Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velka spotreba beterie qtek9100

Onygzz (109)|4.9.2007 06:47
Zdravim...vim ze se to tu uz nekolikrat resilo, ale prece...hrozne malo mi vydrzi baterka v mem wizardu...rano sundam z nabijecky a nez dojedu do prace a stacim se rozkoukat (hodina a neco), tak chybi treba 5 procent...do vecera je baterka prazdna...Ted po nainstalovani nove verze Battery Statusu, kde je indikator vytizeni procesoru sem si vsiml, ze mi to chrousta porad kolem 50ti az 60ti procent. Je to normalni? Nemohlo by to mit souvislost s tou spotrebou? Existje nejaka moznost, jak zjistit, ktery soft by to mohl pripadne zpusobovat? Vim ze nejlepsi reseni by asi byl HR a otestovat to na prazdno, ale do toho se mi opravdu nechce:?

Diky predem za kazdou radu
mmxsro (14)|4.9.2007 09:54
použij program MemMaid (nebo podobný) a identifikuj proces, který ti škodí.
Zdenek Malinsky (9781)|4.9.2007 10:14
Největší žrouti baterky jsou Wi-Fi a displej. Pak se koukni v PDA na ActiveSync, zda nemáš zapnutou trvalou synchronizaci (AS-menu-schedule-"As items arrive"). Dále to může být soft na počasí, kurzy měn, burza, které se pravidelně připojují k netu, stejně tak i příliš častá aktualizace RSS čtečky, ve které máš hodně feedů. Další hodně velkou spotřebu způsobuje slabý až skoro žádný signál GSM (neustálé vyhledávání sítě) nebo naopak 2 a více GPS v okolí a PDA se stále přehlašuje z jedné na druhou).
Také to může být tím, že baterka už jaksi pomalinku polehounku odchází (nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně). Pak se podívej, co všechno máš za aplikace spuštěné, zda toho není zbytečně mnoho (zase není nutno vypínat úplně vše) - použij MemMaid a prohlédni si, co vše je spuštěno. Není sice freeware, ale trial verze ti postačí.

Nevím, jak je to u Varia, ale já na Treu jsem trvale připojen k netu a trvale synchronizuji, takže mi 5% za hodinu nepřijde jako mnoho. A hard reset čas od času také nezaškodí - člověk si pak rozmyslí, zda všechny aplikace opravdu v PDA potřebuje mít nainstalované.
ElSoft (1244)|4.9.2007 12:01
zkusil bych také pročíst téma MDA Vario - Baterie od A do Z a případně tam i pokračovat
Onygzz (109)|4.9.2007 13:13
Díky..Mrknu na ten ActiveSynch...ten se mi totiž automaticky několikrát denně spustí.
Zdenek Malinsky (9781)|4.9.2007 14:10
As není třeba vypínat. Stačí jen nastavit rozumnou dobu synchronizace. Pokud tam nemáš možnost vypnout to (nevím, jakou máš ROM), zkus tento návod.
phaeton_esc (261)|7.9.2007 11:39
dost taky zere zapnutej beam (start-settings-Connections-Beam)
Onygzz (109)|7.9.2007 15:57
MS Exchange sem vypnul, Beam jsem měl samozřejmě vypnutý...nepomohlo nic, až HardReset:) Teď baterka po 12ti hodinách celkem používání kolem 80ti procent:yes: