Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s bluetooth 750v

RiderX (24)|31.8.2007 20:49
Setkal se tu někdo s problémem v přijímání souborů skrze bluetooth?
Zdenek Malinsky (9781)|31.8.2007 22:03
Na to jsou jen 2 možnosti odpovědí: ano nebo ne.
Co kdybys trošku popsal svůj problém podrobněji.
RiderX (24)|1.9.2007 08:51
No takhle, při zaplém bluetooth funguje pouze odesílání souborů, ale přijímání nikoliv, tuhle chybku mám už u dvou těchto palmů.
pxcz (22)|1.9.2007 15:13
zapni si accept all beams v connections\Beam
RiderX (24)|1.9.2007 17:34
:(( česky by to nešlo?:dead:
babaq (309)|1.9.2007 18:45
Když už jsme u toho BT... Mám s ním dva problémy:

1) Treo přijme přes BT cokoliv, ale jenom když je zapnuté, tj. svítí display. Jinak ne. Je to u BT ve WM normální? Resp. můj linuxový PC (Fedora 7) mi prostě Treo nenabídne při posílání přes BT.

2) Naopak, když chci poslat něco z Trea na PC, pokaždé znovu se vyhledávají okolní dostupné počítače, Treo si je nepamatuje.

Dělá vám to u PC s Widlema stejně?
pxcz (22)|1.9.2007 21:29
riderx> achjo, start (to je takovy to tlacitko s vlajeckou) - settings - connections - beam

babaq> imho je to oboje feature :)
babaq (309)|1.9.2007 22:29
pxcz> imho je to oboje feature :)

Já jsem si to myslel... Bill dal, Bill vzal.
Zdenek Malinsky (9781)|2.9.2007 12:53
[QUOTE="babaq"]Treo přijme přes BT cokoliv, ale jenom když je zapnuté[/QUOTE]To je snad dobře a je to i logické - když je něco vypnuté, nemůže jaksi fungovat.;)
Martas09 (63)|2.9.2007 13:00
Kdyby mel nekdo problem se synchronizaci pomoci ActiveSync via BT zde je navod
Jasny,prehledny(vc. screenu) a hlavne FUNGUJE:yes: :)) :)

Zde to bude nekde take ale tenhle mi fakt moc pomohl!!!!
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=508
babaq (309)|2.9.2007 13:14
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To je snad dobře a je to i logické - když je něco vypnuté, nemůže jaksi fungovat.;) [/QUOTE]
Treo funguje takto: displej může být vypnutý (to šetří energii a i ten displej) a přesto funguje GSM modul. To je proto, aby bylo možno přijímat telefonní hovory, ale aby nemusel být zapnutý displej. Ale to určitě víte...

Chci říct, BT je taky bezdrátová technologie. Mám Bluetooth na Treu stále zapnutý. A přesto to nefunguje tak, jak bych intuitivně očekával... abych jej mohl použít, musím mít Treo "rozsvícené". Mimochodem, u Symbianu to funguje tak, že když je zapnutý BT, tak je možno přijmout přes BT data i když nesvítí displej.
Toto je podle mě logické.
Martas09 (63)|2.9.2007 14:15
Chci se zeptat,kdyz budu mit BT trvale zapnute a nastavene jako "Neviditelny pro ostatni zarizeni" (zatrzitko v prisl. policku nebude zaskrtle) jaka bude spotreba?
RiderX (24)|2.9.2007 14:54
[QUOTE="RiderX"]No takhle, při zaplém bluetooth funguje pouze odesílání souborů, ale přijímání nikoliv, tuhle chybku mám už u dvou těchto palmů.[/QUOTE]

No prostě se odpověď nedočkám. Já vím jak bluetooth zapnout, synchronizace skrz bluetooth na activesync nepotřebuju...

Martas09 (63)|2.9.2007 16:20
[QUOTE="RiderX"][QUOTE="RiderX"]No takhle, při zaplém bluetooth funguje pouze odesílání souborů, ale přijímání nikoliv, tuhle chybku mám už u dvou těchto palmů.[/QUOTE]

No prostě se odpověď nedočkám. Já vím jak bluetooth zapnout, synchronizace skrz bluetooth na activesync nepotřebuju...

[/QUOTE]

Jestli to nebude tim ze to treba opravdu nejde,vsichni se ti tu snazime nejak pomoci.

Ted jsem to zkousel na svem WinXP SP2 s nativnimi BT ovladaci...NEJDE TO.
Myslim ze bude problem jako u vsech ostatnich PDA/MDA/Smartu s WinMobile,ze bez ActiveSyncu neni mozna obousmerna komunikace pres BT.Z WM Zarizeni "ven" dostanes cokoli,opacne tedy "do nej" jen pres AS.

Mimochodem,vubec jsi neuvedl z ceho se pres BT pokousis soubor poslat......jen se "cilis" ze ti nikdo neni schopen pomoci.Nediv se nenapises,typ zarizeni,v pripade PC jake ma drivery,ktery format souboru se pokousis odeslat,proste NIC.

Muzes jeste zkusit v PC (pokud to posilas z nej) preinstalovat ovladace na ty orig WIDCOM...tam je vic moznosti nastaveni,treba by to pomohlo.

RiderX (24)|2.9.2007 16:47
Tak zkouším soubory v mp3 nebo jpg- vyzkoušeny z samsung sgh-i300-WM2003SE, Nokia 6230i,, z pc s XP pro sp2, a z druhého palmu treo 750v, Sonyericson w700
Martas09 (63)|2.9.2007 17:03
Parada:)) uz vime co vlastne chces posilat.
Jinak ze palm nekomunikuje s samsungem mi ani tak neprijde(resp. s telefony obecne) zarazi vsak ze do nej nelze poslat nic ze stejneho modelu.

Nevim jak ty ale problem nebude v nutnosti mi rozchozeny ActiveSync,ja osobne to vidim na Customizaci Vodafone.Treo 750v je jedine u nas oficialne prodavane s ceskou lokalizaci a tutove je to ROMce zamcene (autorska prava)
Ona ta customizace je v podstate neviditelna,narozdil od telefonu zprasenych timto operatorem...prostredi je o.k rychlost take stejna jako u noBrand 750-ky.Problem nastane pri pokusu vyuzivat nektere funkce,zjistis ze jsou "zamcene".Otazkou je zda natvrdo HW nebo jen v registrech,doporucuji prohlednout zahranicni fora ci technickou podporu PalmHelp.

V souvislosti s VF-CUST co je pravdy na tom ze v 750v je zamcene HSDPA??
Modely pro americkeho operatora CINGULAR jej maji plne funkcni...je to trochu OT sorry,vi to nekdo???
Martas09 (63)|2.9.2007 17:13
TO RiderX:) ;)

Mam reseni pro tvuj problem,uz ti to tu nekdo radil ale psal jsi ze by to chtelo prelozit.....(to s tou VF Customizaci byla blbost)


Odkaz na originalni diskuzi je zde:
http://discussion.treocentral.com/showthread.php?t=126864

Jestlize mas TREO 750v lokalizovane do cestiny udelej nasledujici.

1. Stiskni START na Today Obrazovce

2.V menu ktere "vyjede" stiskni stylusem "Nastaveni"

3.V nastaveni tukni na zalozku "Pripojeni"

4.Na obrazovce ktera se objevi klikni na ikonu se symbolem terciku "Prenest"

5.Zvol jedine "zatrzitko" s nazvem Přijmout vsechny prich. IR prenosy.


ted staci aktivovat BT a soubory PUJDOU na TREU 750v bez problemu prijimat,odzkouseno.

Az si posles co budes potrebovat doporucuji IR prenos zase vypnout.(z duvodu setreni baterie)

Volba je celkem nelogicky pojmenovana jako IR..v WM je uz od verze 2002 a jak je videt MIcrosoft to pouzil spolecne jak pro infrared tak Bluetooth.
RiderX (24)|2.9.2007 17:14
Tento problém je u dvou modelů, oba jsou ze zahraničí, první má WM5+cs lokalizace od sunysoftu, druhej jsem upgadoval na WM6, ALE PROBLÉM JE TU FURT. Zase že by to bylo zamklý je podle mne blbost, chápal bych jiný funkce, ale proč BT...
Martas09 (63)|2.9.2007 17:37
[QUOTE="RiderX"]Tento problém je u dvou modelů, oba jsou ze zahraničí, první má WM5+cs lokalizace od sunysoftu, druhej jsem upgadoval na WM6, ALE PROBLÉM JE TU FURT. Zase že by to bylo zamklý je podle mne blbost, chápal bych jiný funkce, ale proč BT...[/QUOTE]
Zkousel jsi postup ktery jsem popsal o prispevek vyse?;) ;)
RiderX (24)|2.9.2007 19:00
Omlouvám se všem,že jsem zbytečněě rozšířil diskuzi.Pomohlo to podle navodu výše. Napadlo mě to jako první, jenom mě holt zmátlo to označení IR, achjo mrkvosofte. Všem moc díky :yes:
Martas09 (63)|2.9.2007 20:27
Hlavne ze uz ti BT prenos do TREA chodi...je zajimave auz jsem to psal vyse,ze tohle provazi WM od verze 2002 az po soucasne WM5 a WM6.Snad to MS konecne opravi v budouci verzi PHOTON;)
jorda_ce4you (1)|5.12.2007 08:36
nevim jestli odpovidam spravne ale mam zajem o cestinu do treo 750v muzete se mi ozvat? rad prijedu, tel 777086086, dik, Jandura
Zdenek Malinsky (9781)|5.12.2007 12:00
Ne, spatne. Toto je disk. k BT. Pokud chces cestinu, musis si ji kouopit. Precti si pravidla pro diskutujici.
babaq (309)|3.1.2008 23:12
Mám další zajímavý problém s Bluetooth.

Koupil jsem BT dongle k PC s Windows XP. Ono to našlo hardware, nainstalovalo ovladač, ... a jediná služba kterou to pak objevilo na mém Treu, bylo připojení k síti. Ani slovo o OBEXu, nic. Treo ovšem taky zabodovalo, na celém PC nepoznalo také ani jednu službu. Prostě setkání slepého s hluchým....

Vyzkoušel jsem drivery co byly na CD u toho dongle, ty byly ještě horší, ty nenašly Treo vůbec, prostě nepoužitelný shit (ovladače od Toshiby... hmm... i japonec se utne).

Takže znovu MS ovladače. No jo, ale z Trea vidím PC jenom když je dongle v discoverable modu! Au, vyju na měsíc a "mstít, chci se mstít..."

Stejně se chová dongle od jiného výrobce s jinými ovladači.

Tak a teď kvízová otázka: je to problém MS BT stacku v Treu? Nebo obecně mobilně-okenního BT stacku? Ono totiž na linuxovém PC se mi to chová stejně, i tam musí být BT nastaven jako discoverable. Ovšem pamatuji se, že když jsem ještě měl Symbian, tak tam to podmínka nebyla - ale už si tím nejsem tak jistý, je to už skoro rok. Nicméně si z té doby nevybavuji žádné potíže s BT.

Měli byste někdo na to expertní názor?

Receive all incoming beams na Treu mám zapnuto furt, ale nehodlám mít trvale discoverable ani Treo, ani dongle na PC. Takže teď zandávám a vyndávám dongle jenom na těch pár chvil, než přenesu konkrétní soubor - on ten BT je dost děravý a prostě nechci vystavit PC nebezpečí kompromitace.

Navíc mě dostalo, že na PC musím použít speciální příkaz "Receive files", nejde to nastavit jaksi automaticky... aspoť toto že mi funguje v domácím linuxu, zaplať pámbu.
George eLzyx (22)|9.1.2008 12:35
zkus v treu tohle
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=353774
babaq (309)|9.1.2008 19:05
Díky za tip, při vhodné příležitosti se na to podívám.

(Ovšem zrovna teď bych musel na download čekat 64 minut...)
kubisz (1054)|10.1.2008 12:53
tak mam stejny problem, asi sem neco prehlid...kdyz chcu pres TC(PPC) (obex) poslat do trea soubor, tak se TC sekne u dialogu propojovani zarizeni, na treu ikona zbledne (ale nezesedne, bt jede), ale nic se nedeje...BEAM mam povolenej...