Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nákupy z US?

ladi_ce4you (1)|17.4.2002 18:55
Chtěl jsem se zeptat, jestli nemá někdo oprubovaný nákup PDA přímo z e-obchodů v USA?
A co takový e-bay, nefunguje taky do Evropy?
Předem děkuju za zkušenosti.
Pavel Koza (4761)|18.4.2002 09:24
No, osobni zkusenost primo ne, ale je s tim docela problem. Vetsina shopu vubec do Evropy nechce dodavat, a kdyz uz, tak se postovny pohybuje mezi $50 - $100, coz z vyhodny koupe dela mene vyhodnou koupi... Nehlede na to, ze podle zakona by se takova vec mela prihlasit a proclit, coz je pro jednotlivce opruz...

Proste - ceny v USA vypadaj velice lakave, ale dostat to sem je problem. Idealni je, kdyz tam primo vy nebo nekdo znamy jede, a priveze to.
hybo (3107)|19.4.2002 05:39
no ono je to myslim otazka dohody. postovne je casto vazne jen tech 30 dolaru (podle velikosti zasilky) a kdyz budete mit spravnou dovozni firmu (napr. UPS) tal vam to privezou a oni udelaji vse za vas. procleni, DPH a tak. A donesou Vam fakturku a tovarem, vy ji uhradite a tovar je vas. a za to chteji minimalni poplatek (asi podle objemu dodavky).
tku (1)|26.4.2002 18:11
Osobne nemam zkusenost s nakupem z USA, ale jednou jsem si neco nechal poslat z Holandska a diky procleni se ten tovar uz tak cenove priznive netvaril. Bohuzel se to u nas nedalo sehnat vubec a zrovna jsem tam nemel cestu. :-( Ted uvazuji o koupi PDAcka a myslim, ze si ho koupim rovnou ve Statech. Prece jen osobne mam vetsi moznost ho neproclit a tvrdit, ze uz jsem ho mel na ceste tam. ;-)

kocka.-
Tomboid_ce4you (22)|23.7.2002 23:09
Ja bych mel zajem koupit pres internetovy shop v USA Toshibu e310. Ted je za 320 dolaru, coz je v prepoctu nejakejch 9600,- nasich chechtaku!!! Nevim ale, jak je to s nabijeckou?! Jestli je na 110V, tak to mi asi u nas makat moc nebude, ne? PORADTE LAIKOVI...
Mam znamou v NY, tak mi to posle za nepredrazene postovne, ale taky nevim, kolik to postovne muze byt. Abych se nedopracoval i se clem na castku, za kterou to muzu koupit nekde u nas. Zatim ji nabizi primo Toshiba a jeste PDAplanet. Ale diky oslabenemu dolaru by ty domaci ceny uz mohly klesnout, ne?! Nejak se tem nasim obchodnikum zlevnovat nechce!!!

hybo (3107)|24.7.2002 08:18
e310 nabizime taky, ale asi taky o neco draz jako je dovoz z USA. je si treba ale uvedomit, ze : tady mate pak problem se servisem, musite zaplatit DPH a CLO, co je spolu myslim 29% z nakupni ceny. Postovne je asi 30 dolaru, myslim. kdyz si to sectete, vyjde Vam asi 13000 co je stale jeste hezka uspora penez, ale stale je tu ten servis a zaruka. k zdroji. vetsina zroju je univerzalnich, tedy jdou na 110/220. problem by mohl byt spise v koncovce, protoze v USA maji jine. jo a ze se obchodnikum nechce zlevnovat ? to nezalezi na nich. zalezi to na tom, jestli pujdou dole nakupni ceny a o tom rozhoduji dovozci, tedy vetsinou pobocky firem.
Tomboid_ce4you (22)|24.7.2002 22:38
A co kdybych to CLO zapomnel zaplatit?!?[:sarcastic:] Prijde mi to jako obyc.balik preci, ne? A nema nahodou Toshiba mezinarodni zaruku? Neco jako Siemens nebo Nokia...
Koukal jsem na Sunnysoft-obchod a dnes uz tam e310 nabizi! Ale ta cena je ukrutna[:((] . Sice 2 roky zaruka... Ale...
A ten zdroj - e310 ma dole zvlast kulatou zdirku pro univerzalni adapter, takze tam mohu koupit levny treba od HAMY.
Jak to vidite Vy?

Tomboid
martanx (39)|24.7.2002 23:27
zapomenout clo a DPH by šlo v případě, že ti to pošle jako soukromá osoba a balík ohodnotí pod 6000 Kč(nejlépe když napíše něco co se neclí) je tu riziko při poškození zásilky
osobní zkušenost při posílání z GB: clo mi nenapočítali jenom :) DPH +100Kč za celní operace
Tomboid_ce4you (22)|24.7.2002 23:42
Myslis, ze by to mohla znama poslat jako treba knizku a ocenit to na cca. 180 dolaru (=5600,-Kč)? Nemam jeste zadne zkusenosti s posilanim baliku z "venkova"...[:(]
hybo (3107)|25.7.2002 08:32
mozna se mylim, ale PDA planet ji nabizi za 18690 bez DPH, mi za 16990 bez DPH. Tak ted nevim, kdo je ukrutnej [;)] co se tyce zaruky, nejsem si jistej, jestli je tam nedzinarodni zaruka. Clo a DPH pokud to celni urad napocita musite zaplatit, jinak Vam nedaji balicek. No a napsat k PDAcku, ze je to kniha ? Hmm, nevim, if by to proslo, ono se to myslim kontroluje, ale to si nejsem jist.
martanx (39)|30.7.2002 22:45
balík nerozbalujou řídí se jen tím co je na něm napsáno (tak to alespoň dělali u mě)
pecky (9)|14.8.2002 18:53
[:D] vube bych se toho nebal adapter na e310 je univerzalni tudiz i na nasi 220V, staci si koupil kabel s 8 (jako do kazetaku cca 100Kc), nebo existuje travel charge packy (treba na www.seidoonline.com) ktery stoje okolo 30$-40$ a mas tam redukci na jakoukoliv sit, autonabijecku a dokonce i z 9V baterie )...

Co se tejce posty, tak by se tomu nemelo nic stat, protoze, to balej perfektne

A k ty zaruce, zaruku sei cenim tak na 2000Kc, a tady je ten pomer cen mnohem vetsi, a o zadnou zaruku neprichazis, naopak do 3 mesicu vratis a oni ti vratej plnou sumu "bez kecu" (nevhodnej darek), a zaruka ti pokracuje dal, az na to ze v USA

Ja sem si koupil e310 za 320$ (na amazonu), dostal sem k tomu SD 64MB zadara a sem spokojenej
PEky[;)]
Pavel Koza (4761)|14.8.2002 20:18
e310 za 320? A kolik stalo dopravny? A cos presne rekl na celnici? Me prislo z MS tricko, par CDcek s demo programama, a chteli po me 1800Kc!!! Za 320 bych do toho sel taky[;)] A nebo spis do 740ky... Nevim...
Pavel Koza (4761)|14.8.2002 20:56
[QUOTE]mozna se mylim, ale PDA planet ji nabizi za 18690 bez DPH, my za 16990 bez DPH.[/QUOTE]

Tahle argumentace je trochu zcestna, dost mi pripomina nase cerpaci stanice, ktere take prodavaji "o tri koruny levnejsi beznin nez loni", pricemz realny pokles by mel byt trikrat tak velky. Je samozrejme dost pravdepodobne, ze Amazon (vzhledem ke sve velikosti a obratu) bude mit ponekud jine nakupni ceny, ale zbytek je dost bida... Kdyz se tak bijes v prsa s vasi cenou, tak jsi spravne uvedl, ze cena tohoto zarizeni je u vas bez dane 16990Kc. Kdyz to koupim v Americe za 350 dolaru, tak pri dnesnim kurzu zaplatim 10500, clo je 7%, celkem je to tedy 11200. Rozdil jasne vidite...[;)]

Schvalne zkusim obeslat firmy vyrabejici PDA, jak to s tou jejich zarukou je. Protoze pokud se da pri vedomi uspory v radu nekolika desitek procent o pristroji bez zaruky uvazovat (pokud zrovna netouzite po spatne serii Casia nebo iPaqa[:D], tak v pripade mezinarodni zaruky neni co resit.

Mimochodem, Amazon za tu cenu prihodil 64MB CF kartu, co davate vy[;)] ?

P.S. Rozhodne nechci zadne firme mluvit do tvorby cen, to je ciste jeji vec, jenom me trochu nadzvedla tvoje argumentace. Tot vse.
hybo (3107)|15.8.2002 09:10
jak jsi jiste umis vsimnout, neargunetoval jsem proti amazonu ani nakupu z jine zeme (ja vim, ze to za to stoji), ale vuci cene nasi konkurence, to je vse. nejsem proti nakupum ze zahranici, sam bych to taky klidne udelal, kdyby mi mohli nabidnout co chci a mel bych na to.
pecky (9)|15.8.2002 14:52
Zdaaaarek



1) k ty cenne 320$ (po nakupu sem se stejne dozvedel ze to slo levnejc..) .. jak jiste vis tak
americky servery jako , amazon,bestbuy,buy,dealtime etc...... maji obcas az neskutecne vyhodne
ceny, jenze to jsou akce, ktere plati tyden, takze ja osobne jednou tejdne projedu vsechny tyto stranky a juknu esli neni neco zajimaveho za slusnou cenu (ted napriklad dava amazon pameti k Digitalnim fotakum, kde ale ten rozdil cen neni nekolikanasobny jako u PDA)

Asi tyden po nakupu sem narazil na americkej diskusni server o PDA (adresu poslu hned jak ji najdu, kdyz clovek neco hleda nema tucha kde to je :) .. . , kde sem se dozvedel ze v dobe kdy ja to koupil na amazonu, tak bestbuy byl sice o 10$ drazsi, ale daval 50$ mail-in rabat (posles kopii uctenky a prijde ti sek) apod...takze zalezi jak moc si vazis sveho casu straveneho hledanim...

2) doprava do Cech: pred rokem sem byl v USA pracovat, takze sem si to nechal poslat od staryho zamestnavatele, kterej to jen prebalil a ocenil na 50$ (je to risk, ale s celnici problemi urcite mit
nebudes)

p.s. na yahoo v kategorii shopping, PDA's - zadas typ o vypadne ti hafo malejch obchodu takze treba Palma m515 tam meli za 280$, ale rikam sou to maly obchodu a moc bych na ne nespolehal
pecky (9)|16.8.2002 20:28
Jestli te to ete zajima, tak sem narazil na e740 a amazon ji ma ted za 535$, k tomu 32MB zadara, + 50 dolaru re-email rabate, tj...ze posles uctenku a oni do 3 tejdnu prachy :) takze 485 plus pamet
Martin Zvarík (5)|21.8.2003 21:22
Nakupovat přes eBay lze, problém je zaprvé v tom, že ne všichni prodávají mezinárodně a když už tak se to neposílá dobírkou ale normálně jako balík, takže musíte zaplatit předem. Zkoušel jsem to, ale pořád mi to hlásilo že prý platební karta musí být mezinárodní :-o i přes to že jsem mezinárodní kartu VISA měl, nepodařilo se mi ani zaregistrovat.

Tolik moje zkušenosti...
apendix (0)|13.9.2003 17:35
tahle problematika mě hodně zajímá, potřeboval bych něco dovézt, konkrétně jeden MP3 přehrávač, kterej se v Evropě nedá sehnat. Nenašel by se tu někdo, kdo by to pro mě udělal nebo aspoň někdo, kdo by uměl poradit?
Madfather_ce4you (42)|13.9.2003 22:54
Doporučuji kupovat věci přímo v USA a někým je dovézt, nebo poslat jako balík. Můj iPAQ 3630 se projel z Floridy do Vsetína 2x (záruční oprava baterie) bez problémů a pacení. Ocenit na 50 dol.a je to. V USA jsou na netu ceny opravdu někde jinde, po státech doručuje pošta do 3-5 dnů. Platby pouze kartou, já ani nevím, jestli tam existuje něco jako dobírka. Jacket na CF + baterie za 73,99 + poštovné, dodávka za 3 dny až domů. Pokud máte možnost dovézt věci osobně, udělejte to. Na letištích elektronika nikoho nezajímá, ale všechno musí přes "rentgen" PDA, DF, i notebooky.
kkv (2)|14.9.2003 03:28
zaregistrovat se na ebay lze pouze s emailem patricim k placene sluzbe poskyt. internetu napr. Aol atd. Takze na hotmail zapomente. Jionak se zde da nakoupit daleko levneji nez napr. v eshopech.Nejlepsi jse napr.otevrene zbozi,nekdy chybi kabel nebo manual.Ja tak koupil Ipaq 3850+64MB za 230$
jinak novy.Postovne vetsinou 30-50$
Problem:vetsina prodejcu do Evropy neposila... :-)
Martin Zvarík (5)|15.9.2003 18:31
[QUOTE="kkv"]zaregistrovat se na ebay lze pouze s emailem patricim k placene sluzbe poskyt. internetu napr. Aol atd. Takze na hotmail zapomente. Jionak se zde da nakoupit daleko levneji nez napr. v eshopech.Nejlepsi jse napr.otevrene zbozi,nekdy chybi kabel nebo manual.Ja tak koupil Ipaq 3850+64MB za 230$
jinak novy.Postovne vetsinou 30-50$
Problem:vetsina prodejcu do Evropy neposila... :-)[/QUOTE]

