Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Závady, nedostatky MIO A701

rady4_ce4you (229)|3.9.2007 07:37
Po několika dnech co mám Mio přidávám několik postřehů a chyb které jsem během používání zjistil ( Rom64 CZ)

Seznam chyb:

- pokud je v nastavení podsvícení zrušena volba zapnout podsvícení ťuknutím na displej nebo stisknutím tlačítka, tak po uspání a doručení sms
nelze rozsvítit displej
- při přijetí hovoru je časová prodleva min. 1 sekunda
- při spuštěných MP3, budíku atd v případě že dojde k zhasnutí displeje
nelze již displej rozsvítit
- při hlasitosti 100% chrastí ve sluchátku a je špatně rozumět
- nízká hlasitost při handsfree
- kontakty lze mazat pouze po jednom
- pokud mi zavolá někdo cizí a chci si ho uložit do kontaktů, tak v nabídce
postrádám klávesnici (klávesnice vyskočí asi na 0,5s a pak zmizí) opravdu
tak rychle psát neumím
- tlačítka (šipky) nereagují na kyždý stisk a běžně reagují ze spožděním
- špatná citlivost vnitřní antény na GSM signál
- při nastavení ,,zesilující zvonění" zvonění nezesiluje a pouze vyzvání slabě
- při odmítnutí hovoru je signalizovné zmeškané volání



Postupně to budu aktualizovat. Jinak závěrem chci říct, že bych si příště tohle Mio nekoupil. Potřebuji funkční přístroj a ne hračku, kterou musím každou chvilku resetovat. Zlákala mne poměrně nízká cena, ale měl jsem jít do PDA E-TEN X500+ zapnout podsvícení ťuknutím na displej nebo stisknutím tlačítka
martinsem (42)|3.9.2007 08:09
Odpověď:

Měl jsem už mnoho telefonů, ale nevzpomínám si, že bych někdy četl sms při zamčených klávesách.
Pro rozsvícení Mia stisknu červený telefonek, vždy se mi rozsvítí.
Špatně je rozumnět jen při hovoru s Nokií.
Červené tlačítko mi vždy hovor ukončí.
Čísla vytáčím jen když chci někomu volat.
Klávesy mi fungují normálně.
Anténa GSM je lepší, než třeba u Siemense SX1.

Zcela jste opomněl jiné chyby, které Mio má. Zřejmě jste při své kritice na ně nepřišel. Zařízení se nijak nevymyká z půměru WM5.0. Jeho vlastnosti jsou dané použitým systémem.
carbik_ce4you (132)|3.9.2007 08:39
Taky nemuzu souhlasit s rady4, s vetsinou techto veci nemam zadny problem (je to mozna tim, ze jsem treba nahradil skin u telefoni aplikace - nemuzu sice vyuzit smartdial - rychle vyhledavani kontaktu, ale nemam problem). Naopak jeden velky, ktery MIO ma je prodleva pri prijeti hovoru a ten ve vyctu chybi.
iron side (253)|3.9.2007 09:02
asi máš trochu špatný kousek,takové trable já nemám:yes:
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 10:26
Takže co se týká sms při přijetí při zhasnutém displeji a zamknutém displeji byl problém vyřešen. Problém byl v tom, že jsem měl v nastavení podsvícení při provozu z baterie zrušenou položku " zapnout podsvícení ťuknutím na displej nebo stisknutím tlačítka"
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 10:27
[QUOTE="carbik"]Taky nemuzu souhlasit s rady4, s vetsinou techto veci nemam zadny problem (je to mozna tim, ze jsem treba nahradil skin u telefoni aplikace - nemuzu sice vyuzit smartdial - rychle vyhledavani kontaktu, ale nemam problem). Naopak jeden velky, ktery MIO ma je prodleva pri prijeti hovoru a ten ve vyctu chybi.[/QUOTE]

máš pravdu už to tam přidávám. Je to komické když vezmu hovor a musím se dvakrát představit :D Můžu vědět jaký smartdialer používáš? Ten orig. je ....
Když tak muj mejl je rady4@seznam.cz dík
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 10:31
[QUOTE="iron side"]asi máš trochu špatný kousek,takové trable já nemám:yes: [/QUOTE]

u tebe se nevyskytuje ani jedna závada?
europan (10)|3.9.2007 11:17
To doba kym sa hovor realne spoji je sposobena najpravdepodobnejsie tym, ze GSM je v MIO iba aplikacia, tak sa musi nacitat, tak ako ine aplikacie :) Ja som na cakanie zvyknuty uz z V mobilov, takze pohodka, naviac kym prijmem hovor a dam si MIO k uchu tak uz je spojenie nadviazane..ak nepocitam Handsfree..je to len nezvyk, inak pohodka :))
carbik_ce4you (132)|3.9.2007 11:25
[QUOTE="rady4"]Můžu vědět jaký smartdialer používáš? [/QUOTE]

