Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio A701 a internet přes PC - návod

eqwo (8)|5.9.2007 17:56
Nedávno jsem se trápil s tímto problémem a dohledat o tomto informace mi zabralo dost času, tak jsem obětoval času ještě jednou tolik a pokusil se, pro ušetření času ostatním, sepsat postup jak na to (implicitně pro ActiveSync 4.2 EN)...

Internet přes USB:
-----------------------

-spustit instalaci ActiveSync z přiloženého CD a postupovat podle pokynů...
-připojit Mio USB kabelem k PC a nechat dokončit inicializaci...

-v programu ve File -> Connection Settings stačí mít zatrhnuto "Allow USB..." a v položce "This computer is connected to:" nastaveno "Automatic" nebo "The Internet"

-pokud by se nepodařilo spojení navázat, tak buď znovu odpojit a připojit Mio nebo při rozpoznávání PDA (po automatické akci programu nebo po zmáčknutí "Connect..." v "Connection Settings") spustit v Miu také program ActiveSync

-pro zamezení zobrazování chybové hlášky, že se nelze z Mia připojit na internet je nutné v registrech (Start -> Spustit -> regedit) na adrese [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services] vytvořit dword hodnotu s názvem "AllowLSP"

Internet přes BlueTooth:
------------------------------

-spustit v PC program ActiveSync a v "Connection Settings" povolit připojování na port a zadat jeden z prvních portů (ten správný se zřejmě liší PC od PC a BT od BT) - u mě je to COM7 (při COM6 se mi zobrazuje na výběr jen Serial Port)

-v Miu v Nastavení -> Připojení -> Bluetooth -> Zařízení - nastavit "Nové partnerství"... po nalezení zadat na obou zařízeních stejný PIN (který už později nebude vyžadován) ...v následující tabulce služeb zařízení musí být k zaškrtnutí volba "ActiveSync", tu vybrat a uložit, BT spojení už je nyní funkční... (při potížích zkusit vybrat jiný port a případně nechat vyhledat port automaticky pomocí tlačítka "Connect..." + zároveň pokaždé aktualizovat v Miu tabulku služeb nabízených PC)

-pro následné připojení stačí v Miu spustit program ActiveSync a v nabídce vybrat "Připojení pomocí Bluetooth"


A o tom samém a možná pro někoho srozumiltelněji se píše i na mobilmanii: ...USB ...BlueTooth
Glass (24)|5.9.2007 18:12
Ahoj,
At dam jakykoliv port nikde mi to nenabizi ActiveSync, jen Serial port.
Co s tim?
eqwo (8)|5.9.2007 18:12
Opravdu to chce postupovat podle toho / těch návodů a musíš se k tomu dopracovat... třeba si něco přehlídnul...
Glass (24)|5.9.2007 18:17
Ja uz na to byl kratkej, tak se k mymu pc pripojil kamos, co se zivy IT a po hodine to vzdal :( Anglicky sice jen koukam, navic mam mio v cestine, ale myslim, ze jsem navod pochopil dobre :) Fnuk
eqwo (8)|5.9.2007 18:27
Předpokládám, že ho máš chvilku, tak jako já... takže máme to samý zařízení s tím samým ActiveSync a ve stejný mateřštině a já jsem před napsáním toho vejš, ten postup zkoušel se všema možnýma obměnama několikrát a při postupu krok po kroku podle těch řádků to musí jít :cool: ...napadá mě, že třeba po změně portu (mě to vždy šlo jen s COM7) neauktualizuješt tu tabulku služeb v Miu :?: samozřejmě je třeba taky zkusit všechno nastavený v BT v Miu vymazat a začít od podlahy znovu... ;)
Glass (24)|5.9.2007 18:48
Zacal jsem zkouset vsechny porty a zkoncil jsem na COM4... najednou se objevilo Activesync a uz to jde. :)
A mio mam 14 dni :)
eqwo (8)|5.9.2007 18:59
Tak to mám radost, že to k něčemu bylo :) ...návod jsem poupravil - já myslel, že je to ve všech PC s těma COM totožný :oops: ...a s dobou jsem se taky trefil - já ho mám asi 10 dní ;)
Glass (24)|6.9.2007 11:51
Nevim, jestli je to pameti nebo BT. Nektere stranky mi to neotvira a hlasi, ze nejsem pripojenej. Pichnu se na kabel a je to OK :?
eqwo (8)|6.9.2007 17:57
To by mohlo být vzdáleností od PC :?: ...i když mě to samý dělá, ale možná už ne, zase přes USB ...ale po řešení jsem nepátral - přes BT je to v nejlepším pořádku
DJ.Kingpin (7)|6.9.2007 19:52
Tak konečně návod, podle kterého jsem se připojil! Dík
Venton_ce4you (9)|9.9.2007 20:33
Tak synchronizace se mi podařila navázat bohužel se nenačítaj stránky v prohlížeči
stále mi to píše "spojení nelze navázat...spojení bylo přerušeno" přitom ActiveSync je aktivní
v PDA v nastavení Bluetooth - COM porty mam nastaveno příchozí port(COM0)
a odchozí port(COM8) nic jinýho tam totiž ani nejde nastavit

jesti náhodou někdo měl podobnej problem a vyřešil ho pleas o nápovědu
už se stim morduju 3hodiny a nic...
Fosgen (30)|9.9.2007 20:56
Nevím co chceš připojit,jestli MIO přes počítač,nebo počítač přes MIO.Já jsem akorát rozchodil internet v MIU.Podívej se tady https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16745&dd=0&fi=10.Tam je to popsané.
Venton_ce4you (9)|10.9.2007 20:19
díky za nasměrování...už můžu brouzdat po netu přez PDA spojení Bluetooth
pomohlo přidání tohoto klíče do registu v PC
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000
eqwo (8)|10.9.2007 22:45
[QUOTE="Venton"]díky za nasměrování...už můžu brouzdat po netu přez PDA spojení Bluetooth
pomohlo přidání tohoto klíče do registu v PC
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000
[/QUOTE]

Hele promiň, ale nejsi ty jetel ? Tohleto je napsaný i v prvním postu... stačí jenom spojovat písmenka v slova a ty zase ve věty a bylo by po problému hned... :sarcastic:

...a navíc jsou tam úplně dole ještě další dva odkazy, ketrý by ti s tim tvým probémem pomohly taktéž... a já bláhovej si myslel, že jsem to popsal tak, aby to pochopil každej, chjo... (nemoh jsem si prostě odpustit reakci, protože jsem fakt zakroutil hlavou, když jsem zjistil, co že ti to pomohlo vyřešit)
Fosgen (30)|11.9.2007 17:35
Je to jedno jak to udělal.Hlavně,že mu to jede.Nikdo učený z nebe nespad.Před rokem byli z toho všichni taky vedle sebe.Společnýma silama se nakonec zvládlo všechno.
eqwo (8)|11.9.2007 23:08
Samozřejmě že je to jedno, jak se k tomu dopídil... výsledek je stejnej... ale rozdíl je strávit tím 5 nebo 10 hodin a to jsem tím příspěvkem právě chtěl vymýtit... ale je to jen jeho boj, stačí opravdu jen číst...

Co ale vůbec nechápu a už jsem po tom marně pátral... proč se pro rozběhání internetu musí vytvářet nějaká hodnota v registrech a ještě s nulovou hodnotou :?: ...vždyť od programu ve verzi 4.2 už bych čekal minimum či žádný chyby, hlavně ne takovoudle blbost... podpora od výrobce programu taky zřejmě žádná (nevím tedy o ničem) - čekal bych přece jenom v kabici nejakej papír nebo na CD readme, co že se mi to může vyskytnout za chybu a jak to řešit... a ne si to muset sám dohledávat kdesi na netu :sarcastic: (jestli se nepletu, tak už se s tim za x měsíců prodeje, a asi nejenom Mia, praly tuny lidí) ...jestli někdo víte podrobnosti (proč zrovna tahle hodnota atd.), tak sem s nimi :)
Vilma (154)|30.9.2007 16:19
Ja zase rozchodil na MIO internet GPRS TWIST SURF+,připojovat se doma přes PC mi připadá silně nepraktické.Ale taky mi to trvalo,T-mobile stránky absolutně nepřehledny,operátor mi řekl,že určitě potřebuji Web;nwalk nebo Opera mini.Zjistil jsem,že ne a stačí nastavit jen 3 věci v Miu a maká to i s explorerem.A to jsem mluvil s operatorem 2x a říkal jim,že nemám telefon,ale pda s widlema.
geralt666 (5)|2.10.2007 22:55
super navod ale zaujimalo by ma ako si prisiel na ten reg edit , teda presnejsie na tu upravu v nom ;)

PS: naj naj naj navod som sa s tym trapil cely mesiac XD
eqwo (8)|3.10.2007 14:49
Díky za pochvalu :D ...proč se musí vytvářet zrovna tahle hodnota v tom registru taky sám nevím, já to jenom dohledal kdesi na netu a napsal sem :cool:
gashtan (18)|19.10.2007 10:51
zdravim vsetkych
mam taky problem...Spojazdnil som inet cez USB aj cez BT, potom som ale na mesiac skusil GPRS cez orange. Zial nesplnalo to moje predstavy, tak som ho aj zrusil. Po zmazani uctu na GPRS v connection som sa dostal k neprijemnemu zazitku.
Veci co sa pripajaju na net nie cez prehliadac (napr. pocasie, ephemer filaes,...) sa nepripoja cez activesync ani cez BT. Ale ide mi prehliadac na net.
Akoby niekde bolo nastavene ze pripajanie na net je cez GPRS stale, ktore uz ale aktivne nie je. Vie niekto pomoct, poradit?
este jedna vec...skusal som Start/settings/Connection/Connections/Advanced/Select Networks
a tam je volba pre "Program that automatically connect to the internet should connect using:
a tam neviem nastavit nic ako activesync...aj ked dam nove vytvorenie pripojenia a chcem nastavit napr. BT tak to neakceptuje, najde PC, najde aj activesync, ale ked dam potvrdit, hodi ma zas na zaciatok a nie je tam to nove pripojenie.
Neviem ci som to jasne napisal, ale dost ma to stve...dakujem vorped za kazdu radu.
gashtan (18)|20.10.2007 23:47
nikto nevie poradit? ani nazorom prispiet?
tak uz ostava asi jedine tvrdy reset a odznova vsetko...hadam pomoze
Daweus (73)|21.10.2007 11:25
jaký koupit bluetooth miu a701 na net?Uvažuju o http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34199
zdepa (2)|29.2.2008 14:12
Zdravím. Mám dotaz. Spojení ActiveSync přes Bluetooth mi na PC (WinXP SP2) funguje pouze v režimu administrator. Pro běžnou práci na PC však z pochopitelných důvodů využívám režim omezeného uživatele, a tam se mi už to spojení (při jinak stejném nastavení ActiveSync i ovládacího programu Bluetooth - BlueSoleil jako v administratorovi) vytvořit nedaří. Při hledání Bluetooth zařízení mi to v PDA najde pouze samotné PC, ale už mi to nenabídne službu ActiveSync. Potřeboval bych hlavně využívat internet na PDA. Podle mě bude problém nejspíš někde v ActiveSync, které by asi vyžadovalo administrátorská práva, ale možná i v ovládacím programu Bluetooth, kde mi to při startu píše "Bluetooth Personal Area Network adapter is disabled. Please enable it", což v administratorovi nedělá. Díky za pomoc.
P. S. Prosím nekamenujte mě, pokud se už něco takového tady řešilo... Před vznesením dotazu jsem se to pokoušel to najít, ale nepodařilo se.
zdepa (2)|1.3.2008 15:56
Tak už jsem asi přišel na to, kde bude zakopaný pes. ActiveSync je v pohodě, ale problém je v ovládací aplikaci Bluetooth. Ta není schopna v prostředí omezeného uživatele načíst "Personal Area Networking", zřejmě proto, že nemá přístup k portu COM7. Když jí spustím v režimu administratora, tak je vše OK. Nevěděl by někdo, jak umožnit aplikaci BlueSoleil přístup k portu COM7 v režimu omezeného uživatele?Dík