Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6 Essentials 000.4 pro MDA Compact II (HTC Charmer)

nocturne.op.15 (67)|29.8.2007 10:09
Nedávno byla vydána nová verze WM6 pro naše Compacty II.

Více v threadu na xda-dev: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=314740
Honcek (30)|4.9.2007 18:38
Tak jsem se vrhnul na testování :)
Flash jsem musel delat nestandarnim postupem (CID-locked).
Uspesne flashnuto, ale pristroj funguje pouze v čínštině a přepnout do angličtiny se mi nedaří...Není potřeba ještě něco (čj nebo aj) doinstalovat?
linuxsoft (225)|4.9.2007 18:51
mozna by tohle mohl castecne fungovat

http://www.ppctuning.org/?page=CZ
Honcek (30)|4.9.2007 20:03
Bohuzel nepomohlo...
Honcek (30)|4.9.2007 20:28
Tak uz jsem to poladil - (moje chyba behem flashovani)...
ROMka jede v AJ....
alfamen (20)|5.9.2007 07:03
Odemčení CID

http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=437&PN=1

vyzkoušeno a funguje
nocturne.op.15 (67)|5.9.2007 08:26
[QUOTE="alfamen"]Odemčení CID
http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=437&PN=1
e[/QUOTE]

Alfamene, pokud mas s timhle zkusenost, urcite udelas hromade lidi radost pokud jim to prelouskas .-)

Ono CID unlock neni jen o pohodli - jeho vyhody pozna clovek hlavne v nouzi, kdy potrebuje napriklad flashnout z SD karty a podobne nestandartni taskarice

DURAZNE DOPORUCUJU VSEM si stroj odemnkout
alfamen (20)|5.9.2007 08:29
Když mne tak pěkně prosíš tak to se na to večer mrknu a hodím to sem :D
alfamen (20)|6.9.2007 08:12
Odemknutí CID Charmer

1. doporučuji nainstalovat UK T- mobile WM5
http://www.tm-phonedownloads.com/fil...ileUK_Ship.exe

2. na těchto stránkách
http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=437&PN=1

stáhněte tento soubor
http://files.pdamobiz.com/c/PDAMobiz.com_ProphetAKU2_unlockCID.rar

3. po nainstování UK T-mobile WM5 proveďte hard reset připojte mda k počítači nepárujte mda s počitačem v activesync připojte mda jako host (v mda vypněte telefoní část na počítači vypněte outlook, internetový prohlížeč icq, spořič obrazovky atd), rozbalte stažený unlock CID do vámi vytvořeného adresáře a spusťte soubor Downgrate.dat a čekejte cca 20 po ukončení downgrate budete upozorněni. Odpojte mda. Proveďte hardreset, znova připojte mda k počítači jako host a spusťte Unlockcid.bat a čekejte cca 3 minuty. Po té proveďte znova hardreset a měl by naběhnout systém verze 1.0.13.21, pokud ano tak je vše v pořádku a váš Charmer nebo Prophet je odemčen a teď mužete flashovat jakoukoli ROM dle libosti.


Hodně štěstí.
Honcek (30)|6.9.2007 21:04
Tak jsem podle zde zverejneneho navodu (DIKY) uspesne unlocknul sve MDAcko.
Nainstaloval jsem standartnim zpusobem WM6.
Po restartu se zacne po trech sekundach "rozjizdet" extromka, ktera je v puvodni wm5, na kterou se instaluje. Vyzkouseno jak na orig TMO, tak i na upravene ROMce.
Proc je tomu tak - nevim. Zabranit tomu lze softresetem provedenym hned po HR - nez zacne nabihat extrom.
Jinak prvni dojmy z wm6 - urcite rychlejsi, uvolneno dost mista v pameti.
Problem: stale s MMS (voodafone) - jiz se to tu resi, ale stale mi nefunguje prijimani ani odesilani...Asi to chce trochu casu :)
alfamen (20)|7.9.2007 06:12
O načítání z původní extrom po nainstalování už jsem někde četl, dokonce se to prý někomu stalo i po provedení flash tím druhým krkolomným způsobem, já se s tím u mého Charmera naštěstí nesetkal, takže čím to je netuším.
nocturne.op.15 (67)|3.10.2007 01:02
Nová verze 000.5b je venku...víc na xda-developers...
pepan_ce4you (127)|4.10.2007 10:47
[QUOTE="nocturne.op.15"]Nová verze 000.5b je venku...víc na xda-developers...[/QUOTE]

A jak Vam to slape?? Me nic moc.:( Mam to tam pul hodiny a nejradsi bych to .....
Zatim se mi nejvic osvecila ver 004.4 -=- CHARMER WM6 WWE ROM by vlodeck & nocturne =-:.
nocturne.op.15 (67)|4.10.2007 12:02
co takhle trochu blíž specifikovat problém?

on bude problém asi někde jinde nežli v samotné rom - dělám ji jen pro sebe, aby se mi se strojem pracovalo líp, šlapal rychlejs - je to vlastně můj výrobní prostředek. s nefunkčním sw bych nemohl pracovat...
pepan_ce4you (127)|4.10.2007 13:20
Smekam pred lidmi co to umi, ale tohle mi nejak neslape.Jeto pomale jako wm5, nemam historii v telefonu, zmizel GSM banking a ztraci se sd karta.To jsou zatim prvni dojmy.:sarcastic:
vasin (160)|10.10.2007 11:27
Zdravím, právě sem přešel na tuhle verzi a sem mega spokojen .. až na nemožnost definice tlačítek kalendář a kontakty na něco jiného .. mám MDACII.

Nic méně včera jsme zjistil, že když telefonuju a dovolá se mi další hovor a já jej nevemu ale prostě dál volám a ten dotyčný zavěsí pak se mi nezobrazí jeho volání jako zmeškané, ale normálně v hovorech jako hovor přijatý.

Páč se do této situce dostávám často a velmi často pak přicházím o "zmeškané hovory" potřeboval bych zda by jste nemohli zkusit (někdo) jestli Vámn to dělá to samé nebo ne.
Popřípadně zda neznáte řešení tohoto drobného problémku.

Děkuji
Goris (4)|10.10.2007 19:59
Mám stejný problém, na mém Compactu II se po nainstalování této ROM nezobrazují zmeškané volání (na Today, jinak v menu hovorů normálně jsou...). Po řešení zatím marně pátrám...
nocturne.op.15 (67)|11.10.2007 09:13
musím konstatovat, že nechápu, co s těma telefonama všichni děláte :-(
doporučuju zařízení unlocknout a flashnout awizardem balíček, který jsem hodil k dispozici na xda-dev, tak získáte softwarově naprosto identický stroj (je to dump z mého, živého zařízení).
Jinak je ještě jedna možnost - že nejsou kompletní informace o vnitřnostech charmeru a že je víc verzí, které se v naprostých drobnostech liší...(asi jako vario G3 a G4)
pepan_ce4you (127)|11.10.2007 09:45
Jo nevim kde je problem ale flasnul jsem tam -release- TouchFLO Charmer WM6 ver. 2.1 FINAL by vlodeck a funguje.Obcas se mi stane ze neni videt na display nebot jas je z neznamych duvodu na 0.Asi nejlip mi chodi -=- ver 004.4 -=- CHARMER WM6 WWE ROM by vlodeck & nocturne =
Jinak Vsem preji krasne FLASHOVANI :))
jurodivy (17)|23.10.2007 10:34
Ahoj,
mám dvě otázky:
1. Obsahuje rom 005b. nějaké soubory v extended rom? (Pokud ano, tak se mi nenahrály - zůstaly mi ty z WM5).
2. Je na WM6 a Charmer nějaká speciální utilita na odemčení extended rom? (Kdyz použiju cab pro odemčení ve WM5 tak se mi sice zviditelní, ale nelze zapisovat - nicméně se vytvoří adresáře(!?)).

Dík za případnou radu

J.
nocturne.op.15 (67)|23.10.2007 12:42
1) ne, extrom je prázdná. nic neni potřeba.
2) ano, jenom nevím kde
jurodivy (17)|23.10.2007 17:25
Dík za info o ext. rom a především za prima rychlou a hezkou rom.

J.
nocturne.op.15 (67)|23.10.2007 19:39
takze pokud se nepletu, extrom se odemkne timto souborem:
http://smartmania.mobilmania.cz/forum/download.php?id=156&sid=8a77e00573662753b5c95ec0eb308c65

jenom uz je to desne davno co jsem to delal
kecinzer_ce4you (332)|28.10.2007 22:50
[QUOTE="pepan"]Jo nevim kde je problem ale flasnul jsem tam -release- TouchFLO Charmer WM6 ver. 2.1 FINAL by vlodeck a funguje.Obcas se mi stane ze neni videt na display nebot jas je z neznamych duvodu na 0.Asi nejlip mi chodi -=- ver 004.4 -=- CHARMER WM6 WWE ROM by vlodeck & nocturne =
Jinak Vsem preji krasne FLASHOVANI :)) [/QUOTE]
Mám momentálně také TouchFLO 2.1 a to co popisuješ, se mi občas stane a docela mě to štve.
Třeba 3 dny použávám normálně zařízení, vše v pohodě, pak jdu po městě, chci zapnout a někomu zavolat, ale když zmáčknu power, tak mám prostě furt černo a musím resetovat :(
pepan_ce4you (127)|29.10.2007 08:04
[QUOTE="kecinzer"][QUOTE="pepan"]Jo nevim kde je problem ale flasnul jsem tam -release- TouchFLO Charmer WM6 ver. 2.1 FINAL by vlodeck a funguje.Obcas se mi stane ze neni videt na display nebot jas je z neznamych duvodu na 0.Asi nejlip mi chodi -=- ver 004.4 -=- CHARMER WM6 WWE ROM by vlodeck & nocturne =
Jinak Vsem preji krasne FLASHOVANI :)) [/QUOTE]
Mám momentálně také TouchFLO 2.1 a to co popisuješ, se mi občas stane a docela mě to štve.
Třeba 3 dny použávám normálně zařízení, vše v pohodě, pak jdu po městě, chci zapnout a někomu zavolat, ale když zmáčknu power, tak mám prostě furt černo a musím resetovat :([/QUOTE]

Nemusis resetovat.Staci se proklikat k nastaveni podsviceni ale pravda je jde to ztuha.Taky mi nezvonily upominky tak bacha na to. :)
kecinzer_ce4you (332)|29.10.2007 08:18
To mně zas vše ostatní, kromě pár drobností šlape.
Mám problémy akorát s tím nerozsvicováním displeje, pak že mi nejde nastavit čas na český (nastavím a po soft-resetu je tam jiný - sice stejné časové pásmo, ale ne český). Pak se mi také zdá, že je ROMka pomalejší taková.
Zajímavé jé, že to s tím displejem mi zezačátku nedělalo.
nocturne.op.15 (67)|29.10.2007 08:30
s tím displejem to znám, dělal mi to po instalaci jednoho známého softwaru na profily, kterému nemůžu přijít na jméno - má modrý ikonky a jednu dobu ho děsně propagoval hulán :-)

s časem jsem potíže nikdy neměl, zrovna včera mi přehodil čas na zimní a ani na chvíli nezaváhal.

začínám mít opravdu neblahé tušení, že není charmer jako charmer. každý se chová jinak a už mě to přestává bavit. co kdybychom je rozdělali a provedli srovnání, jde do toho někdo se mnou?
pepan_ce4you (127)|29.10.2007 08:40
Tak s casem jsem taky problem nemel.Pomalejsi je to mozna kvuli tomu HTC pluginu.Mam ho ted taky na jine rom a je to pomalejsi.
nocturne.op.15 (67)|29.10.2007 09:51
s HTC today pluginem jsem opravdu výkonnostní potíže měl, dokonce i po jeho odinstalování.

btw, povedlo s někomu zobrazit na wm6 extrom? já ji kdysi dávno smazal (což je přesně důvod toho, proč se mi po HR nespustí a někomu jo :-). teď jsem ji chtěl použít jako persistent storage a nejde mi na wm6 odkrýt :-/
pepan_ce4you (127)|29.10.2007 10:02
Odkryt se mi ji povedlo ale neudelam s ni nic.Jen vidim co v ni je.Po flashnuti tvoji rom (nemam odblokovan tel. takze druhou cestou) mi zustala rom od T-Mobile a samozrejme se snazila po HR nainstalovat.
kecinzer_ce4you (332)|29.10.2007 11:11
Tak já jsem měl tu první WM6 ROM od nocturneho a s ní jsem neměl nejmenší problémy, šlapalo mi to prostě báječně i rychle, žádné sekání, prostě nic.

Pak jsem tam lama dal to TouchFLO, protože tu ROM spousta lidí opěvovala.
Ale teď tam zkusím tuhle ROMku a uvidím.

Jinak do toho testu bych šel rád.
nocturne.op.15 (67)|29.10.2007 11:33
charmer by podle vsech zminek nemel mit extrom zamcenou na zapis...muj nemel. vy to chlapi mate koupeny od cz tmobile?ze by cztmobile delal neco jinak? protoze ja to mam z nemeckyho tmobilu a nebyl problem
kecinzer_ce4you (332)|29.10.2007 16:22
[QUOTE="nocturne.op.15"]...[/QUOTE]
Mám od CZ T-Mobile (bylo to teda odblokované).
Abych se přiznal, tak pořád nějak nechápu co má s tou extROM jako být.
kecinzer_ce4you (332)|29.10.2007 22:11
Tak zpět, již jsem program na unlock sehnal.
Podařilo se mi naflashovat, jenže po startu se mi tam začal instalovat extRom od T-Mobilu, takže to mám teď pěkně přes...
Nicméně funguje to hodně rychle, čas už nezlobí - s rychlostí jsem velice spokojen.
Teď musím přijít na to, jak zabránit instalaci té ext-rom a jak jí zrušit.
robert.bob (1)|30.10.2007 14:09
[QUOTE="alfamen"]Odemknutí CID Charmer

1. doporučuji nainstalovat UK T- mobile WM5
http://www.tm-phonedownloads.com/fil...ileUK_Ship.exe

2. na těchto stránkách
http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=437&PN=1

stáhněte tento soubor
http://files.pdamobiz.com/c/PDAMobiz.com_ProphetAKU2_unlockCID.rar

3. po nainstování UK T-mobile WM5 proveďte hard reset připojte mda k počítači nepárujte mda s počitačem v activesync připojte mda jako host (v mda vypněte telefoní část na počítači vypněte outlook, internetový prohlížeč icq, spořič obrazovky atd), rozbalte stažený unlock CID do vámi vytvořeného adresáře a spusťte soubor Downgrate.dat a čekejte cca 20 po ukončení downgrate budete upozorněni. Odpojte mda. Proveďte hardreset, znova připojte mda k počítači jako host a spusťte Unlockcid.bat a čekejte cca 3 minuty. Po té proveďte znova hardreset a měl by naběhnout systém verze 1.0.13.21, pokud ano tak je vše v pořádku a váš Charmer nebo Prophet je odemčen a teď mužete flashovat jakoukoli ROM dle libosti.


Hodně štěstí.[/QUOTE]

Mám se svým Charmerem velké problémy, protože se mi před pár dny přestal synchronizovat s PC (resp. tváří se, že synchronizovat začne, ale jen se "točí" ikona ActiveSync, ale nenaběhne "teploměr" a tak to trvá do přerušení), a přestože jsem zkoušel ho přemluvit různými způsoby, neuspěl jsem. Proto jsem začal pátrat po různých informacích a chtěl jsem na základě doporučení odemknout a nainstalovat WM 6.0, jestli by mi to nepomohlo... Na uvedených odkazech jsem bohužel nic nenašel.
Jsem v háji, v telefonu teď nemám žádné kontakty, schůzky...
Dík za případné rady!

Mám MDA Compact II od T-mobile CZ, ROM 2.6.2.29 CSY ze stránek T-mobile (asi komické, ale je to tak).
pepan_ce4you (127)|30.10.2007 14:26

[QUOTE="kecinzer"]Tak zpět, již jsem program na unlock sehnal.
Podařilo se mi naflashovat, jenže po startu se mi tam začal instalovat extRom od T-Mobilu, takže to mám teď pěkně přes...
Nicméně funguje to hodně rychle, čas už nezlobí - s rychlostí jsem velice spokojen.
Teď musím přijít na to, jak zabránit instalaci té ext-rom a jak jí zrušit.[/QUOTE]

Po HR se chce instalovat extrom tak udelej soft reset.Mas na to 3 vteriny:D
Blue77 (0)|8.11.2007 09:11
1) Prosím prosím mohli by ste niekto nasharovat tento súbor niekde inde (ulož tok, rapidshare atd) mne to nejako nejde stiahnut :(
http://files.pdamobiz.com/c/PDAMobiz.com_ProphetAKU2_unlockCID.rar

2) Je možné unlocknut CID aj ked mam inu ROM ako TMUK ? Ja som si tam nahral chorvatsku v anglictine a nedokazem ju uz prehrat klasickou metodou na TMCZ or TMDE or TMUK. Ono to nevadi pretoze pouzivam WM6 000.5 ale ide o ten unlock ???

Diky moc !
Geralt_ce4you (7)|13.11.2007 15:33
Přátelé potřeboval bych pomoct, dle návodu zveřejněného na www.mobil.cz (viz. http://palmare.idnes.cz/omladte-svuj-mda-compact-ii-systemem-windows-mobile-6-poradime-jak-na-to-13f-/chytre-telefony.asp?c=A071009_183249_chytre-telefony_ram) jsem se pokusil nahrát do svého MDA Compact II WM6. Vše probíhalo dle návodu až na poslední hard-reset. Po har-resetu moje MDAčko zůstalo viset ve startovacím okně a nic se s ním nedá dělat. Tak jsem se pokusil nahrát oficiální poslední verzi T-mobile ROM, ale opět to po instalaci nové ROM zůstalo viset ve starovacím okně.

Prosím, dá se s tím něco dělat nebo mi zbývá jenom již servis? Děkuji za jakoukoliv pomoc.
nocturne.op.15 (67)|13.11.2007 19:00
pokud mas odemcene zarizeni tak ano, reseni poopsane sedmdesat devetkrat na xda-developers. je jim vytvoreni image na sd karte a jeho opetovne nahrani..

pokud odemceno nemas nemas, tak spatne...

neni nad to cist bulvar :-(
Geralt_ce4you (7)|14.11.2007 07:09
[QUOTE="nocturne.op.15"]pokud mas odemcene zarizeni tak ano, reseni poopsane sedmdesat devetkrat na xda-developers. je jim vytvoreni image na sd karte a jeho opetovne nahrani..

pokud odemceno nemas nemas, tak spatne...

neni nad to cist bulvar :-(
[/QUOTE]

Děkuji, to zda-li mam nebo nemam odemknuto se teď již asi nedovím. Můžeš mi, prosím Tě, napsat link kde je na XDA ... uveden popis nahrání nové ROM s SD karty. Ten web znám a využívám ho, no zatím jsem to tam nenašel. Jsem jen obyčejný uživatel, asi jsem přecenil své dovednosti :( , proto bych uvítal rady zkušenejších. Zatím moc děkuji.
martz_ce4you (2)|2.12.2007 19:00
Zdravim, prosim vás mohli byste mi někam uploudnout soubor ProphetAKU2_unlockCID.rar nebo poslat na email : marttz@centrum.cz ??? Chtěl bych si odemknout mda cII, ale nemohu tento program nikde najit. Všem mockrát děkuji!!
pmarvel (2)|30.12.2007 19:44
Prosím Vás mohli byste mi někdo poradit, nebo poslat nějaký návod na unlock CID pro MDA compact II ? Také nikde nemohu sehnat soubor ProphetAKU2_unlockCID.rar který se používa v jediném tady poukazovaném návodu. Všem Vám předem moc děkuji.
Goris (4)|2.1.2008 20:41
Zdravím

právě se mně vrátil Charmer ze servisu, předtím jsem ho měl CID unlocked, jak poznám jestli je pořád odemčený nebo není?
oldasuk (38)|12.6.2008 15:06
Tak tam mám tu poslední verzi 000.5b a funguje dobře.Děkuji autorovi ale jediný problém mám se sim toolkitem T-mobile.Nevíte někdo co s tím nebo ve které verzi fungoval dobře? Díky moc Olda;)
janstik_ce4you (124)|27.7.2008 18:59
[QUOTE="pmarvel"]Prosím Vás mohli byste mi někdo poradit, nebo poslat nějaký návod na unlock CID pro MDA compact II ? Také nikde nemohu sehnat soubor ProphetAKU2_unlockCID.rar který se používa v jediném tady poukazovaném návodu. Všem Vám předem moc děkuji.
[/QUOTE]


Tady to určitě najdeš - WWW:XDA:IC:CZ