Pouzivam tento (ale smartdialer neobsahuje, je to pouze skin na telefonni aplikaci):

Wave III by JPL4


http://www.paulya.com/dialerskins.htm
iron side (253)|3.9.2007 13:16
jedine co mam je ta prodleva spojeni hovoru a mazani kontaktu ,mam ale pockeinformant a tam to mazu v pohode.Prodleva je naprosto normalni u pda s gsm modulem,je to jen aplikace...:D
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 13:45
takže když ti volá cizí číslo, tak ti jde po skončení hovoru z nabídky uložit? Jakou máš prosím tě verzi Rom?
carbik_ce4you (132)|3.9.2007 14:51
Kdyz mi volalo cizi cislo, ktere si chci ulozit, tak po skonceni hovoru vyvolam historii, na tom neznamem cisle podrzim stylus (nebo dlouho stredove tlacitko) a vyberu volbu "ulozit do kontaktu".

Ani nevim, proc to mam cesky, kdyz jsem cestinu neinstaloval (asi to dela Spb Phone Suite, nevim). Ale i v zakladni instalaci tam neco takoveho bude.
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 15:46
o téhle možnosti samozřejmě vím, ale to neřeší přímé uložení neznámého kontaktu. V nabídce tato možnost je, a taky mi vyskočí klávesnice as na 0,5s a pak zmizí. Je to prostě chyba a doufám že toto se časem vyřeší.
Dark_Mike (49)|3.9.2007 16:15
Připojuji se, také nemám s A701 žádný z uvedených problémů (samozřejmě kromě uvedených softwarových které byly tak zamyšleny aby dělaly to co dělají a vlastně to teda nejsou problémy)

jediné co mi u A701 vadilo byla nízká hlasitost při přehrávání hudby což sem ale vyřešil díky preamp v přehrávači a pak nákupem bluetooth sluchátek a už enmám žádný problém

kdybych se mohl vrátit před koupi a znova se rozhodnout, určitě bych si mio zase pořídil.
M66 (116)|3.9.2007 18:10
Já jsem s Mio A701 celkem spokojený, nicméně jako úplně bez chyb bych ho neviděl. A v něčem s k "rady4" připojuji:

- někdy je prostě Mio zhasnuté a nejde probudit. Volající mi slyší vyzvánění, moje Mio "chrápe", já to netuším a není ani hláška o zmeškaném hovoru. Řeší SR. Často se mi to stává po odpojení od NB, po synchronizaci.
- prodleva při přijetí hovoru. Mám R65 a tipl bych, že bude mnohem delší než 1 sec.
- špatná citlivost GSM antény. Tady bych snad o citlivosti ani nemluvil :? .
A přidávám:
- občas se mi stane, že přijmu hovor a nic. Ale možná že jen volajíc ve stejný moment ukončí v domění, že nezvedám telefon.
- (ne)čitelnost displeje s přiloženým screen protectorem. Nedoporučíte někdo nějakou folii, s kterou bych přečetl displej i venku? Díky.
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 18:25
[QUOTE="Dark_Mike"]Připojuji se, také nemám s A701 žádný z uvedených problémů (samozřejmě kromě uvedených softwarových které byly tak zamyšleny aby dělaly to co dělají a vlastně to teda nejsou problémy)

jediné co mi u A701 vadilo byla nízká hlasitost při přehrávání hudby což sem ale vyřešil díky preamp v přehrávači a pak nákupem bluetooth sluchátek a už enmám žádný problém

kdybych se mohl vrátit před koupi a znova se rozhodnout, určitě bych si mio zase pořídil.[/QUOTE]

