Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-mobile:Surf+ a volný megabyte, využití?

Milis (129)|28.8.2007 12:42
Využívám tarif Surf+, kde je uvedena informace, že Web n Walk durfování neomezeně a 1MB na GPSR/EDGE. Tak jsem si naivně myslel, že když používáním ICQ vyčerpám ten megabajt, je to zdarma. Po prostudování výpisu jsem však zjistil, že se mi tyto přenosy účtují. Po rozhovoru s operátorem vyplynulo, že onen megabajt je pouze pro wapování na jejich stránkách (což si myslím, že předtím uvedeno nebylo, nicméně nyní tam již ta informace je, že je to MB pro WAP).

Má někdo zkušenist, zda můžu nastavit ICQ, ať se připojí přes WAP a tím využije onen MB dat, nebo to nelze? Díky
A.Obr (7)|7.9.2007 11:54
ICQ přes WAP nejspíše nezprovozníte, aspoň nevím, jak. Pokud chcete mít volné MB na ICQ, je třeba aktivovat Surf & Mail +, kde je 10 MB volných pro jakékoli GPRS přenosy, tedy i ICQ.
Milis (129)|7.9.2007 14:26
Ano, ověřoval jsem u operátora a využít to nelze. Nicméně v gsICQ je možnost volby Síť WAP nebo bezpečný WAP pro připojení, nicméně neorientuju se v cenách za WAP a hlavně když jsem si vytvořil nové připojení přes WAP, tak se v té nabídce nezobrazilo(a ani já jsem nenašel nikde nastavení výše uvedených WAP a bezpečnýWAP). Nemám proto nějak odvahu to zkoušet a zatím spíše vyčkávám, zda někdo nemá zkušenost.

Mmch u surf+mail je již limit aktuálně 30MB. Jenže je to naprosto zbytečně vyhozená stokoruna. Když na to semtam ICQ mi megabajt stačí a nějakou souvislou komunikaci nebo stáhnutí něčeho většího, provedu doma. Tedy na PPC pro mne nevyužitelné.
null (0)|7.9.2007 20:48
Nevim co tady resite pokud vim tak Surf+ stejne tak ted nove Twist Surf+ jsou neomezene jedine co tam je omezene je FUP na jeden tyden cca 15MB pak to jede dal ale jen 16kbps coz na icq urco staci vse je napsano zde :
ZDE
u pausalu je rozdil jen v cena za balik 117 s dph(mesicne) u twist 39 s dph tydne ;) :D :cool:
Milis (129)|8.9.2007 01:08
OK, mluvíš o Twist surf+. A teď mi ukaž to tvé neomezeně u Surf+ když nemáš Twist...možná příjdeš na to, co tady řešíme.
http://t-mobile.cz/Web/Residential/Internet/Ceny-pripojeni/internetova-zvyhodneni.aspx
A.Obr (7)|8.9.2007 14:34
Hm, tak to o těch 30 MB jsem nepostřehl, tím pádem mne to naopak začíná zajímat...potřebuju ale vědět, kolik vůbec přenesu, nesleduju to...:)
Mr. Death (53)|14.9.2007 00:44
ICQ moc náročný není, ale na internet těch 30MB stačit nebude. Taky bacha na WAP, není v ceně, na brouzdání je třeba Opera Mobile nebo bazmek od TMO (vychází z Opery). Jejich proxy pak pozná, že to je Opera a pak neúčtuje data. Netuším, jestli by ta Opera šla nacpat i do PDA nebo případně podstrčit falešnou identifikaci browseru, aby si jejich proxy myslela, že to je Opera Mobile. Taky nevím, jestli je v ceně secure varianta POP3 a IMAP, nikde se to neuvádí...
xtonda (811)|14.9.2007 12:01
Millisx, jedině prostřednictvím nějaké služby, tj. že by někdo udělal WAP stránky co zprostředkují ICQ, něco sem našel tady:

http://www.icq.com/wireless/wap/index.html

Ale tam mi to není zcela jasné, možná to vyžaduje podporu od operátora. S pak toto:

http://www.tjat.com/

Tady by opravdu bylo nejlepší Twist Surf+, občas mě docela štve, že v některých aspektech je Twist výhodnější než paušál.

Mr. Death, nejřív si to tu trochu pročti, než začneš plkat blbosti.

Rozlišuj Operu Mini a Operu Mobile.

Opera Mini je Java midlet. W'n'W Light je brandovaná Opera Mini verze 1. Ve zvýhodnění Surf+ a Surf&Mail+ je neomezené použití tohoto prohlížeče v ceně (ještě nemám ověřeno, jestli nastavili systém aby rozpoznal i betu verze 4) Funguje tak, že se připojuje na aplikační server Opery, který stránku předžvýká do speciálníhi tvaru čitelného pouze Operou Mini. Spojení na IP adresy těchto serverů T-Mobile neúčtuje. Žádná proxy na straně T-Mobile se nepoužívá.

Opera Mobile je nativní browser pro různé platformy z nichž jedna je i Windows Mobile, je to normální browser a je normálně účtovaný stejně jako by se použil PIE. Změna identifikace browseru na tom samozřejmě vůbec nic nezmění.

toto se tu ale řešilo už nejmíň desetkrát.

Opera samozřejmě jde nacpat do PDA. Opera Mobile je nativní aplikace pro PDA. Opera Mini jede taky, softwarů pro provoz Java midletů je také několikero a alespoň jeden z nich je funkční alespoň na jednom PDA. Používám na PDA Opery obě.

Tohle se tu taky rozebíralo nejmíň desetkrát.
Mr. Death (53)|14.9.2007 12:12
Sorry za matení. Název Opery jsem střelil od boku a jako nejjednodušší způsob, jak neúčtovat data jsem vyhodnotil transparentní proxy. Do systému TMO nevidím...
xtonda (811)|14.9.2007 12:17
Tak těžko říct, jestli je to transparentní proxy nebo logy z routeru, ale podle všeho je to podle IP, Opera Mini má svůj specifický protokol a každá nová verze má ten aplikační server na jiné IP a vždy T-Mobilu chvíli trvá než na to zareaguje a IP si zařadí. Taky je to pro T-Mobile daleko jistější, změnit si identifikaci browseru je velmi snadné a předpokládám, že to vědí, snad tam nejsou tak blbí.