Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zoufale prosim o navod sparovani Nokia LD-3W + TomTom 6 (HTC Herald, WM)

xmoon (16)|4.9.2007 23:51
Ahoj vsem. Mozna si rikate proc si nejdriv neprectu diskuze na toto tema, ale vse jsem prolezl. Bohuzel se mi stale nedari pripojit pda k GPS.

Kdyz vyhledam GPS, kliknu na sparovani, napisu kod 0000, jednou problikne modra ikonka na GPSku a pak uz ne. Mam moznost zakrtnout komunikaci Serial Port. To udelam a stejny port nastavim v sw TomTom. Bohuzel chybi zarizeni GPS. Zkousel jsem ruzne prirazovat porty 6 a 7, apod...bohuzel taky nic.

Nevim kde je chyba, jsem zoufalej :) Pomuzete mi pls?


Diky moc.
daww (687)|5.9.2007 07:07
Po té co spáruješ GPS a zaškrtneš COM port vlez na další kartu a tam vytvoř New outgoing port a vyber toto zařízení. Přiřaď mu např COM 6. Potom už pokračovat v TomTomovi. Změnit předvolby - zobrazit stav GPS - konfigurovat - vyber "Jiný příjmač GPS Bluetooth" - vybrat - pokračovat - tady vyber " Bluetooth serial port Com 6" (možná tam bude jen COM 6 a mělo by být hotovo. Někdy to trvá i 3 min než se fixne.
elba (50)|5.9.2007 07:14
No mně tenhle modu kdysi nešel s Dataphone2 a to byl napsanej na krabici jako kompatibilní,takže jsem ho vrátil a používám Hicom 406BT.
daww (687)|5.9.2007 15:28
Ještě jsem si vzpoměl že také nastavuji v Settings - na kartě connections v External GPS - Hardware - stejný port jako v BT, v tomto případě COM 6, v Programs nennastavím nic a na kartě Access zruším zaškrtnutí Manage GPS automatically (recommended). Ale jestli to s tím souvisí vážně nevím :-) VLastně asi má, protože jinak jsem COM 6 v TomTomovi neviděl.
xmoon (16)|11.9.2007 13:26
Tak jsem vse zkousel...stravil jsem u toho hodinu a pul. Vsechny mozny varianty. Jako odchozi porty, v TomTomu prehazoval, zda Port 6, nebo serial...cekal, prehazoval..a porad nic.

Mam pocit, ze pda s GPS vubec nekomunikuje. Jinak jsem hledal na krta connections exterial GPS a nic takoveho tam nemam.

Mate jeste nejakou radu?

Diky moc.
dort (1212)|11.9.2007 14:18
1) takže pokud to dobře chápu GPS se v Start -> Nastavení -> Bluetooh se tváří jako spárovaná?

2) následně si jí nehal vytvořit odchozí COM port v dalším "listu" nastavení Bluetooth v PDA ne v TT!?

3) ComPort v nastavení BT - zkoušel jsi i jiné než 6?

4) nezkoušel jsi GPS s nějakým jiným programem než TT ?
xmoon (16)|11.9.2007 14:35
1) takže pokud to dobře chápu GPS se v Start -> Nastavení -> Bluetooh se tváří jako spárovaná?

>>v Zarizenich je pridana, ovsem pred nazvem Nokia LD-3W je obrazek otazniku. (vzdy to tak bylo u DLka)

2) následně si jí nehal vytvořit odchozí COM port v dalším "listu" nastavení Bluetooth v PDA ne v TT!?

>>ano


3) ComPort v nastavení BT - zkoušel jsi i jiné než 6?

>>ano, port 7

4) nezkoušel jsi GPS s nějakým jiným programem než TT ?

>>ano zkousel, s iGO....stejny problem

:?:
dort (1212)|11.9.2007 14:45
zkus GPSku v BT nastavení přejmenovana GPS Nokia - u některých zařízení to pomáhalo
xmoon (16)|11.9.2007 15:19
Bohuzel ani prejmenovani nepomohlo :no:
dort (1212)|11.9.2007 15:34
tak vše smazat - jak COmPort, tak spárované zařízení a zkusit znovu, ale to jsi asi dělal

a jiné BT zařízení to najde a funguje s ním / notes, telefon atd. /?

AHA - teď jsem si všiml, že jsi zkoušel jen COM6 a 7 - já třeba jedu na COM8 s Univerzalem - takže ještě doporučím vyzkoušet všechny dostupné COMPorty!

xmoon (16)|11.9.2007 15:49
Ok, zkusim to jeste jednou. Kazdopadne jsem GPS pouzival pul roku s N70+TomTom a vse ok.

