Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Komunikator s VGA

pfemir (44)|27.8.2007 11:09
Dobry den,

jsem v oblasti PDA a SmartPhone uplny zacatecnik (resp. pouze teoretik, informace mam pouze co jsem zatim vycetl na netu) a tak bych se rad poradil se zkusenymi. Chtel bych si koupit komunikator, ktery by mi mel slouzit hlavne na mobilni internet a telefon, obcas na GPS a obcas na MP3 a nejaky ten film na cestach.
Na netu doporucuji pro internet VGA. Co jsem se dival, tak dobre vypadaji produkty HTC, ale problem je, ze zadny nema VGA, a skoro zadny nema GPS. To GPS by slo udelat externe, ale VGA ne. Proto muj dotaz zni: je to VGA pro internet opravdu velkym prinosem?
Pak me jeste napadla varianta PDA + externi GSM, jestli teda neco takoveho jde zprovoznit, ale to uz budu muset tahat 2 zarizeni.
A pak jeste, jaky mate nazor na HW QWERTY klavesnici? Na takovy Skype nebo e-maily bych ji asi vyuzil.

Jeste bych doplnil, protoze to bude pro me vubec prvni styk s touto technikou, tak do toho nechci vrazet moc penez a rad bych to koupil jete nekde v bazaru, takze se orientuji spis na modely roku 2005/2006 (ne zadne zhave novinky). Nemohli by jste mi nejaky model doporucit?

Diky moc za pomoc.

EDIT MODERATOR
Přesunuto do Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?
JanHavlicek (635)|27.8.2007 12:55
No z nových zařízení je to třeba E-Ten X500+, ale ten nemá integrovanou qwerty klávesnici. Taky jsou s ním docela problémy (viz forum E-Ten), tak aby tě hned WM PPC platforma neodradila :)

Ze starších třeba HTC Universal (Qtek 9000 / i-Mate JASJAR / MDA Pro), ten nemá GPS a na volání stojí za prd, jsou tam hrozně dlouhé prodlevy při příjmu hovorů

VGA se na internet hodí, to jo, ale pokud na něm nehodláš trávit nějaké dlouhé hodiny denně, myslím, že si vystačíš i s QVGA. Pak bych doporučil klidně nějaké MDA Vario, HTC P4350 Herald nebo HTC TyTN.
pfemir (44)|27.8.2007 15:16
Diky za odpoved.

Pocitam ze budu na internetu tak 1-2 hodiny denne, takze asi pujdu do QVGA. Ono asi ani nic jinehoi nezbyva, protoze ty VGA opravdu moc nejsou. jedine klasicke PDA + mobil, ale to uz by se mi asi tahat nechtelo.

K tem modelum cos jsi uvadel, tam jestli jsem se dobre dival, tak ani jeden nema GPS.
A telefonovani je na nich OK? Zadne echa apod.

Diky
JanHavlicek (635)|27.8.2007 15:33
Njn, GPS nemají, zařízení, která mají integrovanou GPS a QWERTY je málo. Třeba E-Ten M700, úplná novinka HTC Kaiser (ještě není na trhu) nebo HTC Advantage za 28 000 :)

Ale tak ta GPS není problém, za 1500 koupíš výbornou bluetooth GPSku, která bude přesnější a lepší než kdejaká integrovaná v zařízení

Co se týče volání - většina PPC je na volání o něco horší jak obyčejné telefony, ale dalo by se říct, že těch, které mají tak strašnou prodlevu jako Universal je málo. TyTN,Vario i Herald jsou na volání v pohodě.
Standa_ce4you (380)|27.8.2007 22:50
No já to trošku zamotám - prodlevy hovorů Universal sice má, ale já jsem ochoten to pro VGA podstoupit. Teď po dlouhé době jsem mohl vedle sebe porovnat Vario a Uniho, a nechápu, jak jsem QVGA, a ještě k tomu tak malé a kostkaté vůbec mohl používat :)
A navíc, teď mám jakousi romku, myslím že Laurentiusovu, a prodleva se nekoná.
pfemir (44)|28.8.2007 07:33
No to je skvele. Uz jsem se smiril s tim, ze pujdu do QVGA a ted tohle. Zas me to hloda :? Nakonec skoncim u klasickeho PDA + mobil. To ale pak budu jen nabijet a nabijet.
xtonda (811)|28.8.2007 14:13
PDA + mobil (dumbphone) je stejně nejlepší varianta. Když vidím tady ty diskuse jak MDA často mají problémy s věcmi, které pro běžné mobily jsou dávno naprostou samozřejmostí.

Maximálně mít MDA na datové přenosy a na volání normální mobil. Jen tak nějak se výrobci vydali podivným směrem nic pořádného na trhu není, že já sem tenkrát šetřil a namísto looxe 420 nekoupil radši rovnou 720.
dort (1212)|28.8.2007 14:15
ono je to vždy něco za něco :((

buď VGA a HW klávesnici v podání HTC Uni, který je na telefonování použitelný jen s BT sluchátkem, neb je to opravdu cihla

anebo TyTN, ale pak komfort práce s HW klávesnicí je o dost menší, displej QVGA :-( ale zase se dá používat i jako telefon bez sluchátka

ohledem pozdní odezvy u UNIho - no jak u které ROM, ale když si přečteš diskuzi o TyTNovi, tak zas zjistíš, že tam je občas problém se odezvou zvonění :-(, kdy Ti někdo volá a zařízení prostě nezvoní :-(

osobně používám dvě zařízení - jeden TELEFON a jedno MDA - obě vlastně umí vše, jen s jedním rozdílem Nokia je opravdu telefon, na který "doroubovali" systém a Uni je PDA na které "doroubovali" telefon a tím je myslím řečeno vše ;)

takže na práci a net Uni, potažmo přemýšlím o Advatage ( tam odpadne nutnost tahat externí GPS ) , než dorazí HTC Shiht ( to už je opravdu mega-cihla a je otázka jak dopadne PDA část zda půjdou instalovat aplikace třetích stran ) a na telefonování a momentkové focení Nokia :-) - toť moje velmi osvědčená volba neb obě zařízení fungují na 100%, pravda ale plní 200% kapes :-(
Johny_W (1)|25.9.2007 18:58
Dobry den,

s PDA take nemam skutecnou zkusenost a chtel bych (uz konecne) neco poridit. Mozna prehnane naroky jsou to, proc jeste nic nemam. Kazdopadne ted uz vypada ze by mohlo dojit k naplneni: model HTC TyTn II - kaiser (nevim jestli uz oficialne vysel) ma az na VGA displej vse, co bych si predstavoval (GSM 3.generace, dost pameti, snad vsechna rozumna komunikacni rozhrani, fotak s autofocusem, jako prijemny bonus gps a klavesnice:) ).

Zajimal by me odhad zasvecencu, v jakem casovem horizontu se asi tak muze objevit "to same" s VGA (kombinaci dostupnych zarizeni by to uz nejaky ten patek bylo:) ) napr ten zminovany E-Ten X500+ by byl tusim ok az na tu 3G...

Diky
dort (1212)|25.9.2007 19:10
"to samé" NIKDY ;) - žert

přeci jen VGa bude potřebovat více místa a tím bude zařízení i o něco větší

otázka je kdy se objeví HTC Omni, ale u toho ještě nejsou ani první fotky zařízení

jinak Kaiser asi není špatná volba na několik měsíců než koněčně vyleze sen nás, skor, všech VGA, GPS, HW klávesnice, 3,5G atd :D
majkl_l (3)|14.10.2007 15:22
mno tak jsem na tom podobně, jako jiní... vybírám PDA, ale spíše MDA, či dnes již označované jako komunikátor (jestli sem se správně dočetl)... mám nokii E50 a myslel jsem si, že absence WiFiny mne nijak vadit nebude.. s příchodem na ČVUTku jsem jaksi nabyl jiného názoru a tahat stále 2,5kg noťas mne pomalu ale jistě přestává bavit.
Kombinaci dvou zařízení neboli MT+PPC jsem taky zkoušel, ale je to zas "krabička" navíc i když pokud umře věc jedna, může jet věc druhá, ale kouzlo vše v jednom je všemocné.
taky jsem se poohlížel na HTC 6550 s luxusně výklopnou qwery klávesnicí a vším co by mohlo mít, ale cena není zrovna nejmenší a 18000 je předsi jen částka k zamyšlení, o to možná více, když nepodporuje USB host... naskýtá se pak otázka, zda toto zařízení má takové opodstatnění a zda není vhodné najít jinou ekvivalentní variantu...
po nějakém tom tápání i s averzí vůči výrobkům společnosti AŠUSt jsem našel toto:
[CODE]http://www.alza.cz/kapesni-pda-asus-p735-cerny-black-d79638.htm[/CODE]

můj dotaz je jednoduchý... je nějaký ekvivalent tomuto (s tím, když se vzdám klávesnice a že popřípadě GPS budu tahat přes současný EVOLVE modul) aby však byly zachovány všemožné formy připojení a rychlostí? vím že jsem náročný, ale platforma symbian už mi nenabízí to co dřív a model E90 od nokie mne velice zklamal...

předem děkuji za veškeré odezvy, rady, připomínky a nápady ;)