Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jde na p525 jiný operační systém?

ronron3_ce4you (6)|31.8.2007 20:18
ahoj šlo by na p525 nainstalovat něco jinýho než windous?třeba symbian nebo nějakej linux?a nevíte někdojak na to abych si ho neodrovnal?dík za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|1.9.2007 00:03
Linux možná, symbian nejspíše ne. Zkus si zadat do googlu-já jsem při rychlém pokusu nic nenašel.
S ohledem na způsob dotazu asi nemáš s flashováním vůbec žádné zkušenosti, takže by bylo určitě jistější koupit zařízení se symbianem nebo linuxem přímo od výrobce. Nechápu, proč jsi tak neučinil, když ti Windows Mobile vadí.
BGenJackONeill (139)|1.9.2007 00:06
Jestli se mohu zeptat, co ti na WM nevyhovuje?
ronron3_ce4you (6)|1.9.2007 08:27
zjistil jsem to ažř v průbehu používání.vadí mi že wm žere moc výkonu pda.oproti linuxu.na svém pc taky mám linux a s woknama se to nedá srovnat.linux má sice ůzkalí že v něm vše nejde tak jednoduše jako ve woknech ale je to 100%spolehlivej systím oproti woknům.

Návrat nahoru
kultus (418)|1.9.2007 10:59
nechapu jak muzes srovnavat stolni widle s mobilnimi to jsi snad upad ne??? jsou to naprosto odlisne systemy a co se tyce toho vykonu vubec nechapu cos tim myslel ze ti zere vykon jeste k tomu kdyz mas asus p525 ktery ma moznost automaticke regulace procesoru a je to jeden z nejvykonejsich PPC phone edition ktery je k dostani recenzi si asi necetl co??? mam nejradsi lidi co si neco zbrkle koupi a pak jen na to nadavaji a jeste k tomu neopravnenyma a nesmyslnyma stiznostma...jinak kdybys trochu zagoogloval jenom tady na foru tak najdes hned nekolik threatu na tema jine OS vcetne linuxu...

PS: dotaz mohl byt klidne napsan do uz vznikle temy o asusu P525
ronron3_ce4you (6)|1.9.2007 11:41
toto zde nebudu řešit prostě mám své důvody já se ptal jen zda je to možné a zda s tím má někdo skušenosti.když mi wm5 píše hlášky typu v aplikaci xxx.exe došlo k chybě a je potřeba ji zavřít atd....jestli chcu odeslat hlášku a tak podobně tak mě to akorát ..... linux by toto neudělal aspon podle toho co vím co maj lidi v jinejch pda a říkali mi to.prostě tu ted nechci řešit proč ale jestli to jde. a jestli s tím má někdo skušenosti.
kultus (418)|1.9.2007 15:28
hlaseni microsoftu se daji vypnout a to ze ti program hlasi chybu neni problem zarizeni ale jednoho nebo vice programu mam sve prvni PPC vic nez pul roku a jsem s nim spokojen zadne hlasky zbytecne restarty nebo mrznuti (krome par programu) a to se s nim "hraju" porad a kdyz se vyskytne problem vyresim jej na foru nebo proste skousim sam...
Zdenek Malinsky (9781)|2.9.2007 11:59
Drtivou většinu problémů si způsobují uživatelé sami (chováním typu eintopf či Jak pejsek a kočička pekli dort) nebo použitím ne zrovna nejlepších aplikací třetích stran, popř. díl viny lze dát výrobci PDA za ne zrovna nejlépe ukuchtěnou ROMku, takže nelze házet všechnu vinu na Billa (i když je to populární). Chtěl bych vidět, co by se dělo, kdyby Microsoft zavedl stejné opatření, jako Apple u iphone - tedy že všechny aplikace třetích stran musí být schváleny firmou Apple. To by se ta soudružka komusařka z EU asi po....:D :D

A k linuxu - jak jsem psal, musíš googlovat. Tady se nikdo linuxu na PDA soustavně nevěnuje, i když jsem se několikrát pokoušel někoho najít.
Mirecnet (11)|5.9.2007 12:41
Kedze mam rad bezpecnost a stabilitu, aj mna tato otazka pri kupe zaujimala. Mat tak Ubuntu, alebo Kubuntu na mobile...to by bola hned ina kava :)
Bohuzial dopracoval som sa iba k zisteniu, ze zatel asi nic take Linuxove nieje dostupne. Ale mozno sa na tom pracuje. Tolko moja skusenost....
SPM (182)|5.9.2007 15:59
[QUOTE="Mirecnet"]Kedze mam rad bezpecnost a stabilitu, aj mna tato otazka pri kupe zaujimala. Mat tak Ubuntu, alebo Kubuntu na mobile...to by bola hned ina kava :)
Bohuzial dopracoval som sa iba k zisteniu, ze zatel asi nic take Linuxove nieje dostupne. Ale mozno sa na tom pracuje. Tolko moja skusenost.... [/QUOTE]

Ono celkově Linux na PDAčkách zatim nicmoc :/ mám 5550ku, která je v tomhle ohledu na tom celkem dobře mezi ostatníma, nicméně stejnak je tam řada problémů...
kultus (418)|5.9.2007 21:58
vazne nechapu proc byste tam chteli za kazdou cenu linux jako moznost prosim ale stabilita vykon??? vazne si myslite ze je to takova spasa??? myslim si ze WM5 je docela slusne odladeny a jak uz bylo psano vetsinu problemu si spusobuje uzivatel a na linuxu by to bylo to samy...