Jdu na to...
xmoon (16)|11.9.2007 16:37
Tak jsem vse zkusil. Tedy az na COM8, protoze tento port mi nenabidne. Pouze 6 a 7. Zkusil jsem jak odchozi, tak prichozi port, serial, zvlast, nebo vse dohromady, proste vsechny kombinace. Nechal jsem tak 4-5min a nic. Taky jsem prejmenoval zarizeni na GPS Nokia.

Jinak me napadlo...zkousim to doma a gps "nevidi" na druzice, to by ale nemelo mit vliv, ne?
daww (687)|11.9.2007 16:47
To má samozřejmě velký vliv. Dej GPS aspoň na okno. Máš GPS pořádně nabitou ? to má taky vliv, ale spíš jen pro spárování
dort (1212)|11.9.2007 16:55
pro párování je jedno, kde je GPS umístěná, TT jen nehlásí chybí GPS, ale není signál

jinak vzpomínám si, že někdo měl problém s párováním Nokie pokud nebyla nabitá :!:
daww (687)|11.9.2007 17:50
xmoon už má dle všeho spárováno
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2007 18:00
Kdyby náhodou ne, tak ať přijde na pražský sraz, tam by se to někomu mohlo podařit.

A pokud nepodaří, tak Rokytka je asi 100 m od Levandule. ;) :D

důkaz
dort (1212)|11.9.2007 18:21
[QUOTE="daww"]xmoon už má dle všeho spárováno[/QUOTE]

a chyba byla kde? či snad nějaký zakopaný pes?

P.S. Zdeňku, ty jsi ale hodný "strýček" ;) , pravda tahle rada se traduje od doby kdy 2 něštastníci - jeden s chrchlajícím Compactem a druhý taktéž s MDA Compact, ale pro změnu absolutně štronzo z Beecherova Dellu s realVGA chtěli zahodit při srazu na Palačáku svoje Compacty do Vltavy :-)
xmoon (16)|11.9.2007 19:07
Panove, ja mam sice sparovano, ale to je vsechno :)) Parovani byl jediny moment, kdy doslo k prime komunikaci (problikla modra dioda na GPSku).

Jindy se uz nerozvitila a to by melo. Jinak ted jeste nabijim, budu zkouset dal...
xmoon (16)|11.9.2007 20:58
Takze nic. GPSko je total nabity, zkousel jsem vsechny varianty, mel jsem ho i na parapete...je to porad stejny.

Dawwe...ty mas toto GPSko taky. Jakou mas ikonku ve sparovanych zarizenich? Taky otaznik?
JoU81_ce4you (116)|11.9.2007 21:12
Matne si vzpominam, tam kde se nastavuji porty je i zatrzitko "zabezpecene pripojeni" nebo neco takoveho, GPS mi nefungovala kdyz jsem to mel zatrhnute...
osch (1330)|11.9.2007 21:40
Ahj. Psal si, že si Nokiu už používal. Provedl si před novým párováním restart? Dělá se tak, že stiskneš jediné tlačko na nokii a držíš ho tak dlouho, až začne první ledka blikat červeně a zeleně. Pak teprve provést spárování.
Pokud máš spárováno, zadáno heslo (0000) a přiřazen outgoing port, musíš v nastavení připojení nastavit externí GPS. Tam na kartě Hardware nastavíš COMport a baudrate a na kartě Access (nevím co je tam v češtině, prostě ta třetí karta) odškrtneš (nebude zaškrtnuto) Manage GPS Automatically.

Pak v mdačku spusť AplSirf. Tam nastavíš přesně port, který si nastavil v nastavení BT jako outgoing a taky vybereš správný baudrate. A pak už jenom ťukat na Open. Tím jenom otevřeš port a zahájíš komunikaci mezi MDA a GPS. To že je port otevřený, poznáš tak, že se v okně NMEA začnou načítat data (mnoho písmen a číslic). Pokud se port neotevře, zkoušej to tak dlouho, až to projde. Jde o tzv. profouknutí portu, které GPS Nokia občas po novém spárování potřebuje. Pokud se port neotevře během několika pokusů, GPSku vypni, zapni a zkoušej dál. Mělo by to pomoci.
Až port otevřeš, zase ho tlačítkem close zavři a zkus TT. V něm už ale musíš mít vše nastaveno předtím.
xmoon (16)|11.9.2007 23:20
wov OSH...to vypada na slusnej navod. Dosel jsem k prirazeni outcomming portu.

