Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus MyPal A639 - Windows Mobile 6 - samé problémy

_Teddy_ (9)|5.9.2007 10:59
Pred 3-4 mesiacmi som si kupil A639 a zo 2 mesiace som bol spokojny. Potom sa dostavil problem s nefunkcnymi klavesami, A639 putoval do servisu a po 3 tyzdnoch som ho mal naspat. Aj s novou verziou WM6. A nastal problem. Lepsie povedane, tolko problemov ze ani neviem kde zacat:

1. Problem s citanim pamatovej karty - musim ju vzdy vybrat a znova zasunut. Tu vraj pomoze daky registry-tweak, ale neviem ci sa v tom mam hrabat a aky nastroj na to pouzit...

2. v zozname spustenych aplikacii mam akysi "Desktop", ktory tam sice nie je po hard-resete, ale casom sa nahodne objavi aj ked nic nenaintalujem a nespustam. Problem je, ze ked dam "ukoncit vsetky aplikacie", pri pokuse zavriet tento "Desktop" mi pda nadobro stuhne, a musim resetovat. Na porazenie!

3. Synchronizacia s PC trva priserne dlho! Mam posledny ActiveSync a to, co mi pred update na WM6 trvalo 10-15 sekund (napr. zosynchronizovat 1 mail a 1 termin z kalendara) teraz trva 5 az 10 minut! Dost casto sa vobec synchronizacia neukonci, a po pol hodine cakania radsej pda odpojim. Pripadne ActiveSync hodi daku chybu a posle na web Microsoftu. Casto sa mi PDA aj pocas pripojenia k pocitaci z ActiveSync-u "strati", alebo samo odpoji. Nic na PC som nemenil, a novsi ActiveSync nie je...

4. Cez usb sa mi pda prakticky nenabija! Cely den (8-9 hodin) mam pda pripojene cez usb k PC. S predoslou verziou WM2003 to stacilo aby som mal pda stale nabite. To, co sa cez noc pripadne cestou do prace vybilo, to sa stihlo nabit. Teraz sa mi pda cez usb prakticky nenabija! ak mam 60% baterie ked pda pripojim, mam tych istych 60% aj ked ho po 9 hodinach odpojim. Bateria v PDA je 3.7V/1300mAh, usb2 ma specifikaciu 5V/500mA. 3 hodiny by mali stacit na nabitie z 0 na 100%!

5. neustale resety! Aspon raz za den (ale niekedy aj 3-4 krat) vidim oznam "vyskytla sa neosetrena vynimka, pristroj sa restartuje". Toto som u WM2003 za tie 2 mesiace nevidel, a to som tam mal nainstalovane hafo aplikacii (teraz tam nemam prakticky nic okrem systemu, aj tak to stale pada)! Stava sa to nahodne, napriklad ked citam maily, pozeram kalendar, prezeram subory, pocuvam mp3, atd.

Sudruhovia z Asustek-u a Microsoft-u:
ak *toto* ma byt update, tak potom tento pristroj je to posledne, co som si kedy od vas kupil! A aj to uz lutujem...

