Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rada před koupí HP iPAQ 514

Wir2K (89)|4.9.2007 21:08
Dobrý den. Zvažuji koupi tohoto smartphonu a proto mám na vás ( majitele i všeználky ) pár otázek.

1.) Bojím se rozlišení 176x220, ani mi moc nevadí, že je nízké, ale nevím jak je to s podporou tohoto rozlišení u výrobců programů, například kolik procent programů či her pro smartphony podporuje toto rozlišení když dnes je standartem 320x240? Respektive narazili jste na nějakou překážu kvůli displayi jako třeba, že nejde skype na celý display ( což jsem našel zde na fóru )?

2.) Jaká je kvalita reproduktoru u tohoto přístroje, myslím tím, když si nastavím jako vyzvánění nějakou mp3 tak jestli jí bude rozumět nebo jestli se dočkám jen nepříjemného chrchlání. Prosím nepište věci ve stylu "hifi to není, ale jde to" to mi moc neřekne.

3.) Jak jsou u smartphonů řešeny doručenky? Co jsem tak četl tak se řeší pomocí externí aplikace, pokud ano, lze ji použít i u HP iPAQ 514 a jak se jmenuje.

Předem díky všem za rozumné odpovědi.
man_ce4you (82)|4.9.2007 21:58
1) zatím jsem vždy našel alternativní soft
2) repro pro telefonování je u displaye a jsem spokojen, repro pro hlasitý přenos je zezadu a plně dostačující, nevím ale o tvých nárocích
3) doručenky jsou součásti WMS6
Wir2K (89)|4.9.2007 22:17
Ok díky moc...ad 2.) nejde mi o to abych si na tom pouštěl nahlas písně jako na rádiu ale rád bych, aby když si nastavím písničku na vyzvánění byla slyšet písnička a ne chrčení jako na mém současném mobilu ( siemens M75 )
Zdenek Malinsky (9781)|4.9.2007 22:27
1. Nevím, kdo by chtěl zjišťovat, kolik procent z tisíců softů podporuje toto rozlišení. ;) Myslím, že pro práci zcela dostačují softy, které jsou defaultně v telefonu. Především nesmíš zapomenout, že je to levný smartphone, tedy spíše mobil, než PDA-komunikátor.
Velikost a rozlišení dispeleje je prostě na úkor velikosti a ceny. V PIE se nechá použít i druhá nejmenší velikost písma. To nejmenší záleží na typu písma a webu.

2. Řekl bych, že na telefénování je na tom zvukově Treo lépe. Kvalit Motoroly HP nedosahuje, ovšem taková katastrofa, jako byly některé Siemensy nebo levné Nokie to taky není. A zvonění jsem nijak nezkoumal. Vibrace vibrují.

Nejlepší bude, když si to ověříš sám - na srazu či v obchodě.
man_ce4you (82)|5.9.2007 00:31
[QUOTE="wir2k"]Ok díky moc...ad 2.) nejde mi o to abych si na tom pouštěl nahlas písně jako na rádiu ale rád bych, aby když si nastavím písničku na vyzvánění byla slyšet písnička a ne chrčení jako na mém současném mobilu ( siemens M75 )[/QUOTE]

Já jsem spokojen. Kvalita a síla odpovídá velikosti reproduktoru. Nešumí, neprská, nechrastí a je zřetelně rozumět každému slovu a tónu. (jen sluchátka stojí za ....)
Co se týká "levného spíš mobilu" musím kolegu doplnit, že se jedná o Smatrphone. Ne telefon a ne PDA. Je to jiné zařízení. Treo mám, Vario mám a SE W810 mám a musím říc že vzhledem ke svým potřebám je HP iPAQ 514 tou nejlepší volbou.
Není velký, display je dobře čitelný, volá se s ním jako s normálním mobilem, můžeš si dohrát soft (na netu jsou ho mraky i pro tento display).
Doporučuji vyzkoušet.