Prenest" zaskrtnout "Prijmout vsechny prichozi prenosy". Tato volba se mj pouziva i pro BT. Pak zkus odeslat nejaky soubor na IR port. Potom by na display digitaku mely byt videt signaly IR potu, ktery by se mel nachazet pod napisem GPS, vedle anteny navrchu pristroje. Pokud nic neuvidis, IR nemas. Pokud uvidis drobne kratke zablesky, muzes si gratulovat, mas verzi s IR portem...
iron side (253)|8.9.2007 23:52
tak jsem si to precetl,cetl jsem i prispevky-muj nazor je,ze je to pekna kachna.
Mam dojem,ze autor clanku zamenil zavadejici ikonku v miu,ktera vypada jako ikonka infra portu,ale je to bluetooth,za ten infrak.A jestli sparoval ,tak jedine pomoci bluetooth.
Kazdy z nas zna ty radoby komentare,neco si precte,osaha 5 min a uz pise dlouhe recenze.A asi to bylo i v tomto pripade.Zrejme vychazel i z toho,ze infra je tak trochu standart.
Dokud nebude zverejnena fotka zariciho infraportu,ktera by uz urcite kolovala,kdyby tomu tak bylo,neuverim.Ne a ne:D a ne:D a ne:D
quick100 (38)|9.9.2007 00:03
Neslo mi o to, co napsal autor clanku, ale v reakcich se ozyvaji uzivatele, kteri IR pouzivaji. Mozna by nebylo marne zalozit nove tema, ktere by se tykalo jen IR na A701 a pockat si na dalsi uzivatele a jejich nazory... Mozna bysme se dockali i fotografii.... :)
iron side (253)|9.9.2007 00:07
ty jsi taky pekny nocni ptace:O
quick100 (38)|9.9.2007 00:12
Co nadelas, vyspim se v hrobe... :)
Dark_Mike (49)|9.9.2007 00:36
Stejně byste ty irda porty použili maximálně tak 3x za život, tak nechápu proč všichni tak moc brečej že je nemaj :D
quick100 (38)|9.9.2007 00:44
Porad jak jinak synchronizovat, kdyz nemas BT v PC a nechces prasit baterii, jak chces posilat vizitky na mobily bez BT, presouvat soubory atd...
Vim ze IR je ponekud zastarala zalezitost, ale myslim si, ze je a bude stale vyuzitelnejsi nez kompikace s BT... Namirim a jedu, zadna hesla, zadne parovani, zadne nebezpeci zneuziti... Proste se stale najdou lide, kterym IR v Miu chybi... :)