Nevim, kde nastavit externi GPS. V nastaveni/pripojeni zadnou takovou volbu nemam.
Taky bohuzel nevim, co je AplSirf...slysim to poprve. Stahl jsem si odkaz, ale soubor nejde otevrit.
Omlouvam se za mou neznalost.

Diky za pomoc!
Bamban007 (71)|12.9.2007 10:24
Moje trocha do mlýna, ještě než jsem si koupil evolve používal jsem GPS nokia.
1)Takže udělal jsem restart GPS,jak bylo popsáno, našel jsem GPS, zadal jsem 0000,povolil jsem serial.
2)Dal jsem new outgoing port-u mě COM0. poté Start-nastavení(settings)-připojení(connections)-external GPS (tady jsem původně nevolil nic a vše mi fungovalo, na evolve jsem to musel nastavit GPS program port Com0, v záložce Hardware-GPS HArdware port COM5, baudrate 9600 a v záložce access nazaškrtout Manage) takže pokud nepomůže bez toho tak to tak nějak navol. Jo a někde jsem četl, že COM5 je v PDA přiřazen pro GPS (nevím jestli je to pravda, ale kromě external gps jsem to nikde nenastavoval a rozjela se mi hned)
3) no a v TomTomu jiný přijímač GPS a zde COM port 0. a vše mi jelo, po nastavení zkus restart pokud by se ti zařízení neviděla.
Jinak tu External GPS možná budeš mít i v settings a ne v connections, v minulé romce jsem ji měl právě v nastavení a teď v connections, musíš ji najít. Jo a taky zkus pokud to nepomůže přejmenovat Tu nokia jen na gps, na evolve jsem ji musel přejmenovat na BT GPS. Brácha na Ipaqu musel nokii přejmenovat na Nokia ld-3w, po přejmenování zkus restart PDA.
Doufám,že to pomůže.
lhavranek (2)|12.9.2007 12:31
Ahoj, se stejným problémem jsem se taky pral - GPS Nokia a Vario. řešení je prosté, po té co zařízení spáruješ a GPSce přiřadíč port, VYPNI GPS a a Blueetooth na PDA. Až vše zapneš, uvídíš že TomTom bude o GPSce vědět a vše ti poběží jak má.
xmoon (16)|12.9.2007 13:03
>>Bamban007

Cece, ale ja nemam v zalozce Start-nastavení(settings)-připojení(connections)-external GPS...to tam proste vubec nemam. Mam tady: Bezdratova sit, BT, Nastaveni GPRS, Prenest, Pripojeni, Sluzba SMS, Spojeni s PR pres USB, Spravce komunikace a Typ CSD.

Nic o GPS :((
osch (1330)|12.9.2007 15:10
Já měl v jedné z romekí nastavení external gps v nastavení na kartě system. Koukni tedy i tam. Je to taková modrá ikona znázorňující síť rovnoběžek a poledníků.

Ad. AplSirf. Z toho odkazu, který jsem dal včera si stáhneš rar archív, ten rozbalíš a exe soubor, který je uvnitř nakopíruješ do mdačka. Tam ho jen spustíš. Neinstaluje se.
daww (687)|12.9.2007 16:11
taky mám ikonu s otazníkem. To nic neznamená :-) jen to že telefonu je tento typ BT zařízení neznámý
Bamban007 (71)|12.9.2007 17:48
Tak teď jsem koukal na Heralda a External GPS tam fakt není, takže nevím. Někdy taky pomůže když dáš spárovat a jak máš zadat 0000 tak vypni GPS, dej 0000 a zapni GPS. Pak vše navol, navol i tomtoma povypinej BT v PDA, vypni TomTOm a GPS a restni PDA. JInak už mě nic nenapadá. Jak říkám, když jsem měl tu GPS nokia tak jsem tam to nastavení external vůbec nedával a vše fungovalo úplně v pohodě.
dejiwd1 (2)|5.10.2007 17:53
tak mislim ze to jsou jenom dohady paruju 3 dny compact a LD-3V ale pord nic prolez sem hafo stranek a vsude jenom rady ale nefukcni tak nevim slape to fakt nekomu a jestli jo tak by se hodil poradnej podrobnej navod pro ty co maj kraci vedeni asi jako ja :D
osch (1330)|5.10.2007 18:35
Jen na této stránce je to popsáno dvakrát.

1) Nokia musí být plně nabita
2) Provést restart Nokie
3) Pokračovat tak jak je již zde popsáno
4) Pokud nelze ani spárovat, pak bych vyzkoušel s nějakým jiným zařízením. A pokud ani to ne, pak není vyloučeno, že jde o špatný kus a nepomůže nic jiného, než reklamace.

A piš česky :!: