Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojenie pocketu (ipaq 38xx) na linux

tief (42)|17.4.2002 10:56
Zdravim.

Snazim sa momentalne vyriesit $topic.
Mam ipaq38xx a pripajam sa do PC cez USB. Momentalne pouzivam emulaciu
windows na ktorej mam ActiveSync. Ale okrem toho ze je to pomale
nemozem ani pripojit ipaq do netu a ked chcem synchrnoizovat emaily musim mat
stale zapnutu emulaciu.
Moja predstava by bola ze by sa ipaq pripajal cez linux do siete, mal by priradene IP,
stahoval by si emaily priamo s POP3 a po zapnuty activesyncu by sa cez siet pripojil
a syncol. Mate to niekto ideu ako na to ? Mam stiahnute nejake softy z netu na linux,
skusam ich rozbehat ale niesu velmu user friendly a ani function friendly ;-(((.

diki

Matus
DD_ (331)|17.4.2002 11:02
Pro linux existuje soft SynCE http://synce.sourceforge.net/. Pomoci neho se da pripojit iPaq do site, pres ppp protokol. Pridelite mu IPcko a a vophode situjete.
Akorat to ze pak pustite ActiveSync tak to nebude tak jednoduche, protoze si to lockne ten port a tudiz vase emulace na nej nebude moci sahat.
tief (42)|17.4.2002 11:08
no ten soft som skusal, dokonca som k nemu rozbehal aj modul pre USB, ale
jedine co sa mi podari je stahovat postu, pocket explorer a aj ine softy uplne
odmietaju ist na net, podla tcpdump dokonca sa ani nesnazia posielat requesty, ono
ten konfiguracny manager pre siet v ipaqu mi pripada dost exoticky nikde v nom
neviem nastavit ani zakladne veci okolo tcp/ip.
A dalsi problem je ze to tak na 50% vzdy spadne ( myslim spojenie sa zrusi ).
Co sa tyka ActiveSyncu niekde som zachytil zmienku o tom ze vie fungovat aj
ako sietovy soft to znamena ze by sa dalo na neho pripojit cez tcp/ip a tak syncovat.

M.
DD_ (331)|17.4.2002 11:11
No s tim ActiveSyncem to vubec netusim a slysim to poprve. Jinak ze ten soft pada je pravda, sice mi to nepadalo na 50% ale padalo. Ale jinak veskera komunikaci mi chodila v poradku, jak PExpolorer tak jine softy spolupracujici se siti.

DD_ (331)|17.4.2002 11:12
JInak jeste tady vysel docela zajimavy clanek:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/ViewRelation?relationId=4202
mmort7 (102)|17.4.2002 11:12
Ad connection manager: hned na první stránce průvodce je tlačítko advanced, kde se základní TCP/IP parametry dají nastavit.
Další se dají nastavit v parametrech adaptérů (třeba gateway)

tief (42)|17.4.2002 11:19
Noo, co sa activesyncu tyka mam v konfigu polozku:
Allow network[Ethernet] and (RAS) Server connection atd.
To mi pripada ze by to mohlo byt to.

Inak ako mate nastavene v settings/connections ? Mne sa zda ze Explorer ani nevie ze ipaq je
pripojeny k sieti a teda sa sprava offlineovo.

A dalsia vec, v tom clanku o synce sa pise o nejakej nekompatibilite s PPC2002 a ja mam ppc2002
a pripada mi to ze to ( teda len pop3 ) ide. Tak som s toho lejen ;-)

M.
tief (42)|17.4.2002 11:26
noja neviem asi som slepy alebo som sa zle vyspal ;-(
jedine kde som nasiel nastavovanie ip adries bolo v network adapters, ale na to mi kasle
mozno preto ze ziaden network adapter nemam nainstalovany, resp. sprava sa
koliska/usb kabel ako nejaky network adapter ??

M.
mmort7 (102)|17.4.2002 12:17
Myslím, že je to AsyncMa1 NDISWAN adapter.
tief (42)|18.4.2002 09:56
Ok tak sa mi podarilo spravit kompletne routovanie a pocket je teraz normalne na sieti
ale zial pocket explorer mi stale nejde, pri pokuse otvorit akukolvek stranku co nie je lokalne v pamati
proste asi na pol sekundy blikne ta zemegula a potom nic .. ani nenapise chybu ani nic nezobrazi.
Inak ostatne programy ( napriklad posta, ping, ftp ). Nemate niekto nejaku ideu preco ten explorer
tvrdohlavo nejde ? Pozeral som aj tcpdump, neposiela ani pol requestu.

diki

M.
Pavel Koza (4761)|18.4.2002 09:59
Nerad bych byl spatnym prorokem, ale tohle jsem mel taky! Po 3 dnech naprosto zoufalych pokusu pomohl az HARD reset. Proste vsechno perfektne fungovalo, PING, TRACEROUTE..., jenom IE si postavil hlavu a nic nezobrazoval.
tief (42)|18.4.2002 10:04
takze vsetko zalohovat a hard reset ?

M.
tief (42)|18.4.2002 10:10
Jo, prave sa mi podarilo rozbehat syncovanie cez siet, takze ActiveSync definitivne podporuje syncovanie
za pomoci TCP/IP protokolu. Este rozbehat ten Explorer a budem dokonale stastny. Dufam ze to prinutim bezat
aj bez toho HARD resetu ... Takze diki vsetkym za podnetne rady ;-)

M.
Pavel Koza (4761)|18.4.2002 10:16
Bohuzel ne[:mad:] Nekde doslo k nejakemu chybnemu nastaveni, a zaloha + obnoveni to nevyresi. Musel jsem vse instalovat znova... Ale mozna to neni vas problem[;)]
tief (42)|18.4.2002 10:47
No ja sa len bojim o kontakt list o ktory by som velmi nerad prisiel ( simcity2000 ozeliem ;-))))) )
A nakolko nepouzivam ziaden office tool vsetky info mam len v ipaqu a nemam to s cim syncnut.
A metoda prepisat na papier a potom naspat ... no neviem nejako velmi sa mi nepozadava ;-)))

M.