kolik te stalo CLO ? a nevis nahodou co je to COP (cash on pickup) ? diky
kkv (2)|16.9.2003 01:34
COP ??? tak to nevim ale COD znamena cash on delivery,s tim clem to nevim,ja bydlin v USA,ale posilal sem neco kamosovi a pokud je to soukroma posta(balicek) je dobre napsat ne nej cenu pad 6000kc a pak to neclis,problem je vetsinou kdyz to neni soukroma posta a posilaji ti to z nejakeho obchodu,to se hned pozna a cenu ti tam tez nenapisi mensi,kvuli pojisteni zasilku,a ja se snima nemoh nikdy dohodnou.... asi to muze byt problem si neco poslat z USA a navic malokdo posila mimo USA a kanadu :-(
Martin Zvarík (5)|16.9.2003 12:38
[QUOTE="kkv"]COP ??? tak to nevim ale COD znamena cash on delivery,s tim clem to nevim,ja bydlin v USA,ale posilal sem neco kamosovi a pokud je to soukroma posta(balicek) je dobre napsat ne nej cenu pad 6000kc a pak to neclis,problem je vetsinou kdyz to neni soukroma posta a posilaji ti to z nejakeho obchodu,to se hned pozna a cenu ti tam tez nenapisi mensi,kvuli pojisteni zasilku,a ja se snima nemoh nikdy dohodnou.... asi to muze byt problem si neco poslat z USA a navic malokdo posila mimo USA a kanadu :-([/QUOTE]

ok, díky
yasmeene2 (794)|19.5.2004 11:07
Otázka pro Pavla Kozu, popřípadě i jiné: Jak poznám, že se něco zaseklo na celnici?? Musim si někam zavolat nebo tak? Na nějakou "celní správu" nebo tak něco? Dospěl sem k názoru, že můj nový obal už asi nosí nějaký zkorumpovaný celník :D
Pavel Koza (4761)|19.5.2004 11:11
Zalezi na tom, pres koho to jde..pokud pres DHL a jine podbne firmy, tak tam lze sledovat zasilku na webu. Jinak bohuzel nevim...
Zey_ce4you (70)|30.6.2004 13:58
je to asi už offtopic ale pro ostatní - pokud si něco necháte poslat z venku, a porád to nejde tak
a) buď vás vošulil dodavatel - fůůůůůůůůůůj
b) zaseklo se to na celní správě - což je naprostej standart - stačí zjistit jak a kam to bylo poslaný a kontaktovat celní správu

- řešil jsem podobnej problém - jeden polák mi posílal pda z aukce a exot to poslal letecky - takže to přišlo na celní správu - tam si s tim 2 tejdny nevěděli rady, pak mi zavolali že tam mam dobírku (samo že dražší o to letadlo) a co s tim - tak sem je uklidnil, vzal si kontakt (byly až nehorázně ochotný, skoro sem to považoval za podvod) a zhulákal poláka ať zaplatí ještě letadlo (dle dohody hradil cestovný)-on totiž příplatek za airmail se účtuje až u nás a né odesílateli ale příjemci - nechápu kdo to vymyslel - je to skoro stejná hovadina jako s roamingem - příjmu a zaplatim :?: :$: :!: