Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak DOWNGradovat TREO 750 na WM5-Návod

Martas09 (63)|2.9.2007 01:58
----------------------------------------------------------------------------------------
NEOFICIÁLNÍ POSTUP UPGRADOVÁNÍ ROM v Palm TREO 750v
----------------------------------------------------------------------------------------

Pro ty kteri by radi DOWNGradovali z WM6 zpet na WM5,jsem udelal navod.Duvodu proc "jit dolu" je nekolik.
"Nove" WM6 zas tolik noveho neprinaseji a hlavne na nich nefunguje zadna verze loklizace od sunnysoftu(o te na CD ani nemluve)


Jak na to
-------------


1.Stahnete si ze stranek Palm inc tento upgrade s nazvem "Official Palm 750v 1.16 WM5 upgrade for Vodafone customers"
Je to anglicka verze.
Odkaz: http://www.palm.com/nz/support/treo750v/#software


2.Po stazeni do PC je treba na ikonu kliknout pravym tl. mysi a rozbalit (jde o archiv)soubor ma 50.6MB
Pokud program spustite pri aktivnim AS pripojeni,chvili pracuje a pak vam zdeli ze pouzivate aktualni verzi a prehrani ROM nepovoli.


3.V adresari kam jste stazeny archiv rozbalili,najdete soubor CHEEIMG_FW.nbh ktery ma neco pres 60MB.

4.Soubor CHEEIMG_FW.nbh prejmenujte na CHEEIMG.nbh a nakopirujte v PC ctecce na miniSD kartu naformatovanou na FAT32


5.Ted jiz staci ridit se podle navodu z XDA developers ktery popisoval nahrani neoficialni WM6 ROM
--------------------------------------------------------------------------------------------
Kopie navodu:

Installation and Upgrade Guide

• Plug the Treo 750 into a power source
• Load software update onto your miniSD card (CHEEIMG.nbh file). Insert the card.
• Press and hold both the PTTApp Button (lowest button on left side of device) + Pin Reset (next to miniSD card slot). You no longer need to hold the Windows key as well. You will be prompted to press the End key to start the update. This step takes about 10 minutes to complete.
• Hard reset the device when prompted. To hard-reset, hold the End key while pressing the pin reset button. Answer “yes” to “Erase all data” prompt.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Znali jiste vedi jak postupovat pro ostatni to popisi.
-------------------------------------------------------------

Predpokladam ze mate TREO vypnute,zasunutou miniSD kartu s vyse uvedenym souborem a pripojene na nabijecce,ci plne nabite (pripojeni na nabijecku presto doporucuji)

Uvedete TREo do "Updater Mode"
-----------------------------------------
Stisknete tlacitko na LEVEM BOKU PRISTROJE pod kl. hlasitosti,ktere normalne spousti WinMediaPlayer
Za stasleho drzeni stisknete spiskou stylusu RESETovaci tlacitko pod krytkou slotu pam. karty.
Pckejte az naskoci UpdaterMode ktery ma jako pozadi tri pruhy cervenyzeleny a modry.
Pote se jiz drzte instrukci na obrazovce,respektive po vyzve stisknete tlacitko se symbolem CERVENEHO TELEFONU (Vypinaci tl.)

Sledujte indikator v procentech o probihajici instalaci.
Zhruba po 10-ti minutach je vse hotovo a zbyva opet stisknout tlacitko RESET...jinak se z UpgradeMode dostat neda.
Pro jistotu a nic tim nezkazite muzete provest HARD RESET.
--------------------------------------------------------------------------------------------

To je asi vse.
Uvedeny navod je fukcni...ted jsem na WM5 uspesne downgradoval a TREO je diky tomu kompletne v cestine.
Pokud se nekdy od sunnysoftu objevi bezchybne pracujici lokalizace WM6,neni vyloucene ze se na nej vratim,do ted doby zustanu u "petek"

Prosim adminy aby v pripade zajmu tento navod umistili do sekce FAQ.
-----------------------------------------------------------------------------------------
UPOZORŇUJI ze jde o NEOFICIÁLNÍ ZPUSOB přehráni z WM6 na WM5 respektive nahrání ROM jako takové.NENESU JAKOUKOLIV ODPOVĚDNOSTi za ztrátu dat uložených v zařízení,či poškození vašeho zařízení v důsledku vypnutí z důvodu nedostatečně nabité baterie čo nepřipojení k napájecímu adaptéru.Totéž se týka i pokud by byla paměťová karta během procesu nahrávání ROM vyjmuta či se vyskytla chyba při čtení z ní.
Zdenek Malinsky (9781)|2.9.2007 12:24
Opravdu je jediný důvod downgrade chybějící česká lokalizace?
Martas09 (63)|2.9.2007 12:47
Urcite neni chybejici (zatim) CZ lokalizace jedinym duvodem,proc jsem se vratil zpet na WM5-ky.

Z prispevku top tak mozna nevyznelo,pro me stejne jako pro ostatni neprinasi WM6 prakticky nic noveho.Zmeni se nektere ikony a stavove listy nahore a dole,vypadaji plasticteji.Dale pribude moznost WindowsUpdate znama ze stolnich XP-cek a nekolik drobnosti...treba moznost nastavit nabijeni pres USB kabel.

Osobne nepovazuji WM6 za nic tak prevratneho a navic se mi prostredi 5-tek vcetne barevneho podani GUI libi daleko vic.
Navic vam WM6 "prinesou" i jednu celkem neprijemnou vlastnost.Pokud provedete SOFT RESET tl. ve slotu miniSD,TREO "nabiha" oproti WM5 dvojnasobne dele.

S touto verzi chtel podle meho MS jen "zaplacnout" mezeru,nez vyda plnohodnotneho nastupce WinMobile-5 s nazvem PHOTON.Ten by mel byt "prekopany" od zakladu vcetne jadra.

WindowsMobile-6 povazuji jen za drobny update vcetne jinych temat....to muze byt take duvod proc jej dal MS k dispozici vyrobcum a ti jej nabizeji jako FREE update.

Pro zajimavost, jakou verzi WM pouzivate na svem TREU 750v a ktera z techto dvou vam prijde lepsi ? ;)
JanHavlicek (635)|2.9.2007 18:28
Takže vlastně jediný důvod pořád uvádíš chybějící českou lokalizaci. Já teda nevím, ale co třeba office 2007 podpora, vylepšená vzdálená plocha nebo HTML emaily ?

Pokud tam nejsou nějaké závažné problémy jako třeba zhoršená stabilita, nebo pomalejší odezvy systému, nevidím jediný důvod, proč do toho nejít. A že se po soft-resetu načítají déle ? Pokud vím, Palm je tak vyladěný, že není prakticky potřeba ho resetovat.
Martas09 (63)|2.9.2007 20:30
No vite,ja prilis dokumenty Office na TREu nepouzivam a uznavam ze hlavnim duvodem je nefungujici ceska lokalizace.V prispevku jsem take psal ze pokud bude k dispozici upgrade InterWrite bezchybne pracujici na WM6 Profesionall k teto verzi se urcite vratim.
Jiank souhlasim s resetem.Stabilita TREA je na vyborne urovni a jete jsem ho ani jednou nemusel nucene resetovat....a ze jsem s nim provadel veci;)

Spoluprace PALM HW a WM SW je na vynikajici urovni,inzenyri z palm inc. odvedli vybornou praci a v recenzich je na to patricne poukazovano....navic 90-procent funkci zvladnete bez pouziti stylusu,coz nebyva u WM zarizeni zvykem.

MUSIM ALE UZNAT ze WM6 jsou primo "dabelsky" rychle,uvidime jak moc to zmeni v budoucnu ceska loklaizace,myslim ale ze to tak hrozne nebude.Ja tedy alespon u WM5 nepozoruji s a bez CZ zadny piodstatny rozdil.
Rychlost WM6 je skutecne vyborna,kliknuti na START a zobrazeni nabidky nasleduje hned po doteku na displej to same plati pri prepinani mezi urovni menu a start aplikaci se tez zkratil.:yes:
RiderX (24)|2.9.2007 20:40
Problem v popisu downgradu: při přepnuti do update režimu se objevi spravna obrazovka se ctirmy pruhy: cerveny, zeleny, modry, bily.na cervenem pruhu napsano
Palm Tr
IPL- 0.20
pod nim
Palm Tr
SPL-0.24.0000
dole v bilem pruhu napsano Serial, po pripojeni nabijeciho kabelu misto
Serial- USB. na tlacitko pro vypnuti nereaguje. Uz si pripadam jako debil- poradite co dal? predem dik
Martas09 (63)|2.9.2007 20:53
Koukam ze take downgradujes co?
Tu obrazovku jsi popsal bezchybne...ja na to vcera uz nemel silu.

Jestlize se ti zobrazuje jen "serial" nezoufej.....to mi delalo kdyz byl soubor na karte spatmne pojmenovany.

Mam reseni,vyndej z TREA baterii at se dostanes z UpgradeMode....flash podle vseho neprobiha takze zadny strach.

Soupni miniSD kartu v adapteru do PC Ctecky,zformatuj v XP na FAT32 a na ni nakopiruj soubor CHEEIMG.nbh presne takovy MUSI mit nazev,jinak ho UpgradeMode tool NENAJDE!!!!

V rozbalenem archivu se jmenuje CHEEIMG_FW.nbh musis ho prejmenovat na ten vyse vcetne PRIPONY .nbh

Dej vedet,jestli jsi to udelal jak pisi BUDE TO CHODIT.Me to zacalo prehravat ROM okamzite!
RiderX (24)|3.9.2007 10:16
Jj- chci zpátky napětku, jelikož v šestce neni nic novýho(skoro). Mám tedy problém- v pc čtečku nemam:-( Takze je to nanic, ale dik
Martas09 (63)|3.9.2007 18:29
[QUOTE="RiderX"]Jj- chci zpátky napětku, jelikož v šestce neni nic novýho(skoro). Mám tedy problém- v pc čtečku nemam:-( Takze je to nanic, ale dik[/QUOTE]
Dpdorucuji poridit ctecku...obycejna te vyje na necele 300-ky,hlavne aby zvladal SD karty,ale vetsinou to byvaji mulriformatove ALL in ONE ktere prectou,SD,MMC,MS,CF,xD a dalsi.

K WM6 take jsem downgradoval,predevsim kvuli neexistenci fungujici ceske lokalizace.Je mozne ze ta od mobilnautu bude chodit ale to znamena zaplatit 600kc navic.V baleni s TREem mam na CD tu od Sunnysoftu a snad nekdy vydaji upgrade (bezplatny samozrejme).Je fakt ze "sestky" nic tak prevratneho nenabizi,je to jen mezistupen nez vyjde Windows PHOTON...jsou to vlastne WM5 s integrovanym AKU Pack 1 (Aplication Kit update) coz je snad obdoba SP2 na WinXP ci FeaturePacku na Symbianu 3RD (tam ale upgrade nehrozi...)
Co se mi na tom OS libi je sviznejsi zobrazeni StartMenu a prochazeni v nastaveni,spousteni programu je stejne a ty drobne vylepsenui v nekolika aplikacuch za upgrade nestoji.GUI je nadhrene plasticke(je tu podoba s WinVISTA) ale diky tomu a pouzitym barvam jsou obcas nektere texty hure citelne.