BTW, akym pravom vlastne sil.cz v ramci zarucnej opravy instaluje bez suhlasu zakaznika WM6? Ja som si kupil predsa zariadenenie s WM2003, a teraz na WM6 mi nektore aplikacie nejdu, dalsie mi padaju, a celkove WM6 stoji za (censored)! Co keby som teraz siel zas reklamovat pristroj, ze je v nom system ktory som si nekupil a nechcem? Museli by mi naspat instalovat WM2003?
yoli (63)|5.9.2007 12:28
Ja som ho už kúpil s WM6 a jedine keď spustím iGo, tak mi karta blbne, stačí ju vybrať a dať späť a už to ide, iné app s kartou namajú problém (nemám upgrade na 4GB ). Pri ActiveSync mi to blblo, ale nastavil som si pripojenie na pomalšie a už to ide O.K. Cez USB sa fakt nenabíja, len pridržiava.
Na Tvojom mieste to reklamujem, lebo dôvody na to sú.
Kruger !!! (26)|6.9.2007 17:38
No, tak co se tyce tlacitek a WM5 a ne WM2003 jak uvadis se skutecne deje. V servise zjistili, ze je to problem softwarovy a ne hardwarovy a proto tam nahrali tebou zmineny WM6. Před tim se menili cele desky a ne prehraval software... Bohuzel pro nas. :? Servisaci si tim setri cas a vyrobci zase naklady :-( Jinak s reklamaci asi neuspejes, jelikoz je to oficialni postup pro opravu pristroje. Kazdopadne, pokud pujdes do reklamace, tak ti preji aby si uspel, ale nejak mi nedochazi co by si chtel reklamovat. Pokud by ti vymenili pristroj, dostal by si sice novy, ale opet s wm6, takze by si opet byl tam kde jsi. Jedine, na co se da cekat je, ze asus vyda novou OPRAVENOU verzi WM6, ktera bude opravena a nerozhodne se jit cestou opravnych patchu. Nedovedu si totiž predstavit,, co by delal novy zakaznik, ktery by nasel listecek, ze si ma upravovat registry atp. Ja jen doufam, ze me nepostihne problem s tlacitky a budu tak moci zustat u WM5. Ale obrazovku jsem jiz menil.
_Teddy_ (9)|7.9.2007 09:21
OK, bolo tam WM5, pomylil som sa. Kazdopadne s WM5 mi pristroj 2 mesiace bez problemov fungoval (ani som nevedel, co je to samovolny restart!), a po tejto "oprave" mam problemy uvedene vyssie. Pritom za 2 mesiace kym som mal WM5 sa ani jeden z nich nevyskytoval!

Sa mozem vykaslat na takuto opravu: kartu ktoru mi predtym cital, teraz musim ako cvicena opica vzdy vytiahnut a zasunut, inak ju nevidi. Restarty mam kazdu chvilu, rovnako ako stuhnutia (potom musim ja resetovat). Synchronizacia hapruje (obcas sa vobec nezosynchronizuje), cez usb sa nenabija. V podstate je z toho teraz nepouzitelny krap, na ktory sa nemozem spolahnut...
Kruger !!! (26)|7.9.2007 13:10
Tak mě tak nějak napadlo, nechces zkusit prehrat ten WM6jeste jednou a sam? Ja nejak v poslední době ztracim v servisy duveru, mam pocit, ze nejak moc zapominaji dat věc do puvodniho stavu. kazdopadne nic tim neztratis (jen data) a muzes tim naopak ziskat ;) Dej pak veder, jestli si tak ucinil, a zdali to pomohlo. ja bych zkusil v první fazi to prehrani. Jinak je doxcela skoda, ze jsem zatím nenasel firmware n predelani z5 na wm5, jinak bych tu 6 sam zkusil.
Kruger !!! (26)|7.9.2007 14:00
Takze mam pro tebe jedno další reseni ASUS jiz vydal nove aktualizace pro firmware v sekci ovladace ve verzi 33 http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz&model=MyPal%20A639 Ma to jen jeden hacek, dostupne jsou ve francoustine, cinstine a anglictine. doporucuji aby si se pravidelne dival dokud nevyjde i ta ceska ;-) Hodne zdaru :-)
yoli (63)|11.9.2007 15:15
A po tom V01.0733.00 upgrade sa všetko z pda vymaže?, či jednotlivé upgrady sú len záplatky a neprejavý sa to ako hard reset?
Ešte otázka, keď si spravým zálohu, dá sa to potom vrátiť?

A639 V01.0733.00 English version
Improved or Fixed Items:
1. Enable Remote Desktop Mobile Function
2. Support SDHC card
3. Fixed problem: SD card can’t be identified after suspend/resume
4. SD build-in driver support IGO
5. Fix problem: if plug-in car charger then there is no GPS signal found.
Kruger !!! (26)|11.9.2007 19:37
Takze studoval jsem to a vypada to na novou instalaci ROMky tzn. ze to lze provest rovnou pres WM5 tudiz neni treba instalovat tu pokazenou verzi WM6. Pokud si zalohujes kontakty a jine polozky nekam jinam lze je pak samozrejme obnovit. Ale asi ti nepomuze komplet zaloha zarizeni jak to umi nektere programy. Jelikoz by se nektere dotcene (chybne) soubory z adresare WINDOWS a i registry mohli objevit zase u te opravene verze ... Jinak pokud to provedes primo, prijdes o data ze zarizeni i z FLASH disku, avsak neprijdes o data na karte ;) Prepisuje to data z cele ROMky
;) Hodne zdaru a doufejme, ze toto je posledni ROMka, ktera se objevi a bude jiz KONECNE bez problemu.

PS: Ceska verze jeste stale neni k dispozici :((
Kruger !!! (26)|16.9.2007 20:35
Další doplnění verze V01.0733.00 je nyní už i v polské, čínské a ruské verzi. Brzy se tedy SNAD dočkáme i "finálně" bezproblémové České verze !!! I když v poslední době u Asusů ... Kdo ví :evil:
marek101 (8)|23.9.2007 23:16
Na stránkach asusu je nova verze firmwaru A639 V01.0733.00 Czech version
marek101 (8)|23.9.2007 23:20
Tady je odkaz: http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/IA/Mypal%20A639/FUU_CZE.zip
Kruger !!! (26)|24.9.2007 13:24
Ja akorat porad nevim, jestli ma cenu prechazet z 5 na 6... si to asi zatím jenom stahnu a nainstaluju az po tom, co mi prestanou fungovat tlacitka, nebo něco podobneho. Pokud ovšem nemá wm6 nemá nejakou dobrou vychytavku, kterou bych potreboval...
_Teddy_ (9)|28.9.2007 11:44
Tak som si ten update nainstaloval, a tu su poznatky:
1. Problem s kartou sa fakt vyriesil, nemusim ju uz vytahovat a zasuvat.
2. V zozname spustenych aplikacii zatial ten zahadny "Desktop" nemam (po ~2 dnoch pouzivania)
3. Synchronizacia stale trva priserne dlho, aj ked som usb prepol nizku rychlost. Casto sa spojenie "strati", musim pda odpojit/pripojit
4. Cez usb sa stale nenabija. Sice ikona ukazuje ze pda ide na siet, a po kliknuti aj zobrazuje nabijanie, ale za 24hodin sa bateria nenabije ani o chlp!
5. Samovolny reset som zatial nemal, ale uvidime neskor...

Bohuzial sa jeden novy problem objavil:
Ked sa mi pda synchronizuje, casto sa "zasekne". Aplikacia ktora je spustena stuhne, a zostane "zmrazena" tak na 20 sekund. Potom sa zase rozbehne. Na predoslej verzii som toto nemal. BTW, neviem kde sa v ActiveSync da nastavit interval, v akom sa pripojene pda synchronizuje (okrem toho ked pride mail alebo daka udalost). Zda sa mi ze standartne je ten cas kratky, dakych 5 minut. Rad by som to predlzil aspon na 15...

Celkove musim ale povedat, ze nebyt toho problemu s tlacitkami, urcite by som radsej mal starsiu verziu. bola ovela stabilnejsia, a nemala ziaden z tychto problemov...
piaggio (8)|3.10.2007 01:39
S tym nabijanim cez USB by sudruzi mohli daco urobit.

Neexistuje daky sposob ako prejst z5 na WM5?
To sa mi nechce verit,ze to nejde....

Mne nenabijala autonabijacka tak som im tam poslal nabijacku.potom pytali aj PDA.

Vratili mi to uz z WM6.Keby som to vedel tak si nabijacku zezenem sam a dlabem na ich servis.
Zabit ich zmrzlym hovnom!
:mad:
Kruger !!! (26)|3.10.2007 13:41
No, ja nevim jak přesně to dobíjení myslíš, ale co se tyče dobíjení přes USB, tak to u mě funguje tak, ze se mi rozsviti signalizace dobéjení, i ukazatel dobíjení znazornuje, ze se dobíjí, ale skutecnost je takova, ze se nedobje prakticky vubec, ale na druhou stranu se ani nevybíjí... Podle me na to není ani zarizeni stavene, jelikoz to by nebyl na datovem kabelu konektor pro zasunutí trafa. Takze dle me se nejedna o zavadu, ale vlastnost vyrobku, i kdyz priznavam, ze dobijet přes datovy kabel by bylo velice uzitecne. Pozn. mam verzi WM5! Takze v tom ze mas 6 to asi nebude, jelikoz dobijeni nejde ani me. Jedine co me napada je napajeci proud přes usb, co vim existuji tusim 2 a to 250mAh a 500mAh. u toho druheho bych i nejakou sanci na castecne nabiti videl, ale u toho prvniho asi ne, jelikoz USB nedokaze PLNE nabit ani SE K750i
mates2 (133)|3.10.2007 18:51
Nabíjecí proud v dokovací stanici, případně autodržáku, je 500mA, přes USB kabel 100mA. PDA pozná pomocí připojeného konektoru použití dokovací stanice či USB kabelu. Domnívám se, že k detekování doku dojde zkratováním drobných kontaktů v soklu konektoru PDA kovovým "stíněním" dokovací stanice. Konektor na USB kabelu je v těchto místech nevodivý (plast). Domnívám se, že je to ochrana USB portů u NB a podobných zařízení.
Ještě dodatek - po nedávné reklamaci se mi vrátila 639 s WM6 - a světe div se, žádné problémy. Dokonce funguje korektně i GPS v atodržáku bez dohrání opravného SW. (Tyto problémy s GPS u WM6 byly způsobeny právě nabíjecím proudem 500mA).
_Teddy_ (9)|3.10.2007 21:39
Neviem ako je urobena dokovacia stanica, ale kazdopadne s WM5 sa mi pda pripojene na usb dobijalo (pripojene pomocou prilozene kabla, bez dokovacej stanice). Sice pomaly, ale dobijalo (za ~8 hodin asi o 20-30%). To som si naprosto isty! Pouzival som pda denne cestou do/z prace (pocuvanie mp3), a nikdy som nemusel vytiahnut nabijacku, vzdy sa mi dobilo v praci cez usb. Teraz sa nedobija nic. Nechal som pda pripojene 24 hodin, bateria sa nedobila ani o 10%.

Este k tomu usb: specifikacia USB 2.0 hovori napatie 5V, max.odber prudu 0.5A (tj vykon 2.5W). Samozrejme ze cely tento vykon sa nemoze pouzit na nabijanie, lebo ked sa pda pripoji na usb, nebezi na bateriu ale usb. Ale aj tak by sa malo dobijat, ked to islo s WM5! Bohuzial, naspat sa ist neda...

A este jeden problem: s WM6 mi nefunguje WiFiFoFum (skvely soft na detekciu wifi). Ak najprv zapnem wifi (v nastaveni), a potom spustim WiFiFoFum, tak mi asi po 10 sekundach program spadne. Ak wifi nezapnem a len spustim soft, samozrejme nic nenadetekuje lebo wifi nebezi. A zase musim zopakovat, ze s WM5 mi bez problemov fungoval! Mozem okaslat takyto upgrade!!!
piaggio (8)|4.10.2007 03:15
Pamatam sa aj ja dobre,ze som kolkokrat nechal ASUS na usb a sam sa dobil na 100percent.Skoda bola to dobra vec to nabijanie.Mne sa moc nechcelo nosit vsade nabijacku.Dnes som nahral update a zajtra uvidime co vobec pojde a co nie.Schvalne somm si kupoval Este starsi model asusu ze budem mat vychytane muchy a mam pravy opak.Kazdopadne pred update ked som prepol z actyvie sync na ctecku karet tak mi nenaslo diskovu jednotku az po resete.A ani update nesiel z 4GB karty.musel som tam dat 250M z fotaku.Je to fajnovka.WM6 je pekny ale inak to logo TOUCHING YOUR HEART ma svoje opodstatnenie,ze asi chytim infarkt z tych ich noviniek.
Zatim sa majte. Dano.
j3nda_ce4you (25)|9.10.2007 17:12
mam 636n a dnes jsem ho preflashnul na wm6 wwe - a dobijeni je to uplne stejne jako v wm5 - v nastaveni usb se da nastavit zdali se z usb nabiji proudem 100mA nebo 500mA - myslim, ze u 939 by to melo byt uplne stejne...
_Teddy_ (9)|15.10.2007 10:23
Tak neviem, ako na 636n, ale ja ked idem na "Nastaveni -> nastaveni USB", mam tam len moznosti:
ActiveSync (vysoka rychlost), ActiveSync (nizka rychlost), citacka kariet, a simulacia flash-disku. Nic ohladom nabijania...
j3nda_ce4you (25)|15.10.2007 14:30
ja tam mam u 636n jeste dalsi list usb charger, kde se da vybrat pomale (100mA)a rychle (500mA) nabijeni - bylo to tak i ve wm5

jinak jediny problem ktery jsem po updatu na wm6 zjistil, je obcasne mizeni sd karty, ktere vyresil sdhc patch v.2.0 - ovsem pak zase neslo igo, ktere se podarilo obejit pomoci upraveneho igo.exe - coz sice neni moc ciste reseni, ale jinak spokojenost

ted by me jeste zajimalo, proc asusaci z wm6 vyoperovali podporu ip telefonie - kdyz ve wm6 spravne ma byt
_Teddy_ (9)|15.10.2007 16:25
[QUOTE="j3nda"]ja tam mam u 636n jeste dalsi list usb charger, kde se da vybrat pomale (100mA)a rychle (500mA) nabijeni - bylo to tak i ve wm5[/QUOTE]
Jo, to som tam mal aj ja, ale vo WM5! S nainstalovanim WM6 toto zmizlo...
Mozem okaslat taky update, ked sa jeden problem vyriesi len za cenu toho ze niekolko dalsich sa objavi...
mates2 (133)|15.10.2007 16:26
[QUOTE="j3nda"]mam 636n a dnes jsem ho preflashnul na wm6 wwe - a dobijeni je to uplne stejne jako v wm5 - v nastaveni usb se da nastavit zdali se z usb nabiji proudem 100mA nebo 500mA - myslim, ze u 939 by to melo byt uplne stejne...[/QUOTE]
Na mém 639 tato možnost volby USB nabíjení není. Nebyla ani ve verzi WM5 CZ, ani po přechodu na WM6 CZ. A není ani nyní, kdy mi v záruce vyměnili celý MB s "origoš" WM6 CZ. Mimochodem, tato verze WM6 již nepotřebovala opravu pro správnou funkci GPS.
Jestli to soudruzi na TW z české lokalizace nevypreparovali :mad:
piaggio (8)|20.10.2007 00:13
[QUOTE="j3nda"]ja tam mam u 636n jeste dalsi list usb charger, kde se da vybrat pomale (100mA)a rychle (500mA) nabijeni - bylo to tak i ve wm5

jinak jediny problem ktery jsem po updatu na wm6 zjistil, je obcasne mizeni sd karty, ktere vyresil sdhc patch v.2.0 - ovsem pak zase neslo igo, ktere se podarilo obejit pomoci upraveneho igo.exe - coz sice neni moc ciste reseni, ale jinak spokojenost[/QUOTE]
---------------------------
Nechcelo by sa ti odzalohovat register windowsu ked mas nastavene dobijanie na 100mA a ked mas nastavene na 500ma?
Keby sa to porovnalo.Zistit kde je zmena a skusit to prehodit.
j3nda_ce4you (25)|22.10.2007 09:45
napis cim a jak na to a udelam to
montelino (19)|22.10.2007 11:18
K tomu registru - u 636N je v HKLM\ControlPanel\AsusSettings\USB\USBchargingPwr hodnota 0 při nastavení 100mA a 1 při 500mA. Díval jsem se i na A686, tam je 1 (ale tam to nejde nikde nastavit v menu)
piaggio (8)|30.10.2007 02:46
[QUOTE="montelino"]K tomu registru - u 636N je v HKLM\ControlPanel\AsusSettings\USB\USBchargingPwr hodnota 0 při nastavení 100mA a 1 při 500mA. Díval jsem se i na A686, tam je 1 (ale tam to nejde nikde nastavit v menu)[/QUOTE]

Vdaka ,ze si to pozrel.Skusim a uvidime.
... a otzocka.
Mas WM6 ci 5 na tej A636N?
piaggio (8)|1.11.2007 01:06
[QUOTE="montelino"]K tomu registru - u 636N je v HKLM\ControlPanel\AsusSettings\USB\USBchargingPwr hodnota 0 při nastavení 100mA a 1 při 500mA. Díval jsem se i na A686, tam je 1 (ale tam to nejde nikde nastavit v menu)[/QUOTE]


Skusal som to a nic....
tak smola tento krat,ale dik za ochotu.
montelino (19)|5.11.2007 23:06
Není zač. Na té A636N jsou WM5 (CZ), k upgrade na anglické WM6 jsem se ještě neodhodlal :-)
Adusko (6)|10.5.2008 19:04
..čawte... mám problém... vie niekto, ako nastaviť modem v PDA s operačným systémom WM6 classic ?... mal som predtým PDA Asus A636, šlapalo to bez problémov na WM5. V položke nastavenie - pripojenie - pripojenie pomocou modemu k internetu je položka v submenu, kde sa nastavuje inicializačný reťazec, aby modem PDA vedel pripojiť mobil s pripojením k internetu. V WM 5 tá položka je, ale vo WM 6 nie je... vie mi niekto poradiť, ako to urobiť ?... bez toho inicializačnéto reťazca sa nemôže PDA pripojiť k internetu... vďaka...


duplicitní dotaz v novém vláknu smazán admin
Zdenek Malinsky (9781)|10.5.2008 19:25
zkus to dle tohoto návodu
numirafb (2)|12.7.2008 23:35
Zdravim, po umreni hardwarovych tlacitek jsem provedl "upgrade" na WM6, všechno bylo v pohodě do okamžiku, než jsem chtěl spustit Bluetooth. Vyhodí to chybovou hlášku že došlo k problému s produktem BTTrayCE.exe. Na systém to jinak vliv nemá, ale co s tím? Nestalo se to někomu z vás?
Glass (24)|18.9.2008 21:17
Ahoj,
jsem cerstvy majitel A696. Pred tim jsem mel MIO A701. Na A696 nemuzu nainstalovat IGO8.
Po hodinach premlouvani jsem sosnul oba patche, ale haze mi to error. Anglicky neumim,
takze si nejsem jistej sprvnym prelozenim postupu pri upgrade.
Cihlicku jsem koupi s WM 6 Classic.
Ma nekdo nejakej napad.
Petrzet (91)|26.9.2009 20:04
Zdarec,nevite nekdo jak odbourat ten debilni sdhc patch? Nainstaloval sem update rom V01.0733.00 CSY 0405 a samozdrejme nejede komplet zadne iGO takze je mi pda naprd,nebo jak se vratit zpet na predchozi verzi rom?
Diky.

edit: ver iGO8.3 jede ale je naprd protoze to kolabuje pro nedostatek pameti.