Takže jestli jsem tě dobře pochopil, tak spoždění při zvednutí hovoru nemáš, vyzvánění ti postupně zesiluje a uložení nezn. kontaktu ti jde taky.No a foťák ti asi taky fotí dobře.
Tak asi mám jiný firmware a nebo vadný kus.
No dalších drobných nedostaků je víc a rozhodně se s tím smiřovat nebudu.Pokuď se jim to nepodaří v servisu opravit, tak si nechám vrátit peníze a koupím si něco jiného.
Dark_Mike (49)|3.9.2007 20:00
Nic z toho sem nezaznamenal, akorát u toho postupného zesilování to je tak že se melodie vždy celá přehraje, pak se zesílí a přehraje se znova atd, takže nutno volit kratší melodie :)
BGenJackONeill (139)|3.9.2007 21:30
A proč hned tak zhurta? Myslíš, že jinej bude o tolik lepší? Kdyby existoval bezchybnej systém a bezchybný zařízení se kterým by všichni byli spokojeni, tak by se nemuseli dělat nový... Pokud čekáš že u jinýho to bude o tolik lepší, je mi líto. Bratr má novej Asus P535, a to rozhodně není špatnej přístoj, a drobnejch chybek tam taky má... a vůbec mu to nevadí. Tobě všechna elektronika jede bezchybně? Mě osobně se jen windows sesype tak 2x do roka... u WM to nebude jinak...
rady4_ce4you (229)|3.9.2007 23:45
[QUOTE="BGenJackONeill"]A proč hned tak zhurta? Myslíš, že jinej bude o tolik lepší? Kdyby existoval bezchybnej systém a bezchybný zařízení se kterým by všichni byli spokojeni, tak by se nemuseli dělat nový... Pokud čekáš že u jinýho to bude o tolik lepší, je mi líto. Bratr má novej Asus P535, a to rozhodně není špatnej přístoj, a drobnejch chybek tam taky má... a vůbec mu to nevadí. Tobě všechna elektronika jede bezchybně? Mě osobně se jen windows sesype tak 2x do roka... u WM to nebude jinak...[/QUOTE]

Pokud se "drobné chybky" vyřeší, tak si ho nechám. Byl jsem zvyklý na Symbian a ten byl o hodně stabilnější a v GSM prostředí o hodně proti WM5 ve předu.
Tam se mi podařilo vše dořešit k mé spokojenosti, tak uvidím jak to bude u WM. Když jsem procházel diskuzi o E-ten 500+ tak tam kluci taky bojují :?
BRunner (92)|4.9.2007 07:51
Jestli ti nevadí angličtina, doporučuju zkusit ROMku od Lifeforce 9.5, velice rychlá a stabilní (teda pokud nepoužíváš PIN) a instalovat minimum věcí, hlavně na Today.
Olaf23 (20)|4.9.2007 09:05
[QUOTE="rady4"][QUOTE="BGenJackONeill"]A proč hned tak zhurta? Myslíš, že jinej bude o tolik lepší? Kdyby existoval bezchybnej systém a bezchybný zařízení se kterým by všichni byli spokojeni, tak by se nemuseli dělat nový... Pokud čekáš že u jinýho to bude o tolik lepší, je mi líto. Bratr má novej Asus P535, a to rozhodně není špatnej přístoj, a drobnejch chybek tam taky má... a vůbec mu to nevadí. Tobě všechna elektronika jede bezchybně? Mě osobně se jen windows sesype tak 2x do roka... u WM to nebude jinak...[/QUOTE]

Pokud se "drobné chybky" vyřeší, tak si ho nechám. Byl jsem zvyklý na Symbian a ten byl o hodně stabilnější a v GSM prostředí o hodně proti WM5 ve předu.
Tam se mi podařilo vše dořešit k mé spokojenosti, tak uvidím jak to bude u WM. Když jsem procházel diskuzi o E-ten 500+ tak tam kluci taky bojují :? [/QUOTE]

Bojím se, že srovnáváš nesrovnatelné - Symbian (pokud vím) jsou především telefony, které mají OS, MIO je PDA, které mimo jiné umí telefonovat. Ale tyto rozdíly zde byly již několikrát diskutovány.
BGenJackONeill (139)|5.9.2007 22:50
Když už tu řešíte problémy, když mám zamčené mio a přijde mi SMS plus zmeškaný hovor, tak v té liště nahoře, jak je obálka a něco, přesně nevím co, je místo těch znaků jen bílý pruh, dřív se mi zobrazovaly, ted ne, nevíte co s tím?
AleK1 (17)|6.9.2007 14:21
neinstaloval jsi něco ??
rady4_ce4you (229)|6.9.2007 17:00
Chci se zeptat, jaká je výdrž baterie při běžném používání. Já jsem Mio nabil a používal jsem ten den náhradní mobil a asi za 10 hodin mi na displeji vyskočila hláška dobijte baterii. Za tu dobu jsem ho nemě v ruce víc jak 5 minut a nic jsem nespouštěl. To se se mi zdá nějak moc málo :(
Zdeno_ce4you (291)|6.9.2007 17:54
tak to jsi musel mít něco puštěného na pozadí. Jelikož je systém nastaven tak, že při tapnutí na křížek vpravo nahoře se aplikace jen minimalizuje. Nejlepší je používat třeba Pocket Plus, ten umožní aplikace ukončovat, záleží na nastavení.
Kamarád si stěžoval na malou výdrž baterky ( měl to podobně jako ty ), pak jsem ho nachytal jak ukončuje IGO 2006, zmáčknul červené tlačítko, ale tak se to pouze minimalizovalo a běželo na pozadí. Tím pádem to baterka nezvládla.

Mně vydrží baterka v pohodě 3 dny a to ho normálně používám.

( výraz NORMÁLNĚ je relativní, nejsem blázen do telefonování ani psaní SMS )
Xjezdec (9)|6.9.2007 18:05
mám v nastavení nastaven Výkon na "Vysoký výkon" a výdrž baterie tři a více dny (volání,sms,hry,kalendář,budík),ale je pravda že po skončení aplikací ještě zajdu do nastavení a zadám :Spuštěné programy....Ukončit vše......
Valheru_ce4you (68)|6.9.2007 20:06
Take asi 3dny.Mel sem podobny problem a delala to jedna spustena aplikace (GPS Tuner).Jeste se mi stavalo ze po vyjmuti z kolebky se Mio hryzlo a za hodku vycuclo baterku.
Venton_ce4you (9)|6.9.2007 22:37
ještě jeden poznatek stavá se mi že se zničeho nic rozsvítí displej tak na 4s a zase zhasne (je pravda že zas tak často to nedělá ale...) kouknu do mia žádná zpráva ani upomínka prostě pro mne záhada.
iron side (253)|6.9.2007 23:31
to nahle zozviceni a zhasnuti je celkem normalni,me to delal i T830,SE K750 i 700.Kdovi co se deje v pristroji kdyz je v klidu..:D
rady4_ce4you (229)|6.9.2007 23:50
Aplikace na pozadí neběžely žádné, tak nevím v čem to může být. Teď jsem stáhnul výkon procesoru na minimum a pak se uvidí.
iron side (253)|6.9.2007 23:58
:D nemyslim aplikace,ale operacni system;)
rady4_ce4you (229)|7.9.2007 11:31
Tak jsem opět narazil na další chybu. K některým kontaktům mám přiřazenou rychlou volbu. Problém nastal, až když jsem ji chtěl použít.
Jak píšou v návodu:

,,Pro často volaná čísla lze vytvořit Rychlou volbu umožňující volat jen jedním
klepnutím. Rychlá volba může být vytvořena pouze pro čísla uložená v
Kontaktech" menu 3.6

Já se můžu uťukat ale číslo v rychlé volbě to nevytočí. Jedině co lze udělat, je podržet prst nebo stylus na kontaktu a pak vyskočí hláška upravit, odstranit, volat, poslat sms. Takže nezbývá než kliknout na položku volat, která je pod položkou odstranit. Pak se stačí netrefit a kontakt je odstraněn :mad:
To menu snad tvořil nějaký dement!!!!
gonzales_ce4you (57)|7.9.2007 11:49
existuje na toto ppc ubgrade na wm6???
Dark_Mike (49)|7.9.2007 11:57
a701? jj jde updatovat na wm6.
iron side (253)|7.9.2007 12:13
clovece,nechci se te doknout,ale kolik ti je?
V navodu je to jasne napsano.
V menu rychla volba si muzes ulozit kontakty i s foto.
Vytoceni cisla probehne nasledujicim zpusobem:
zmacknes zelene tlacitko
stisknes menu rychla volba a najdes svuj kontakt
potom jeste jednou stiknes zelene sluchatko a hovor se vytaci




:D
martinsem (42)|7.9.2007 12:41
Já mám jen takový postřeh: tohle téma je k ničemu. Když Mio nemáš rád, tak se vrať ke svému Symbianu. Nic, co je založené na mobilních windows se ti nebude líbit! Plus mínus to jsou shodná zařízení!
rady4_ce4you (229)|7.9.2007 13:20
[QUOTE="iron side"]clovece,nechci se te doknout,ale kolik ti je?
V navodu je to jasne napsano.
V menu rychla volba si muzes ulozit kontakty i s foto.
Vytoceni cisla probehne nasledujicim zpusobem:
zmacknes zelene tlacitko
stisknes menu rychla volba a najdes svuj kontakt
potom jeste jednou stiknes zelene sluchatko a hovor se vytaci





:D [/QUOTE]

Nevím co sem motáš věk, na rozdíl od tebe mám na starosti servis CNC a všech řídících systémů (Simatic) včetně počítačové sítě celého provozu. Mobily opravuji z nudy, když nemám co dělat a zkušenosti mám v tomhle oboru mám.
To co popisuješ jsem samozřejmě zkoušel a v návodu co jsem dostal já, je to popsané tak jak jsem už psal.
Možná že to tobě jde, ale u mne to nejde ani jedním způsobem včetně výše uvedených závad.
guerera (13)|7.9.2007 13:20
Skus podrzat dane cislo rychlej volby cca 5s. a pojde to ak mas zadefinovane cisla v rychlej volbe
rady4_ce4you (229)|7.9.2007 13:27
[QUOTE="martinsem"]Já mám jen takový postřeh: tohle téma je k ničemu. Když Mio nemáš rád, tak se vrať ke svému Symbianu. Nic, co je založené na mobilních windows se ti nebude líbit! Plus mínus to jsou shodná zařízení![/QUOTE]

tak to nečti!

Ano máš pravdu, já mám rád někoho jiného. Rozhodně to není MIO ani mobil či nějaký Symbian.MDA Mio jsem si koupil proto, aby mi sloužilo a ne abych se s nim měl "rád" a taky to není můj první přístroj s WM.
Tímto mezi námi diskuze končí.
martinsem (42)|7.9.2007 13:44
Taky s tebou nediskutuju, protože to nemá smysl. MW prostě není dokonalé, měl jsem jich celou řady a chyby má každé zařízení.
Zdeno_ce4you (291)|7.9.2007 19:12
Přidám se k hodnocení WM.
Jsou prostě WOKNA a ty nebudou chodit nikdy na žádném zařízení 100%ně (osobní zkušenost ). Vždy když se jim to podaří celkem vyladit přijdou s novou verzí a j to :-)

Vlastnil jsem pár zařízení jak se Symbianem tak s WM, ale rozhodně WM vítězí.

A pár slov k tomuto vláknu:
Mé MIO A701 tyto zjištěné vady:
1) zpoždění při přijetí hovoru ( dá se zvyknout )
2) mizející klávesnice ( dřív mi to dělalo i při nové poznámce, teď už jen při přidávání kontaktu ze seznamu volajících )

Ostatní nepozoruji.

iron side (253)|7.9.2007 22:36

a jakpak vis co delam ty nas odborniku na pocitace:D :D :D :D :D :D :D
Tady se clovek i zasmeje:)) :))
jo a nemas nahodou nastarosti i pocitacovou sit celeeeeho sveta:D :D
carbik_ce4you (132)|9.9.2007 00:28
panove reste si to pres PM, prvnimu popichnuti se muzu pousmat, ale proto tu toto vlakno neni...
iron side (253)|9.9.2007 00:56
mas pravdu,toto sem nepatri:oops:
BGenJackONeill (139)|9.9.2007 15:38
Ahoj, nerad pletu jeden topic do druhého, ale zajímá mě, jestli je ten malý pozorovací úhel a701 teda chyba nebo vlastnost. V topicu který zde je říká jeden to a ten zas tohle.
iron side (253)|9.9.2007 16:55
vlastnost na kterou si clovek zvykne.
rady4_ce4you (229)|9.9.2007 19:25
[QUOTE="guerera"]Skus podrzat dane cislo rychlej volby cca 5s. a pojde to ak mas zadefinovane cisla v rychlej volbe[/QUOTE]

Bohužel i toto u mého Mia nejde :? Přesto díky za radu.
Glass (24)|9.9.2007 21:24
Ahoj,
taky mam jeden problem. Navigaci jsem si dal na tlacitko v pravo dole.
A navigace se mi casto spuspti i pres zamcenou klavesnici.
Pak mi nezbude nic jinyho nez reset. Stava se to ve futralu na opasku :(
Xjezdec (9)|9.9.2007 23:11
mám stejné nastavení a funguje to dobře...při nechtěném doteku se pouze zapne displej.....
rady4_ce4you (229)|10.9.2007 10:53
Tak se mi po 14 denním používání Mia přestal roztahovat při vytahování stylus. Ze začátku šel poměrně těžce zasunout, ale teď už jde lehce jenže se zase pro změnu neroztáhne :?