Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - nastavení internetu přes T-Mobile

maxík69 (75)|5.9.2007 09:50
Zdravím chytřejší a zkušenější. Včera jsem koupil Qtek 8310, nainstaloval hned Windows Mobile 6. Všechno zdá se zatím šlape úplně parádně, jenom nemůžu zaboha nastavit GPRS a MMS pro T-Mobile. Mám surf+, nainstalovanou OperuMini, ale nemůžu nakonfigurovat to připojení k internetu. Může mi někdo pomoci?? Děkuji
Miloš Strouhal (3997)|5.9.2007 10:13
Tohle nepomáhá?
maxík69 (75)|5.9.2007 10:18
Bohužel takhle to mám,ale nic. Asi se musi někde ještě nastavit něco jako "Internet connections: TMobile Internet" ale nevim kde. Když jsem pripojenej pres Active sync tak dobry, pres wifi taky, ale pres GPRS nic :-(
Nemůžu nějak zjistit jestli je v pořádku GPRS modem v přístroji?
hujer_ce4you (142)|5.9.2007 14:00
1. Nastavení dle p.Sybola (tady)
- Primarni DNS nastavit na 10.0.0.10
- sekundarni DNS a IP adresa nechat prazdne

2.Jdi do: Nastaveni -> Pripojeni
a zvol Nabidka -> (1) Rozsirena nebo tak neco, mam en)
Tady zvol, v prvni polozce shora tj. Internet pripojeni jako Automaticky a nebo taky vyzkousej a vyber jine (T-Mobile GPRS ktere jsi nastavil v kroku 1.)

Co ted, funguje?

maxík69 (75)|5.9.2007 16:42
Už jsem z toho hotovej, nefunguje. Nastavení mám dle P.Sybola zkouším nechávat ten primární DNS prázdný, nebo nastavuji tech 10.0.0.10 a stejne nic. V "Nastavení"-"Připojení"-"GPRS" zkouším v "Upřesnit" "Připojení k internetu" volby "Automaticky" i "Tmobile Internet" vytvořené dle Sybola a nic. Máte když spustíte Comm Manager prosvicenou volbu 5 ? Ja ne, to by melo být GRPS. Jinak to zkousím jak přes Internet Explorer tak přes OperuMini (používát midlet manager Jeodek) a pokaždé když by se to mělo připojit a načíst stránku tak to hodí hlášku CHYBA - vzdálená strana toto připojení ukončila. QIP pro PDA Smartphone se taky nepřipojí. Předtím jsem měl MDA Compact 2 a tam se vždy po spuštění internetu objevilo na horní liště písmenko G a to tam bylo,dokud se to nezrušilo např. červeným tlačítkem.Tady ani nevím jestli se GPRS taky nějak signalizuje... Je možné, že by nefungoval GPRS modem v přístroji? -(závada)?? šlo by to nějak zkusit? Jestli ještě někoho něco napadá co s tím tak prosím pište..
Warlock_ce4you (43)|5.9.2007 19:22
Mam sice puvodni WM5 (Vodafone), ale s hlaskou "CHYBA - vzdálená strana toto připojení ukončila", jsem se uz taky parkrat setkal. Stavalo se mi to na mistech pouze s dostupnym GPRS pri jakekoli snaze dostat se na internet - at uz slo o IE nebo vybrani posty. Po nejakych peti pokusech jsem se na to vzdycky vykaslal a zhruba po dvou hodinach se opet slo pripojit. Bez jakehokoli meho zasahu.
maxík69 (75)|5.9.2007 20:12
Můžu se zeptat těch, co maji WM6 a T-Mobile, jestli něco máte nastaveno v Nastavení-Připojení-Telefonické Připojení,Proxy,VPN ???Já mám tyto tři položky prázdné...tzn. jen volba Nové...
Chrono Leggionaire (187)|5.9.2007 20:53
mám je taky prázdné..btw..mms i gprs jsem si nastavoval stejně jako s wm5 na webu Petra Sybola a nemám nejmenší problém,tak nevím:?
maxík69 (75)|6.9.2007 20:22
Tak jsem ze zoufalství nainstaloval pův. ROM-WM5 od P.Sybola a zaplatpanbuh GPRS jede... Takze jsem vyloucil chybu telefonu. Můžu se zeptat co jsem udělal při flashi spatně?... Nejdřív jsem ho pomocí "SUPERCID" odemkl, potom přes "ttermpro" zformátoval BinFS, a pak spustil ROMUpdateUtility.exe z balíčku wm6-for-tornado-perfect-english-edition-20070810.zip Vše až na GPRS fungovalo normálně...
danndee_ce4you (5)|25.12.2007 18:23
Ja mam naprosto ten samy problem, muzete mi poslat návod, jak na downgrade z WM6 na WM5?
Bohumil Stejskal (414)|27.12.2007 21:46
udělali jste i upgrade radia na WM6 ? :oops:
danndee_ce4you (5)|28.12.2007 14:27
ja ho upgrade zadný nedelal, dostal jsem tento telefonu od Vodafonu s orginálním WM6, myslíte si, ze muze být z továrny "nedodělany"
EfineSS (77)|28.12.2007 19:22
To bude nejaky omyl, pro Qtek 8310 a jine jeho "mutace" oficialni WM6 ROM neni k dipozici.